DreamHost vs HostGator 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

DreamHost vs HostGator 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

DreamHost vs HostGator 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

Dy veteranë të zhgënjyer në botën pritëse: DreamHost dhe HostGator. DreamHost mbetet i pavarur dhe ofron vlerë të madhe për një çmim të drejtë. HostGator ka migrime falas dhe më shumë orë mbështetje, gjithashtu me çmime shumë të lira. Në përgjithësi, do të jetë afër – le ta krahasojmë.

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


DreamHost është një nga ato kompani të mëdha, të lira, të përbashkëta të lira, të cilat thjesht kanë qenë përgjithmonë. Të themeluar në vitin 1996, ata kanë disa klientë të kënaqur duke shkuar 20+ vjet të fortë. Nëse jeni duke kërkuar për një pritje të lirë të tregut masiv, DreamHost është një nga më të mirët.

3.9

recensues

3.8

përdoruesit 

VS

Me mbi 1 milion faqet e internetit të pritura, HostGator është një gjendje e dobët. HostGator është një host i shkëlqyeshëm për ata që kërkojnë pritje të lirë me disa karakteristika të përparuara.

3.8

recensues

4.2

Përdoruesit (11 vota)

Çmimeve

Nota: 4.5

DreamHost dikur ishte më i shtrenjtë se hostet e tjerë të përbashkët, por tani ata kanë të drejtë atje me lirë. Me një plan të përbashkët vjetor të pritjes së pritjes ju mund të merrni në derë me vetëm $ 2.59 në muaj. Nëse nuk doni angazhimin mund të shkoni çdo muaj me vetëm 4,95 $ / muaj. Pjesa me e mire? DreamHost nuk rrit çmimin për ju pas periudhës fillestare – ato janë të lira dhe të drejta përreth.

SharedDreamPressVPS Biznes
Mimi vjetor$ 2.59 / mo$ 16.95 / mo$ 27.50 / mo
Mimi mujor$ 4.95 / mo$ 19.95 / mo$ 30.00 / mo
Me te MirefillestarFaqet e ndërmjetme të WordPress-itBizneset e vogla në rritje

Shikoni çmimet

Nota: 4.5

HostGator ka një përzgjedhje të madhe të planeve, gjithçka nga kosha i volitshëm i pritjes së hosteve deri në pritjet me çmim të lartë të VPS. HostGator është shumë agresiv në çmimet e tyre, duke dhënë zbritje të mëdha, ndërsa ata kërkojnë të fitojnë pjesën e tregut. Ambicia e tyre është përfitimi juaj:

SharedWordPressVPS
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 2.75 / mo$ 5.95 / mo$ 29.95 / mo
Mimi normal$ 10.95 / mo$ 14.95 / mo$ 89,95 / mo
Me te MirefillestarFaqet e WordPressVendet e rritjes

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 4.5

Kur bëhet fjalë për vlerën, DreamHost është një nga më të mirët. Prmimet e ulëta të kombinuara me karakteristika të dobishme dhe një garanci super-bujare e kthimit të parave të 97 është një fitore për bizneset e vogla.

Plus, ata ofrojnë një bandë të pakufizuar, emra pa domain, çertifikata falas SSL, dhe ju kompensojnë për ulje në kohë. Ata me të vërtetë ofrojnë një nga marrëveshjet më të mëdha të nivelit të shërbimeve në dispozicion.

Në krahasim me Bluehost dhe HostGator, DreamHost del i fortë. Pritësi i vetëm me një propozim me vlerë më të mirë mund të jetë SiteGround.

Nota: 4.5

HostGator ofron vlerë të mahnitshme për çmimet. Me të vërtetë nuk është aq i fortë sa SiteGround, i cili është i preferuari i përgjithshëm, por HostGator do t’ju marrë në derë shumë të përballueshme.

Ka një vlerë shumë të fortë në përgjithësi sepse për ato që paguani, ju po merrni një ton karakteristikash të tilla si migrimet falas, bandën e gjerësisë së pakryer dhe mbështetjen 24/7/365.

Aty ku ne nuk shohim vlerë të fortë është aty ku ata ngarkojnë për shtesa që të tjerët përfshijnë falas, siç janë kopjet rezervë – të cilat janë thelbësore për shëndetin e faqes tuaj. Ata gjithashtu duan të paguajnë shtesë për një kohë më të mirë kohore, e cila sipas mendimit tonë duhet të jetë një tipar fillestar i përfshirë në të gjitha planet, pa marrë parasysh sa lirë.

Ndihma për klientët

Nota: 3.5

Një zonë DreamHost thjesht nuk është e përsosur në është mbështetja e klientit. Mbështetja ofrohet me email dhe chat live, ose mund të kërkoni një përgjigje. Hmm, një lloj gërvishtjeje koke. Ata nuk kanë mbështetjen 24/7/365 që kanë shumica e kompanive pritëse.

Për më tepër, edhe kur jeni në sit si një klient i ardhshëm ju është thënë që të ktheheni gjatë orarit të punës. Realiteti është që mbështetja e pritjes është një punë 24/7 – dhe DreamHost nuk është i detyruar të bëj keq.

Më shumë detaje

Vota: 3

HostGator kontrollon të gjitha kutitë në sipërfaqe me mbështetjen e tyre: 24/7 dhe 365 ditë në vit. Me bisedë dhe me telefon. Por klientët tregojnë një histori të ndryshme.

Ka shumë ankesa për përgjigje të ngadalta, staf jokompetent dhe mbështetje të përgjithshme të nën-parave. Ka shumë njerëz që nuk kanë ankesa, kështu që ju rekomandojmë të provoni mbështetjen e tyre para se të blini.

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 4.0

Raportet në të gjithë ekranin në internet tregojnë DreamHost në kohë mjaft të fortë në 99.99% në 100%.

Pjesa me e mire? Garancia e tyre 100% në kohë. Nëse për ndonjë arsye uebfaqja juaj është në rregull, ata do të kreditojnë llogarinë tuaj me një ditë mbajtje falas për çdo orë që është në rregull.

E mira është që kohëzgjatja e tyre gjatë vitit të kaluar ka qenë mesatarisht rreth 99.98% – prandaj mos prisni që të keni nevojë për para në atë kredi.

Nota: 4.5

Me mbi 99.5% në kohë, në varësi të burimit, nuk ka shumë për t’u ankuar me HostGator.

Përveç kësaj, HostGator ofron në muajin falas të pritjes nëse ato bien nën Garanci 99.9%.

Ne i kemi grumbulluar ato në gjysmë pikë sepse ka pasur disa ankesa të rastësishme nga përdoruesit, dhe gjithashtu preferojmë të shohim 99.99% kohën e duhur për ofruesit më të mirë në klasë.

shpejtësi

Nota: 4.0

DreamHost ka raporte të shkëlqyera për shpejtësinë dhe është plotësisht në 25% më të mirë të hosteve sa i përket kohës së ngarkesës. Ata nuk përqendrohen në të si një tipar kryesor, por nuk po shihni shumë ankesa nga klientët.

Në planin e tyre të DreamPress, ata kanë optimizuar bazën e të dhënave të tyre vetëm për WordPress, si dhe Memcache të implementuara. Kështu që ata kanë shpejtësi në mendje me siguri. Sigurohuni që të bisedoni me mbështetjen e tyre nëse është një shqetësim i madh për ju.

Nota: 3.0 

Pritja e përbashkët zakonisht ka probleme me çështjet e shpejtësisë, bazuar thjesht në koston më të ulët të pritjes. HostGator është plotësisht mesi i paketës kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Kur kërkoni Cicëroj, ju nuk shihni aq shumë ankesa sa hostet e tjerë të përbashkët si Bluehost, që është një shenjë e mirë anekdotike.

Nëse jeni duke kërkuar për një produkt më të shpejtë të HostGator, kontrolloni mbajtjen në internet të HostGator Cloud. Nëse dëshironi që një pritje edhe më e shpejtë e përbashkët që të mos prishë bankën, megjithatë, ne ju rekomandojmë shumë A2 Hosting ose SiteGround. Do të jeni shumë më të lumtur me ata.

Features

Nota: 4.0

Paund-për-paund, DreamHost ofron disa nga karakteristikat më të mira të çdo kompanie pritëse të lirë. Plani i tyre më i lirë i përbashkët përfshin një domen të lirë, një bandë të pakufizuar, WordPress të instaluar paraprakisht dhe një çertifikatë falas SSL. Pritja e tyre në WordPress në DreamPress është një propozim me vlera të forta për hostimin WordPress plotësisht me tipare që mund të konkurrojnë në njëfarë niveli me WP Engine dhe Kinsta.

Ju nuk merrni migrime falas, dhe ju mungon mbështetja telefonike 24/7 që ofrojnë hostet e tjerë, kështu që ne duhet t’u japim atyre një pikë. Në përgjithësi – host i shkëlqyeshëm, karakteristika të shkëlqyera.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 4.0

HostGator shpesh krahasohet me Bluehost për çmimet dhe karakteristikat e tij, dhe HostGator i përgjithshëm fiton këtu.

Midis dy kompanive, HostGator u ndërtua për më shumë përdorues pro. Dhe kur e krahason HostGator me çdo kompani tjetër të përbashkët të pritjes, duhet ta mbash në mendje.

Ne na pëlqen fakti që migrimet janë të përfshira, ato kanë instalime me një klik, janë në cPanel, dhe ofrojnë një garanci në kohën e duhur 99.9%. Ne akoma si hostet e tjerë si SiteGround më mirë për karakteristikat në përgjithësi, por HostGator ka atë që ju nevojitet për të filluar.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector