Web.com İncelemeleri Mayıs 2020 – Hosting Fiyatlandırması ve Planları

Web.com İnceleme – Onlar buna değer mi?

Web.com genel merkezi Jacksonville, Florida’da bulunan halka açık bir web hosting şirketidir. 1997 yılında kurulan Web.com, piyasadaki en uzun süredir çalışan ve en tanınmış web hosting sağlayıcıları arasındadır. 2014 yılı sonunda 3,3 milyondan fazla abonesi vardı. Şirket ayrıca Network Solutions ve Register.com’a da sahiptir..


Web.com ne kadar iyi?

Web.com geri dotcom patlamasında bir iz blazer olabilir, ancak hizmetleri yenilikçi ve rekabetçi fiyatlı hosting şirketleri ile çok doygun bugünün pazarında devam edemez. Web.com çok sınırlı, temel hizmetler için olağanüstü yüksek fiyatlar almaktadır. Kesinlikle hiçbir web barındırma mükemmel ve herhangi bir şirketin uygun projenize bağlıdır. Ancak Web.com bunları tavsiye etmek için çok az neden veriyor. İsim tanıma ve kurumsal güçlerine dayanabilirken, Web.com’un hizmetleri neredeyse her departmanda ciddi bir şekilde eksik.

Web.com İncelemeleri 2.2 / 5 Yorumcu {{reviewsOverall}} / 5 Kullanıcılar (0 oylar) Artıları

 1. Linux Tabanlı ve Windows Tabanlı Planlar
 2. Mükemmel Çalışma Süresi
 3. Site Oluşturucuyu Sürükle ve Bırak

Eksileri

 1. Yalnızca Paylaşımlı Hosting
 2. Her Dönüşte Upsells
 3. Çok Yüksek Ücretler – Planlar Her Şey Dahil Değildir
 4. Daha İyi İş Bürosuyla Birkaç Şikayet
 5. Sinir bozucu Müşteri Hizmetleri Deneyimi
 6. Yanıltıcı Giriş Vaatleri ve Yenileme Oranları

Web.com düşük tanıtım fiyatı nedeniyle gözünüze çarparsa, ince baskıyı okumaya dikkat edin. Web.com web hosting yeni olanlar için cazip bazı iyi özelliklere sahip olabilir, ama çok uzun bir süre için onları iyi bir yatırım yapan sundukları çok az. Support2Speed2.5Features2.5Value2Transparency2

Resmi Web.com Hosting İncelememiz

Web.com’u çok teknoloji meraklısı olmayan küçük işletme sahiplerine sahip TV reklamlarından veya belki de PGA Tour sponsorluğundan tanıyabilirsiniz. Mevcut en büyük ve en uzun çalışan web barındırma biri olarak, Web.com mükemmel ad tanıma ve yaygın reklam için fonlara sahiptir. Ancak web barındırma endüstrisi son yıllarda sıçrama ve sınırlar büyüdükçe, Web.com yeni rakiplerinin hizmet seviyelerine ayak uyduramadı.

En İyi Özellikler Web.com Hosting

Web.com bazı çekici hizmetler vaat ediyor, ancak endüstri standartlarının artan yüksekliği, onları karşılaştırmada çok temel gösteriyor. Birisinin Web.com ile paylaşılan bir barındırma planına kaydolmak isteyebilmesinin birkaç nedeni:

Hem Linux hem de Windows tabanlı Planlar

Web.com hem Linux hem de Windows tabanlı hosting planlarına sahiptir. Bu seçeneği sunan tek şirket onlar değil; Örneğin GoDaddy her iki platformu da sunar. Ancak, çoğu web barındırma şirketi yalnızca bir tane sunmayı tercih ettiği için hem Linux hem de Windows tabanlı barındırma bu seçim daha nadir ve daha nadir hale geliyor.

Sizin için Facebook İşletme Sayfası Oluşturur

Web.com, yeni müşteriler için bir Facebook İşletme Sayfası oluşturmayı vaat ediyor. Bu pazarlama aracı, daha eski, teknik olarak daha az eğimli işletme sahiplerine yöneliktir. Ancak bir Facebook sayfası oluşturmak muhtemelen herkesin internette yapabileceği en kolay şeylerden biridir. Özellikle verilen Facebook’un en büyük büyüyen demografisi şu anda yaşlılar, bir Facebook sayfası oluşturma düşüncesinden bu kadar stresli olduğunu hayal etmek zor, bu hizmetin çok çekici olacağını düşünmek zor. Belki de bu, internetten hep birlikte kaçmayı tercih edenler için bir satış noktasıdır, ancak en temel internet yeterliliğine sahip olanlar için bile, kendi Facebook işletme sayfanızı oluşturmak için 10 dakika ayırmanızı öneririz..

Alan Adı Satın Alma ve Kayıt

Web.com’a kaydolmak, üçüncü taraf kayıt şirketi aracılığıyla çalışmak yerine kendi başlarına yaptıkları ücretsiz bir alan adı kaydı içerir. Ancak yenileme oranına dikkat edin. İlk yılınız ücretsiz olsa da, Web.com alan adınızı yenilemek için yılda 37 ABD doları tutarındadır ve bu da tipik endüstri standardından iki kat daha fazladır. Örneğin GoDaddy, ilk yıldan sonra alan adınızı yenilemek için 14,99 ABD doları tutarında ücret almaktadır. NameCheap gibi hizmetler daha da düşük maliyetlidir. Kaydolduktan sonra ücretsiz alan cazip gelse de, Web.com’u web barındırma sağlayıcınız olarak kullanmayı planlıyorsanız alan adınızı başka bir yerden satın almanızı öneririz. Tabii ki, yalnızca bir yıl boyunca URL’ye sahip olmayı düşünmüyorsanız,.

Düşük Tanıtım Fiyatı

Web.com, yeni müşteriler için çok düşük tanıtım oranları sunmaktadır. Web Sitesi Oluşturucu Paketi ilk ay için yalnızca 1,95 ABD dolarıdır. Bununla birlikte, ince baskının kesinlikle ele alınması gerekir. Bu sadece ilk ay için, daha sonra oranlar% 1000’den fazla 22 $ / ay yükseldi. SSL sertifikaları, anahtar metrik raporları vb.Gibi ekstralar eklerseniz bu da daha pahalı hale gelir..

Mükemmel Çalışma Süresi

Bu noktaya kadar Web.com ile ilişkili tüm profesyonelleri kalifiye olmuş olabiliriz. Ama asıl mesele, gerçekten mükemmel bir çalışma süresine sahip olmaları. Son on yılda% 99,99 ile buradaki rekor kırılmamış.

Web.com Barındırma Dezavantajları

Web.com, hem web uzmanları hem de ortalama müşteriler arasında oldukça korkunç bir üne sahiptir. O kadar korkunç ki, bu işin en büyük ve en uzun süredir devam eden şirketlerinden biri olabileceğini merak ediyor. Web neden başka bir yerde barındırma hizmetleri aramak gerekir bazı temel nedenleri şunlardır:

Fiyatlandırma Yapısı Hem Pahalıdır hem de Yanıltıcıdır

Daha önce de belirtildiği gibi, Web.com, ilk kez web yöneticilerine hitap edebilecek cazip tanıtım fiyatlandırma seçeneklerine sahiptir. Ancak diğer web barındırma sağlayıcılarının çoğunun aksine, Web.com hizmetlerini paketler gibi yapılandırmaz. Alışveriş sepetinize ürün koymadan hizmetlerinin ne kadar tutacağını ölçmek çok zordur. Ayrıca, sitelerinin herhangi bir yerinde net bir şekilde bölünmediği için ne tür depolama ve trafik sınırlamaları için ödeme yaptığınız belirsizdir. (Bu işi iyi yapan bir şirketi görmek için A2 Hosting’e göz atın)

Diğer şirketlerle sabit bir fiyatın bir parçası olarak standart olarak gelen pek çok şey Web.com ile ekstra ücrete tabidir. Site oluşturma araçları, SSL sertifikaları, metriklerin izlenmesi… tüm bu maliyetler ekstra, en çok önerilen 22 aylık ücret karşılığında ayda 22 ABD dolarıdır. Ödeme, gerçek maliyetin ve aldığınız hizmetlerin satır satır dökümünü göreceğiniz tek zamandır.

Her biri kafa karıştırıcı ve yanıltıcı bir dille yazılmış olan Web.com ile her fırsatta yükselme ile karşılaşmayı bekleyebilirsiniz. Sitenizin mobil cihazlar için optimize edilmesi için fazladan ödeme yapmanızı önerirler; bunu içeren sayısız ücretsiz WordPress şablonu olduğunu unutmayın. Ayrıca, sitenizi YellowPages.com gibi dizinlere gönderecekleri “Çevrimiçi Pazarlama İhtiyacınız” ile ilgilenmeleri için ayrıca ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca güvenlik için ekstra ödeme yapılmasını tavsiye ederler; Bu, başlamak için hosting planlarından tamamen yoksun bir şey mi?

Web sitelerini araştırın ve “Web siteleri” yerine “Hosting Planları” ile karşılaşabilirsiniz. Bu hosting planları daha uygun fiyatlıdır ve en temel planlarında 12,95 $ / ay olarak yenilenmektedir. Ancak daha fazla araştırma yapıldığında, bunların aslında aynı ürünler (web barındırma, alan adı ve web sitesi oluşturma araçları), ancak farklı isimler ve farklı fiyatlarla olduğunu fark edeceksiniz. Sitelerinin dili çoğu hosting şirketinden çok farklı hissediyor. Web’de tamamen yeşil olan insanlara cazip gelmek için “web sitesi tasarımı” gibi kelimeler lehine “barındırma” gibi kelimeleri kullanmaktan çekinebileceğinden şüphelenir..

Daha İyi İş Bürosuyla Çok Sayıda Şikayet

Kasım 2016 itibariyle, Web.com, kendilerine karşı 567 müşteri şikayetine sahiptir. Daha İyi İş Bürosu. Bunlar yalnızca son üç yıl içinde yapılan şikayetlerdir. Bunların çoğu, yerine getirilmeyen hizmet seviyesi sözleşmeleriyle de ilgili olmak üzere, yanlış ücretlendirme ve fatura tutarsızlıklarıyla ilgilidir. Böyle büyük bir şirket için bile, bu sayı gerçekten şaşırtıcı ve onlarla iş yapmayı düşünen herkes için kırmızı bir bayrak olmalı.

Yalnızca Paylaşımlı Hosting

Web.com VPS veya özel barındırma planı sunmaz. Yalnızca üç farklı plan sunuyorlar – hepsi paylaşılan sunucularda. Bu, Web.com’un ölçeklendirmek isteyen müşteriler için tasarlanmadığını ve hemen hemen yeni web yöneticilerine hitap ettiğini gösteren bir göstergedir. E-ticareti web sitelerine dahil etmeyi planlayan herkes başka bir yere bakmalıdır.

Tonlarca Upsells ile Müşteri Destek Hizmetlerinin Olmaması

Web.com, neredeyse tüm müşteri destek hizmetlerini çağrı merkezlerine yönlendirir. Çoğu modern şirketin sunduğu canlı sohbet özelliklerinden yoksundurlar. Bu, desteğin eksik olduğuna dair bir gösterge olmak zorunda değildir, ancak ne yazık ki Web.com kendilerini kullanmamaktadır. İlk olarak, rakip HostGator gibi çevrimiçi olarak kolayca bulunabilen sağlam sorun giderme kaynaklarına sahip olmak herkesin yararınadır. Müşteriler kendi başlarına destek biletleri gönderebildiyse de çok zaman kazandırabilir (şu anda bu yalnızca arka tarafta telefon desteği ile yapılabilir). Bunun yerine, Web.com’dan yardım almanın tek yolu aramaktır. Ve aradığınızda, destek personeli sorununuzu çözdükten sonra sizi satışlarla bombalamak için eğitilir.

Sonuç olarak

Eğer web hosting sağlayıcıları için tüm alışveriş etrafında herhangi bir zaman geçirdiyseniz, bir Web.com ana sayfalarına bakmak size kendi iş modeli bir şekilde normdan farklı bir fikir vermek için yeterlidir. Dikkat çekici bir şekilde eksik olan, farklı hizmet düzeylerinin ayrıntılı açıklamaları, disk alanı ve site trafiği tartışmaları veya herhangi bir güvenlikten bahsedilmesidir. Web.com, bir web sitesini çalıştırmak ve çalıştırmak konusunda hiçbir şey bilmeyen müşterileri hedefliyor ve bu nedenle inanılmaz derecede cansız hizmetler için çok yüksek bir fiyat ödemekten daha iyisini bilmiyor gibi görünüyor..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map