Hostgator Reviews Mayıs 2020: Denedim, beğendim. Ama önce bunu okuyun.

Hostgator Reviews Mayıs 2020: Denedim, beğendim. Ama önce bunu okuyun.

Hostgator Reviews Mayıs 2020: Denedim, beğendim. Ama önce bunu okuyun.

Contents

HostGator Web Hosting Nedir?

2002 yılında kurulan HostGator, dünya çapında 950.000’den fazla kayıtlı alana güç veren Houston, Teksas merkezli bir web barındırma şirketidir. Şirket paylaşılan, VPS, bayi ve özel web hosting sağlar. Austin, Teksas, Hindistan ve Brezilya’da ek ofisleri ve veri merkezleri var. HostGator, büyük web barındırma şirketlerinin yeşil barındırmada yer alan ilk grup arasında yer aldı..


Hostgator Yorumları

Web barındırma bir Wal-Mart olsaydı, GoDaddy’ye işaret ederdik. HostGator o zaman, daha çok Hedef gibi: belki de o kadar garip değil ya da iyi bilinen, ama benzer şekilde düşük fiyatlar ve markalarıyla ilişkili daha rafine bir üne sahip. HostGator, yeni web yöneticileri için mükemmel bir indirim ana makinesidir.

Resmi Siteye Bakın

Resmi HostGator İncelememiz

HostGator, dünyanın en yaygın kullanılan barındırma hizmetlerinden biridir ve mükemmel bir nedenle. HostGator fiyatlandırma en düşük bazıları ve hiçbir ekstra ücret ödemeden web sitesi oluşturma araçları büyük bir seçim içerir. Ürünlerinde o kadar emindir ki, 45 günlük para iade garantisi sunuyorlar ve satın almadan önce cPanel’lerini denemenize izin veriyorlar. HostGator desteği canlı sohbet özelliği de dahil 7/24 sunulmaktadır. Ancak bir destek temsilcisi her zaman parmaklarınızın ucunda olsa da, HostGator destek ekibinin her zaman son derece yardımcı olduğu için bir ünü yoktur. Korkmamak için, bu kadar çok sayıda müşteriyle, kullanıcı tarafından oluşturulan destek forumları inanılmaz derecede sağlamdır. Ve böyle düşük bir maliyet için şikayet etmek zor. Genel olarak, HostGator’un kullanımı kolaydır ve mükemmel çalışma süresine sahiptir, bu da acemi web ustaları için mükemmel bir seçimdir.

 

HostGator Planlarının En İyi Özellikleri

Çoğu web yöneticisi gibi iseniz, bir web barındırma üst öncelikleri muhtemelen kullanımı kolay hizmetleri, hazır müşteri desteği ve hızlı çalışma süresi – hepsi mükemmel bir değer için. HostGator kesinlikle bu kriterleri ve sonra bazılarını karşılar. İşte favori HostGator özelliklerimiz:

1. HostGator Desteği – Canlı Sohbet & Daha

Bugünlerde en iyi web hosting şirketlerinin çoğu 7/24 destek sunuyor, ancak çoğu kapanış saatlerinde destek kanallarını sınırlıyor. HostGator desteği, seçtiğiniz herhangi bir ortamda her zaman mevcuttur. Canlı sohbet desteği, hızlı sorular ve acil durumlar için alabileceğiniz hızlı ve verimli yanıtlar için bu yöntemlerin favorisidir. Bir işletme yürütüyorsanız, kesinti süresinin maliyetli yan etkileri olabilir. Hemen yardıma ihtiyacınız olduğunda, birkaç saniye içinde canlı kişiye ulaşabileceğinizi bilmek, HostGator destek hizmetlerinin son derece güven verici bir yönüdür. E-posta, elbette, acil olmayan durumlar için hala kullanılabilir. Ancak büyük olasılıkla aradığınız yanıtı HostGator’ın kapsamlı bölümünde bulabilirsiniz. kullanıcı forumları. Sonuçta, milyonlarca diğer kullanıcıyla aynı platformu kullanmanın büyük bir yararı var – birisi muhtemelen tüm sorunlarınızla karşılaşmış ve çözmüş olabilir.

2. HostGator Fiyatlandırması – Genişletilmiş Para İade Garantisi

Bu kadar düşük bir fiyat noktasında, web yöneticilerinin bile paralarının değerini alamadıklarını iddia etmeleri zor olurdu. HostGator, 30 günlük endüstri standardından% 50 daha uzun olan 45 günlük para iade garantisi sunacak kadar emindir. HostGator, büyük bir taahhütte bulunmadan bunları denemenizi kolaylaştırır. SiteGround gibi diğer şirketlerin yalnızca başlangıçta büyük miktarda nakit çekmenizi gerektiren sözleşmeler sunması durumunda, HostGator’ın düşük aylık ödeme planları size çok fazla esneklik sağlar. Bu, aynı anda birkaç kısa vadeli projeyi test etmeye çalışan biri için ideal bir kurulumdur.

3. HostGator WordPress Uyumluluğu

Zaten bir WordPress siteniz varsa, onu HostGator’a taşımak inanılmaz derecede kolaydır. Çoğu insanın birkaç dakika içinde çözebileceği manuel bir taşıma aracı oluşturdular. Ve daha da hızlı yapılmasını istiyorsanız, 1 tıklama WordPress taşıma aracı bile vardır. Ayrıca, HostGator, WordPress kullanım kılavuzunun çoğu zaman zaten çalıştığınızı varsaydığı cPanel ile standart olarak gelir. Özetle, HostGator WordPress ilişkisi sorunsuz bir ilişkidir, böylece WordPress CMS’yi kullanan herkes için kolay bir seçimdir.

WordPress ve cPanel’e ek olarak, HostGator, web sitenizi tasarlamayı ve oluşturmayı çok kolaylaştıracak çok çeşitli diğer tek tıklamalı ve açık kaynaklı uygulamalar sunar. 4.500 ücretsiz şablon, bloglama yazılımı, alışveriş sepetleri, wiki’ler, CMS ve daha fazlasını sunarlar. En iyi yanı, tüm bu özelliklerin paketinizin bir parçası olarak standart olmasıdır. Çeşitli eklentiler ve özellikler için zaman ve zihinsel enerji alışverişi yapmak istemiyorsanız, HostGator karar verme sürecinin kaygısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bazı harikaları seçtiklerini ve hepsinin zaten entegre olduğunu bilerek rahatlayın.

4. Sınırsız E-posta Adresi

Bir alan adı satın aldıktan sonra, istediğiniz kadar ücretsiz e-posta adresi ayarlayabilirsiniz. Gerçekten mi! İstediğiniz kadar!

HostGator cPanel 5. Ücretsiz Deneme

HostGator, cPanel ve yönetim araçlarını denemenizi sağlar, böylece müşteri olmadan önce bunları kendiniz deneyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, site oluşturma araçlarına ve şablonlarına da göz atabilirsiniz. Bir satın alma kararı verdiğinizde, HostGator’un sizin için uygun olup olmadığı konusunda iyi bir fikriniz olacaktır. Bu deneme, kaydolurken alacağınız paketin tamamı ile birlikte gelmiyor, ancak birkaç ana bilgisayarın potansiyel alıcılara ücretsiz erişim sağlaması göz önüne alındığında oldukça cömert. Ama size TÜM hizmetlerinin tamamen ücretsiz bir deneme verecek bir hosting şirketi arıyorsanız, Site5 göz atın. Ödeme yapmadan 30 gün boyunca barınmaya başlamanıza izin verecekler.

 

HostGator Hosting’in olumsuz yönleri

Daha önce söyledik ve tekrar söyleyeceğiz – hiçbir barındırma şirketi mükemmel değildir. HostGator’da bile, en üstte olmak istiyorlarsa düzeltebilecekleri birkaç hata var..

1. Sık Seyrek Sunucu Yedekleri

Sunucularını haftada sadece bir kez yedeklerler. Çoğu insan uygun fiyatlı paylaşılan barındırma seçenekleri için gitmek göz önüne alındığında, bu sizin için yapabilir ya da olmayabilir. Birçok insan için bu mükemmel olabilir. Ancak, web sitenizi kritik görev bilgileriyle daha sık yedeklemeniz gerekiyorsa, işi sizin için yapacak bir üçüncü taraf hizmeti veya WordPress eklentisi aramak isteyebilirsiniz..

2. Bulut Hosting Sunulmuyor

Bulut barındırma, şirketin çok daha ölçeklenebilir bir barındırma planı sağlamasına izin verir ve bu nedenle bu teklif edilmez. Bir bulut barındırma planı sundularsa, aylık sabit bir ücret yerine yalnızca kullandığınız alan ve kaynaklar için ödeme yapma seçeneğiniz olur. Ayrıca, bulut barındırma artıklığı nedeniyle değerlidir – bilgileriniz birkaç sunucuda saklanır. Bir sunucuda bir sorun varsa, sistemde doğal olarak yedekleri vardır. Bu özellikle, HostGator’ın veritabanlarını zaten haftada bir kez yedeklediği göz önüne alındığında faydalı olacaktır. Bir ton hayati bilgi saklamak istiyorsanız, HostGator muhtemelen sizin için doğru ana bilgisayar değildir. Az çok çevrimiçi temel bilgilere ihtiyaç duyan küçük bir işletme sahibi iseniz, bu büyük bir anlaşma değildir. Ancak, kendi veritabanını gerektiren herhangi bir işletme veya şirket için, hem paylaşılan hem de bulut barındırma seçenekleri içeren bir barındırma planı satın almak daha mantıklı olabilir.

3. Spam Eksikliği & Virüs koruması

İhtiyacınız olduğu kadar çok e-posta adresi oluşturma yeteneğini takdir etsek de, HostGator’un e-posta yazılımında yerleşik spam ve virüs korumasının ciddi eksikliği büyük bir hayal kırıklığıdır. Önemsiz postanın katlanarak çoğaldığı ve GMail gibi programların ücretsiz ve kolay filtrelenmesine alıştığımız bir çağda, neden herkesin HostGator’ın WebMail portalından isteyerek çalışacağını görmek zor olabilir. Rakip A2 Hosting de sınırsız e-posta adresi sunuyor, ancak platformlarında yerleşik spam ve virüs koruması var.

Sonuç olarak:

Düşük aylık ücretler, kurulum ücreti ve tüm web sitesi oluşturma araçları ve e-posta seçenekleriyle, temel barındırma ihtiyaçlarınız için HostGator’dan başka bir yere bakmanız gerekmeyebilir. Müşteri hizmetleriyle iyi işlerler, çok geniş bir hizmet seçenekleri sunarlar ve satın almadan önce bunları denemenize olanak tanırlar. Gerçekten no-frills bir web sitesi için minimum minimum ödemeye çalışıyorsanız, WebHostingPad gibi daha ucuz seçenekler vardır. Ancak, HostGator muhtemelen bütçe hosting için piyasadaki en iyi değerdir. HostGator’un her zaman en iyi Web barındırma şirketlerinden biri olarak sıralanmasının bir nedeni var.

Daha Fazla Özellik Görüntüle Hostgator Yorumları 3.8 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (18 oylar) Artıları

 1. Uzatılmış Para İade Garantisi
 2. Geniş web sitesi araçlarından oluşan geniş seçenekler
 3. Sınırsız e-posta adresi
 4. 7/24 Sohbet Desteği

Eksileri

 1. Bulut Barındırma Yok
 2. Tek adımlı WordPress içe aktarma yok
 3. Sık Seyrek Sunucu Yedekleri
 4. E-posta spam olmaması & virüs koruması

ÖzetHostGator, kullanımı kolay özelliklere sahip düşük maliyetli bir hosting planı arayan web yöneticileri için mükemmel bir seçimdir. HostGator fiyatlandırması piyasadaki en düşük fiyatlardan biridir, ayrıca paketin bir parçası olarak ücretsiz gelen mükemmel web sitesi oluşturma ve e-posta araçlarına sahiptir. Ve 45 günlük para iade garantisi ile, bir taahhütte bulunmadan önce planınızı denemek için bolca zamanınız var. Ve canlı sohbet de dahil olmak üzere çeşitli ortamlar aracılığıyla 7/24 müşteri hizmetleri ile HostGator desteği her sorgunuza hızlı bir şekilde yanıt verir. Support3.5Speed4Features3.5Value4.5Transparency3.5

HostGator Hosting SSS

HostGator, WordPress sitemi barındırmak için iyi bir seçenek mi?

Evet, HostGator, WordPress web sitelerini barındırmak için en yaygın kullanılan web barındırma alanlarından biridir. Entegrasyon sürecinin sorunsuz olduğunu göreceksiniz. HostGator WordPress uyumluluğu çok basittir, böylece sitenizi olabildiğince hızlı bir şekilde kurup çalıştırabilirsiniz.

Mevcut WordPress web sitemi HostGator’a taşımak mümkün mü?

Evet! HostGator, sitenizin bilgilerini hiçbir ekstra ücret ödemeden bir HostGator hesabına taşımanıza izin verir. Paylaşılan barındırma planları size bu verilerin bir ücretsiz aktarılmasını sağlar. VPS ve özel sunucu planları sınırsız aktarım fırsatı elde eder.

HostGator bir ortaklık programı sunuyor mu??

Evet, HostGator bir ortaklık programı sunuyor. Bir satış komisyonu ödeme programı var. Aldığınız ödeme, hesabınızdaki kaydolma sayısına eşittir. Bu sayı arttıkça, satış komisyonu ödemeniz artar.

HostGator’a kaydolurken, bu işleme bir etki alanı adı ekleniyor mu? Veya bir alan adı ayrı bir işlem mi alıyor??

HostGator, yeni barındırma hesabınızın bir parçası olarak size bir alan adı sağlamaz. Henüz bir alan adınız yoksa alan adınızı satın almak için başka bir yere gitmeniz gerekir. Ancak, bir etki alanı adını HostGator’ın sunucularına aktarmak için etki alanı kayıt ücreti yoktur.

HostGator tek başına bir alan adı kaydı satın almama izin verecek mi? WHOIS Gizlilik Kaydı Sunuyorlar mı??

Evet, HostGator, istediğiniz herhangi bir bağımsız etki alanı için etki alanı adının kullanılabilir olması koşuluyla tam yönetim ve satın alma seçeneklerine sahip olma fırsatı sunar. WHOIS Gizlilik kaydı nominal bir ücret karşılığında da mevcuttur.

HostGator, e-ticaret sitem için iyi bir seçenek mi?

HostGator, e-ticaret web siteniz için mükemmel bir seçenektir. Ana bilgisayar sunucularındaki tüm web siteleri için SSL sertifikaları sağlayarak sitenizin işlemlerini güvenli hale getirir. Ayrıca, özel bir IP adresine ve ek yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yardımcı olmak için bekleyen tam müşteri hizmetleri desteğine de erişebilirsiniz. Buna ek olarak, çevrimiçi perakende varlığınızı artırabilecek mağaza özelliklerine ve uygulama kitaplığına erişeceksiniz..

HostGator Linux veya Windows hosting sunuyor mu??

HostGator’un birincil uzmanlık alanı Linux, Apache, MySQL ve PHP gibi LAMP tabanlı sistemlerdir. Ancak, kişisel ve iş hesabı müşterileri için de Windows tabanlı bir sistem sunuyorlar.

HostGator hesabımla yönetilen herhangi bir hizmet alabilecek miyim?

HostGator, paylaşılan bir barındırma, bayi barındırma, VPS ve özel barındırma planlarında bulunan müşteriler için tam yönetim seçenekleri sunar.

HostGator ne tür VPS barındırma seçenekleri sunuyor??

HostGator, bir CentOS Linux sistemi kullanan bir VPS sunucu hesabına sahip olma fırsatı verir. Seçebileceğiniz birkaç hesap seçeneği vardır ve seçtiğiniz hesap, performans hızının türüne ve istediğiniz özelliklere bağlıdır.

HostGator hangi geliştirme dillerini destekliyor?

HostGator çok çeşitli geliştirme dillerini destekler, bu nedenle siteniz hangi dilde çalışıyor olursa olsun, HostGator muhtemelen güvenli bir bahistir. VPS veya adanmış bir sunucu barındırma hesabınız olduğunda, seçtiğiniz geliştirme dilini kullanmakta özgürsünüz.

Linux barındırma sistemleri için aşağıdaki dilleri desteklerler: MySQL; PHPMyadmin erişimi olan veritabanı; CGI; Hızlı CGI; PHP 5; Raylar üzerinde yakut; Perl; Python ve SSI

Windows barındırma sistemleri için aşağıdaki dilleri desteklerler: ASP, ASP Net 2.0, ASP Net 3.5; ASP Net 4.0; ASP Net 4.5; PHP, Python ve SSI.

Sitemde tek görüntü veya galeri barındırmak için HostGator’u kullanabilir miyim?

HostGator, web sitenizdeki resimleri ve resim galerilerini öne çıkarmak için barındırma hesabınızı kullanmanızı kolaylaştırır. Hesap kontrol paneli bölümünüzdeki HostGator QuickInstall Software programı aracılığıyla çeşitli resim galerisi uygulamalarına erişebilirsiniz. Tüm HostGator’un paylaşılan plan hesaplarında sınırsız görüntü depolama alanı da vardır.

HostGator web sitemi nasıl yedekler?

HostGator, 20 GB’ın altındaki ve 100.000 inode bulunan paylaşılan, bayi ve VPS barındırma hesapları için otomatik bir yedekleme programı sağlar. Yedekleme haftada bir kez gerçekleşir. Özel sunucu hesapları için otomatik bir yedekleme programı sağlamazlar. Ancak, bu tür barındırma hesabı için kendi yedekleme planınızı oluşturma seçeneğiniz vardır.

Bir HostGator hesabıyla kaç tane e-posta adresi alabilirim? Bu e-posta adresleri için bir disk alanı gereksinimi var mı?

Paylaşılan bir barındırma planınız varsa, sınırsız sayıda e-posta adresi hesabı alırsınız. Bu hesapları barındırmak için sınırsız disk alanınız da vardır. Bir VPS veya özel bir sunucu barındırma planınız varsa, sınırsız e-posta adresi hesapları da alırsınız. Ancak disk alanı sınırlaması, tam barındırma planınız için belirli disk alanı kısıtlamasına eşdeğerdir.

Neden HostGator’dan web sitemin sunucu kaynaklarını kötüye kullandığına dair bir bildirim aldım? Bu sorunu çözmek için ne tür bir işlem yapmam gerekiyor??

Aldığınız bildirim, belirli web sitenizin HostGator paylaşılan sunucu kaynakları payından daha fazlasını kullandığı bir duruma yöneliktir. Bu sinir bozucu olabilir, çünkü sınıra yaklaşmaya başladığınızda, ancak zaten aşırıya çekildikten sonra size bildirilmez. En iyi eylem yolunuz, hesap sınırları, CPU kaynak kullanımı ve e-posta adresi barındırma sınırları dahil olmak üzere web sitenizin önemli alanları için HostGator sınır gereksinimlerini tekrar gözden geçirmektir. Tüm bu bilgilere HostGator destek portalından kolayca erişilebilir.

Bir sonraki eyleminiz sorun üzerinde çalışmak ve web sitenizin düzgün çalışması için gereken sunucu kaynaklarının miktarını azaltmanın bir yolunu bulmak olacaktır. HostGator müşteri hizmetleri, sorunu tanımlamanıza memnuniyetle yardımcı olacak ve sorunu çözmek ve hesabınızı askıya almaktan çıkarmak için sizinle birlikte çalışacaktır..

Yeni kaydedilmiş alan adım neden neden çalışmıyor? Web sitemle çalışmadan önce ilk olarak atmam gereken ek adımlar var mı?

Alan adınızı HostGator sunucusu barındırma hesabınızla birlikte satın alırsanız, iki öğeyi birbirine bağlamak birkaç dakika sürebilir. Barındırma hesabınızda ad görünmeden önce DNS yayılımının gerçekleşmesini beklemeniz gerekir. DNS yayılma işleminin düzgün çalışmaya başlaması 24 ila 48 saat arasında sürebilir.

Alan adınız ve HostGator sunucu barındırma hesabınız ayrı satın alımlarsa, alan adının barındırma hesabı paketiyle doğru bir şekilde ilişkilendirildiğinden emin olmanız gerekir. Alan adı yapılandırmanızın nasıl kurulduğunu görmek için WHOIS dizinindeki alan adı ayarlarınızı inceleyin. Ad sunucularının yeni HostGator sunucu barındırma hesabınızı gösterdiğinden emin olmak istiyorsunuz. Müşteri hizmetleri ekibi gerekirse bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Bayi hesabımın DNS ayarlarını yapılandırmak istiyorum. Özel ad sunucusu nedir?

Özel ad sunucusu, çoğu web sitesinin düzgün çalışması için gereken standart DNS sunucusunun bir sürümüdür. Bayi hesabınızın özel ad sunucusu, HostGator sunucu hesaplarıyla ilişkilendirilmeyen belirli bir alan adı barındırma adına işaret edecektir. Özel ad sunucusunu yalnızca bir HostGator VPS, satıcı veya özel sunucu hesabında kullanabilirsiniz. HostGator tarama, bebek veya iş sunucusu hesapları için kullanılamaz.

Belirli web sitem için hangi HostGator planı en iyisi?

HostGator, dört ana sunucu barındırma hesabı türü sunar. Bu seçenekler şunları içerir: paylaşılan barındırma, bayi barındırma, VPS barındırma ve özel sunucu barındırma. Her biri kendi avantajları ve dezavantajları ile birlikte gelir. Sadece hangi özellikleri web sitenizin hosting deneyimi için en önemli olduğuna karar vermeniz ve bu ihtiyaçlara en uygun hosting seçeneğini seçmeniz gerekir.

Barındırma hesabı seçeneklerinizin kısa bir özeti.

 • Paylaşılan: Aynı anda birden fazla operasyonel web siteniz olabilir. HostGator ile gerektiğinde yardım alabileceğiniz her web sitesi için web sitesi yöneticisi olarak hizmet veriyorsunuz.
 • Bayi: Başkalarının web sitelerini hosting hesabınızdan barındırmasına izin vererek hosting şirketi olarak hizmet veriyorsunuz. Hesabın eylemlerinden ve muamelesinden siz sorumlusunuz.
 • VPS: Bu ana bilgisayar hesabıyla daha fazla yazılım yüklemesine erişiminiz var. Paylaşılan veya bayi barındırma hesabından yapılan bir yükseltmedir.
 • Adanmış: Web sitenizin nasıl çalıştığı, içerdiği bilgiler ve hesaba kimlerin erişebileceği konusunda geniş bir yelpazeye sahipsiniz. Web sitesi barındırma ihtiyacı daha büyük şirketler için popüler.

HostGator müşteri hizmetleri temsilcileri, web siteniz için ihtiyacınız olan hosting hesabına en uygun olanı belirlemenize yardımcı olabilir.

HostGator’un ne tür bir çalışma süresi garantisi var??

HostGator% 99.9 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir, bu da yılda 8.76 saatlik kesinti süresi anlamına gelir. HostGator.com hakkında daha fazlası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector