SiteGround vs Bluehost 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

TLDR; Nëse vendosni midis SiteGround dhe Bluehost, ju rekomandojmë SiteGround si pritësi më i mirë i vlerës së përgjithshme. Do të merrni një mbështetje të nivelit të lartë, karakteristika më të mira dhe një pritje të një cilësie më të lartë. Bluehost ka disa avantazhe çmimi. Lexoni për ndarjen e plotë.

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


SiteGround është një nga kompanitë pritëse në rritje më të shpejtë në botë, dhe ndoshta pritësi më i mirë për shumicën e njerëzve. Me mbështetje të patëmetë të klientit, karakteristika të shkëlqyera dhe çmime të ulëta ka shumë për të pëlqyer në lidhje me këtë kompani globale pritëse.

4.8

recensues

4.9

Përdoruesit (79 Vota)

VS

Bluehost është një nga kompanitë më të njohura të pritjes në të gjithë botën, por a është e drejtë për ju? Me njohjen e emrit dhe mbështetjen e përmirësuar të klientit, është një zgjedhje solide për fillestarët.

4.5

recensues

4.6

Përdoruesit (12 vota)

Çmimeve

Nota: 4.5

Prmimet e SiteGround fillojnë qesharisht të ulëta për tiparet që merrni. Një ankesë nga shumica e përdoruesve është fakti që çmimi rritet deri në çmimin e plotë pas vitit të parë, me gati dyfish. SiteGround ofron zbritje mahnitëse shumicën e kohës – kështu që gjithmonë mund të gjesh një marrëveshje të mirë. Gjithçka nga SiteGround e ndarë në pritjen e dedikuar është një çmim shumë i përballueshëm.

StartUpGrowBigGoGeek
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 3.95 / mo$ 5.95 / mo$ 7.95 / mo
Mimi normal$ 11.95 / mo$ 11.95 / mo34,95 $ / mo
Me te Mirefillestari ndërmjetëmrekuizitë

Shikoni çmimet

Nota: 4.5

Bluehost ka disa nga çmimet më të përballueshme të nivelit të hyrjes, me një pritje të përbashkët që është më e popullarizuara me çmime të ulëta. Ne zbritëm një gjysmë pikë për çmimet për shkak të mandatit 3-vjeçar të kërkuar për marrëveshjen më të mirë, por në përgjithësi bëhet fjalë për po aq të lirë sa merr:

SharedWordPressVPS
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 2.95 / mo$ 19.95 / mo$ 18.99 / mo
Mimi normal$ 7.99 / mo$ 29.99 / mo$ 29.99 / mo
Me te MirefillestarWordPressbizneset

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 5.0

Ju nuk do të gjeni vlera më të mira të pritjes në treg sesa SiteGround, ne nuk mund t’i këndojmë lavdërimet e tyre sa duhet. Me 24/7 mbështetje, rezervë ditor dhe SSL falas, SiteGround mbulon të gjitha bazat që ju duhet të filloni.

Ne rekomandonim shumë përmirësim për të shkuar në planin GrowBig – ju merrni i pakufizuar faqet e internetit, dyfishin e ruajtjes, dhe skenimin e WordPress (na besoni se ju dëshironi atë). Përveç kësaj, ju merrni migrim falas, i cili kursen shumë sherr. Ankesa jonë e vetme me vlerën e SiteGround është hapësira e kufizuar e diskut, e cila mund të plotësohet shpejt.

Nota: 4.5

Sipas mendimit tonë, Bluehost është një vlerë e jashtëzakonshme. Me çmimet që fillojnë me vetëm 2,95 $ / muaj (çmimi i promovimit), ju ende merrni mbështetjen e një kompanie shumë të madhe me mbështetjen e pritshme të klientit dhe cilësinë e shërbimit. Disa nga karakteristikat kryesore të përfshira në çmimet e fillimit të fund-rock që i shtojnë vlerës janë gjerësia e bandës së pa-matur, një çertifikatë falas SSL dhe 50 SSD në ruajtje.

Ne mendojmë se pritja e përbashkët Plus është një marrëveshje më e mirë i pakufizuar Uebfaqet e përfshira, ruajtje të pakufizuar dhe fusha të pakufizuara. Duke lëvizur në plane të tjera, do të shihni një vlerë të përgjithshme të madhe për paratë që shpenzoni. Ju me të vërtetë nuk do të merrni tipare super premium, por vlera do të jetë shumë e lartë. 

Ndihma për klientët

Nota: 5.0

Mbështetja e klientëve të SiteGround është seriozisht epike. Ju merrni mbështetje 24/7/365 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës. Agjentët mbështetës janë miqësorë, të dobishëm dhe me të vërtetë shkojnë lart e më tej për të zgjidhur problemet tuaja.

Shikoni vlerësimin tonë të plotë për SiteGround për të parë lavdërimet që klientët e tyre këndojnë – të gjitha këto vijnë për t’u mbështetur. Ata kanë plasaritur atë cookie. Nëse jeni fillestar, mbështetja duhet të jetë përparësia juaj # 1, kështu që shkoni me SiteGroun mbi çdo host tjetër për atë aspekt. 

Më shumë detaje

Nota: 3.5

Mbështetja e klientit Bluehost është një çantë e përzier. Disa recensentë të kohëve të fundit nuk kanë pasur asnjëherë problem, të tjerët kanë histori për të pritur për një kohë të gjatë dhe për të marrë mbështetje subpar.

Me mbështetje 24/7 përmes telefonit dhe bisedës live – gjithmonë mund të keni kujdes nga ata. Për dallim nga mbështetja tjetër, më shumë premium, përkrahja mund të mos merrni as teknologjinë e cilësisë më të lartë dhe as shërbimin më të shpejtë.

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 5.0

SiteGround premton 99,99% në kohë, e cila është po aq e mirë sa merr. Testimi i palëve të treta konfirmon, duke treguar intervalin nga 99,95% në 100% muaj pas muaji.

SiteGround ofron monitorim proaktiv me grumbullimin e programeve të tyre me porosi, dhe AI ​​për të ndihmuar të mbrojtur sulmet agresive të botëve. Mos u shqetësoni për kohën e duhur me SiteGround, ata e kanë mbuluar atë.

Nota: 4.5

Raportet në të gjithë faqen e internetit tregojnë Bluehost në kohën e duhur mjaft të fortë në 99.99% në 100%.

Sidoqoftë, është e vështirë të gjesh nëse ato ofrojnë ndonjë garanci specifike të kohës, si psh Hostgator (kompani motra) bën. e tyre faqja e marrëveshjes për kohën e duhur të serverit premton vetëm premtime të paqarta për më pak se 15 minuta kohë joproduktive para se të fiksohen. 

Faqja e tyre e përbashkët e pritjes nuk bën asnjë referencë për një premtim specifik për kohën e duhur. Pra, edhe me raporte të shkëlqyera kohore të përgjithshme me minimumin e humbjes, ne po ua hedhim atyre një gjysmë pikë për shkak të mungesës së transparencës për këtë çështje.

shpejtësi

Nota: 4.5

SiteGround ofron nivele të shumta të optimizmit të shpejtësisë: optimizim i CDN, Cloudflare, caching dinamike dhe memkaching. Të gjitha këto ndihmojnë në përmirësimin e shpejtësisë së faqes suaj me teknologjinë e krijuar nga SiteGround.

Për më tepër, ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve është gjithmonë në dispozicion për të dhënë një dorë dhe të ofrojë këshilla se si të shpejtoni faqen tuaj. Mund të ketë pret më të shpejtë atje, por kjo është një nga më të mirat për vlerën.

Nota: 3.5

Bluehost ka bërë përparime domethënëse të shpejtësisë vitet e fundit. Kohë më parë kishte shumë ankesa të përdoruesve, por ata kanë azhurnuar pajisjen e tyre për ta marrë seriozisht këtë.

Megjithatë, ju duhet vetëm të pop-up mbi Cicëroj për të parë ton ankesa. Tani shumë nga problemet e shpejtësisë vijnë nga konfigurimi i përgjithshëm i faqes tuaj dhe jo vetëm pritja, prandaj sigurohuni që ta merrni parasysh këtë. Bluehost gjithashtu ka mijëra klientë, kështu që duhet të ketë disa ankesa. 

Bluehost bëri përmendjet e nderuara në postimin tonë më të shpejtë të krahasimit në internet. Kontrolloni atë postim nëse keni nevojë për shpejtësinë përfundimtare të faqes.

Features

Nota: 5.0

SiteGround ka disa nga karakteristikat më të mira të të gjitha hosteve. Jo vetëm që ata ofrojnë mjetet e tyre të personalizuara për të bërë jetën tuaj më të lehtë, por ato përdorin përdorimin e cPanel, Cloudflare dhe teknologjive të tjera të palës së tretë.

E preferuara ime e veçorive përfshin skenimin e WordPress, teknologjinë e përshkruar me shpejtësi dhe tërë grupin e opsioneve të azhurnimit që ofron SiteGround.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 3.5

Bluehost ka të gjitha karakteristikat themelore që ju nevojiten për të filluar, dhe një mënyrë shumë të përballueshme për fillimin e blogerëve fillestarë. Ato përfshijnë një SSL falas nga Let Encrypt, e cila është një domosdoshmëri, si dhe bandwidth i papërcaktuar.

Sidoqoftë, kur krahasoheni me kompani të tjera si SiteGround dhe A2 Hosting, Bluehost nuk ka disa veçori shtesë që janë shumë të dobishme. Një ankesë është fakti që ju duhet të paguani për migrimet, gjë që është e bezdisshme.

Ju gjithashtu duhet të azhurnoni disa nga planet më të shtrenjta të përbashkëta si Choice Plus dhe Pro në mënyrë që të merrni kopje rezervë të faqes – të cilat janë kritike për çdo sit.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map