Bluehost vs DreamHost 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

Të dy Bluehost dhe DreamHost janë antikë në vitet e internetit. Ata janë rritur për t’u bërë nikoqirë të tregut në masë me qindra mijëra klientë, por cili është më mirë? Ne krahasojmë çmimet, shpejtësinë, veçoritë dhe më shumë për t’ju ndihmuar të vendosni.

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


Bluehost është një nga kompanitë më të njohura të pritjes në të gjithë botën, por a është e drejtë për ju? Me njohjen e emrit dhe mbështetjen e përmirësuar të klientit, është një zgjedhje solide për fillestarët.

4.5

recensues

4.6

Përdoruesit (12 vota)

VS

DreamHost është një nga ato kompani të mëdha, të lira, të përbashkëta të lira, të cilat thjesht kanë qenë përgjithmonë. Të themeluar në vitin 1996, ata kanë disa klientë të kënaqur duke shkuar 20+ vjet të fortë. Nëse jeni duke kërkuar për një pritje të lirë të tregut masiv, DreamHost është një nga më të mirët.

3.9

recensues

3.8

përdoruesit 

Çmimeve

Nota: 4.5

Bluehost ka disa nga çmimet më të përballueshme të nivelit të hyrjes, me një pritje të përbashkët që është më e popullarizuara me çmime të ulëta. Ne zbritëm një gjysmë pikë për çmimet për shkak të mandatit 3-vjeçar të kërkuar për marrëveshjen më të mirë, por në përgjithësi bëhet fjalë për po aq të lirë sa merr:

SharedWordPressVPS
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 2.95 / mo$ 19.95 / mo$ 18.99 / mo
Mimi normal$ 7.99 / mo$ 29.99 / mo$ 29.99 / mo
Me te MirefillestarWordPressbizneset

Shikoni çmimet

Nota: 4.5

DreamHost dikur ishte më i shtrenjtë se hostet e tjerë të përbashkët, por tani ata kanë të drejtë atje me lirë. Me një plan të përbashkët vjetor të pritjes së pritjes ju mund të merrni në derë me vetëm 2.59 dollarë në muaj. Nëse nuk doni angazhimin mund të shkoni çdo muaj me vetëm 4,95 $ / muaj. Pjesa me e mire? DreamHost nuk rrit çmimin për ju pas periudhës fillestare – ato janë të lira dhe të drejta përreth.

SharedDreamPressVPS Biznes
Mimi vjetor$ 2.59 / mo$ 16.95 / mo$ 27.50 / mo
Mimi mujor$ 4.95 / mo$ 19.95 / mo$ 30.00 / mo
Me te MirefillestarFaqet e ndërmjetme të WordPress-itBizneset e vogla në rritje

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 4.5

Sipas mendimit tonë, Bluehost është një vlerë e jashtëzakonshme. Me çmimet që fillojnë me vetëm 2,95 $ / muaj (çmimi i promovimit), ju ende merrni mbështetjen e një kompanie shumë të madhe me mbështetjen e pritshme të klientit dhe cilësinë e shërbimit. Disa nga karakteristikat kryesore të përfshira në çmimet e fillimit të fund-rock që i shtojnë vlerës janë gjerësia e bandës së pa-matur, një çertifikatë falas SSL dhe 50 SSD në ruajtje.

Ne mendojmë se pritja e përbashkët Plus është një marrëveshje më e mirë i pakufizuar Uebfaqet e përfshira, ruajtje të pakufizuar dhe fusha të pakufizuara. Duke lëvizur në plane të tjera, do të shihni një vlerë të përgjithshme të madhe për paratë që shpenzoni. Ju me të vërtetë nuk do të merrni tipare super premium, por vlera do të jetë shumë e lartë. 

Nota: 4.5

Kur bëhet fjalë për vlerën, DreamHost është një nga më të mirët. Prmimet e ulëta të kombinuara me karakteristika të dobishme dhe një garanci super-bujare e kthimit të parave të 97 është një fitore për bizneset e vogla.

Plus, ata ofrojnë një bandë të pakufizuar, emra pa domain, çertifikata falas SSL, dhe ju kompensojnë për ulje në kohë. Ata me të vërtetë ofrojnë një nga marrëveshjet më të mëdha të nivelit të shërbimeve në dispozicion.

Në krahasim me Bluehost dhe HostGator, DreamHost del i fortë. Pritësi i vetëm me një propozim me vlerë më të mirë mund të jetë SiteGround.

Ndihma për klientët

Nota: 3.5

Mbështetja e klientit Bluehost është një çantë e përzier. Disa recensentë të kohëve të fundit nuk kanë pasur asnjëherë problem, të tjerët kanë histori për të pritur për një kohë të gjatë dhe për të marrë mbështetje subpar.

Me mbështetje 24/7 përmes telefonit dhe bisedës live – gjithmonë mund të keni kujdes nga ata. Për dallim nga mbështetja tjetër, më shumë premium, përkrahja mund të mos merrni as teknologjinë e cilësisë më të lartë dhe as shërbimin më të shpejtë.

Më shumë detaje

Nota: 3.5

Një zonë DreamHost thjesht nuk është e përsosur në është mbështetja e klientit. Mbështetja ofrohet me email dhe chat live, ose mund të kërkoni një përgjigje. Hmm, një lloj gërvishtjeje koke. Ata nuk kanë mbështetjen 24/7/365 që kanë shumica e kompanive pritëse.

Për më tepër, edhe kur jeni në sit si një klient i ardhshëm ju është thënë që të ktheheni gjatë orarit të punës. Realiteti është që mbështetja e pritjes është një punë 24/7 – dhe DreamHost nuk është i detyruar të bëj keq.

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 4.5

Raportet në të gjithë faqen e internetit tregojnë Bluehost në kohën e duhur mjaft të fortë në 99.99% në 100%.

Sidoqoftë, është e vështirë të gjesh nëse ato ofrojnë ndonjë garanci specifike të kohës, si psh Hostgator (kompani motra) bën. e tyre faqja e marrëveshjes për kohën e duhur të serverit premton vetëm premtime të paqarta për më pak se 15 minuta kohë joproduktive para se të fiksohen. 

Faqja e tyre e përbashkët e pritjes nuk bën asnjë referencë për një premtim specifik për kohën e duhur. Pra, edhe me raporte të shkëlqyera kohore të përgjithshme me minimumin e humbjes, ne po ua hedhim atyre një gjysmë pikë për shkak të mungesës së transparencës për këtë çështje.

Nota: 4.0

Raportet në të gjithë ekranin në internet tregojnë DreamHost në kohë mjaft të fortë në 99.99% në 100%.

Pjesa me e mire? Garancia e tyre 100% në kohë. Nëse për ndonjë arsye uebfaqja juaj është në rregull, ata do të kreditojnë llogarinë tuaj me një ditë mbajtje falas për çdo orë që është në rregull.

E mira është që kohëzgjatja e tyre gjatë vitit të kaluar ka qenë mesatarisht rreth 99.98% – prandaj mos prisni që të keni nevojë për para në atë kredi.

shpejtësi

Nota: 3.5

Bluehost ka bërë përparime domethënëse të shpejtësisë vitet e fundit. Kohë më parë kishte shumë ankesa të përdoruesve, por ata kanë azhurnuar pajisjen e tyre për ta marrë seriozisht këtë.

Megjithatë, ju duhet vetëm të pop-up mbi Cicëroj për të parë ton ankesa. Tani shumë nga problemet e shpejtësisë vijnë nga konfigurimi i përgjithshëm i faqes tuaj dhe jo vetëm pritja, prandaj sigurohuni që ta merrni parasysh këtë. Bluehost gjithashtu ka mijëra klientë, kështu që duhet të ketë disa ankesa. 

Bluehost bëri përmendjet e nderuara në postimin tonë më të shpejtë të krahasimit në internet. Kontrolloni atë postim nëse keni nevojë për shpejtësinë përfundimtare të faqes.

Nota: 4.0

DreamHost ka raporte të shkëlqyera për shpejtësinë dhe është plotësisht në 25% më të mirë të hosteve sa i përket kohës së ngarkesës. Ata nuk përqendrohen në të si një tipar kryesor, por nuk po shihni shumë ankesa nga klientët.

Në planin e tyre të DreamPress, ata kanë optimizuar bazën e të dhënave të tyre vetëm për WordPress, si dhe Memcache të implementuara. Kështu që ata kanë shpejtësi në mendje me siguri. Sigurohuni që të bisedoni me mbështetjen e tyre nëse është një shqetësim i madh për ju.

Features

Nota: 3.5

Bluehost ka të gjitha karakteristikat themelore që ju nevojiten për të filluar, dhe një mënyrë shumë të përballueshme për fillimin e blogerëve fillestarë. Ato përfshijnë një SSL falas nga Let Encrypt, e cila është një domosdoshmëri, si dhe bandwidth i papërcaktuar.

Sidoqoftë, kur krahasoheni me kompani të tjera si SiteGround dhe A2 Hosting, Bluehost nuk ka disa veçori shtesë që janë shumë të dobishme. Një ankesë është fakti që ju duhet të paguani për migrimet, gjë që është e bezdisshme.

Ju gjithashtu duhet të azhurnoni disa nga planet më të shtrenjta të përbashkëta si Choice Plus dhe Pro në mënyrë që të merrni kopje rezervë të faqes – të cilat janë kritike për çdo sit.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 4.0

Paund-për-paund, DreamHost ofron disa nga karakteristikat më të mira të çdo kompanie pritëse të lirë. Plani i tyre më i lirë i përbashkët përfshin një domen të lirë, një bandë të pakufizuar, WordPress të instaluar paraprakisht dhe një çertifikatë falas SSL. Pritja e tyre në WordPress në DreamPress është një propozim me vlera të forta për hostimin WordPress plotësisht me tipare që mund të konkurrojnë në njëfarë niveli me WP Engine dhe Kinsta.

Ju nuk merrni migrime falas, dhe ju mungon mbështetja telefonike 24/7 që ofrojnë hostet e tjerë, kështu që ne duhet t’u japim atyre një pikë. Në përgjithësi – host i shkëlqyeshëm, karakteristika të shkëlqyera.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map