DreamHost vs GoDaddy 2020: Krahasoni icingmimet, Karakteristikat dhe më shumë

DreamHost dhe GoDaddy: dy hoste të njohura uber me miliona klientë. DreamHost ka klientë shumë besnikë dhe ofron vlerë të madhe për një çmim të drejtë. GoDaddy ka 24/7 mbështetje telefonike dhe një promovim pritjeje prej $ 1 / muaj që është e vështirë për tu mposhtur. Me cilën duhet të shkoni?

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


DreamHost është një nga ato kompani të mëdha, të lira, të përbashkëta të lira, të cilat thjesht kanë qenë përgjithmonë. Të themeluar në vitin 1996, ata kanë disa klientë të kënaqur duke shkuar 20+ vjet të fortë. Nëse jeni duke kërkuar për një pritje të lirë të tregut masiv, DreamHost është një nga më të mirët.

3.9

recensues

3.8

përdoruesit 

VS

GoDaddy nuk ka nevojë për prezantim – është ndoshta ofruesi më i njohur dhe emri i domain në botë. Kjo do të thuhet, është një lloj si McDonald’s’s hosting – i lirë, në treg masiv, por jo jashtëzakonisht i mirë. Në krahasim me çdo host tjetër, hosti tjetër zakonisht fiton. E thënë kjo, nëse jeni një domainer besnik i GoDaddy, mund të jetë me vlerë të përmbaheni me ta për projekte të vogla dhe mbështetje të jashtëzakonshme telefonike.

3.4

recensues

4.1

Përdoruesit (26 Vota)

Çmimeve

Nota: 4.5

DreamHost dikur ishte më i shtrenjtë se hostet e tjerë të përbashkët, por tani ata kanë të drejtë atje me lirë. Me një plan të përbashkët vjetor të pritjes së pritjes ju mund të merrni në derë me vetëm 2.59 dollarë në muaj. Nëse nuk doni angazhimin mund të shkoni çdo muaj me vetëm 4,95 $ / muaj. Pjesa me e mire? DreamHost nuk rrit çmimin për ju pas periudhës fillestare – ato janë të lira dhe të drejta përreth.

SharedDreamPressVPS Biznes
Mimi vjetor$ 2.59 / mo$ 16.95 / mo$ 27.50 / mo
Mimi mujor$ 4.95 / mo$ 19.95 / mo$ 30.00 / mo
Me te MirefillestarFaqet e ndërmjetme të WordPress-itBizneset e vogla në rritje

Shikoni çmimet

Nota: 5.0

Prmimet e GoDaddy janë shumë të ulëta dhe të shkëlqyera për fillestarët. Me promocione që ofrojnë ekonomi që presin me vetëm 1 $ / muaj, pritja është praktikisht falas. Sidoqoftë, një gjë për t’u kujdesur është normat e rinovimit. Pasi të keni mbaruar periudha juaj e parë, pritja e ekonomisë rritet deri në 8,99 dollarë në muaj, kështu që kini kujdes nga kyçja.

EconomyDeluxeUltimate
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 1.00 / mo$ 7.99 / mo$ 12.99 / mo
Mimi normal$ 8.99 / mo$ 11.99 / mo$ 16.99 / mo
Me te MirefillestarBiznes i vogëlSitet me trafik të lartë

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 4.5

Kur bëhet fjalë për vlerën, DreamHost është një nga më të mirët. Prmimet e ulëta të kombinuara me karakteristika të dobishme dhe një garanci super-bujare e kthimit të parave të 97 është një fitore për bizneset e vogla.

Plus, ata ofrojnë një bandë të pakufizuar, emra pa domain, çertifikata falas SSL, dhe ju kompensojnë për ulje në kohë. Ata me të vërtetë ofrojnë një nga marrëveshjet më të mëdha të nivelit të shërbimeve në dispozicion.

Në krahasim me Bluehost dhe HostGator, DreamHost del i fortë. Pritësi i vetëm me një propozim me vlerë më të mirë mund të jetë SiteGround.

Nota: 4.0

Vlera e GoDaddy është mjaft e mirë për atë që merrni. Ju po paguani çmimet me zbritje për një host të tregut në masë. Për shembull, ajo që ju merrni me planin e Ekonomisë (në shitje tani për 1 $ / muaj) është 1 faqe në internet, bandë gjerësia e pa-matur, dhe 100 GB ruajtje, dhe një domain falas. Edhe kur çmimi rritet deri në një çmim të plotë prej 8,99 $ / muaj, është akoma një vlerë e mirë. Kjo pasi u tha do ju rekomandojmë të shkoni në Deluxe pasi të keni uebfaqe dhe depo të pakufizuara (brenda arsyes).

Të gjitha planet përfshijnë një mbështetje 24/7, e cila është e domosdoshme, si dhe monitorimi i sigurisë dhe mbrojtja e DDoS.

Dy probleme të mëdha me këto plane të hostimit të GoDaddy: asnjë certifikatë falas SSL, e cila po bëhet standardi i industrisë, si dhe një kufi 1 GB për bazat e të dhënave. Nëse drejtoni WordPress dhe keni disa foto me cilësi të lartë, mund ta tejkaloni shpejt këtë kufi të bazës së të dhënave. Për këto dy arsye, ne jemi duke i hedhur poshtë GoDaddy një pikë të plotë.

Ndihma për klientët

Nota: 3.5

Një zonë DreamHost thjesht nuk është e përsosur në është mbështetja e klientit. Mbështetja ofrohet me email dhe chat live, ose mund të kërkoni një përgjigje. Hmm, një lloj gërvishtjeje koke. Ata nuk kanë mbështetjen 24/7/365 që kanë shumica e kompanive pritëse.

Për më tepër, edhe kur jeni në sit si një klient i ardhshëm ju është thënë që të ktheheni gjatë orarit të punës. Realiteti është që mbështetja e pritjes është një punë 24/7 – dhe DreamHost nuk është i detyruar të bëj keq.

Më shumë detaje

Nota: 4.0

GoDaddy krenohet me mbështetjen e saj 24/7 të telefonit, i cili ka plotësisht kuptim për bazën e klientëve të tyre në tregun masiv. Një nga pikat e dobëta ishte fakti që telefoni ishte mënyra e vetme për t’u kujdesur për to. Ata që atëherë e kanë ndryshuar atë dhe tani ofrojnë mbështetje për biseda, të cilën shumë miq të internetit preferojnë.

Mbështetja në telefon zakonisht është me cilësi më të lartë pasi ato shkurtojnë në ndjekje dhe mund t’u përgjigjen pyetjeve tuaja më shpejt. Kam gjetur që mbështetja e bisedës lidhet shpejt, por ju duhet të hidheni nëpër disa pika, duke përfshirë numrin e pin tuaj dhe duke pritur për përgjigjen e tyre. Cilësia e mbështetjes është zakonisht përgjigje e shpejtë, ndryshe nga SiteGround, ku ato ofrojnë zgjidhje të plotë. Në përgjithësi, mbështetje e mirë, por jo perfekte. 

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 4.0

Raportet në të gjithë ekranin në internet tregojnë DreamHost në kohë mjaft të fortë në 99.99% në 100%.

Pjesa me e mire? Garancia e tyre 100% në kohë. Nëse për ndonjë arsye uebfaqja juaj është në rregull, ata do të kreditojnë llogarinë tuaj me një ditë mbajtje falas për çdo orë që është në rregull.

E mira është që kohëzgjatja e tyre gjatë vitit të kaluar ka qenë mesatarisht rreth 99.98% – prandaj mos prisni që të keni nevojë për para në atë kredi.

Nota: 3.5

Kohëzgjatja e GoDaddy është mjaft e mirë, shpesh në 99.95% ose më mirë. Shqyrtimet nga përdoruesit në të gjithë rrjetin janë të përziera, por zakonisht koha e mbarimit / joproduktive nuk paraqitet si një çështje madhore.

GoDaddy ka një garanci për kohën e serverit (paralajmërim – zhargon ligjor!) – por mbulon vetëm 99,90% (mungon një 0,09 atje) – që do të thotë se pritja juaj mund të jetë ulur për 43 minuta në muaj, dhe ata e konsiderojnë atë normale. Imagjinoni faqen tuaj në internet gjatë një periudhe të rëndësishme blerjeje për gati një orë! Për më tepër, GoDaddy ju jep vetëm Kredi 5% mbrapa – të cilat mund të jenë vetëm pena. Ne mendojmë se ata duhet të kenë standarde më të larta dhe të kreditojnë një muaj të plotë.

shpejtësi

Nota: 4.0

DreamHost ka raporte të shkëlqyera për shpejtësinë dhe është plotësisht në 25% më të mirë të hosteve sa i përket kohës së ngarkesës. Ata nuk përqendrohen në të si një tipar kryesor, por nuk po shihni shumë ankesa nga klientët.

Në planin e tyre të DreamPress, ata kanë optimizuar bazën e të dhënave të tyre vetëm për WordPress, si dhe Memcache të implementuara. Kështu që ata kanë shpejtësi në mendje me siguri. Sigurohuni që të bisedoni me mbështetjen e tyre nëse është një shqetësim i madh për ju.

Nota: 3.5

GoDaddy bie në mes të paketës sa i përket testimit të shpejtësisë. Ata përpiqen të ju lartësojnë në planin e tyre Ultimate për të marrë më shumë fuqi përpunimi dhe shpejtësi, gjë që më fërkon në mënyrë të gabuar. Planet e ekonomisë gjithashtu kanë nevojë për shpejtësi!

Cicëroj GoDaddy merr një sasi të madhe ankesash, por sinqerisht po priste më shumë për një host këtë popullor.

GoDaddy nuk e bëri listën e hostimit tonë më të shpejtë në internet. Kontrolloni atë post nëse doni të shkoni me një fitues.

Features

Nota: 4.0

Paund-për-paund, DreamHost ofron disa nga karakteristikat më të mira të çdo kompanie pritëse të lirë. Plani i tyre më i lirë i përbashkët përfshin një domen të lirë, një bandë të pakufizuar, WordPress të instaluar paraprakisht dhe një çertifikatë falas SSL. Pritja e tyre në WordPress në DreamPress është një propozim me vlera të forta për hostimin WordPress plotësisht me tipare që mund të konkurrojnë në njëfarë niveli me WP Engine dhe Kinsta.

Ju nuk merrni migrime falas, dhe ju mungon mbështetja telefonike 24/7 që ofrojnë hostet e tjerë, kështu që ne duhet t’u japim atyre një pikë. Në përgjithësi – host i shkëlqyeshëm, karakteristika të shkëlqyera.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 3.5

Jo një tifoz i madh i tipareve të GoDaddy në planet themelore. Shumica e njerëzve po fillojnë faqet e tyre në WordPress këto ditë, dhe përderisa GoDaddy ka mbajtjen e WordPress, përsëri ju duhet të azhurnoni për të marrë WordPress duke skenuar për shembull. Në planet e hostimit të ekonomisë së GoDaddy, nuk merrni një SSL falas, nuk merrni kopje rezervë dhe ata nuk bëjnë migrime.

Ndërsa GoDaddy ka disa mjete me porosi që ata kanë ndërtuar, për një kompani të madhe, unë do të pres që ata të ofrojnë më shumë karakteristika sesa një host më i vogël, scrappier si SiteGround – por ata duhet të bëjnë fitimet e tyre. Në përgjithësi, tiparet janë në rregull, jo të shkëlqyera.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map