Co jest lepsze: szkoła kodowania vs informatyka [Infografika]

Co jest lepsze: szkoła kodowania vs informatyka [Infografika]

Co jest lepsze: szkoła kodowania vs informatyka [Infografika]

Chce rozpocząć karierę w dziedzinie informatyki i rozwoju?

Inwestowanie w szkolenie niezbędne do profesjonalnego pisania kodu może być jednym z największych bezpieczne decyzje zawodowe człowiek może zrobić dla swojej przyszłości.


Dziedzina informatyki i IT może pochwalić się prawie przewidywanym wzrostem liczby miejsc pracy trzykrotnie średnia krajowa i duża pensja do dopasowania. Co więcej, amerykańskie uniwersytety nie wydają się ukończyć wystarczającej liczby kierunków informatycznych, aby zaspokoić zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników: w 2015 r. Było prawie 10 razy więcej otwartych pozycji w tej dziedzinie niż absolwenci kierunków CS.

Co napędza, zdolne osoby z tego lukratywnego i pożądanego zawodu?

szkoła kodowania vs dyplom cs

Kodowanie Bootcamp vs. CS Degree: Który lepszy? Przejdź do infografiki

4-letnie stopnie nie są jedyną opcją

Wydziały informatyki na uczelniach wyższych w USA gwałtownie wzrosły w ciągu ostatniej dekady. Od 2006 do 2015 r, trzykrotnie wzrosła liczba studentów studiów informatycznych. Co więcej, popyt na te pożądane miejsca na przyjęcia zawsze znacznie przewyższa podaż. Z powodu ograniczeń związanych z rozmiarem i wydziałem w szkolnictwie wyższym, nie każdy kwalifikujący się, aspirujący major CS, który się zgłosi, dostanie się do środka.

Licencjat (co najmniej) w dziedzinie informatyki & Inżynieria lub dziedzina pokrewna była kiedyś uważana za złoty bilet do bezpieczeństwa pracy w rozwijającej się i dobrze płatnej dziedzinie. Ale czy szkolnictwo wyższe jest naprawdę jedynym sposobem na karierę programistyczną? I przy wygórowanych i rosnących kosztach czesnego, to tytuł CS naprawdę wart długu? A dla tych, którzy chcą wkroczyć na pole później w swojej karierze: czy nauka kodowania naprawdę wymaga powrotu do szkoły, aby uzyskać kolejny stopień?

Jeśli dynamicznie rozwijający się rynek kodowania bootcampów jest jakąkolwiek oznaką, nie. Tradycyjny stopień to nie twoja jedyna opcja.

Co to są bootcampy??

Szkoły kodowania obiecują realna alternatywa dla akredytowanych programów studiów w informatyce & Inżynieria. Kodowanie bootcampa jest proste i innowacyjne: w ułamku czasu i za ułamek ceny dyplomu uniwersyteckiego, zmotywowani ludzie uczą się umiejętności niezbędnych do prowadzenia udanej kariery w dziedzinie komputerów, oprogramowania i tworzenia stron internetowych. Nie wymaga wcześniejszej wiedzy ani doświadczenia. 

Po wprowadzeniu na rynek w 2012 roku model bootcampowania naprawdę się przyjął. W ciągu pierwszych pięciu lat po założeniu pierwszej szkoły kodowania programowanie bootcamp rejestracja wzrosła o ponad 1000% ogólnonarodowy. Ponad 23 000 bootcamperów ukończyło kursy w 2017 roku i dołączyło do rynku pracy. To niezwykle imponująca statystyka, biorąc pod uwagę, że każdego roku kończy się 80 000 kierunków CS. 

jakie są szkoły kodowania

Kodowanie bootcamp vs. stopień informatyki: który program jest lepszy?

Łatwo jest zrozumieć, dlaczego bootcamp kodujący może być atrakcyjną opcją, ale czy kurs awarii szkoły kodowania może się układać aż do czterech lat? Która jest lepsza opcja? Odpowiedź jest skomplikowana i zależy od wielu czynników osobistych.

Jeśli zastanawiasz się nad opcjami przy podejmowaniu decyzji o kodowaniu bootcampa względem stopnia CS, poniższa infografika jest dla Ciebie. Zepsuliśmy się największe różnice między czteroletnim dyplomem a edukacją w szkole kodowania aby pomóc Ci wybrać odpowiednie dopasowanie do swoich celów. Od kosztów czesnego po perspektywy zatrudnienia do statystyk różnorodności, oto co powinieneś wziąć pod uwagę, decydując się na licencjat lub szkołę kodowania CS:

Infografika: Kodowanie Bootcamp vs. stopień informatyki

Udostępnij ten obraz na swojej stronie

Dołącz tę informację do WhatsTheHost.com z tą grafiką.

kodowanie szkół vs infografika stopnia informatyki

Źródła infografiki

(Lipiec 2018)

Informacje zawarte w infografice można znaleźć pod następującymi linkami:

Szkoła kodowania vs. licencjat: co jest dla mnie odpowiednie?

Bootcampy kodujące sprawiają, że zadania związane z komputerami, oprogramowaniem i tworzeniem stron internetowych są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Ale chociaż mogą one być wykonalną opcją dla początkujących programistów, szkoły kodowania nigdy nie postanowiły zastąpić tradycyjnych czteroletnich programów. Raczej są one skonstruowane tak, aby spełniać potrzeby studentów, którzy nie pasują do formy licencjata.

Jeśli należysz do jednej lub więcej z poniższych kategorii, kodowanie bootcamp może być lepszą opcją dla Ciebie:

Masz już doświadczenie zawodowe i co najmniej jeden stopień

Dla osób zainteresowanych przejściem kariery po latach pracy i doświadczenia naukowego myśl o powrocie do środowiska akademickiego nie jest zrozumiała. Szkoły kodowania oferują programowanie bardziej odpowiedni dla dorosłych niż dla nastolatków. Według Raport z kursu, przeciętny bootcamper pcha 30 i ma już tytuł licencjata i kilkuletnie doświadczenie zawodowe.

Nie chcesz zaciągać pożyczek

Dług studencki wynosi 1,5 biliona dolarów przemysłu. Średnia klasa absolwentów w 2017 roku opuściła college z długiem prawie 40 000 $, a liczba ta wciąż rośnie. Coraz więcej młodych ludzi zastanawia się, czy wysokie koszty edukacji formalnej są naprawdę tego warte i szukają alternatyw.

Dla początkujących programistów, którzy są już spłaceni pożyczkami studenckimi z wcześniejszego stopnia, zaciągnięcie większego zadłużenia na drugi stopień może być, co zrozumiałe, odstraszające. W przypadku uczniów szkół średnich, którzy ważą, czy uczęszczać na formalny program studiów, czy pójść do szkoły kodowania, perspektywa ukończenia szkoły wcześniej i przy niższym zadłużeniu niż ich rówieśnicy może być przewagą konkurencyjną.

Nadchodzi szkoła kodowania ułamek kosztu studiów wyższych, co znacznie ułatwia finansowanie edukacji typu bootcamp bez pożyczek. Podczas gdy 70% studentów studiów licencjackich kończy studia z zadłużeniem, robi to tylko około 25% absolwentów szkół kodujących.

Cztery lata studiów stacjonarnych nie są dla ciebie wykonalne

Przerwanie życia na cztery lata i poświęcenie się studiom stacjonarnym po prostu nie jest możliwe dla wszystkich. Dla tych, którzy są rodzicami, muszą pracować w pełnym wymiarze godzin, aby utrzymać siebie i / lub innych, lub po prostu nie mogą spędzić czterech lat w szkole, szkoły kodujące mogą być lepiej dopasowane.

Dzięki wąskiemu programowi nauczania i szybkiemu środowisku edukacyjnemu większość bootcamperów kończy studia w ciągu około 3,5 miesiąca. To równowartość jednego semestru na uniwersytecie!

Ponieważ szkoły kodowania są bardziej elastyczny i dostępny dla różnych sytuacji życiowych, ich ciała studenckie są również bardziej zróżnicowane niż typowy uniwersytecki wydział CS. Kobiety stanowiły tylko 14% absolwentów kierunków CS w 2015 r., Ale 36% stopni Bootcamp. Podobnie Czarni i Latynosi stanowili tylko 10% kierunków CS, ale 25% stopni Bootcamp.

Wniosek: wybierz najlepiej pasujący do twoich ambicji

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o szkole kodowania w porównaniu do stopnia licencjata. Oprócz uwzględnienia ceny, czasu i własnej sytuacji życiowej, jakość programu powinna być jednym z najważniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji. W jakich językach programowania chcesz się uczyć, w jakim zakątku branży chciałbyś się znaleźć i jakie doświadczenie wnoszą Twoi instruktorzy, powinno odgrywać decydującą rolę w wybranej przez Ciebie instytucji.

Wybór najlepszego dopasowania do twoich ambicji może być długim procesem pełnym niepewności. Poinformuj się jak najwięcej i nie trać z oczu swoich celów zawodowych. Ale niezależnie od tego, czy wybierzesz tradycyjną trasę i zapisasz się na program CS na studia, czy też na intensywne kursy w bootcampie z kodowaniem, jedno jest pewne: przyszłość dla tych, którzy potrafią kodować, wygląda dobrze.

Jak to się wiąże z hostingiem?

Więc jako witryna edukacyjna i przeglądająca hosting, w jaki sposób kodowanie bootcampów odnosi się do hostingu? Dużo.

Deweloperzy stron internetowych polegają na solidnym hostingu, aby ich witryna szumiała i pracowała dla nich przez całą dobę. Bez hostingu nie ma strony internetowej. Bez wielkich kotletów kodujących nie ma strony internetowej.

Programiści uwielbiają szybkość i technologię hostów, takich jak WP Engine, i oczywiście zawsze starają się zdobyć najszybsze możliwe serwery.

Dla tych, którzy są bardziej początkujący, nie ma nic złego w budowaniu witryna bez kodu na WordPress lub inna platforma – po prostu rób to, co działa!

Wszystko to jest częścią pięknego, ale złożonego ekosystemu sieci – i cieszymy się, że możemy być jego częścią.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector