IBM Softlayer İncelemeleri Mayıs 2020 – Hosting Fiyatlandırması ve Planları

IBM Softlayer Hosting Ne Kadar İyi??

IBM Softlayer, daha büyük bir işletme ölçeği barındırma sitesi olarak tasarlanmıştır ve aynı anda birden çok web sitesine ev sahipliği yapmak için donatılmıştır. Mevcut üç farklı paket katmanını ve paketleri beklenen performansa göre ayırma şeklini seviyoruz.


Resmi Siteye Bakın IBM Softlayer Değerlendirmeler 3 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (1 oy) Artıları

 1. Tam Zamanlı Destek Merkezi
 2. 3 Sunucu Türü Sunar
 3. % 100 Çalışma Süresi Hizmeti

Eksileri

 1. Web Sitesindeki Fiyatlandırma Belirsiz
 2. Küçük İşletmeler için Temel Paket Teklifi Yok
 3. Kötü Destek Merkezi Yorumları
 4. Fiyatlar Diğer Hosting Yazılımlarına Göre Çok Daha Yüksek

Support2.5Speed3.5Özellikler3.5Value2.5Transparency3 IBM Softlayer barındırma platformu 2005 yılında kuruldu. Zengin özelliklere sahip ve esnek olan bu kurumsal ölçekli, bulut tabanlı barındırma sistemi ve ürününü bir şirketin özel ihtiyaçları.

IBM Softlayer’ı Kimler Kullanmalı

IBM Softlayer, daha büyük bir işletme ölçeği barındırma sitesi olarak tasarlanmıştır ve aynı anda birden çok web sitesine ev sahipliği yapmak için donatılmıştır. Bu hosting tarzı bireysel web sitesi veya bir blogcu için ideal olmasa da, beş veya altı farklı web sitesine sahip bir şirket bu hosting modelinden yararlanır.

Özellikleri

IBM Softlayer için özellik listesi neredeyse sınırsızdır. Ancak, incelemelerin çoğu aynı sonuca varıyor: IBM Softlayer’ın en iyi özelliği, geliştiricilere ağ üzerinde tam kontrol sağlamasıdır. Kullanıcılar otomatik olarak ethernet kabloları, elektrik prizi kontrolleri ve teknik ekiple minimum etkileşim ile kontrol panellerindeki değişiklikler üzerinde kontrol sahibi olur.

IBM Softlayer’ın sunduğu ek özellikler arasında% 100 kesintisiz hizmet düzeyi sözleşmesi (SLA) ve uygulama programlama arabirimi (API) aracılığıyla hizmetlerin tam denetimi yer alır. Ayrıca, 17 coğrafi konum ve tam zamanlı destek merkezi sayesinde, herhangi bir şey olursa her zaman çağrıda bulunan ve yardıma hazır birisine sahip olacaksınız.

Hangi Sunucu Türü Sizin İçin Uygun??

IBM Softlayer üç farklı sunucu seçeneğiyle gelir: özel sunucular, CloudLayers ve Yönetilen Sunucular. Aradığınız sunucu türü, sunucu için hangi amaca sahip olduğunuza bağlıdır.

Adanmış Sunucular, özellikle orta ölçekli işletme sahipleri için, kurumsal düzeylere kadar kendi sunucularını yönetmek isteyenler içindir. Özel sunucu seçeneği, tek tek işlemcilerden devasa onaltılık çekirdeğe kadar, sunucudan sunucuya bağlantıya ve 32 GB’a kadar DDR3 Rasgele Erişim Belleğine (RAM) ve hatta işletim sistemi seçiminize kadar geniş bir yelpazede gelir..

CloudLayer sunucusu, bir sunucuda çok fazla esneklik isteyen biri için mükemmeldir. CloudLayer, sözleşmesiz saatlik veya aylık fiyatlandırma ile çalışır, beş dakika gibi kısa bir sürede devreye girer ve üçünün en özelleştirilebilir planı olarak bilinir. Planlar değişebilir, ancak Bare Metal sunucusunun seçilmesi şartıyla 16 çekirdeğe kadar, 250 GB sabit sürücülü 64 GB RAM kullanılabilir.

Yönetilen Sunucular, sunucularını, dolayısıyla adı yönetmek istemeyenler için tasarlanmıştır. Yönetilen Sunucular, birden fazla web sitesine ev sahipliği yapması gereken, ancak sunucu güncellemelerine ve izlemeye ayak uydurmak istemeyen işletmeler için mükemmeldir. Bu sunucular için dağıtım süreleri bir günden azdır ve aylık sözleşmeler mevcuttur. Ayrıca, bu seçenek işletmeniz için tamamen özelleştirilmiş sunucu çözümleri, günlük yedeklemeler ve uygulanan gelişmiş güvenlik önlemleri sunar.

Artıları

 • Gözden geçirenlerin çoğu, her bir planın ne kadar özelleştirilebilir olabileceğini sever
 • Tüm sunucular esnektir ve farklı modifikasyonlarla gelir, böylece planınızı işinize uyarlayabilirsiniz
 • Tüm dünyada 17 coğrafi konum (Varlık Noktası)
 • Tam zamanlı destek merkezi
 • Üç farklı plan, hepsi farklı amaçlara hizmet eden üç farklı sunucu türünü kapsar
 • % 100 kesintisiz hizmet seviyesi anlaşması (SLA) ile üst düzey çalışma süresi

Eksileri

 • Web sitesinde fiyatlandırma belirsiz; ne için ödeme yaptığınızı anlamak zor
 • Paketin bir parçası olması beklenen bazı popüler özellikler ekstra maliyet
 • IBM Softlayer geçmişte örnek müşteri hizmetleri ile tanınmasına rağmen, daha yeni incelemeler destek merkezinin en iyi ihtimalle zayıf olduğunu gösteriyor
 • Gerçek bir “temel” paket yoktur, bu barındırma sistemi küçük işletme sahipleri veya kişiler için tasarlanmamıştır
 • Bu hosting yazılımının fiyatı diğer hosting yazılımlarına göre yüksektir
 • Bazı kullanıcılar, oluşturulan biletler için daha yavaş geri dönüş süreleri yaşıyor (reklamı yapılan yirmi dakika yerine saatler)

Sonuç olarak

IBM Softlayer zengin özelliklere sahiptir ve bellekten RAM’e, işleme ve dağıtım hızlarına kadar özelleştirilebilir hale gelen IBM Softlayer’da herkes için bir şeyler vardır. Mevcut üç farklı paket katmanını ve paketleri beklenen performansa göre ayırma şeklini seviyoruz. Ayrıca, IBM dünya çapında bir çağrı üzerine destek merkezine sahiptir ve tüm biletlerin yirmi dakika içinde ele alınacağını söylüyor.

Ancak, son zamanlarda gözden geçirenler müşteri hizmetlerinde bir gecikme yaşadı; desteğin bir sorunu ele alması genellikle bir günden fazla sürer. Bir diğer yaygın acı noktası hizmetlerin maliyetidir – iş planı kesinlikle orta ve büyük ölçekli işletmeler için tasarlanmıştır.

Sonuç olarak, IBM Softlayer orta ve büyük ölçekli işletmeler için en iyi seçimdir. Bu barındırma yazılımı, hizmetlerini hız, zaman kısıtlamaları, gerekli bellek ve bağlantıya göre işletmenin ihtiyaçlarına uyacak şekilde uyarlayacaktır. Pahalı olacak, ancak özelleştirilecek ve kontrol edilebilir olacak.

Resmi Siteye Bakın

IBM Softlayer Soruları ve Yanıtları

Günümüzün bağlı dünyasında, işinizi sürdürmek için güçlü bir ağa sahip olmaktan daha önemli bir şey yoktur. Eski günlerde, farklı ofislerin birbirleriyle konuşmasını sağlamak için altyapı oluşturmak ve inşa etmek anlamına gelirken, bugünlerde buluttaki her şeyle ilgilenebilirsiniz. Daha hızlı, daha ucuz ve daha az bakım gerektiren bulut tabanlı ağlar geleceğin dalgasıdır ve yavaşlama belirtisi göstermez.

Bulut barındırma hızla norm haline geldiğinden, giderek daha fazla şirket hız, bağlantı ve güvenlik isteyen işletmeler için parmak uçlarında çözümler sunuyor. Bu yöntemlerden biri, büyük ve küçük ölçekli işletmelere tüm ağ ihtiyaçlarını karşılayabilen IBM’in SoftLayer programıdır..

Tam on yıldan uzun bir süredir, SoftLayer işletmeler için işleri kolaylaştırmak üzeredir, ancak son zamanlarda IBM SoftLayer’ın sağlayabileceği çözüm miktarını artırdığı için daha da yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle, daha fazla şirket bu programı kendi ihtiyaçlarına göre arıyor.

SoftLayer ile ilgileniyorsanız, sağlam bir yatırım olup olmadığını her zaman merak edeceksiniz. Bu nedenle, kendiniz karar verebilmeniz için yazılımla ilgili kapsamlı bir soru ve cevap listesi hazırladık.

IBM SoftLayer Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kurulumu Ne Kadar Kolay?

SoftLayer kurulumu en kolay programlardan biridir. Hızlı ve kolay bir bulut ağına ihtiyacınız varsa, birkaç dakika içinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Yönetilen sunucu gibi daha entegre bir şey istiyorsanız, her şeyi tek bir iş günü içinde ayarlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, isterseniz, diğer programlar ve eklentiler için daha fazla zaman harcamanız gerekecektir. Süreç karmaşık olmasa da, eklemek istediğiniz sistemlere ve kaç sisteme bağlı olarak daha fazla zaman alabilir. Temel paketin kurulumu son derece basittir, ancak diğer programlar biraz daha uzun sürecektir.

SoftLayer ile Nasıl Bir Destek Sistemi Var?

SoftLayer için en iyi şeylerden biri, üstün müşteri desteği seviyeleridir. Bu programı bu kadar etkili kılan şeylerden biri, mümkün olan en kısa sürede karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunu çözebilecek 24 saat servis üyelerine ve teknisyenlere sahip olmanızdır..

SoftLayer ayrıca, KnowledgeLayer adlı kendi destek programı ile birlikte gelir. Bu sistem, yazılımla ilgili herhangi bir teknik sorunu çözmek için kendi başınıza kullanabileceğiniz bir dizi araca sahiptir, yani çoğu sorunu şirket içinde halledebilmeniz gerekir. KnowledgeLayer’da ayrıca, meydana gelebilecek birçok sorunu giderebileceğiniz bir forum bulunur..

Müşteri hizmetlerine gelince, SoftLayer destek ekibiyle günde yirmi dört saat arasında istediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Biletler bir gün içinde yanıtlanır ve çağrı merkezi acil yardım için hemen cevap verir. SoftLayer ile ilgili yardım almaktan asla uzak değilsiniz.

Softlayer Tamamen Yedekli mi?

Bulut tabanlı ağ oluşturmanın bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, ağın düşmesi konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Eski bakır tel sistemlerinde, bir modem veya sunucu çalışmayı durdurduysa, tüm ağı bozabilir.

SoftLayer ile, tam yedeklilik yerleşik olduğu için hiçbir zaman ağ bağlantısı sorunları hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Aslında, yazılım işinizi huzur içinde çalıştırabilmeniz için% 100 kesintisiz hizmet seviyesi anlaşması garanti edebilir. Çok çeşitli mevcudiyet noktalarıyla, işinizi kesintisiz olarak gün boyu çalışır durumda tutabilirsiniz.

Teknik Destek Olmadan Hangi Özellikler Yapılabilir?

SoftLayer’ın destek ekibi istisnai olmasına rağmen, ortaya çıkan her sorun için onları aramak istemezsiniz. Neyse ki, yazılım, teknik desteği hiç rahatsız etmeden evdeki sorunlara dikkat etmenizi sağlayan birçok otomatik araçla birlikte geliyor.

SoftLayer araçlarını kullanarak sunucuları yeniden başlatabilir, işletim sistemlerini yeniden yükleyebilir ve KnowledgeLayer ile birlikte gelen diğer birçok hizmetle ilgilenebilirsiniz.

Hangi İşletim Sistemi ile Çalışıyor?

Bulut tabanlı çözümler kullanmanın bir başka harika nedeni, bunların birçok farklı platformda uygulanabilmeleridir. Bu şekilde, çeşitli ofislerle konuşmak için ağ hatlarınıza fiziksel olarak bağlı olmanız gerekmez ve farklı işletim sistemleriniz varsa, yine de sorunsuz iletişim kurabilirsiniz.

SoftLayer farklı değildir ve Windows, Mac veya Linux aygıtlarına yüklenebilir. Sizin için en uygun olan işletim sistemini seçerek SoftLayer’ı değerli olduğu kadar çok yönlü hale getirebilirsiniz.

Uplink Hızları Nelerdir? Giden Trafik Hakkında?

İş operasyonlarınızı sürdürmek söz konusu olduğunda, hem güvenilir hem de hızlı bir bağlantınızın olduğundan emin olmak istersiniz. Ağ üzerinde herhangi bir eylemi işlemek için sonsuza kadar beklemek istemezsiniz, bu yüzden yüksek yer-uydu bağlantısı hızlarına ve giden trafiğe ihtiyacınız vardır.

SoftLayer ile 100 Mbps’ye kadar uplink hızları elde edebilirsiniz, bu da işi hızlı ve verimli bir şekilde yürütmek için fazlasıyla yeterlidir. Giden trafiğe gelince, yazılım beş terabayta kadar trafiğe izin verir, bu da çoğu işletme için bol miktarda.

RAM’e gelince, SoftLayer seçtiğiniz pakete bağlı olarak 32GB’a kadar DDR3 RAM ile birlikte gelir.

Yüklendikten Sonra Hizmetleri Yükseltebilir misiniz??

Bazı işletmeler için, farklı çalışanlarınızı ve ofislerinizi birbiriyle senkronize tutmak için yalnızca temel bir pakete ihtiyacınız olabilir. Ancak, işletmenizi genişletmeye karar verirseniz, hizmetlerinizi ve çözümlerinizi her zaman yükseltmek istersiniz, yani mevcut ağınıza eklemek istersiniz.

SoftLayer ile, hangi seviyede olursanız olun hizmet eklemeyi kolaylaştırırlar; yani, iş gereksinimleriniz genişledikçe bulut tabanlı ağınız da artar. Yükseltmek son derece kolaydır, tek yapmanız gereken bunu gerçekleştirmek için müşteri desteğine başvurmaktır.

SoftLayer Ölçeklenebilir mi??

Aynı şekilde, sahip olduğunuz hizmet sayısını yükseltmek isteyeceğiniz gibi, diğer önemli şey, gerekirse her şeyi ölçeklendirme yeteneğidir. Bugün, sadece bağlamanız gereken iki ofisiniz olabilir ve yarın bir düzine olabilir. Ağınız ölçeklenebilir değilse, işinizi etkili bir şekilde genişletemezsiniz.

Neyse ki, SoftLayer ağ çözümlerinizi büyütmeyi hiç bu kadar kolay olmamıştı, yani ne kadar ihtiyacınız olursa olsun, bunu gerçekleştirebilirler. İster bir düzine ofisiniz ister dünyanın dört bir yanına yayılmış bir yüz ofisiniz olsun, SoftLayer ihtiyacınız kadar tamamen ölçeklenebilir.

SoftLayer ile Karma Bir Ağa Sahip Olabilir misiniz??

Ağınız için seçeneklere sahip olmak, sorunsuz bir şekilde iş yapmak için çok önemlidir. Bulut sistemleri bugünlerde kesinlikle daha popüler olsa da, bazen bazı ağ noktaları için standart bir bakır tel ağına bağlanmanız gerekir..

SoftLayer, fiziksel sunucular ve modüller ile sorunsuz bir şekilde bütünleşerek hibrit bir ağa sahip olmanızı sağlar ve nereye bağlamanız gerektiğine bakılmaksızın tam kontrol sağlar.

Ne Tür Bulut Sunucuları Var?

SoftLayer ile bulut sunucuları için üç ana seçeneğiniz vardır. Aslında, temel bulut çözümleri, CloudLayer adlı bir SoftLayer bölümü aracılığıyla sağlanır. Bu programın uygulanması kolaydır ve dakikalar içinde anında çözümler sunar. Kullanılabilir sunucu seçenekleri genel, özel ve çıplak metaldir. Depolama ve yükleme seçenekleriyle ilgili her birinin dökümü.

 • Kamu Sunucuları: maksimum sekiz çekirdek, 8 GB RAM ve 100 GB depolama
 • Özel Sunucular: maksimum sekiz çekirdek, 32 GB RAM ve 100 GB depolama
 • Çıplak metal: maksimum 16 çekirdek, 64 GB RAM ve 250 GB depolama
SoftLayer’da Yönetilen Sunucular Var mı?

Ağınızın üçüncü bir tarafça ele alınmasını tercih ediyorsanız, SoftLayer ile bu seçeneğe sahipsiniz. Bu durumda, sisteminizi veya ortaya çıkan sorunları yönetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bunun yerine, SoftLayer’in teknoloji ekibi oluşabilecek tüm ayrıntıları ve günlük yönetim sorunlarını halleder..

Standart bir bulut ağından daha entegre olduğundan, yönetilen sunucuların yüklenmesi bir gün kadar sürebilir ve bakımı için aylık bir sözleşme yapılması gerekir.

Yönetilen Sunucularla Hangi Özellikler Gelir??

Yönetilen bir sunucu kullanmanın nedenlerinden biri, işinizi yürütmeye daha fazla odaklanabilmeniz için omuzlarınızdan çok fazla yük almasıdır. Küçük şirketler için, yönetilen bir sunucu biraz daha pahalı olsa da daha iyi bir çözüm olabilir. Yönetilen bir sunucu ile birlikte gelen vurgulanan özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Tamamen özelleştirilebilir çözümler
 • Günlük yedeklemeler
 • Tam ve kapsamlı izleme
 • Gelişmiş güvenlik önlemleri
 • Genel veya özel ağlar için ayrı arayüzler
 • Sanal özel raf
 • EVault yedekleme

Genel olarak, elde ettiğiniz ek özellikler ek maliyetten daha fazladır ve şu anda tescilli bir BT ekibiniz yoksa, aksi takdirde sizin için kullanılamayacak çok daha fazla seçenek sunabilir.

SoftLayer’ı kullanmak için bir sözleşme imzalamak zorunda mısınız??

Bulut tabanlı ağları kullanmanın bir başka harika yararı da, her şeyi sizin için halletmek için tek bir servis sağlayıcısına güvenmeniz gerekmemesidir. Bu şekilde, hizmetinizden memnun değilseniz, işleri ihtiyaçlarınıza uygun şekilde işleyen farklı bir sağlayıcıya geçebilirsiniz..

SoftLayer ile uzun süreli sözleşmelere kaydolmak zorunda değilsiniz. Hizmet ve özellikler çok yıllı bir anlaşmaya layık olmakla birlikte, aydan aya planlara kaydolarak herhangi bir zamanda memnun kalmazsanız hizmetinizi iptal etmenize izin verebilirsiniz..

Hangi Depolama Seçenekleri Mevcuttur?

Tam bulut tabanlı ağın çalışması için dosyaları ve verileri bulutta depolayabilmeniz gerekir, böylece gerektiğinde farklı noktalardan aynı anda erişilebilir. Birisine her bakması gerektiğinde bilgi göndermek yerine, onu buluta yükleyebilir ve uzaktan açmasını sağlayabilirsiniz. SoftLayer ile beş farklı depolama seçeneğiniz vardır: depolama, dosya depolama, nesne depolama, yedekleme ve yığın depolama sunucuları.

 • Depolamayı Engelle: büyük veri koleksiyonlarını saklamanız gerekiyorsa, parçaları değil, hepsini bir kerede yükleyebilirsiniz. Bu depolama seçeneği, ihtiyaçlarınızı özelleştirmenize ve aynı anda on iki TB’ye kadar yüklemenize olanak tanır.
 • Dosya Depolama: dosyalar ve klasörler gibi daha az miktarda veri için SoftLayer’ın tümleşik dosya depolama sistemini kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan alan miktarını 20 GB ile 12 TB arasında özelleştirebilirsiniz.
 • Nesne Depolama: organize edilmesi ve toplanması gereken çok sayıda rastgele veri parçanız varsa, SoftLayer her şeyi bir arada tutmanıza ve iyi durumda tutmanıza yardımcı olacak bir programa sahiptir. Sistem ayrıca ölçeklendirilebilir, böylece çok miktarda gevşek veriyle ilgilenebilirsiniz.
 • Destek olmak: bir işletmenin işlev görmesi için her şeyin mümkün olduğunca yedeklenmesi gerekir. SoftLayer ile, verileri otomatik olarak depolayacak veya manuel olarak yapmanızı sağlayan entegre bir yedekleme sisteminiz olabilir. Yedek depolama alanınızı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin. En iyi bölüm, verilerin şifrelenmiş olmasıdır, böylece gerektiğinde hassas verileri depolayabilirsiniz.
 • Yığın Depolama Sunucuları: kendi yığın depolama cihazlarını entegre etmek isteyenler için SoftLayer, seçtiğiniz sunucuları kullanarak tescilli SAN veya NAS çözümü oluşturmanıza izin verir. Bu ağ daha iyi güvenlik için şifrelenebilir.
Hangi Güvenlik Seçenekleri Mevcuttur?

Bulut tabanlı ağlarla her uğraştığınızda, güvenlik her zaman kritik bir konudur. Potansiyel verileri birden çok açık noktaya gönderebileceğiniz için, bu verilerin taşıma sırasında ele geçirilme veya bozulma potansiyeli olmadığından emin olmak istersiniz. Bu nedenle SoftLayer, işletmeniz için birden fazla güvenlik seçeneğine sahiptir.

 • Güvenlik Yazılımı: SoftLayer, fiziksel sunucularınızı ve programın kendisini dış saldırıya karşı korumanıza yardımcı olacak özel bir güvenlik sistemine sahiptir..
 • Güvenlik duvarları: daha iyi güvenlik koruması için SoftLayer, verilerinizi uygun gördüğünüz şekilde korumak için güvenlik duvarları kurmanıza olanak tanır.
 • SSL Sertifikası: çoğu zaman, veri aktarılırken güvenliğe ihtiyaç vardır, daha önceden depolandığında açık değildir. Verilerinizi korumak için SoftLayer, tüm verilerin ağ üzerinde güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan Güvenli Yuva Katmanı Sertifikasyonu ile birlikte gelir.
 • Uyma: Her gün yeni tehditler ortaya çıkıyor ve güncel kalmanız gerekiyor. SoftLayer, bu tehditlerin ne olduğunu öğrenen ve bunlara karşı korunmak için çözümler kullanan bir güvenlik uzmanları ekibine sahiptir..

Softlayer.com hakkında daha fazlası

En İyi Özellikler

 • Hızlı destek
 • Uygun fiyatlar
 • Tonlarca özellik

Resmi web sitesini ziyaret edin

En İyi 5 Sunucu

 • SiteGround Yorumları
 • WP Motor Yorumları
 • A2 Hosting Yorumları (eski)
 • Bluehost İncelemesi
 • GoDaddy Managed WordPress Değerlendirmeler
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map