Bluehost vs HostGator 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

Bluehost vs HostGator 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

Bluehost vs HostGator 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

Vendimi i Bluehost vs HostGator është i ashpër. Pse? Epo, ata janë të dy, të pranueshëm, pritës të nivelit të hyrjes me shumë mundësi. Ata janë emra markash për të cilët keni dëgjuar, dhe ndoshta edhe nga një podkaster i famshëm. Pra, cila është më e mira për ju? Ne gërmojmë poshtë.

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


Bluehost është një nga kompanitë më të njohura të pritjes në të gjithë botën, por a është e drejtë për ju? Me njohjen e emrit dhe mbështetjen e përmirësuar të klientit, është një zgjedhje solide për fillestarët.

4.5

recensues

4.6

Përdoruesit (12 vota)

VS

Me mbi 1 milion faqet e internetit të pritura, HostGator është një gjendje e dobët. HostGator është një host i shkëlqyeshëm për ata që kërkojnë pritje të lirë me disa karakteristika të përparuara.

3.8

recensues

4.2

Përdoruesit (11 vota)

Çmimeve

Nota: 4.5

Bluehost ka disa nga çmimet më të përballueshme të nivelit të hyrjes, me një pritje të përbashkët që është më e popullarizuara me çmime të ulëta. Ne zbritëm një gjysmë pikë për çmimet për shkak të mandatit 3-vjeçar të kërkuar për marrëveshjen më të mirë, por në përgjithësi bëhet fjalë për po aq të lirë sa merr:

SharedWordPressVPS
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 2.95 / mo$ 19.95 / mo$ 18.99 / mo
Mimi normal$ 7.99 / mo$ 29.99 / mo$ 29.99 / mo
Me te MirefillestarWordPressbizneset

Shikoni çmimet

Nota: 4.5

HostGator ka një përzgjedhje të madhe të planeve, gjithçka nga kosha i volitshëm i pritjes së hosteve deri në pritjet me çmim të lartë të VPS. HostGator është shumë agresiv në çmimet e tyre, duke dhënë zbritje të mëdha, ndërsa ata kërkojnë të fitojnë pjesën e tregut. Ambicia e tyre është përfitimi juaj:

SharedWordPressVPS
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 2.75 / mo$ 5.95 / mo$ 29.95 / mo
Mimi normal$ 10.95 / mo$ 14.95 / mo$ 89,95 / mo
Me te MirefillestarFaqet e WordPressVendet e rritjes

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 4.5

Sipas mendimit tonë, Bluehost është një vlerë e jashtëzakonshme. Me çmimet që fillojnë me vetëm 2,95 $ / muaj (çmimi i promovimit), ju ende merrni mbështetjen e një kompanie shumë të madhe me mbështetjen e pritshme të klientit dhe cilësinë e shërbimit. Disa nga karakteristikat kryesore të përfshira në çmimet e fillimit të fund-rock që i shtojnë vlerës janë gjerësia e bandës së pa-matur, një çertifikatë falas SSL dhe 50 SSD në ruajtje.

Ne mendojmë se pritja e përbashkët Plus është një marrëveshje më e mirë i pakufizuar Uebfaqet e përfshira, ruajtje të pakufizuar dhe fusha të pakufizuara. Duke lëvizur në plane të tjera, do të shihni një vlerë të përgjithshme të madhe për paratë që shpenzoni. Ju me të vërtetë nuk do të merrni tipare super premium, por vlera do të jetë shumë e lartë. 

Nota: 4.5

HostGator ofron vlerë të mahnitshme për çmimet. Me të vërtetë nuk është aq i fortë sa SiteGround, i cili është i preferuari i përgjithshëm, por HostGator do t’ju marrë në derë shumë të përballueshme.

Ka një vlerë shumë të fortë në përgjithësi sepse për ato që paguani, ju po merrni një ton karakteristikash të tilla si migrimet falas, bandën e gjerësisë së pakryer dhe mbështetjen 24/7/365.

Aty ku ne nuk shohim vlerë të fortë është aty ku ata ngarkojnë për shtesa që të tjerët përfshijnë falas, siç janë kopjet rezervë – të cilat janë thelbësore për shëndetin e faqes tuaj. Ata gjithashtu duan të paguajnë shtesë për një kohë më të mirë kohore, e cila sipas mendimit tonë duhet të jetë një tipar fillestar i përfshirë në të gjitha planet, pa marrë parasysh sa lirë.

Ndihma për klientët

Nota: 3.5

Mbështetja e klientit Bluehost është një çantë e përzier. Disa recensentë të kohëve të fundit nuk kanë pasur asnjëherë problem, të tjerët kanë histori për të pritur për një kohë të gjatë dhe për të marrë mbështetje subpar.

Me mbështetje 24/7 përmes telefonit dhe bisedës live – gjithmonë mund të keni kujdes nga ata. Për dallim nga mbështetja tjetër, më shumë premium, përkrahja mund të mos merrni as teknologjinë e cilësisë më të lartë dhe as shërbimin më të shpejtë.

Më shumë detaje

Vota: 3

HostGator kontrollon të gjitha kutitë në sipërfaqe me mbështetjen e tyre: 24/7 dhe 365 ditë në vit. Me bisedë dhe me telefon. Por klientët tregojnë një histori të ndryshme.

Ka shumë ankesa për përgjigje të ngadalta, staf jokompetent dhe mbështetje të përgjithshme të nën-parave. Ka shumë njerëz që nuk kanë ankesa, kështu që ju rekomandojmë të provoni mbështetjen e tyre para se të blini.

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 4.5

Raportet në të gjithë faqen e internetit tregojnë Bluehost në kohën e duhur mjaft të fortë në 99.99% në 100%.

Sidoqoftë, është e vështirë të gjesh nëse ato ofrojnë ndonjë garanci specifike të kohës, si psh Hostgator (kompani motra) bën. e tyre faqja e marrëveshjes për kohën e duhur të serverit premton vetëm premtime të paqarta për më pak se 15 minuta kohë joproduktive para se të fiksohen. 

Faqja e tyre e përbashkët e pritjes nuk bën asnjë referencë për një premtim specifik për kohën e duhur. Pra, edhe me raporte të shkëlqyera kohore të përgjithshme me minimumin e humbjes, ne po ua hedhim atyre një gjysmë pikë për shkak të mungesës së transparencës për këtë çështje.

Nota: 4.5

Me mbi 99.5% në kohë, në varësi të burimit, nuk ka shumë për t’u ankuar me HostGator.

Përveç kësaj, HostGator ofron në muajin falas të pritjes nëse ato bien nën Garanci 99.9%.

Ne i kemi grumbulluar ato në gjysmë pikë sepse ka pasur disa ankesa të rastësishme nga përdoruesit, dhe gjithashtu preferojmë të shohim 99.99% kohën e duhur për ofruesit më të mirë në klasë.

shpejtësi

Nota: 3.5

Bluehost ka bërë përparime domethënëse të shpejtësisë vitet e fundit. Kohë më parë kishte shumë ankesa të përdoruesve, por ata kanë azhurnuar pajisjen e tyre për ta marrë seriozisht këtë.

Megjithatë, ju duhet vetëm të pop-up mbi Cicëroj për të parë ton ankesa. Tani shumë nga problemet e shpejtësisë vijnë nga konfigurimi i përgjithshëm i faqes tuaj dhe jo vetëm pritja, prandaj sigurohuni që ta merrni parasysh këtë. Bluehost gjithashtu ka mijëra klientë, kështu që duhet të ketë disa ankesa. 

Bluehost bëri përmendjet e nderuara në postimin tonë më të shpejtë të krahasimit në internet. Kontrolloni atë postim nëse keni nevojë për shpejtësinë përfundimtare të faqes.

Nota: 3.0 

Pritja e përbashkët zakonisht ka probleme me çështjet e shpejtësisë, bazuar thjesht në koston më të ulët të pritjes. HostGator është plotësisht mesi i paketës kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Kur kërkoni Cicëroj, ju nuk shihni aq shumë ankesa sa hostet e tjerë të përbashkët si Bluehost, që është një shenjë e mirë anekdotike.

Nëse jeni duke kërkuar për një produkt më të shpejtë të HostGator, kontrolloni mbajtjen në internet të HostGator Cloud. Nëse dëshironi që një pritje edhe më e shpejtë e përbashkët që të mos prishë bankën, megjithatë, ne ju rekomandojmë shumë A2 Hosting ose SiteGround. Do të jeni shumë më të lumtur me ata.

Features

Nota: 3.5

Bluehost ka të gjitha karakteristikat themelore që ju nevojiten për të filluar, dhe një mënyrë shumë të përballueshme për fillimin e blogerëve fillestarë. Ato përfshijnë një SSL falas nga Let Encrypt, e cila është një domosdoshmëri, si dhe bandwidth i papërcaktuar.

Sidoqoftë, kur krahasoheni me kompani të tjera si SiteGround dhe A2 Hosting, Bluehost nuk ka disa veçori shtesë që janë shumë të dobishme. Një ankesë është fakti që ju duhet të paguani për migrimet, gjë që është e bezdisshme.

Ju gjithashtu duhet të azhurnoni disa nga planet më të shtrenjta të përbashkëta si Choice Plus dhe Pro në mënyrë që të merrni kopje rezervë të faqes – të cilat janë kritike për çdo sit.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 4.0

HostGator shpesh krahasohet me Bluehost për çmimet dhe karakteristikat e tij, dhe HostGator i përgjithshëm fiton këtu.

Midis dy kompanive, HostGator u ndërtua për më shumë përdorues pro. Dhe kur e krahason HostGator me çdo kompani tjetër të përbashkët të pritjes, duhet ta mbash në mendje.

Ne na pëlqen fakti që migrimet janë të përfshira, ato kanë instalime me një klik, janë në cPanel, dhe ofrojnë një garanci në kohën e duhur 99.9%. Ne akoma si hostet e tjerë si SiteGround më mirë për karakteristikat në përgjithësi, por HostGator ka atë që ju nevojitet për të filluar.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector