Namecheap Hosting Yorumları Mayıs 2020 – Paylaşılan, EasyWP ve VPS

Namecheap Hosting Yorumları Mayıs 2020 – Paylaşılan, EasyWP ve VPS

Namecheap Hosting Yorumları Mayıs 2020 – Paylaşılan, EasyWP ve VPS

Contents

Namecheap Hosting Nedir??

GoDaddy kurucularının fillerle vurması için başını belaya soktuğunda hatırla?


Namecheap ahlaki zemini kazandı ve şok müşterilerin platformlarına taşınmasına yardımcı oldu.

Bir alan adı istediğinizde gidilecekler, ancak barındırma işlemleri ne olacak??

Bu şirket 2000 yılında Richard Kirkendall adında bir adam tarafından kuruldu ve bağımsız olarak sahip olunan ve işletilen.

Varlığının ilk yarısı için, Namecheap yalnızca alan adı kayıt şirketlerini sağlıyordu, ancak 2007’den beri paylaşılan barındırma seçenekleri sunacak şekilde genişlediler. Namecheap’in ofisleri Los Angeles’ta bulunuyor ve şu ana kadar iki milyondan fazla müşteri listesine sahipler.

Namecheap Hosting Ne Kadar İyi?

Adından da anlaşılacağı gibi, bu site ucuz alan adları ile bilinir.

Ama şimdi bal porsukları ve web hosting iddialarını bahis.

Yılda sadece 10 ABD doları.

Onbeş yıldan fazla bir süredir var olan şirket, bir alan adı kayıt şirketi olarak sağlam bir üne kavuştu ve web hosting hizmetleri, diğer siteler kadar dikkat çekici olmasa bile tamam. Genel olarak, Namecheap hakkında en iyi şey fiyat, ama onlar oldukça iyi müşteri hizmeti var ve onlar web sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için gereken her şeyi sağlar. Basit ve anlaşılır bir şey arıyorsanız, Namecheap, tasarruf etmek istediğinizi varsayarak iyi bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, daha sağlam bir şeye ihtiyacınız varsa veya birden fazla siteyi barındırmak veya çok karmaşık bir şey yapmak istiyorsanız, Namecheap son derece sınırlayıcı olabilir.

Resmi Web Sitesine Bak Namecheap Hosting 3.6 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (2 oylar) Artıları

 1. Maliyet etkin
 2. İyi müşteri desteği
 3. Deneyimli Alan Adı Kayıt Şirketi
 4. Kullanıcı dostu arayüz
 5. Güvenilir çalışma süreleri
 6. İyi iş özellikleri

Eksileri

 1. Sunulan sınırlı özellikler
 2. Değer planları çok daha kısıtlıdır
 3. Büyük işletmeler veya birçok siteye ev sahipliği yapmak için ideal değil
 4. Sorunlar biraz düzenli olarak parlayabilir

Web barındırma hizmetleri gitmek kadar, Namecheap kesinlikle üst katman değildir. Ancak, herhangi bir fırfır olmadan uygun maliyetli bir şey arayan herkes için bu iyi bir seçenek olabilir. Fiyatlandırma bununla ilgili en iyi şeydir, ancak bu mutlaka büyük bir değere sahip olduğu anlamına gelmez. Support3.5Speed3Features3Value4.5Transparency4

Resmi Namecheap Hosting İncelememiz

Bu şirket 2000 yılında Richard Kirkendall adında bir adam tarafından kuruldu ve bağımsız olarak sahip olunan ve işletilen bir şirkettir. Varlığının ilk yarısı için, Namecheap yalnızca alan adı kayıt şirketlerini sağlıyordu, ancak 2007’den beri paylaşılan barındırma seçenekleri sunacak şekilde genişlediler. Namecheap’in ofisleri Los Angeles’ta merkezlidir ve şu ana kadar iki milyondan fazla müşteri listesine sahiptirler. Namecheap ICANN tarafından akredite edilmiştir.

Namecheap Hosting’in En İyi Özellikleri

Namecheap Hosting ile gelen sayısız konuya girmeden önce (ne yazık ki birkaç tane var), iyi yaptıkları şeylere bakarak başlayalım. Bu kadar uzun süre iş yapmak ve çok fazla müşteriye sahip olmak (yani derler), birkaç şeyi doğru yapmak zorunda oldukları anlamına gelir, bu yüzden Namecheap’den ucuz bir alan ve web sitesi almakla birlikte gelen olumlu yönleri vurgulamalıyız..

1. Maliyet-Etkin

Aralarından seçim yapabileceğiniz dört plan var ve bunların hepsi diğer sitelere kıyasla gülünç derecede ucuz. Namecheap’ın gerçekten parladığı yer, Value paketi için 9.88 $ ‘dan başlayan tanıtım fiyatlandırmasında. Fiyatlandırma listesi aşağıdaki gibidir.

 • Değeri: Başlamak için $ 9.88, yıllık 38.88 $ ‘dan yenileyin
 • Profesyonel: Başlamak için 19,88 $, yıllık 78,88 $ yenileme
 • Ultimate: Başlamak için 29.88 $, yıllık 129.88 $ ‘dan yenileyin
 • Business Pro: Başlamak için 19,88 $, yenilemek için aylık 17,98 $

Gördüğünüz gibi, çok düşük bir tanıtım fiyatına başlayabilirsiniz. Ama para için çok şey var mı? Tam olarak değil. Ama bunu daha sonra ele alacağız.

2. Hızlı ve Kolay Katılım

Ne zaman yeni bir barındırma sitesi ile kayıt olun, tüm bilgileri almak ve her şeyi çalışır ve almak zorunda. Bazı siteler bunu gereksiz yere karmaşık hale getirebilir, yani düzene henüz aşina değilseniz kafa karıştırıcı olabilir ve gereğinden fazla zaman alabilir. Namecheap, neyse ki, katılım sürecini son derece basit hale getiriyor. Kayıt olur olmaz bir hoş geldiniz e-postası alırsınız ve hemen sonra giriş yapabilirsiniz. Her şey verimli bir şekilde düzenlenmiştir, yani geri dönmeyeceksiniz ve müşteri desteğini aramanız gerekecek.

3. Destek

Müşteri incelemelerine bakıldığında, destek sistemiyle bazı tutarsızlıklar var gibi görünüyor. Bir yandan, bazı kullanıcılar kendilerine kaçış verildiğini iddia ederken, diğer yandan farklı insanlar müşteri desteğinin site hakkında en iyi şey olduğunu söylüyor. Sınırlı deneyimlerimizle, genel olarak, sunulan hizmetin ortalamanın biraz üzerinde olduğunu ve yanıt sürelerinin nispeten hızlı olduğunu söylemeliyiz.

Tercih edeceğimiz bir şey, telefon desteğine sahip olmalarıdır, ancak canlı sohbet yapabilirsiniz, bu da sorununuzu bir saat içinde çözebilmeniz gerektiği anlamına gelir. Diğer seçenek, müşterilerin hacmine bağlı olarak beş saatten tam güne kadar sürebilecek bir bilet açmaktır.

4. Web Sitesi Yönetimi

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Namecheap sadece sayfalarında çok fazla özelliğe veya işlevselliğe ihtiyaç duymayan herkes için iyidir. Gördüğümüz şikayetlerin çoğu, çok sayıda ek uygulama ve programı web sitelerine entegre etmek isteyen kullanıcılardan geliyordu, bu da bu ana bilgisayar için ideal değil.

Olduğu söyleniyor, basitliğin son oyununuz olduğunu varsayarsak, Namecheap işleri sizin için kolaylaştırır. Sitenize başladıktan sonra, arka uç çok minimalist ve kullanıcı dostudur, yani menü seçeneklerinde gezinmek için bilgisayar bilimi derecesine ihtiyacınız yoktur. Bazıları bunun çok basit olduğunu bile söyleyebilir.

5. Yedekleme Seçenekleri

Bir web sitesini her yönettiğinizde, malzemenizi düzenli olarak yedeklediğinizden emin olmalısınız. Namecheap, bu yükün çoğunu omuzlarınızdan kaldırır ve sitenizi haftada iki kez yedekler. Bunu kendi başınıza da yapmanızı tavsiye etsek de, bu sundukları güzel bir özelliktir, bu yüzden yapmayı unutursanız, uzun vadede sıkılmazsınız.

6. Web Sitesi Özellikleri

Namecheap’in sunduğu ek özellikler diğer sitelerle karşılaştırıldığında sınırlı olsa da, sahip oldukları özellikler oldukça iyi.

 • Softaculous: üçüncü taraf komut dosyalarını ve uygulamalarını yüklemeye kadar, bu program her şeyi tek bir tıklamayla yerleştirmenize izin vererek işleri süper kolaylaştırır.
 • CloudFlare: bu üçüncü taraf programı sitenizi hızlandırmanıza ve sizi daha mobil hale getirmenize yardımcı olabilir. Namecheap, daha iyi performans için CloudFlare ile entegre olmanızı sağlar.
 • Google uygulamalar: Google’ı seven herkes için şirketin uygulamalarını Namecheap üzerinden web sitenize yükleyebilirsiniz

7. Çalışma Zamanı

Herhangi bir hosting sitesine gittiğinizde, hepsi çalışma süresinin% 99’dan fazla güvenilirliğini garanti ettiklerini iddia edecektir. Anlayabildiğimiz kadarıyla, Namecheap yüzdelik düşüş durumunda ne sunabileceklerini açıklamıyor, bu da garantilerinin sadece boş vaatler olabileceği anlamına geliyor..

Bununla birlikte, çalışma süresi ile ilgili önemli bir sorun görmedik, yani her şeyin kontrol altında olduğu görülüyor. Gördüğümüz şikayetlerin çoğu, özelliklerin ve komut dosyalarının düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor, ancak hiç kimse çalışma süresiyle ilgili pek çok sorun yaşamıyor gibi görünüyor. Tabii ki, bazen bir şeyler olur, ancak site genel olarak sözünü yerine getiriyor gibi görünüyor.

8. Alan Adı Kayıt Şirketi

Her şeyden önce, Namecheap etki alanları için bir kayıt şirketi olarak başladı ve bu nedenle sitenin oldukça iyi yaptığı şey budur. Bir alan adı satın almak ve başka bir yerde barındırılmasını istiyorsanız, Namecheap bunu inanılmaz derecede kolaylaştırır. Aslında, birçok büyük site bu hizmeti kullanmaktadır ve daha sonra farklı bir barındırma sitesinden geçmektedir, çünkü çok düşük maliyetli ve kullanımı kolaydır. Genel olarak, web sitesi barındırma için Namecheap kullanmasanız bile (muhtemelen kullanmayacaksınız), alan satın almak için harika bir seçenek olabilir.

Namecheap Hosting’in olumsuz yönleri

Şimdi Namecheap’in olumlu tarafına baktığımıza göre, bozuk parayı çevirmeli ve neyin işe yaramadığını görmeliyiz. Ne yazık ki, bu durumda, kötü iyi ağır basar, ancak ucuz bir barındırma sitesine ihtiyacınız varsa ve çok fazla gereksiniminiz yoksa, bu tür şeyler hakkında endişelenmenize gerek olmayabilir.

1. Sınırlı Seçenekler

Barındırma hizmetlerine bakarken, Namecheap sahip olabileceğiniz alan ve veritabanlarının sayısını sınırlar. Açıkçası, paketiniz ne kadar ucuzsa, o kadar az alırsınız, ancak bu durumda sınırlamalar beklediğinizden daha fazladır. İşte arıza.

 • Değer Paketi: Üç alan, 20 GB disk alanı, elli veritabanı ve elli e-posta hesabı.
 • Profesyonel: On alan, 50 GB disk alanı, 100 veritabanı ve e-posta hesabı
 • Ultimate: Elli alan, 50 GB disk alanı, 100 veritabanı ve e-posta hesabı
 • Business Pro: 20 GB disk alanı ve 5000 GB bant genişliği

Gördüğünüz gibi, paranızı beklediğiniz kadar alamazsınız. Ancak, bu sınırların altında kalmayla ilgili herhangi bir sorun görmüyorsanız, Namecheap’in rekabetten çok daha uygun maliyetli olduğunu göreceksiniz. Ancak, aynı düzeyde işlevsellik ve performans elde edemezsiniz, bu yüzden bunu da aklınızda bulundurmalısınız.

Bu sınırlar hakkındaki diğer şey, diğer siteler kadar basit olmamalarıdır. Her açıdan sınırlı olduğunuz için, paketinizi birden fazla nedenden dolayı yükseltmeniz gerekebilir. Örneğin, bir siteniz ve etki alanınız olabilir, ancak 20 GB’den fazla disk alanına ihtiyacınız varsa, yükseltmeniz gerekir. Benzer şekilde, daha fazla veritabanına ihtiyacınız varsa yükseltmeniz gerekir. Diğer barındırma hizmetleri alanı şeyler dışarı böylece daha büyük olsun ve daha fazla özellik eklemek yükseltme. Namecheap ile, tek bir web sitesini işletmeye devam edebilir ve ne kadar büyük olursanız olun güncellemeniz gerekebilir.

2. Hız

Namecheap’in bir diğer önemli sınırlaması, sayfanızı yükleme hızıdır. Kullanıcıların web sitenize bakmalarını istediğinizi varsayarsak, bunun yüklenmesinin uzun sürmeyeceğinden emin olmalısınız; Aksi takdirde, müşterileriniz bir şey görmeden geri döner. Böylece, hangi cihaz kullanılıyorsa kullanılsın, sitenizin hızlı bir şekilde görünmesini sağlayacak bir barındırma hizmeti bulmanız gerekir.

Bu bakımdan Namecheap o kadar da büyük değil. Yine, çok fazla grafik veya karmaşık uygulama içermeyen basit bir sayfanız varsa, muhtemelen endişelenmenize gerek yoktur. Ancak sitenizde ekstra özellikler veya işlevler olmaya başlarsa, sorun yaşayabilirsiniz. Genel olarak, Namecheap sayfa yüklemesinde rekabet kadar hızlı bir yere yakın değil.

3. Para İade Garantisi

Bir şirketin gücünün her zaman en iyi göstergesi olmasa da, bir işletmenin ne kadar güvenilir olacağına dair bir fikir edinmenin bir yolu, para iade garantisi sunup sunmadıklarıdır. Bu, şirketin ürününün% 100 arkasında durduğu anlamına gelir ve bu da müşterilere güvenlik ve rahatlık hissi verir.

Bunu göz önünde bulundurarak, Namecheap böyle bir garanti sunuyor, ancak kapsamı oldukça sınırlıdır. Böyle bir anlaşma sunan çoğu hosting sitesi otuz gün boyunca yapacak. Burada, sizin için doğru olup olmadığına karar vermek için sadece iki haftanız var, bu da kitabımızda yeterli zaman değil. Bu nedenle, sitenin iki haftanın bir barındırma şirketini değerlendirmek için çok kısa olduğunu bilmeyen yeni başlayanları cezbetmeyi umduğu için bunu negatif olarak listelememiz gerekiyor. Namecheap hizmetlerine daha fazla güveniyorsa, en az otuz gün sunacaktı.

4. Yalnızca Linux

Bu sınırlama mutlaka siteyi kınamak için yeterli olmasa da, Namecheap’in sadece Linux için hizmet sunduğunu, yani Windows veya Mac kullanıcılarının şanssız olduğunu belirtmek gerekir. Bununla ilgili dikkat çeken şey, bu sitenin, sayfalarını kurmak için muhtemelen Linux’u kullanmayacak olan ilk kez web sitesi kullanıcıları için tasarlanmış gibi görünmesidir. Bununla birlikte, sitenin sunduğu şey budur.

Sonuç olarak

Genel olarak, tüm avantaj ve dezavantajlara bakarken, Namecheap’in bunun için tek yaptığı şey, rekabetten daha düşük fiyatlara sahip olduklarıdır. Alan adınızı tutmak için bu şirkete güvenmek istiyorsanız, bunu en iyi şekilde yaptığınız için kullanmanızı öneririz. Ancak, barındırma hizmetleri söz konusu olduğunda, Namecheap’in uygulanabilir bir çözüm yapmak için çok fazla sorunu var.

Bununla birlikte, fiyatla performanstan çok daha fazla ilgilenen kişi iseniz, Namecheap’e bir şans verebilirsiniz. Bununla birlikte, daha düşük fiyatlar daha iyi değer anlamına gelmez, bu da sadece biraz daha fazla para için çok daha iyi özellikler ve işlevsellik elde edebileceğiniz anlamına gelir ve hatta daha fazla baş ağrısı ile uğraşmanız gerekmez.

Kısacası, Namecheap mükemmel bir alan adı kayıt şirketi olarak başladı ve ardından web barındırmada elini denemeye karar verdi. Ancak, bu asıl amaç olmadığı için, site barındırma hizmetleri konusunda uzmanlaşmamıştır, bu da zayıf bir performansa sahip olduğu anlamına gelir..

Sonuç olarak alan adınızı buradan satın alın, ancak başka bir yerde barındırın.

Daha Fazla Özellik Görüntüle

Namecheap Hosting SSS

Hala Namecheap ile ilgili çitin içindeyseniz veya onlarla kaydolmayı düşünüyorsanız, insanların hizmetle ilgili sık sorulan soruları burada bulabilirsiniz. Aradığınızı burada bulamazsanız, doğrudan web sitesine başvurmanızı öneririz. Size bir paket satmaya çalışacaklarını aklınızda tutsanız da, sorularınızı cevaplayabilmeleri gerekir, bu yüzden gerçekte olduğundan daha iyi gelebilir.

Namecheap üzerinden birden fazla web sitesi barındırabilir misiniz??

Evet, sınırlı sayıda olmanıza rağmen yapabilirsiniz. Bununla birlikte, akılda tutulması gereken bir şey, disk alanı ve veritabanlarıyla sınırlanmış olmanızdır, yani sadece iki siteyi barındırsanız bile, daha fazla veri depolamasına izin vermek için daha yüksek bir seviyeye yükseltmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, Namecheap en az üç sitede ve en fazla elli alanda ev sahipliği yapmanıza izin verir.

Ne tür barındırma kullanılabilir?

Namecheap dört farklı türde barındırma hizmeti sunmaktadır. Paylaşılan, bayi, VPS ve özel sunucular.

Hosting planına kaydolursanız site ücretsiz alan adları sunuyor mu??

Hayır, Namecheap ücretsiz alan adı sağlamaz. Kayıt şirketi olarak başladığı için alan adlarınızı ayrı olarak satın almanız gerekir. Neyse ki, çok uygun maliyetlidirler.

Gizli ücretler var mı?

Neyse ki, Namecheap fiyatlandırması ve maliyetleri konusunda çok açık, yani kaydolmadan önce size listelenmemiş ve gösterilmeyen hiçbir ücret bulamamalısınız.

Web sitem yoksa Namecheap üzerinden e-postamı barındırabilir miyim?

Evet, site özel e-posta barındırma hizmetleri sunuyor. Anti-spam korumasının yanı sıra e-postalarınız için disk alanı ve dosya depolama alanı elde edebilirsiniz.

Namecheap para iade garantisi sunuyor mu??

Evet, ancak sadece on dört gün (iki hafta) geçerlidir. Ancak, özel bir sunucu planı seçerseniz, bu seçeneğe sahip değilsiniz. Ayrıca, ilk iki haftanızda ek ücret ödemeniz durumunda, bu tutarlar iade edilmez.

Bu site farklı ödeme planı yapılandırması sunuyor mu??

Evet, Namecheap hizmetleri için nasıl ödeme yapabileceğiniz konusunda çok çeşitlidir. İsterseniz aylık, yıllık, iki yılda bir ve hatta üç yılda bir ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Bununla birlikte, Business Pro planı yalnızca aylık yenileme için kullanılabilir, bu nedenle bir yıl boyunca ön ödeme yapamazsınız. Genel olarak, ne kadar fazla ön harcama yaparsanız, uzun vadede o kadar çok tasarruf edersiniz.

Nasıl ödeyebileceğinize gelince, site tüm kredi kartlarını, PayPal’ı ve hatta BitCoin’i alır.

Namecheap’in ne tür müşteri destek seçenekleri var??

Destek ekibiyle iletişime geçmenin birincil yöntemi bir bilet sistemi veya canlı sohbet açmaktır. Şu anda herhangi bir telefon hizmeti yok. Sık karşılaşılan sorunlara yanıt bulmak için sitenin bilgi veritabanını da inceleyebilirsiniz..

Namecheap’in veri merkezleri nerede bulunur??

Kuzey Amerika’da Dallas, Phoenix ve Atlanta gibi çok sayıda yeri var. Sitenin merkezi Los Angeles’tadır. Namecheap’in ABD dışındaysanız İngiltere ve Avrupa’da da veri merkezleri vardır..

Namecheap’in veri merkezleri için fazlalıkları var mı?

Evet, tüm barındırma sitelerinde olduğu gibi, Namecheap’in de güç, güvenlik özellikleri ve ağ için yedekleri vardır.

Site çalışma süresi hakkında bir garanti sunuyor mu??

Paylaşılan veya özel bir sunucu planı alırsanız, Namecheap% 100 kesintisiz çalışma garantisi sunar. Bir satıcı veya VPS planı alırsanız, bu yüzde% 99,9’a düşer. Bundan daha azını deneyimlerseniz, bir döngü uzatması için uygun olabilirsiniz. Yine de hak kazanmak için on gün içinde bir bilet göndermeniz gerekiyor.

Namecheap sınırsız planlar sunuyor mu??

Evet, sunulan birkaç planın sınırsız bant genişliği ve disk alanı var. Ama bunun için prim ödemeniz gerekiyor.

Namecheap’in kendi kontrol paneli sistemi var mı?

Hayır, site, web sitenizi yönetmek için endüstri standardı bir sistem olan cPanel’i kullanıyor.

Site verilerimi yedekliyor mu??

Evet, site bunun yalnızca “restorasyon amaçlı” olduğunu bildirmesine rağmen, haftada iki kez yedekleneceksiniz. Bu, kendi başınıza yedekleme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Namecheap’ten ücretsiz olarak ek yedek isteyebilirsiniz.

Bu sitede ne tür bir programlama dili kabul edilir?

Namecheap birçok endüstri standardı programın web sitenize entegre olmasını sağlar. En iyi isimler MySQL, Perl, Ruby on Rails ve PHP’dir.

Alan adımı veya web sitemi Namecheap’e aktarabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Sitede, var olan tüm alan adlarını ve web sitelerini sunucularına getirmenize yardımcı olacak bir geçiş ekibi bulunmaktadır. Hepsinden iyisi, eski sunucunuzda farklı bir kontrol paneli kurulumu varsa, Namecheap onu cPanel ile uyumlu hale getirecektir. Hangi planı seçerseniz seçin, mevcut tüm malzemelerinizi aktarabilirsiniz.

Bir web sitesi oluşturma konusunda yeniysem Namecheap bana yardımcı olacak araçlar sunuyor mu??

Evet, web sitenizi kolayca oluşturmanıza yardımcı olacak birçok endüstri çapında araç bulabilirsiniz. En yaygın olanları WordPress, Joomla ve Drupal’dır. Softaculous kullanarak her şeyi tek bir tıklamayla ayarlayabilirsiniz. Bu araçlar, ister basit bir blog başlatıyor olun, isterse çevrimiçi bir mağaza oluşturun.

Namecheap ne tür güvenlik seçenekleri sunar??

Şimdiye kadar, site bilgilerinizi yalnızca bir güvenlik duvarı üzerinden korur. Site ayrıca, herhangi bir sorunu izleyecek özel bir güvenlik ekibine sahiptir..

Namecheap üzerinden web sitemde video akışı sağlayabilir miyim?

Evet, ancak bunu bir VPS veya özel sunucu planı ile yapmanız gerekir. Paylaşılan bir barındırma paketi kullanıyorsanız, sunucu hızını etkileyeceği için video akışını gerçekleştiremezsiniz.

NameCheap.com hakkında daha fazla bilgi

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector