Media Temple Değerlendirmeler Mayıs 2020 – Worth Your While?

Contents

Media Temple Hosting Ne Kadar İyi??


Resmi Siteye Bak Media Temple Değerlendirmeler 3.8 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (0 oylar) Artıları

 1. Çalışma Süresi Garantisi
 2. Para iade garantisi
 3. E-posta esnekliği

Eksileri

 1. Windows tabanlı barındırma yok
 2. Web sitesi oluşturma araçlarının eksikliği
 3. Yanıt süresi sorunu

Support4Speed4Features4Value3.5Transparency3.5

Resmi MediaTemple Hosting İncelememiz

MediaTemple barındırma O zamandan beri 125.000’den fazla müşteri kazandılar ve Starbucks ve Toyota gibi bigwig şirketleri de dahil olmak üzere 1.5 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yaptılar..

Orada bazı Web hosting şirketlerinden biraz daha pahalıdır, ancak birçok insan için paraya değer. İnsanlar genellikle web hosting söz konusu olduğunda gitmek için en popüler seçenek paylaşılan hosting seçeneğidir. MediaTemple ayda 20 $ ‘dan başlayan yalnızca bir paylaşılan barındırma seçeneği sunar. Ancak, yıllık planı seçerseniz, ayda yalnızca 16,57 ABD doları ödeme yapmayı bekleyin..

MediaTemple Hosting’in En İyi Özellikleri

1) Çalışma Süresi Garantisi

MediaTemple’ın çalışma süresi garantisi tüm beklentileri aşıyor. Web sitenizin yüzde 99.9999 oranında yükseleceğini garanti ediyorlar. Web siteniz hiç çalışmıyorsa – herhangi bir nedenle – aylık ücretinizde indirim sunar. Web sitenizin kapalı olduğu her 20 dakikada bir yüzde 20 indirim sunuyorlar. Temelinde, bu onların eylemleri için sorumluluk alan bir şirkettir. Web sitenizi ayakta tutamazlarsa sizi telafi edeceklerine söz verirler. Şirketler hata yapma ve bunlara sahip olmama gibi kötü bir alışkanlığa sahiptir. Herkes hata yapar – şirketler bile. Bu tür bir kurumsal sorumluluk, sadece kimsenin size sunacağı bir şey değildir.

2) Destek Seçenekleri

Herhangi bir Web hosting şirketinin zirvesi destek. Dünyadaki çoğu insan teknik meraklı değildir. Aslında, Web hosting şirketlerinin müşterileri olan çoğu insan işletme sahipleri. Bununla birlikte, şirketlerin onları desteklemesi gerekiyor. Yapmazlarsa, işletme sahipleri, iş düşünen herhangi bir kişinin yapacağı şeyi yapacak – onlara uygun destek verecek birine geçecekler.

MediaTemple bir KB (bilgi tabanı) veritabanı, kullanıcı dostu bir wiki ve hatta canlı sistem durumu özet akışlarına sahiptir. Şirket blogları düzenli olarak güncellenmektedir ve destek ekipleri ABD tabanlıdır – 24 saat içinde yanıt vereceğine söz veren e-posta, telefon ve bilet sistemi ile iletişim kurabilirsiniz..

3) E-posta Esnekliği

E-posta, salyangoz postasının popülaritesini hızla aşar ve tüketicilerin kağıt tasarrufu yapmalarını ve karbon ayak izlerini azaltmalarını sağlar. Medya tapınağı ile, sitenizdeki iletişimi en iyi şekilde yönetmek için çok sayıda e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Paylaşılan her barındırma planı hem Google Apps for Work e-posta adresleriyle hem de 1000 adresle gelir.

4) İptal Politikası

MediaTemple, planlarının çoğu için 30 günlük standart bir para iade garantisi sunar. Ancak, özel sunucu planları yalnızca yedi günlük para iade garantisi sunar. Bu tür garantiler her zaman bir artıdır. Ancak, sınırlı görünmektedirler. 30 günlük para iade garantisi yalnızca barındırma ücretleri için geçerlidir. Alan adı kayıt ücretleri gibi diğer hizmetler için geçerli değildir.

5) Satış için Mükemmel

MediaTemple bir bağlı kuruluş programı sunar. Bu yeni müşteriler edinmek için harika, ancak MediaTemplegreat’i barındırma alanınızı yeniden satma olanağı sunan şey. Başka bir deyişle, bulut bilişim işine gitmek istiyorsanız, MediaTemple bir yol sağlar. Dedicated sunucu planlarında en düşük fiyat ayda yaklaşık 2000 $ başlar. Ancak, bu alanın çoğunu tekrar satacak olsaydınız, paranızı geri kazanabilirsiniz. Sunucu alanı yeniden satışı yalnızca MediaTemple tarafından bilinmemekle birlikte, onlar tarafından da savunulmaktadır.

MediaTemple Hosting’in olumsuz yönleri

1) Hızlı Tepki Süresi

Çok uzun zaman önce, sefil bir müşteri hizmeti deneyimi için yapabileceğiniz şeylerin birçoğunu listeleyen bir çalışma vardı – uzun yanıt süreleri listenin en üstündeydi. Aslında, yanıt vermek için çok uzun zaman alma alışkanlığı kazanan şirketler genellikle müşterilerini bu şekilde kaybeder.

MediaTemple, çoğu soru için 24 saatlik yanıt süresini garanti eder. Deneyimlerimiz, 12 saatten kısa sürede yanıt vereceğini söylüyor. Birçok insan için bu mükemmel. Ancak, MediaTemple daha büyük şirketler için idealdir. Bu daha büyük şirketlerden birinin üyesiysem ve desteğe ihtiyacım olsaydı, bundan daha hızlı destek beklerdim. En azından, premium fiyatlar ödüyorsam, premium destek bekliyorum.

2) Windows Tabanlı Barındırma Seçenekleri Yok

MediaTemple yalnızca Linux tabanlı barındırma seçenekleri sunar. Birçok insan için bu iyi bir haber. Linux’u ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen daha güçlü bir işletim sistemi olarak görüyorlar. Ancak, MediaTemple, Microsoft’un hala Windows ile işletim sistemi pazar payının yüzde 90’ına sahip olduğunu unutmuş görünüyor. Çoğu kişi hala şikayetlere rağmen Windows’u kullanıyor ve MediaTemple Windows tabanlı barındırma seçenekleri sunması harika olurdu.

3) Standart Freebies Ücretsiz Değil

Birçok Web barındırma şirketleri standart freebies kümesi sunuyor. Buna bir alışveriş sepeti, blog yazılımı ve bazı durumlarda Google AdSense kredisi dahildir. MediaTemple bunlardan hiçbirini ücretsiz sunmuyor. Bunların hepsiyle uyumlu olmaktan daha fazlası – ama olması bekleniyor. Standart freebies’lerin çoğu, bir müşteriyi kendi yönlerinde sallamak için “kancalar” dır. MediaTemple normal freebies sunmaya başlarsa, müşteri tabanlarında küçük bir artış yaşayabilirler.

4) Daha fazla web sitesi oluşturma aracına ihtiyaç duyar

Web sitenizi benzersiz hale getirmek için özelleştirebileceğiniz tüm araçlara sahip olmak çok önemlidir. Bazı müşteriler Media Temple söz konusu olduğunda bu araçların sınırlı olduğunu düşünüyor.

Sınırlı bazı özellikler rahatsız edici olabilir
Müşteriler, otomatik olarak uygulanan bazı sınırlı özelliklerin bir yardımdan çok bir rahatsızlıktan şikayet ettiler.

Sonuç olarak:

Acemi için değil. Kişisel bir blog için basit bir Web hosting şirketi arıyorsanız, orada daha iyi olanlar var. Ancak, çalıştırılacak bir işiniz olduğu için garantili çalışma süresine sahip güçlü bir özel sunucu arıyorsanız, MediaTemple arkanızda.

Resmi Siteye Bakın

Medya Tapınağı Q&bir

Web siteniz için mükemmel bir barındırıcı bulmak istediğinizde, karşılayabileceğiniz fiyat noktasını alırken istediğiniz özellikleri ve avantajları belirlemek, çok zor bir görev gibi hissedebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından seçim yapabileceğiniz milyonlarca insanla sonsuz seçenekler var. Hepsini inceleyemesek de, size uzun bir geçmişi ve iyi bir üne sahip Kaliforniya merkezli bir şirket olan Media Temple gibi en büyük oyuncularla ilgili gerçekleri vermeye karar verdik.

Medya Tapınağı ne zaman başladı?

Demian Sellfors, 1998 yılında dijital iş sağlayıcısı olarak Intergress Technologies’i başlattı ve ertesi yıl şirket, Media Temple dahil olmak üzere müşterilerine kaliteli hizmet sunmaya odaklandı. 1999’da şirketler, Medya Tapınağı adını koruyarak birleşti. Sellfors, popüler Web hosting şirketini kuran CEO oldu. Los Angeles’ta bulunan şirket hızla büyüdü, hizmeti ve sunduğu özellikleri geliştiren birkaç farklı program başlattı.

2006’da Media Temple, Web sitelerini tek bir sunucu yerine birçok farklı kümelenmiş sunucuda yöneten genel bir Bulut tabanlı hizmet olan Grid’i oluşturdu. Ağustos 2013’te bu özelliği güncellediler.

Haziran 2013’te Media Temple, müşterilerine yetenekli mühendislerden premium, 24 saat hizmet veren, sanal özel sunucu barındırma platformunu güncelleyen ve müşterilerle gerçek zamanlı etkileşim için LiveChat’i sunmaya başlayan CloudTech’i başlattı. Şirket, bir hükümet Web sitesini denetlemek için Wall Street Journal tarafından seçildi. Media Temple’ın yaşadığı tüm tanınma ve büyüme, 2013 yılında en büyük Web barındırma şirketlerinden GoDaddy tarafından satın alınmasına yol açtı..

Media Temple ne anlama geliyor??

Media Temple, son 18 yıllarında büyük bir büyüme yaşarken, “hiçbir şey değişmedi: müşterilerin başarılarına olan bağlılıkları” diyor. Diyorlar ki, ürünlerinin ardındaki itici güç.

Şu anda 100’den fazla farklı ülkeye yayılmış 1,5 milyondan fazla Web sitesine ev sahipliği yaptıkları ve barındırma, WordPress, Cloud ve diğer sunucularını kullanan 125.000’den fazla kişi ve şirketi gördükleri için bunun bir etkisi olmalı..

Şirket, Web sitelerinde başarılarının dört anahtarını listeler:

 • Hizmet
 • Ürün:% s
 • değer
 • yenilik

Media Temple, müşterilere paraları için daha fazlasını vermekle gurur duyuyor ve “birkaç dolara” mal olurken, harcanan paranın daha hızlı donanım, daha akıllı yazılım ve yüksek kaliteli destek için buna değdiğini belirtti. Şirket ayrıca, Dell ve MorphLabs ile ilk OpenStack destekli özel Bulut hizmeti olan Helix’i oluşturma çalışmaları gibi ortaklıklar ile birlikte yeni ve heyecan verici ürünler ve hizmetler oluşturmak için dünyanın dört bir yanındaki yenilikçilere çalışıyor..

Media Temple paylaşımlı hosting sunuyor mu??

Media Temple, 2006 yılında Grid’in piyasaya sürülmesiyle kendi paylaşılan barındırma yapısını oluşturdu. Benzersiz kümelenmiş mimari, müşterilere sektördeki diğer kullanıcılar tarafından sağlanan daha güvenilir, daha hızlı barındırma seçenekleri sunmak için tasarlanmıştır. Her planda belirli özellikler standarttır.

 • SSD depolama
 • DDoS ve diğer saldırılara karşı koruma
 • 30 günlük dosya yedekleme ve geri yükleme
 • 1.000 e-posta kutusu
 • WordPress, Drupal veya ZenCart gibi yönetilen uygulamalar
 • Kullanıcı dostu kontrol paneli

Üç ayrı paylaşılan barındırma planı sunarlar; yıllık maliyeti öderseniz, iki ücretsiz ay kazanırsınız.

Kişiye özel (20 $ / ay): 100 veritabanına sahip 100 Web sitesi, 20 GB SSD depolama alanı, 1 TB ölçeklenebilir bant genişliği ve 2000 GPU veya Grid hizmetine yapılan her isabet veya isteği ölçen Grid Performance Unit.

profesyonel (30 $ / ay): 500 Web sitesi, 500 veritabanı, 100 GB SSD depolama alanı, 2 TB ölçeklenebilir bant genişliği, 2000 GPU, bir site için global CDN ve bir site için kötü amaçlı yazılım algılama ve kaldırma.

Ajans (İlk üç ay için 120 $ / ay; 150 $ / ay normal fiyat): 2.500 Web sitesi, 2.500 veritabanı, 500 GB SSD depolama alanı, 5 TB ölçeklenebilir bant genişliği ve 4.000 GPU. Ayrıca, bir etki alanı kaydı ve bir site için bir SSL sertifikası ile birlikte beş site için genel CDN, kötü amaçlı yazılım algılama ve kaldırma ve Web uygulaması güvenlik duvarı alırsınız..

Media Temple’ın VPS barındırma sistemi nasıl yapılandırılmıştır?

Media Temple, VPS hostingleri için yüzde 99,999 çalışma süresini garanti eder, bu da sitenizin her ay bir dakikadan daha kısa bir süre içinde kapanacağı anlamına gelir. En hızlı seçenekler olarak gösterilen ve müşterilere yönetilen veya kendi kendini yöneten sunucular arasında seçim yapma esnekliği veren SSD sunucularında barındırılırlar.

Otomatik Yönetilen:

Her plan, tam SSH ve kök erişimi, anında sağlama ve aşağıdaki işletim sistemleri arasında bir seçim içerir: ubuntu, debian, fedora ve CentOS.

 • Kendi kendine yönetilen VPS, 2 GB RAM, 20 GB depolama alanı ve 2 TB bant genişliği için ayda 1 $ 30’dan başlar.
 • 4 GB RAM, 40 GB depolama alanı ve 3 TB bant genişliği için ayda 50 $ ‘dan 2. seviyeye geçin.

En iyi planlar, ilk üç ay için yüzde 20 indirim alır.

 • Seviye 3, aylık 100 $ ‘lık normal fiyata ulaşmadan önce ilk üç için aylık 80 $’ a mal olur. 8 GB RAM, 80 GB depolama alanı ve 5 TB bant genişliği elde edersiniz.
 • Seviye 4 (ilk üç ay için 200 $ / ay ve daha sonra 250 $ / ay): 16 GB RAM, 160 GB depolama alanı ve 6 TB bant genişliği.
 • Seviye 5 (ilk üç ay 400 $ / ay; bundan sonra 500 $ / ay): 32 GB RAM, 250 GB depolama, 7 TB bant genişliği.
 • Seviye 6 (800 / ay ilk üç ay; bundan sonra 1000 $ / ay): 64 GB RAM, 500 GB depolama alanı ve 8 TB bant genişliği.

Tamamen Yönetilen VPS

Yüzde 99,999 kesintisiz çalışma garantisi ile Plesk Onyx veya cPanel ve WHM 11.5 kontrol paneli, günlük yedeklemeler, site geçişi ve kurulumu ve çeşitli farklı özelliklerle, yönetilen VPS aylık 249 dolardan başlıyor. Ölçeklendirilebilir fiyatlandırma, 2 ila 128 GB bellek, 30 GB ve 1 TB depolama alanı ve 2 ila 10 TB arasında bant genişliği sağlar.

Media Temple’dan özel hosting alabilir miyim?

Üç farklı tek kiracılı sunucu planı, sınırsız alan adı barındırma, aylık 10 TB bant genişliği, 128 GB DDR3, tamponlu RAM, çok çekirdekli Intel Xeon işlemciler, 1 TB SSD depolama ve pil ve flaş yedeklenmiş yazma önbelleği. Yazılım, müşterilerin ihtiyaçlarına göre her üç plana da önceden yüklenmiş olarak gelir.

 • Kendi kendine yönetilen, komut satırı sunucu yönetimi, tam kök erişimi ve yönetilen hizmetler olmadan ayda 2.000 $ ‘dan başlar.
 • Yönetilen özel sunucular ayda 2.500 $ ‘dan başlar. İstek üzerine root erişimi, kullanıcı dostu bir kontrol paneli ve aşağıdaki alanların yönetimi alabilirsiniz: temel performans, günlük yedeklemeler, işletim sistemi ve uygulama güncellemeleri, güvenlik ve kötü amaçlı yazılım taraması ve gerekirse kaldırma
 • Tamamen yönetilen özel sunucular aylık 2.699 dolara mal oluyor. Sistem yönetimi ve kök erişimi SysAdmin tarafından yönetilir ve 7/24 öncelikli yanıtlar alırsınız. Barındırma işleminizin tüm yönleri tamamen Media Temple tarafından yönetilmektedir.
Cloud, Media Temple tarafından sunulan bir hizmete ev sahipliği yapıyor mu??

Amazon WebService iş ortağı olarak Media Temple, SysAdmin ve DevOps’ları tarafından tamamen yönetilecek olan Web sitenizi taşımanıza ve oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Planlar ayda 499 $ ‘dan başlıyor ve 7/24 SysAdmin sertifikalı destek içeriyor. Ücretsiz bir danışma, temsilcilerinin projeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve Bulut barındırma ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneği seçmelerine yardımcı olacaktır..

Ayrıca yüzde 100 çalışma süresi sağlayan çoklu yedekleme katmanları içeren benzersiz bir mimariye sahip Amazon Cloud’da uzmanlaşmış WordPress barındırma hizmeti de sunuyorlar. Yedekli Web, veritabanı ve dosya sunucuları birden çok veri merkezine yayılır. Ölçekleme birkaç dakika içinde gerçekleşir, siteniz son derece güvenlidir ve sitenizin her zaman istediğiniz gibi olduğundan emin olmak için her zaman bir kişiyle birlikte çalışırsınız. Her biri beş siteye sahip iki ayrı WordPress planı, trafik tabanlı ölçeklendirme ve çeşitli ek özellikler sunar. Planlar her ay 2.500 $ ‘dan başlıyor.

Media Temple müşterilerine başka hangi özellikleri sunuyor??

Media Temple, E-ticaret için Magento gibi çeşitli farklı platformlarla ve 20’den fazla yönetilen uygulama ile çalışır. Sertifikayı içeren paylaşılan planlardan birini satın almıyorsanız e-ticaret siteniz için SSL sertifikaları satın alabilirsiniz.

Paylaşılan planlar, Grid altyapısının bir parçası olarak dahil edilen CloudFlare’yi içerir. CloudFlare’nin hızı ve güvenilirliği, ek koruma düzeyi ile birlikte sitenizi güvende tutar.

Media Temple’ın müşteri desteği nasıl?

Media Temple müşteri hizmetlerinden gurur duyuyor ve son derece hızlı, bilgili ve duyarlı. Web sohbeti ve telefon desteğinin yalnızca satış soruları için olduğunu hatırlamak önemlidir. Teknik destek, hesap merkezi aracılığıyla mesajlaşma ile sınırlıdır, ancak temsilciler hızlı bir şekilde katı cevaplarla cevap verirler. Twitter ve e-postada müşteri hizmetleri de sunarlar..

Ayrıca, soru ve bilgi veritabanını kullanabilir ve sık sorulan sorular için izlenecek yolları almak için size farklı seçenekler sunan bir WordPress eklentisi olan SideKick’i yükleyebilirsiniz..

Ek bir ücret karşılığında desteğinizi yükseltebilirsiniz ve sertifikalı mühendislerle çalışacaksınız..

Media Temple’ın veri merkezleri nerede ve ne kadar güvenli?

Media Temple’ın iki güvenli veri merkezi vardır. 2007’de tamamlanan ilki, Ashburn, VA’da bulunan VA-IDC4’tür. Esnek tasarım daha iyi bir güç ve soğutma kapasitesi içerir ve 20 bilgisayar odasının her biri bağımsız olarak çalışır.

İkinci EL-IDC3, El Segundo, CA yer almaktadır. Seviye IV spesifikasyonlarını karşılar, büyümeye yer açar ve daha da derinlemesine bir güvenlik seviyesi sunar.

Çalışma süreleri nasıl?

Media Temple, adanmış sunucular için çalışma sürelerini garanti eder ve paranızı ağızlarının olduğu yere koyarlar. Web siteniz için iyi bir işaret olan çok az kesinti ile son derece kararlıdırlar. Grid tarafından barındırılan siteler aynı garantiye sahip değildir ve daha fazla kapalı kalma süresine sahiptir. Hâlâ yüzde 99,9 ortalamanın üzerindeyken, ayda 20 ABD doları için daha iyi bir çalışma süresi beklenebilir.

Uzmanları Web sitemi taşımama yardımcı olacak mı??

Bazı siteler site geçişi içerir, ancak olmayanlar için CloudTech mühendisleri sitenizi site başına 150 $ ‘a taşıyacaktır. Ürünleri ile uyumlu herhangi bir siteyi taşıyacaklar ve sitenizi taşıyamazlarsa paranızı iade edecekler.

Sayfa yükleme hızları iyi mi??

Media Temple, Grid’in siteleri altı kata kadar daha hızlı hale getirdiğini; mevcut müşterilerin çoğu bu hıza uymak zorunda değildir, ancak sitelerinin çoğunlukla diğer ana bilgisayarlarda olduğundan daha hızlı olduğunu unutmayın..

Hizmetlerinden herhangi birini garanti ediyorlar mı??

Bazen 97 güne ulaşan son derece uzun para iade garantileri sunan birçok barındırma şirketi olsa da, Media Temple 30 gün sunuyor, bu da ev sahibinin sizin için olup olmadığını belirlemek için yeterli zaman.

Medya Tapınağı seçmenin dezavantajları nelerdir?

Müşteri Media Temple ile ev sahipliği yapmak için birkaç eksilerini buldu.

 • Windows tabanlı sunucular sunmuyorlar
 • Tüm planları daha popüler barındırma seçeneklerinin çoğundan daha pahalı olsa da, VPS ve özel sunucu planlarının fiyatları önemli ölçüde daha yüksek aylık maliyete sahiptir..
 • Web sitesi oluşturmak için daha fazla araç, Web tasarımında yeni müşteriler için çok faydalı olacaktır. Ek bir maliyeti olan Virb seçenekleri, keskin, mobil uyumlu siteler yapmanızı sağlar. Yine de, her ay daha pahalı ve daha popüler hale gelen popüler sürükle ve bırak temaları yok.
 • Seçeneklerinin çoğu, deneyimi ve Web geliştirme bilgisi olanlar için idealdir; Bu olmayan kişiler veya şirketler, başlangıçta Media Temple’ı kullanmayı öğrenmede daha zor zamanlar bulabilirler.
Neden Media Temple’ı seçmeliyim??

Media Temple, planlarınızı gerektiği gibi ölçeklendirmek için birçok farklı fırsatla geniş bir barındırma seçenekleri listesine sahiptir. Çeşitli Web uygulamalarına tek tıklamayla yükleme sağlarlar; Grid tarafından barındırılan planlar üzerinde sınırlı bir miktar vardır, ancak özel hosting müşterilerinin daha büyük bir seçeneği vardır. Müşteri hizmetleri temsilcileri deneyimli, profesyonel ve kibar.

Media Temple, çığır açan, yüksek kaliteli barındırma isteyen ve bütçe konusunda endişelenmeyen deneyimli geliştiriciler için bir fikir barındırma şirketidir. Barınmaya yeni başlayanlar veya sıkı bir bütçe için, Media Temple’ın fiyatları kısıtlayıcı görünebilir; Büyüme yeteneği ve her plandaki yetenekler Media Temple’ı iyi bir ilk seçenek haline getirebilir.

MediaTemple.net hakkında daha fazla bilgi

En İyi Özellikler

 • Hızlı destek
 • Uygun fiyatlar
 • Tonlarca özellik

Resmi web sitesini ziyaret edin

En İyi 5 Sunucu

 • SiteGround Yorumları
 • WP Motor Yorumları
 • A2 Hosting Yorumları (eski)
 • Bluehost İncelemesi
 • GoDaddy Managed WordPress Değerlendirmeler
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map