AWS hosting vs HostGator Hosting – Krahasoni Prmimet dhe planet – Maj 2020

AWS hosting vs HostGator Hosting – Krahasoni Prmimet dhe planet – Maj 2020

AWS hosting vs HostGator Hosting – Krahasoni Prmimet dhe planet – Maj 2020

Të jesh në krye të çdo liste të shkëlqyeshme nuk do të ndodhë thjesht. Për ta pasur emrin tuaj në listë duhet të jeni shumë të mirë në çfarëdo që jeni duke bërë. HostGator ka bërë listën e kompanive më të mëdha të këtij viti në internet. Shërbimi i mahnitshëm që ata ofrojnë për një kosto kaq të vogël luan një rol të madh në këtë çmim. Për shkak se ata ofrojnë pagesa ndërsa shkoni në planet e pritjes, klientët janë në gjendje të provojnë shërbimin e HostGator pa angazhimin e një plani vjetor. Ata nuk kërkojnë ndonjë tarifë fillestare ose tarifa të tjera të panevojshme, duke bërë të mundur që të keni një faqe në internet për më pak se 10,00 $.


Të gjitha faqet e internetit të HostGator janë mbrojtur shumë nga rregulli i tyre i zjarrit. Sitedo sit që ata strehojnë është i sigurt nga sulmet e hakerave të DDoS. Kuadri i HostGator është konsideruar në përputhje me Departamentin e Tregtisë së Sh.B.A-së dhe ato kanë qenë Safe Harbour të çertifikuar nga Komisioni Evropian.

Ekzistojnë disa karakteristika dhe shtesa të siguruara përmes HostGator që i bëjnë shërbimet e tyre edhe më të vlefshme. Secila faqe që ata pret janë me llogari të pakufizuara të postës elektronike. Ata ofrojnë hapësirë ​​në disk me secilin plan që ata ofrojnë. Plando plan është i pajisur edhe me një ndërtues të lehtë për t’u përdorur, duke bërë të mundur që çdokush të krijojë dhe zhvillojë pamjen e një siti. Ata i japin kredi reklamave të klientit të cilat mund të përdoren përmes AdWords, Facebook, Google dhe Bing / Yahoo. Ata ofrojnë video të dobishëm dhe këshilla të SEO që bëjnë të mundur që një sit të njihet si në Google ashtu edhe në Bing. Një skanues ofrohet gjithashtu për Listimin e Zi të Google dhe malware.

Pavarësisht nëse bëni punën tuaj më të mirë gjatë gjithë natës ose jeni ngritur në mëngjes herët, HostGator do të ketë gjithmonë dikë në dispozicion për të ndihmuar. Ata janë të njohur për mbështetjen miqësore të klientit që ata ofrojnë 24 orë në ditë, 7 ditë në javë. Ato janë në dispozicion përmes bisedës live, një sistem biletash dhe përmes telefonit. HostGator gjithashtu ka ofruar mbi 650 artikuj ndihmës dhe mbi 500 mësime video.

Për të parë se si HostGator përputhet me shërbimet e tjera të hostimit, shikoni postimin tonë të SiteGround dhe HostGator.

Shërbimet Ueb Amazon, të njohur ndryshe si AWS, janë një platformë e shërbimit në internet e cila është e bazuar në cloud. Ata u sigurojnë klientëve aplikacionet dhe mjetet e tjera të nevojshme për të krijuar dhe zhvilluar aplikacione në internet, për të gjurmuar të dhëna në internet, për të trajtuar hapësirën e serverit dhe të gjitha detyrat e tjera për të zhvilluar një prani në internet. Konsumatorëve u jepen mundësi të shumta për të zgjedhur sipas qëllimeve të tyre individuale dhe asaj që ata po përpiqen të arrijnë përmes një faqe në internet. Nëse klienti ka nevojë për servera shtesë për të siguruar një bazë të dhënash të madhe të korporatave ose krijimin dhe përpunimin e shumë aplikacioneve, hapësira shtesë e ruajtjes është në dispozicion. Një kompani mund të përshpejtojë informacionin që duhet të dërgojë ose të marrë përmes shërbimeve të ofrimit të përmbajtjes të dhëna përmes AWS. Kjo do të rrisë të ardhurat dhe do të eliminojë kohën e duhur. Monitorimi i përdorimit të të dhënave dhe efektiviteti i tij janë shërbime që AWS ofron që sjell reagime në kohë reale për performancën e një uebsajti të veçantë. Kjo gjithashtu e bën klientin të vetëdijshëm për çdo ndryshim që mund të përmirësojë sitin e tij dhe efektivitetin e tij.

Paketa themelore e siguruar përmes AWS vjen me një pritje falas. Sidoqoftë, kjo paketë nuk përfshin ndihmën dhe mbështetje në dispozicion për klientët që paguajnë Shërbimin Ueb në Amazon. Duhet të theksohet se shumica e klientëve që fillojnë me paketën themelore përfundojnë duke u përmirësuar shumë shpejt. Kjo duket të jetë një prirje e vazhdueshme me secilën paketë që AWS ofron. Këto plane mund të tejkalojnë 45 dollarë në muaj në varësi të përdorimit. HostGator ofron pako mujore deri në 4,00 dollarë të cilat vijnë standarde me ekipin e tyre 24/7 mbështetës. Ata gjithashtu ofrojnë një listë të gjatë të karakteristikave të tjera me këtë plan.

Me këtë u tha, numrat janë ende tepër në favor të AWS. Sipas datanyze.com, HostGator vjen në vendin e 36 sa i përket numrit të faqeve të pritura ndërsa Shërbimet e Hosting Amazon janë në vendin e 2-të. Sipas hulumtimit të siguruar nga Datanyze, HostGator është përgjegjës për 17.570 site. Pritësi i AWS mbi 1 milion. Gjatë gjithë muajit Prill 2016, AWS shtoi mbi 38,000 site ndërsa HostGator vetëm rriti numrin e tyre me 634.

Unë personalisht nuk kam ndonjë përvojë me asnjërën nga këto dy kompani. Unë kam formuar një mendim për disa artikuj që kam lexuar. AWS ka numra shumë më të mirë se GatorHost. Ata janë gjithashtu një kompani ndërkombëtare që ka futur shumë kohë dhe përpjekje në markën dhe reputacionin e tyre. Më pëlqen ideja e ndihmës dhe mbështetjes që ofron HostGator pa marrë parasysh paketën që zgjedh një klient. Unë mendoj se dikush në marketing ose profesion në zhvillim do të vlerësonte sasinë e mbështetjes që është në dispozicion me HostGator. Nëse do të isha pronar i një biznesi të vogël, do të isha më i gatshëm të investoja kohën dhe paratë e mia me një kompani me mendje të njëjtë. Përvoja ime personale ka qenë gjithmonë një marrëdhënie më e mirë pune me kompanitë më të vogla. Korporatat më të mëdha mund të jenë frikësuese herë pas here dhe ato jo gjithmonë tregojnë të njëjtin nivel respekti dhe vlerësimi për ne djemtë më të vegjël

Për të parë se si AWS qëndron kundër shërbimeve të tjera të hostimit, shikoni AWS-në kundër postit BlueHost. Për të eksploruar më shumë opsione të hostimit, shikoni postin tonë të DreamHost vs IPage.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector