Rackspace İncelemeleri Mayıs 2020: Rackspace Mükemmel Ev Sahibi Maçınız mı?

Rackspace İncelemeleri Mayıs 2020: Rackspace Mükemmel Ev Sahibi Maçınız mı?

Rackspace İncelemeleri Mayıs 2020: Rackspace Mükemmel Ev Sahibi Maçınız mı?

Contents

Rackspace nedir?

Rackspace, işletmeler ve şirketler için yönetilen hosting konusunda uzmanlaşmış, San Antonio merkezli, kamuya ait bir web hosting şirketidir. 1998 yılında Pat Condon ve Dirk Elmehof tarafından kurulan Rackspace’in Dallas, San Antonio, Vancouver ve Hong Kong’da veri merkezleri vardır. Rackspace kısa süre önce Apollo Global Management’a satıldı ve bu nedenle işlemden bu yana bazı ayrıntılar değişmiş olabilir.


Rackspace Barındırma Ne Kadar İyi?

Rackspace, işletmelere yönelik ekstra destek ve hizmetleri olan premium bir hosting firmasıdır. Aylık üç basamaktan başlayan barındırma ile ortalama kullanıcınız için değildir. Bu kesin bir fiyat, ama faydaları çoktur. Şirket kesinti süresi vaat etmiyor ve OpenStack ile piyasadaki diğer şirketlerden daha fazla deneyime sahip. Sadece tek bir web sitesine ev sahipliği yapmak istiyorsanız Rackspace kesinlikle en iyi karar değildir. Ancak, yönetilen barındırma, bulut hizmetleri ve altyapı hizmetlerini bir arada arayanlar bunu Rackspace ile bulacaklar. Ancak rakipler Amazon Web Services ve Google Cloud, çok daha az para karşılığında daha büyük hizmet portföyleri sunar.

Daha fazlasını görüntüle Rackspace İncelemeleri 4.2 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (3 oylar) Artıları

  • Fanatik destek
  • Tonlarca özellik
  • İş odaklı

Eksileri

  • Rackspace fiyatlandırması ortalama kullanıcı için pahalıdır
  • Kafa karıştırıcı hesap yapısı
  • Farklı destek katmanları net değil

ÖzetRackspace, küçük bir zaman barındırma kullanıcısı için gitmiyor, sadece başka bir satıcıdan ziyade işletmelere ve teknik bir çözüme odaklanıyor. Ancak, kurumsal ölçekte bir kullanıcı olmakla birlikte, hala eksik olan bazı özellikler vardır. Support4Speed4.5Features5Value3.5Transparency4

Resmi Rackspace Hosting İncelememiz

Rackspace, fanatik müşteri desteklerine ve yönetilen hizmete sahip ellerine dayanan lüks bir üne sahiptir. Şirket birden fazla kez “bulutun Nordstromu.“Hedef pazarları, daha yüksek fiyatlandırmayı karşılayabilen orta ve büyük ölçekli işletmelerdir ve özellikle yalın BT departmanına sahip şirketler için çok uygundur. Yalnızca barındırma hizmetleri arayan ancak aynı butik hissi arayanlar, bulut hizmetleri olmayan bir WordPress çözümü olan WP Engine’e bakmalıdır.

Rackspace Hosting’in En İyi Özellikleri

Rackspace, son birkaç yıldır isimlerini ve hizmet tekliflerini değiştiriyor ve Amazon Web Services, Pair Networks ve diğer çok ucuz sağlayıcıların ardından ne tür bir şirket olmak istediklerine karar vermeye çalışıyor. Üst düzey markaları bu yeniden çerçevelemede anahtar rol oynar, çünkü birçok rakip pazara girmiştir.

Rackspace Müşteri Hizmetleri Hızlı ve Şık

En temel planlarda, e-postaya, canlı sohbete ve telefon desteğine erişebilirsiniz – e-postalar genellikle 20 dakikadan kısa bir sürede inanılmaz kapsamlı yanıtlarla yanıtlanır ve canlı sohbet yanıtları genellikle bir dakikadan kısa sürede alınır. Rakorlara 7/24 telefonla ulaşılabilir ve telefonda çok yardımcı olurlar.

Destek personelinin çoğu size ekstra destek sağlamak için yukarıda ve öteye gidecek. Altyapı düzeyinde bir hesapta destek giriş yapmaz ve sizin için değişiklik yapmaz, ancak tehlikeli durumlarda devam edebilir ve yine de yapabilirler. Daha yüksek uç planları buna izin verir, bu da size çok zaman ve keder kazandırır. Rackspace, birinci sınıf destek sağlamaktan gurur duyuyor ve genel olarak sundukları.

Bol Özellikler & ağ uygulamaları

Rackspace tonlarca özelliğe sahiptir ve siteniz için herhangi bir yapılandırmayı özelleştirebilir. Bir hesap yöneticisi ile konuşurken, gerçekten ihtiyaç duyduğunuz özellikleri ve yapınızı iyileştirmenin yollarını bulmak için kazılırlar. Zengin medya, mobil uygulamalar, e-ticaret, SharePoint, SaaS sistemleri ve birçoğu Rackspace’de mevcuttur ve sorunsuz çalışır. Donanımları birinci sınıftır ve gerektiği kadar ilgili sunucuya izin verir.

% 100 Çalışma Süresi

Rackspace, özel sunuculardan ayrılır ve bilgilerinizi her gün yedekler, böylece kesintiler tehdidiyle karşılaştıklarında işleri hızlı bir şekilde ayarlamalarına ve hareket ettirmelerine olanak tanır. Birçoğunun Amazon Web Services’ı sunucularını aşırı yüklemekle suçladığı yerlerde, Rackspace gerçekten bu yönü doğru buluyor gibi görünüyor. Gerçekten de ispatlayacak rakamları var. Rackspace, 2005’ten bu yana neredeyse% 99,99 çalışma süresi sunuyor.

Rackspace Fiyatlandırması Kullanıma Dayalı

Rackspace’in adanmış sunucuları ayda 499 $ ‘dan başlayan ve sunucu başına 1.249 $’ dan başlayan fiyatlarla, kullandığınız sunucu alanına göre fiyatlandırılır. Hesap yöneticileri, ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri iş gereksinimlerinize göre değerlendirecek ve planınız için uygun bir saatlik ücret önerecektir. Bu tür akıllı sunucu yönetimi, ölçeklendirmeyi planlayan ve barındırma ve bulut hizmetlerini yanlarına almak isteyen işletmeler için son derece yararlıdır.

Rackspace Barındırma Dezavantajları

Rackspace mükemmel değil ve sektördeki değişikliklere yanıt olarak farklı fiyatlandırma planları ve hizmetleri deniyorlar. Ve etraftaki en pahalı sağlayıcılardan bazıları olduğu için, nerede kaldıklarına yakından bakmak, gözlerinizi herhangi bir anlaşmazlığa karşı korumak için zaman ayırmaya değer..

Yönetici Paneli ve Yapısı İş Gerekiyor

Arka uçları, oldukça temiz ve hızlı bir çok standart tarafından. Ama yine de yapılması gereken bir miktar temizlik var. CPanel’e alışkınsanız, kullanmazlar, bu yüzden başka bir sisteme alışmaya hazır olun. Bununla ilgili bir başka dezavantaj, birden fazla hesap seviyeniz varsa, bunlardan birkaçında oturum açmanız ve oturumdan çıkmanız gerekir. Kuruluş tamamen sezgisel değil ve daha temel düzey barındırma sağlayıcılarına alışanlar için dik bir öğrenme eğrisi oluşturabilir.

Ek Katmanlar

Hesap durumunuzu değiştirmek veya fiyatlandırmayı tartışmak istiyorsanız, özel bir hesap yöneticisiyle görüşmek zorunda kalacaksınız, sadece girip kendiniz değiştiremezsiniz. Her şeyden geçmeyi seven biriyseniz, bu bir fayda olabilir, ancak bir dereceye kadar kontrolden hoşlanıyorsanız ve DIY tutumuna sahipseniz, bu ek bir engel olduğunu kanıtlayabilir.

Bilet Desteği Zaman Alıyor

Bazen, telefona girmek ve birisiyle konuşmak istemezsiniz. sadece biletinizi iptal etmek istediğinizde ve sorununuz çözülmüşse, yaklaşık 30 dakika beklemeniz gerekebilir. Bu, birçok ana bilgisayardan daha hızlıdır, ancak Siteground kadar hızlı değildir. Ancak bazen telefon görüşmenizi biletle yeniden özetlemeyi önerebilirler, ancak bu yardımcı olur. Aynı zamanda “acil” durumlara anında yanıtlar vaat ediyorlar, ancak acil durum tanımınız onlarınkinden farklı olabilir.

İlk İzlenim Ezici

Rackspace web sitesi, bulut ve VPS’de usta olmayan kullanıcılar için inanılmaz derecede kafa karıştırıcı olabilir. Rackspace çok sayıda hizmet sunar ve planları sonsuz sayıda birleştirilebilir, bu da web sitelerine ilk ziyaretinizin amaçsız bir şekilde bir labirentte dolaşmak gibi hissedebileceği anlamına gelir. Ayrıca, bir satın alma işlemi yapmak için önce kaydolmanız ve promosyon e-postalarıyla kendinizi bombalamanız gerekir. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, kendinize bir iyilik yapın ve birincil gelen kutunuzu iletişim e-postası olarak koymayın. Ancak, Rackspace harika bir iş çıkarır, böylece turta kadar kolaylaşır, bu nedenle bu ilk aşamayı geçebilirseniz pürüzsüz yelken bekleyebilirsiniz..

Sonuç olarak:

Sonuç olarak Rackspace’in işletmeler, özellikle de büyük ve / veya teknik açıdan karmaşık web siteleri olan işletmeler içindir. Bir Magento mağazası işletiyorsanız ve karmaşık barındırma ihtiyacınız varsa Rackspace’i düşünün. Bir teknoloji ortağı arıyorsanız, bunları karışıma atın. Rackspace, bulut rakiplerinin çoğunu müşteri desteği ve çalışma süresinde gölgede bırakıyor. Ama bu onların prim fiyatlarını telafi etmek için yeterli mi? Bazıları için cevap hevesli bir evet. Ancak daha az uygulamalı yönetim, daha tanıdık özellikler ile daha ucuz bir seçenek arıyorsanız ve biraz kesinti süresinden korkmazsanız, başka bir hizmetten daha mutlu olursunuz.

Daha Fazla Özellik Görüntüle

Rackspace Barındırma SSS

Rackspace hakkında benzersiz olan nedir?

Rackspace hosting, yönetilen en büyük bulut barındırma sağlayıcısı olan bir web barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. Fortune 100 şirketlerinin yarısından fazlasına hizmet veriyor ve Gartner Magic Quadrant için Bulut özellikli yönetilen web barındırma sektöründe bir endüstri lideri olarak kabul ediliyor. Rackspace hosting, hem büyük kurumsal girişimlere hem de küçük işletmelere hizmet vermektedir..

Rackspace ne tür bir barındırma hizmeti sunuyor??

Rackspace hosting, özel hosting, Amazon web servisleri, Microsoft Cloud veya Azure hosting ve openstack Cloud sunar. Özel hosting için Rackspace, Linux, Windows ve Vmware’de 3.000’den fazla hosting mühendisi sunmaktadır. Amazon web hizmetleri için Rackspace, 11 AWS genel bölgesinin tamamını destekleyen 370+ AWS sertifikalı profesyonellere sahiptir. Microsoft Cloud / Azure için, Rackspace yılın beş kez Microsoft Hosting İş Ortağıdır ve ödülü şu anda mevcut olan diğer web barındırma hizmeti sağlayıcılarından daha fazla kazanır. Son olarak, Openstack Cloud için Rackspace, NASA ile birlikte web sitesi barındırma hizmetinin kurucu ortağıdır, yani Rackspace, dünyada yüzlerce kez en fazla deneyime sahiptir.

Rackspace’in en yüksek puan alan özellikleri nelerdir??

Rackspace barındırma, kullanıcılar tarafından dört üst kalite için incelendi. Bu dört önemli özellik destek, özellikler, değer ve destektir. Rackspace barındırma, çalışma zamanında kullanıcılar tarafından en yüksek puan alan, özelliklerin en ikincisi ve en az destek ve değerde.

Bir istemci Rackspace’de kaç alan adı barındırabilir?

Paylaşılan barındırma hizmetleri sunan çoğu web sitesi barındırma platformu gibi, bir Rackspace barındırma platformları aracılığıyla barındırılan kaç alan için sınır yoktur. İstemci, Rackspace aracılığıyla alan adı barındırıyorsa Cloud sunucusundaki her şeyi kontrol eder.

Rackspace, web barındırma hizmetine yeni başlayan veya aşina olmayanlar için zor olacak mı??

Rackspace barındırma, web barındırma hizmetlerine yeni veya aşina olmayanlar için zor olabilir, ancak buna bağlıdır. Birinin Rackspace barındırma hizmetleriyle uğraşmadaki zorluk seviyesi çoğunlukla Linux veya Windows web barındırma sunucuları için sistem yöneticisi olma konusundaki aşinalıklarına ve deneyim düzeylerine bağlı olacaktır. Ancak, Bulut barındırma özel hizmetleri, Linux veya Windows Server web sitesi barındırma hizmetleri gibi önceden yüklenmiş özelliklere sahip olmak yerine, web sitesi barındırma konusunda yeni olan ve web sitelerini sıfırdan başlatmak isteyen müşterilere ve müşterilere özel olarak tasarlanmıştır..

Rackspace barındırma yoluyla bir Cloud sunucusuyla neler yapılabilir?

Yasal olduğu ve Rackspace’in kabul edilebilir kullanım politikasına uyduğu sürece, Rackspace barındırma yoluyla bir bulut sunucusuyla her şey yapılabilir. Rackspace Cloud Server barındırma hizmeti, Bulut aracılığıyla geleneksel, fiziksel veya özel yönetilmeyen bir işlem sunucusundan herhangi bir uygulama veya hizmet türünde çalışabilen sınırsız, kök / Yönetici düzeyinde erişim, Linux veya Windows ortam türü bir web sitesi barındırma hizmetidir..

Rackspace bir yazılım paketinin kurulumunda bana yardımcı olabilir mi?

Rackspace barındırma işleminin bir yazılım paketinin kurulumunda bir müşteriye veya müşteriye yardımcı olup olmayacağı, müşterinin veya müşterinin kaydolduğu ve ödediği hizmet düzeyine bağlıdır. Yönetilen Altyapı Bulut hesapları için, istemci veya müşteri, sunucularındaki tüm yazılımların kurulumundan ve bakımından sorumludur, ancak Yönetilen İşlemlere sahip Bulut Sunucular için, Rackspace belirli yazılım paketlerinin kurulumu ve bakımı söz konusu olduğunda teknik destek sağlar ve hatta sunucu yapılandırmaları.

Rackspace’in Cloud sunucusuna farklı bir dağıtım yükleyebilir miyim? Yoksa baştan başlamak zorunda mıyım?

Rackspace barındırma ile farklı bir dağıtım Cloud sunucularına yeniden yüklenebilir. Her şeye yeniden başlamanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken kontrol panelindeki Yeniden Oluştur düğmesine basmak ve ardından yeni bir dağıtım seçebilmektir. Ancak bunu yapmadan önce, tüm verilerin bir yedeğinin bulunduğundan emin olun, çünkü yeni, farklı bir dağıtımın yeniden yüklenmesi işleminin sunucudaki eski dağıtımdan önceki verileri yok etme şansı vardır. Yeni ve farklı bir dağıtımın yeniden oluşturulması süreci, birinin IP adresini eski, önceki dağıtımdan kaydetmesine de izin verir.

Cloud sunucumda bir hata yaparsam ne olur??

Birisi Cloud sunucusunu karıştırırsa, sorunu düzeltmek için birçok seçeneği vardır. Rackspace ile bir müşteri dağılmışsa, sunucuyu yeniden başlatabilir, sunucudaki tüm verileri bir yedeklemede geri yükleyebilir veya sadece sunucuyu silebilir ve sıfırdan başlayabilir. Ayrıca acil durum kurtarma moduna yeniden başlama ve sorunları kendileri çözmeye çalışma veya varsa ve yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa teknik destek çağırma seçeneğine sahiptirler. Bulut sunucusunda herhangi bir hata yapmaktan kaçınmanın en iyi ve en kolay yolu, düzenli yedekleme yapmak ve büyük sunucu yapılandırma değişiklikleri yapmaya çalışmadan önce veya yeni bir yazılım yüklemeden önce yeni bir yedekleme yapmaktır.

Rackspace, Bulut sunucuları için indirim sunuyor mu??

Evet, Rackspace barındırma, Bulut sunucuları için indirim sunar, ancak kullanıma dayalı farklı indirim türleri vardır.

Sunucum için ekstra depolama alanı satın alabilir miyim?

Müşteriler, Rackspace barındırma Bulut Bloğu Depolama hizmeti ile istedikleri zaman sunucuları için ek miktarda kullanılabilir depolama alanı ekleyebilir, ancak bir Bulut sunucusu için yerel depolama alanı ayırma, birinin seçtiği Bulut Sunucusu türünü temel alır.

Hizmet performansı için, standart ve genel amaçlı bulut sunucuları arasındaki farklar nelerdir??

Rackspace barındırma hizmetindeki standart ve genel amaçlı bulut sunucuları arasında hizmet performansında dikkate değer ve önemli farklar vardır. İlk olarak, genel amaçlı bulut sunucuları, standart amaçlı bulut sunucuları tarafından kullanılan standart eğirme diski tahsisine kıyasla daha hızlı katı hal sürücüleri veya SSD’ler kullanır. İkinci olarak, genel amaçlı bulut sunucuları, yalnızca 30 GB’a kadar kullanılabilir RAM’e sahip olan standart amaçlı bulut sunucularına kıyasla 120 GB’a kadar kullanılabilir RAM’e sahiptir. Son olarak, standart amaçlı bulut sunucuları için maksimum ağ bant genişliği 300 mbps genel ağ ve 600 mbps özel ağ iken, genel amaçlı bulut sunucuları için maksimum ağ bant genişliği, herhangi bir miktarda genel ve özel ağlar arasında bölünebilen 10.000 mbps’dir. müşteri arzuları.

Sunucum kapalıysa yine de faturalandırılacak mıyım?

Evet, Rackspace hosting, web sitelerini barındırmak için kullandıkları sunucular herhangi bir zamanda ve herhangi bir süre için kapatılsa bile müşterilerini faturalandırmaya devam edecektir. Sunucu oluşturulduğunda, müşterilere belirli bir miktarda özel RAM ve kullanılabilir sabit disk alanı verilir. Bu sunucu var olduğu sürece, başka hiç kimse tahsis edilen kaynakları kullanamaz. Bu, sunucular kapalı olsa da olsa müşterilerin saat başına faturalandırılmasının başlıca nedenidir. Bir müşteri, kapalı olan bir sunucu için yapılan masrafları durdurmak istiyorsa, Denetim Masası’ndaki sunucuyu silmesi gerekir.

Ayrıca, müşteriler bir sunucu için ödeme yapmayı durdurmak istiyor ancak yine de bu sunucudaki yapılandırmaları korumak istiyorsa veya korumak istiyorsa, en iyi seçenekleri Cloud Server’ın bir görüntüsünü oluşturmaktır. Sistem diskindeki sistem yapılandırmaları görüntüde korunacak ve görüntü Bulut Dosyalarına kaydedilecek ve Kontrol Panelindeki Kayıtlı Görüntüler sekmesinden erişilebilir. Bununla birlikte, Cloud Files depolama alanı ile ilişkili bir ücret vardır, ancak etkin bir sunucu çalıştırmanın maliyetinden önemli ölçüde daha azdır. Müşterilerin ayrıca bir sonraki sunucularında kullanabilmek için veri disklerindeki verileri Cloud Block Storage veya Rackspace Cloud Backup’a kaydetmeleri gerekir. Daha sonra müşteriler, eski sunucularının kaydedilmiş görüntüsünü ve eski kaydedilmiş verilerini kullanarak her zaman yeni bir sunucu sağlayabileceklerinden emin olarak orijinal sunucuyu silebilir. Sunucularını kaydedilen görüntüden geri yükledikten sonra, sunucuları arasındaki birincil fark, yeni sunucularının bir öncekinden farklı bir IP adresine sahip olması olacaktır. Yeni sunucunun kullanıma açılması müşterilerin yeni IP adresini yansıtmak için ilişkili DNS kayıtlarını güncellemelerini gerektirebilir.

Her makineye kaç kullanıcı girebilir?

Bir Cloud sunucusu ana bilgisayarındaki müşteri veya kullanıcı sayısı, müşterilerin Cloud sunucularının boyutuna ve satın aldıkları işletim sisteminin türüne bağlı olacaktır..

Bulut ağlarındaki güvenlik grupları destekleniyor mu??

Evet, bulut ağlarındaki güvenlik grupları Rackspace’de desteklenir. Rackspace, Cloud sunucularının ve diğer web barındırma hizmetlerinin verileri kullanmak ve saklamak için güvenli ve güvenli olduğundan emin olmak için en iyi ve en güncel yazılımı kullanır. Rackspace.com hakkında daha fazlası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector