Amazon Web Services Değerlendirmeler Mayıs 2020 – AWS en iyisi mi?

Amazon Web Services Değerlendirmeler Mayıs 2020 – AWS en iyisi mi?

Amazon Web Services Değerlendirmeler Mayıs 2020 – AWS en iyisi mi?

Amazon Web Servisleri Ne Kadar İyi?


Amazon Web Services Değerlendirmeler 4 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (8 oylar) Artıları

 1. Otomatik Olarak Ölçeklendirilebilir Depolama Alanı
 2. Düşük Maliyetle Kullanım Başına Ödeme modeli sunun
 3. Mükemmel Destek Seçenekleri
 4. Yeni Kullanıcılar için Ücretsiz Bir Plan
 5. Büyük Terabayt Dosyaları

Eksileri

 1. Standart Paketler Kullanılamaz
 2. Fiyatlar Konuma Göre Değişir
 3. Kullanımınızı Tahmin Etmeli ve Hesaplamalısınız
 4. İletişim daha zor destek

Support3Speed4.5Features4.5Value4.5Transparency3.5

Resmi Amazon Web Services Hosting İncelememiz

“Basit depolama çözümü” için daha çok Amazon S3 olarak adlandırılan Amazon Web Services, daha çok bir bulut depolama çözümü ve ardından bir barındırma çözümüdür. Barındırma sağlayıcılarında görebileceğiniz tipik paketlere sahip olmasalar da, bazen daha kazançlı olan başka seçenekleri de vardır.

Amazon Web Hizmetlerinin En İyi Özellikleri

Amazon büyük bir şirket. Basit bir çevrimiçi kitapçı olarak başlayan şey, bir sonraki Wal-Mart onlineına başarıyla dönüştü. Satılan herhangi bir somut ürün için Amazon muhtemelen satıyor. Amazon Web Services’in en iyi özellikleri.

Otomatik Olarak Ölçeklendirilebilir Depolama Alanı

Amazon otomatik olarak ölçeklenebilir depolama alanı sunar. Bu, web sitenizin ne kadar meşgul olabileceği veya ne kadar alana ihtiyacınız olursa olsun, Amazon’un hesabınızı sığacak şekilde otomatik olarak ayarladığı anlamına gelir. Bu, asla “bant genişliği aşıldı” hatası almayacağınız anlamına gelir. Kullanımınız artarsa ​​verilerinize veya ziyaretçilerinize ne olabileceği konusunda endişelenmenize gerek olmadığından bu Amazon’un benzersiz özelliklerinden biridir..

Kullanım başına ödeme; Düşük maliyetli

Amazon Web Services, kullanım başına ödeme modeli sunar. Bu, yalnızca kullandığınız kadar ödediğiniz için daha düşük maliyetli bir model sağlar. Sabit oran veya aylık model bulunmamaktadır. Amazon Web Services, verilerinizi “kovalar” olarak adlandırdıkları şeye koymanızı gerektirir. Bir kullanıcı olarak, verilerin grubunuza girip çıkması için bir “gigabayt başına” ve “istek başına” ücretlendirilirsiniz..

İyi haber, Amazon’un bu talepleri binlerce kişi tarafından ücretlendirilmesidir. Onlar para aç değil, nikel isteyen moguls değil.

Mükemmel Destek Seçenekleri

Amazon, müşteri desteği söz konusu olduğunda çıtayı yükseltti. Bildiğiniz gibi, Amazon sadece alan barındırmaktan çok daha fazlasını satıyor. Dünyadaki neredeyse tüm hayal edilebilir fiziksel, somut ürünleri satıyorlar. Başkalarının taklit etmeye çalıştığı bir müşteri hizmeti modeli oluşturdular. Çalışanları çok çeşitli müşteri taleplerini yerine getirme yetkisine sahiptir ve müşterileri bir grup bürokratik bürokrasi olmadan mutlu eder. Amazon Web Services ile erişebileceğiniz dört hizmet düzeyi vardır. Bunlar Temel, Geliştirici, İşletme ve Kurumsal’ı içerir. Tüm hesaplara temel destek dahildir. Temel düzeyde, müşteri hizmetlerine erişim, forumlara erişim, sağlık kontrolleri için teknik desteğe erişim, kendi kendine yardım kaynak merkezi ve ürün SSS’leri ile 7/24 yıl boyunca destek alırsınız..

Yeni Kullanıcılar için Ücretsiz Bir Plan

Amazon, aşağıdaki özelliklere sahip yeni kullanıcılar için ücretsiz bir plan sunmaktadır:

 • 5GB disk alanı.
 • 20.000 GET isteği (yukarıdaki “grup” modeline bakın)
 • 2000 PUT isteği (yukarıdaki “grup” modeline bakın)
 • Bir yıl boyunca 15 GB giden veri aktarımı.

Tamamen ücretsiz ve kullanılabilir bir hesap web sitesi barındırma sağlayıcıları arasında nadirdir.

Büyük Terabayt Dosyaları

Amazon Web Services’ın gerçekten güzel bir özelliği, boyutu 5 TB’a kadar dosya aktarabilmenizdir. Çoğu sabit sürücü bu boyuta bile yaklaşmaz ve her türlü veriyi işler. Dürüst olmak gerekirse, 5 TB veya daha büyük bir dosya görmedim. Belki de 5 TB’lık bir sabit disk görüntüsü oluşturduysanız, bu sınıra ulaşılabilir. Mesele bu. Amazon Web Services, en büyük, en yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere, ona attığınız her dosyayı işleyecektir.

Amazon Web Services’in olumsuz yönleri

Amazon Web Services’i diğer barındırma sağlayıcılarıyla karşılaştırmak haksızlık olur. Bunlar tipik Web hosting şirketiniz değil.

Standart Paketler Kullanılamaz

Amazon Web Services’i diğer birçok barındırma sağlayıcısıyla karşılaştırmak, elmaları portakallarla karşılaştırmak gibidir. Web sitenizi Amazon Web Services ile barındırdığınızda, istemci tarafı komut dosyaları çalıştırabilirsiniz, ancak sunucu tarafı komut dosyaları kullanılamaz. Yalnızca statik web sitelerini desteklerler. Herhangi bir e-ticaret web sitesi çalıştırmak istiyorsanız, Amazon Web Services sizin için çalışmaz.

Fiyatlar Konuma Göre Değişir

Amazon küresel bir şirkettir. Avustralya’da ABD’den farklı fiyatlar talep etmeleri tamamen bekleniyor. Ancak, bir ülke içinde, fiyatların tutarlı kalmasını bekliyorum. Amazon ile bunu her zaman elde edemezsiniz. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Virginia bölgesinde yaşıyorsanız, Amazon’a ücretsiz giden hizmetler alabilirsiniz, ancak başka hiçbir yerde bulamazsınız.

Kullanımınızı Tahmin Etmeli ve Hesaplamalısınız

Kullanım başına ödeme modelinin bir dezavantajı vardır. Aylık sabit bir ücret ödediğinizde, ne kadar ödediğinizi ve ne için ödeme yaptığınızı bilirsiniz. Kullanım başına ödeme modeliniz devam ediyorsa, bütçenizi doğru bir şekilde bütçelendirebilmek için kullanımınızı tahmin etmeli ve hesaplamalısınız.

Sonuç olarak

Amazon Web Services, nasıl baktığınıza bağlı olarak en iyi veya en kötü Web barındırma sağlayıcılarından biridir. E-ticaret web sitelerini çalıştırmak için iyi bir çözüm değildir. Ancak, öncelikle bulut depolama için kullanılan statik bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız, Amazon Web Services.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector