Google Cloud Reviews Mayıs 2020 – Hosting Fiyatlandırması ve Planları

Google Cloud Hosting Ne Kadar İyi??


Google Cloud Reviews 3.3 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (5 oylar) Artıları

 1. Mükemmel performans
 2. Dakika Seviyesinde Artışlar
 3. Mükemmel Dahili Veri Merkezi Ağı
 4. BigQuery ile kullanımı kolay Büyük Veri analizi

Eksileri

 1. Sadece Üç Veri Merkezi
 2. AWS’den Daha Az Yazılım Seçeneği
 3. Acemi için değil

Support3Speed3Features3.5Value4Transparency3

Resmi Google Cloud Hosting İncelememiz

Google Cloud hosting, bir IAAS hizmetidir – Hizmet Olarak Altyapı. Google, hepimizin sevdiği ve bildiği Silikon Vadisi muazzam konglomerası da barındırma hizmetleri sunuyor.

Temel düzeyde, Google bu Google Sites’ı çağırır. Basit web siteleri ve hatta daha basit intranetler oluşturmak için eğitim ve hükümet sektörleri tarafından uzun süredir kullanılmaktadır. Şu anda, diğer Web hosting platformları ve sağlayıcıları ile rekabet etmeye çalışmıyorum. Bunun yerine IAAS endüstrisinde ellerini deniyorlar.

Google Cloud Hosting’in En İyi Özellikleri

Google’ın iki ana rakibi arasında Amazon Web Services (AWS) ve RackSpace barındırma yer alıyor. Özellikle Linux’un Google varyantı olan Linux’tan büyük ölçüde etkileniyorlar. Evet – Google’ın kendi Linux varyantı var.

Mükemmel performans

Google Cloud platformu mükemmel bir performansa sahiptir. Bunu test etmek için en az iki farklı hizmeti karşılaştırmamız gerekiyordu. RackSpace, performans açısından rakiplerini geride bırakma eğiliminde olduğundan RackSpace’i testimizde kullandık. Bu durumda, Google Cloud RackSpace’den daha iyi performans gösterdi. Google Cloud’u RackSpace’e karşı test ettiğimizde, Google Cloud platformundan bir vCPU ile karşılaştırmalı sayıları elde edebildik, aynı numaraları elde etmek için RackSpace iki vCPU aldı.

Dakika Seviyesinde Artışlar

Google’ın çok karmaşık bir fiyatlandırma hesap makinesi vardır ve hesaplama algoritmalarını çıplak JSON koduna kadar herkese açık hale getirir. Tüm bu algoritma devam ederken, Google sizi dakika düzeyinde artışlarla faturalandırır. Bir ayı 720 dakika olarak tanımlarlar ve karşılaştırma amaçları için, tüm ay karşılaştırmasını geçirdiyseniz 720 dakika boyunca faturalandırılırsınız.

IAAS paketini satın aldığınızda, fiyatlar yılda 6092 $ ‘dan başlar ve sekiz sunuculu Web uygulama paketiyle başlar.

Mükemmel Dahili Veri Merkezi Ağı

Bu bir sürpriz olmamalı, ancak Google’ın ağ standardı birinci sınıftır. VM’lerinizi kurarken, sanal özel ağları kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bu, VM’lerinizi düzenlemek için genel ve özel alt ağları içerir. Ayrıca güvenlik duvarlarına, ağ geçitlerine ve yönlendiricilere erişebilirsiniz. Linux komut satırını biliyorsanız bunların kurulumunun kolay olduğunu göreceksiniz. Google Cloud platformunda gezinmek BT’de arka plan gerektirmez. Ancak, hizmetten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, büyük olasılıkla bir tanesine sahip olmak en iyi seçenektir.

BigQuery ile kullanımı kolay Büyük Veri analizi

Google Cloud platformunun hedef kitlesi yalnızca ileri düzey kullanıcılar değildir. IAAS endüstrisindeki diğer rakipleri takip etmek için komut satırı arayüzünü kullanıyorlar. Bu, yalnızca güçlü kullanıcıları değil, hepsi de BT yönetimi deneyimi olan insanları hedefleyen Microsoft Azure, Amazon Web Services, RackSpace Managed Cloud ve IBM / SoftLayer’i içerir..

Bu kategoriye girerseniz, Google Cloud platformu, yedek IP adreslerine geçici IP adresleri atama gibi günlük görevleri gerçekleştirmeyi kolaylaştırır.

Google Cloud Hosting’in olumsuz yönleri

Google Cloud’un daha iyisini yapabileceğini bulduğumuz bazı şeyler var. İşte bulduklarımız.

Sadece Üç Veri Merkezi

Google Cloud’un küresel olarak yalnızca üç veri merkezi vardır. Biri ABD’de Iowa’da, biri Belçika, Almanya’da ve biri Tayvan’da var. Google Cloud, kıyaslama testlerinde ne kadar başarılı olursa olsun, web siteniz ve verileriniz yalnızca en zayıf bağlantı kadar hızlı olacaktır. Bu temel fizik. Bir RCA kablosu aracılığıyla bir HDTV’ye bağlanmış bir Blu-ray oynatıcım varsa, yüksek çözünürlüklü teslim edilmeyeceğim. Videoyu RCA kablosuyla zorlamak, yüksek tanımlı işlem yapamayan bir kablo videonuzun yüksek tanımlı oynatılmamasını sağlar. Zayıf halka RCA kablosu olacaktır. Blu-ray oynatıcıdan HDTV almak için bir Blu-ray oynatıcı, bir HDMI kablosu ve bir HDTV kullanmam gerekiyor. Her bağlantının bant genişliğini işleyebilmesi gerekir.

Aynı prensip İnternet için de geçerlidir. Google Cloud’un yalnızca üç veri merkezi olduğunda, İnternet’in dayandığı ağ web sitenizi yavaşlatabilir. Sizinle kaynaklarınız arasındaki en yavaş bağlantınız kim olursa olsun, kullanıcı deneyimini belirler.

Bunu Google Cloud platformu için söyleyeceğim. Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’nde Güney Carolina’da bir veri merkezi açtılar.

AWS’den Daha Az Yazılım Seçeneği

Amazon Web Services ve Google Cloud platformuyla yan yana karşılaştırma yapacak olsaydınız, Google Cloud platformunun ciddi şekilde eksik olduğunu görürdünüz. Amazon Web Services, Google Cloud platformundan çok daha fazla seçenek ve hizmet paketi sunuyor.

Acemi için değil

Google Cloud platformu yeni başlayanlar için değildir. Bunu burada belirtiyorum çünkü potansiyel bir negatif ve Google bunu bilerek yapmış olsa bile insanları geri çevirecek. IAAS oyun alanındaki en büyük oyuncularla rekabet etmek için, BT yönetiminde bir geçmişiniz varsa hizmetten en iyi şekilde yararlanabilirsiniz..

Sonuç olarak

Google Cloud platformunu tüm rakipleriyle karşılaştırdığınızda, Microsoft Azure ile hemen hemen aynıdır. Seçtiğim sanal makine Linux çekirdeğine dayalı olsaydı, uyumluluğu için kesinlikle Google Cloud platformunu seçerdim. Aynı şekilde, Windows benim tercih edilen VM’im olsaydı Microsoft Azure platformunu seçerdim. Her ikisi de mükemmel hizmetlerdir ve Google Cloud platformu geçişlerini yan yana derecelendiren Microsoft Azure.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map