HostGator vs GoDaddy 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

HostGator vs GoDaddy 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

HostGator vs GoDaddy 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

HostGator dhe GoDaddy janë dy hoste të mëdhenj, të mirënjohur që shesin me çmime rock-fund dhe janë të shkëlqyera për fillestarët. Duke u thënë kështu, ka shumë karakteristika rritëse dhe karakteristika të humbura nga të dy hostet. I krahasojmë ato krah për krah dhe bëjmë një rekomandim me të mirat dhe të këqijat.

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


Me mbi 1 milion faqet e internetit të pritura, HostGator është një gjendje e dobët. HostGator është një host i shkëlqyeshëm për ata që kërkojnë pritje të lirë me disa karakteristika të përparuara.

3.8

recensues

4.2

Përdoruesit (11 vota)

VS

GoDaddy nuk ka nevojë për prezantim – është ndoshta ofruesi më i njohur dhe emri i domain në botë. Kjo do të thuhet, është një lloj si McDonald’s’s hosting – i lirë, në treg masiv, por jo jashtëzakonisht i mirë. Në krahasim me çdo host tjetër, hosti tjetër zakonisht fiton. E thënë kjo, nëse jeni një domainer besnik i GoDaddy, mund të jetë me vlerë të përmbaheni me ta për projekte të vogla dhe mbështetje të jashtëzakonshme telefonike.

3.4

recensues

4.1

Përdoruesit (26 Vota)

Çmimeve

Nota: 4.5

HostGator ka një përzgjedhje të madhe të planeve, gjithçka nga kosha i volitshëm i pritjes së hosteve deri në pritjet me çmim të lartë të VPS. HostGator është shumë agresiv në çmimet e tyre, duke dhënë zbritje të mëdha, ndërsa ata kërkojnë të fitojnë pjesën e tregut. Ambicia e tyre është përfitimi juaj:

SharedWordPressVPS
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 2.75 / mo$ 5.95 / mo$ 29.95 / mo
Mimi normal$ 10.95 / mo$ 14.95 / mo$ 89,95 / mo
Me te MirefillestarFaqet e WordPressVendet e rritjes

Shikoni çmimet

Nota: 5.0

Prmimet e GoDaddy janë shumë të ulëta dhe të shkëlqyera për fillestarët. Me promocione që ofrojnë ekonomi që presin me vetëm 1 $ / muaj, pritja është praktikisht falas. Sidoqoftë, një gjë për t’u kujdesur është normat e rinovimit. Pasi të keni mbaruar periudha juaj e parë, pritja e ekonomisë rritet deri në 8,99 dollarë në muaj, kështu që kini kujdes nga kyçja.

EconomyDeluxeUltimate
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 1.00 / mo$ 7.99 / mo$ 12.99 / mo
Mimi normal$ 8.99 / mo$ 11.99 / mo$ 16.99 / mo
Me te MirefillestarBiznes i vogëlSitet me trafik të lartë

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 4.5

HostGator ofron vlerë të mahnitshme për çmimet. Me të vërtetë nuk është aq i fortë sa SiteGround, i cili është i preferuari i përgjithshëm, por HostGator do t’ju marrë në derë shumë të përballueshme.

Ka një vlerë shumë të fortë në përgjithësi sepse për ato që paguani, ju po merrni një ton karakteristikash të tilla si migrimet falas, bandën e gjerësisë së pakryer dhe mbështetjen 24/7/365.

Aty ku ne nuk shohim vlerë të fortë është aty ku ata ngarkojnë për shtesa që të tjerët përfshijnë falas, siç janë kopjet rezervë – të cilat janë thelbësore për shëndetin e faqes tuaj. Ata gjithashtu duan të paguajnë shtesë për një kohë më të mirë kohore, e cila sipas mendimit tonë duhet të jetë një tipar fillestar i përfshirë në të gjitha planet, pa marrë parasysh sa lirë.

Nota: 4.0

Vlera e GoDaddy është mjaft e mirë për atë që merrni. Ju po paguani çmimet me zbritje për një host të tregut në masë. Për shembull, ajo që ju merrni me planin e Ekonomisë (në shitje tani për 1 $ / muaj) është 1 faqe në internet, bandë gjerësia e pa-matur, dhe 100 GB ruajtje, dhe një domain falas. Edhe kur çmimi rritet deri në një çmim të plotë prej 8,99 $ / muaj, është akoma një vlerë e mirë. Kjo pasi u tha do ju rekomandojmë të shkoni në Deluxe pasi të keni uebfaqe dhe depo të pakufizuara (brenda arsyes).

Të gjitha planet përfshijnë një mbështetje 24/7, e cila është e domosdoshme, si dhe monitorimi i sigurisë dhe mbrojtja e DDoS.

Dy probleme të mëdha me këto plane të hostimit të GoDaddy: asnjë certifikatë falas SSL, e cila po bëhet standardi i industrisë, si dhe një kufi 1 GB për bazat e të dhënave. Nëse drejtoni WordPress dhe keni disa foto me cilësi të lartë, mund ta tejkaloni shpejt këtë kufi të bazës së të dhënave. Për këto dy arsye, ne jemi duke i hedhur poshtë GoDaddy një pikë të plotë.

Ndihma për klientët

Vota: 3

HostGator kontrollon të gjitha kutitë në sipërfaqe me mbështetjen e tyre: 24/7 dhe 365 ditë në vit. Me bisedë dhe me telefon. Por klientët tregojnë një histori të ndryshme.

Ka shumë ankesa për përgjigje të ngadalta, staf jokompetent dhe mbështetje të përgjithshme të nën-parave. Ka shumë njerëz që nuk kanë ankesa, kështu që ju rekomandojmë të provoni mbështetjen e tyre para se të blini.

Më shumë detaje

Nota: 4.0

GoDaddy krenohet me mbështetjen e saj 24/7 të telefonit, i cili ka plotësisht kuptim për bazën e klientëve të tyre në tregun masiv. Një nga pikat e dobëta ishte fakti që telefoni ishte mënyra e vetme për t’u kujdesur për to. Ata që atëherë e kanë ndryshuar atë dhe tani ofrojnë mbështetje për biseda, të cilën shumë miq të internetit preferojnë.

Mbështetja në telefon zakonisht është me cilësi më të lartë pasi ato shkurtojnë në ndjekje dhe mund t’u përgjigjen pyetjeve tuaja më shpejt. Kam gjetur që mbështetja e bisedës lidhet shpejt, por ju duhet të hidheni nëpër disa pika, duke përfshirë numrin e pin tuaj dhe duke pritur për përgjigjen e tyre. Cilësia e mbështetjes është zakonisht përgjigje e shpejtë, ndryshe nga SiteGround, ku ato ofrojnë zgjidhje të plotë. Në përgjithësi, mbështetje e mirë, por jo perfekte. 

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 4.5

Me mbi 99.5% në kohë, në varësi të burimit, nuk ka shumë për t’u ankuar me HostGator.

Përveç kësaj, HostGator ofron në muajin falas të pritjes nëse ato bien nën Garanci 99.9%.

Ne i kemi grumbulluar ato në gjysmë pikë sepse ka pasur disa ankesa të rastësishme nga përdoruesit, dhe gjithashtu preferojmë të shohim 99.99% kohën e duhur për ofruesit më të mirë në klasë.

Nota: 3.5

Kohëzgjatja e GoDaddy është mjaft e mirë, shpesh në 99.95% ose më mirë. Shqyrtimet nga përdoruesit në të gjithë rrjetin janë të përziera, por zakonisht koha e mbarimit / joproduktive nuk paraqitet si një çështje madhore.

GoDaddy ka një garanci për kohën e serverit (paralajmërim – zhargon ligjor!) – por mbulon vetëm 99,90% (mungon një 0,09 atje) – që do të thotë se pritja juaj mund të jetë ulur për 43 minuta në muaj, dhe ata e konsiderojnë atë normale. Imagjinoni faqen tuaj në internet gjatë një periudhe të rëndësishme blerjeje për gati një orë! Për më tepër, GoDaddy ju jep vetëm Kredi 5% mbrapa – të cilat mund të jenë vetëm pena. Ne mendojmë se ata duhet të kenë standarde më të larta dhe të kreditojnë një muaj të plotë.

shpejtësi

Nota: 3.0 

Pritja e përbashkët zakonisht ka probleme me çështjet e shpejtësisë, bazuar thjesht në koston më të ulët të pritjes. HostGator është plotësisht mesi i paketës kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Kur kërkoni Cicëroj, ju nuk shihni aq shumë ankesa sa hostet e tjerë të përbashkët si Bluehost, që është një shenjë e mirë anekdotike.

Nëse jeni duke kërkuar për një produkt më të shpejtë të HostGator, kontrolloni mbajtjen në internet të HostGator Cloud. Nëse dëshironi që një pritje edhe më e shpejtë e përbashkët që të mos prishë bankën, megjithatë, ne ju rekomandojmë shumë A2 Hosting ose SiteGround. Do të jeni shumë më të lumtur me ata.

Nota: 3.5

GoDaddy bie në mes të paketës sa i përket testimit të shpejtësisë. Ata përpiqen të ju lartësojnë në planin e tyre Ultimate për të marrë më shumë fuqi përpunimi dhe shpejtësi, gjë që më fërkon në mënyrë të gabuar. Planet e ekonomisë gjithashtu kanë nevojë për shpejtësi!

Cicëroj GoDaddy merr një sasi të madhe ankesash, por sinqerisht po priste më shumë për një host këtë popullor.

GoDaddy nuk e bëri listën e hostimit tonë më të shpejtë në internet. Kontrolloni atë post nëse doni të shkoni me një fitues.

Features

Nota: 4.0

HostGator shpesh krahasohet me Bluehost për çmimet dhe karakteristikat e tij, dhe HostGator i përgjithshëm fiton këtu.

Midis dy kompanive, HostGator u ndërtua për më shumë përdorues pro. Dhe kur e krahason HostGator me çdo kompani tjetër të përbashkët të pritjes, duhet ta mbash në mendje.

Ne na pëlqen fakti që migrimet janë të përfshira, ato kanë instalime me një klik, janë në cPanel, dhe ofrojnë një garanci në kohën e duhur 99.9%. Ne akoma si hostet e tjerë si SiteGround më mirë për karakteristikat në përgjithësi, por HostGator ka atë që ju nevojitet për të filluar.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 3.5

Jo një tifoz i madh i tipareve të GoDaddy në planet themelore. Shumica e njerëzve po fillojnë faqet e tyre në WordPress këto ditë, dhe përderisa GoDaddy ka mbajtjen e WordPress, përsëri ju duhet të azhurnoni për të marrë WordPress duke skenuar për shembull. Në planet e hostimit të ekonomisë së GoDaddy, nuk merrni një SSL falas, nuk merrni kopje rezervë dhe ata nuk bëjnë migrime.

Ndërsa GoDaddy ka disa mjete me porosi që ata kanë ndërtuar, për një kompani të madhe, unë do të pres që ata të ofrojnë më shumë karakteristika sesa një host më i vogël, scrappier si SiteGround – por ata duhet të bëjnë fitimet e tyre. Në përgjithësi, tiparet janë në rregull, jo të shkëlqyera.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector