A2 vs GoDaddy.com Hosting – Krahasoni Prmimet dhe planet – Maj 2020

Kur po krahasoni dy ndërmarrje pritëse me emër të madh, është e vështirë të gjesh tiparet dhe karakteristikat individuale të secilës kompani. Kur të dy kompanitë ofrojnë një larmi të gjerë të paketave, garanci të ngjashme me kohën, dhe opsionet e personalizueshme e bëjnë vendimin edhe më sfidues.


Sapo të kuptoni se çfarë i duhet biznesit tuaj për Uebfaqen tuaj, do të jetë shumë më e lehtë për ju të merrni një vendim në lidhje me hostin ideal të faqes në internet. Krahasimi i veçorive të kompanisë, shpejtësia, koha e mbarimit dhe joproduktive dhe përshtatja e opsionit në buxhetin tuaj, do t’ju ndihmojë të merrni vendimin më të mirë të mundshëm.

A2 Hosting

A2 Hosting ka qenë vazhdimisht një zgjedhje e rangut më të lartë për cilësinë e pritjes që nga fillimi në vitin 2003. Disa burime llogaritin hapësirën e tyre të pakufizuar të diskut dhe bandës së pakufizuar si karakteristika me shumë vlera.

 • Mimi: A2 Hosting ofron mundësi të shumta pritëse.
  • Ndarja e përbashkët: Paketat zakonisht fillojnë 7,99 $, por A2 Hosting ofron një kod kupon që e ul çmimin në 3.92 dollarë në muaj.
  • VPS Hosting: Paketa e nivelit të hyrjes fillon me 5 dollarë në muaj.
  • Reseller Hosting Hosting: Duke filluar nga 19,99 $ para çdo kuponi, por kodet e tyre të disponueshme zakonisht ulin çmimin në 13,19 $ në muaj.
  • Dedikuar Hosting: pricemimi i paravendësuar prej 119,99 $ në muaj bie në 99.59 dollarë në muaj pas aplikimit të kuponit.
 • Ndihma për klientët: A2 ofron shërbim ndaj klientit 24/7 përmes telefonatave, biletave të serverëve ose bisedave të drejtpërdrejta, klientët lavdërojnë shërbimin e tyre.
 • Shpejtësia: Platforma me performancë të lartë SwiftServer lejon A2 t’i presë ata të ofrojnë pako Turbo, të cilat ngarkojnë faqet tuaja deri në 20 herë më shpejt. A2 Hosting gjithashtu ofron disqe të gjendjes së ngurtë në të gjitha llogaritë e klientëve.
 • Vlera: Kompania përfshin SSD, akses cPanel për të gjithë klientët e pritur të pritjes dhe një larmi opsionesh të personalizueshme për klientët e tyre të pritjes dhe shitjes.
 • Karakteristikat: Ata kanë një nivel të lartë sigurie me mbrojtje anti-virus, rezervë automatik të bazuar në server, të përfshirë cPanel dhe zgjedhje të shumta për softuer, integrime të platformave dhe më shumë për t’iu përshtatur secilit biznes.
 • Pushimi / Uptime: A2 Hosting u premton klientëve 99.9 përqind në kohën e duhur, dhe u lejon klientëve të zgjedhin qendrën e tyre të të dhënave nga faqet me pronësi private në Michigan, Amsterdam dhe Singapor.

GoDaddy

Me më shumë se 14 milion klientë në të gjithë botën, GoDaddy ka ofruar shërbim të klientëve me cilësi të lartë për gati 20 vjet. Me çmime jashtëzakonisht të arsyeshme në vende të shumëfishta dhe 99.9 përqind në kohën e duhur, GoDaddy është një zgjedhje shumë e njohur për shumë klientë të ndryshëm.

 • Prmimi: GoDaddy ka çmime shumë të ulëta dhe drejton shpesh shitjet dhe specialet. Ekzistojnë disa nivele për opsionet e tyre të pritjes.
  • Ndarja e përbashkët: Ata ofrojnë Linux dhe Windows plane pritëse që fillojnë me 3,99 $ në shitje; zakonisht planet fillojnë me 7,99 dollarë në muaj.
  • Cloud Hosting: Muaji juaj i parë është falas, dhe më pas një kapak plan 20 GB me 5 dollarë në muaj; me planin më të lartë, ju merrni 80 GB për jo më shumë se $ 80 në muaj.
  • Reseller Hosting: Ata ofrojnë dy programe të shitësit: një plan bazë për deri në 25 konsumatorë që fillon me $ 8,99 në muaj dhe një program shitës profesionist që mbështet klientët e pakufizuar duke filluar nga 14,99 $ në muaj.
  • Dedikuar Hosting: Planet e dedikuara të IP fillojnë me 5,99 $ në muaj.
  • Servers Virtual Private: Planet e Linux fillojnë me 24,99 $ në muaj, në shitje nga 29,99 $ në muaj; Planet e Windows fillojnë me 34,99 dollarë në muaj, nga 39,99 $ normalisht.
 • Ndihma për klientët: GoDaddy ofron mbështetje telefonike 24/7 për një larmi vendesh dhe gjuhësh. Ata gjithashtu kanë bisedë të menjëhershme dhe një bazë të dhënash të detajuar ku mund të kërkoni informacion. Ka forume aktive dhe bloge të klientëve për ndihmë shtesë.
 • Shpejtësia: GoDaddy nuk është hosti më i shpejtë në treg, por ato ofrojnë një performancë të shpejtë të shpejtë.
 • Vlera: GoDaddy ka shumë vite përvojë. Mimet e tyre janë jashtëzakonisht të ulëta dhe ato ofrojnë shërbim cilësor ndaj klientit dhe karakteristika të forta për klientët në të gjithë botën. Disa pako mund të ofrojnë gjithashtu reklama ose foto të aksioneve.
 • Karakteristikat: Përveç mbështetjes së tyre për ndërtimin e faqeve në internet dhe ekspertizën e tyre në ankandet e domain, ato ofrojnë email të pritur, Uebfaqe, logon dhe krijimin e faqes elektronike të eCommerce, së bashku me mësimet e bëra vetë, sigurinë dhe pritjet e tjera të pritjes dhe serverit nën programi i tyre Pro.
 • Koha e mbylljes / Uptime: GoDaddy nuk boton shumë në nivelet e tyre të pritjes dhe të kohës së pritjes, por ato garantojnë një kohë 99,99 përqind, duke qëndruar me standardet e industrisë. Ata kanë qendra të të dhënave dhe vendndodhjet në të gjithë botën dhe kanë një histori solide të një shërbimi vazhdimisht të mirë.

Farë është më e mira për ju?

Ndërsa ata janë të dy kompanitë pritës që janë drejtuar për bizneset e vogla, ekzistojnë disa dallime të mëdha midis A2 dhe GoDaddy. Të dy kanë veçori dhe specialitete unike që i lejojnë ata të ofrojnë shërbime për bizneset e mëdha dhe të vogla dhe kanë programe që mund të strehojnë përdoruesit e të gjitha pikave të forta dhe aftësive.

GoDaddy është një mundësi e mirë në nivelin e hyrjes për ata me buxhet të kufizuar ose me pak përvojë. Ata kanë programe për shitje, bashkëpunëtorë dhe jo-fitimprurës. Ata presin më shumë se 65 milion fusha, duke siguruar transferime, shtesa të reja, domene personale dhe shërbime të kërkimit pjesa më e madhe. Ndërtuesi i faqes në internet është bërë për të ndihmuar një përdorues të ri të ngrihet dhe të kandidojë brenda një kohe të shkurtër.

A2 është përshtatur më mirë për kompanitë e mesme që kanë staf me përvojë dhe disa njohuri për krijimin e faqeve në internet dhe nevojat pritëse. Më shumë se 30 pako të personalizuara të pritjes dhe një larmi karakteristikash për pikën e çmimit e bëjnë A2 një mundësi të qëndrueshme dhe të besueshme.

Për të eksploruar më shumë opsione të hostimit, shikoni postimin tonë në A2 Hosting, në sit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map