SiteGround vs DreamHost 2020: Krahasoni icingmimet, Karakteristikat dhe më shumë

SiteGround dhe DreamHost janë dy nga ushtruesit tanë të rekomanduar: çmimi i drejtë, vlera dhe karakteristikat e shkëlqyera të përgjithshme. Në fund të ditës ne rekomandojmë SiteGround si fituesin e përgjithshëm. Lexoni për të parë pse.

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


SiteGround është një nga kompanitë pritëse në rritje më të shpejtë në botë, dhe ndoshta pritësi më i mirë për shumicën e njerëzve. Me mbështetje të patëmetë të klientit, karakteristika të shkëlqyera dhe çmime të ulëta ka shumë për të pëlqyer në lidhje me këtë kompani globale pritëse.

4.8

recensues

4.9

Përdoruesit (79 Vota)

VS

DreamHost është një nga ato kompani të mëdha, të lira, të përbashkëta të lira, të cilat thjesht kanë qenë përgjithmonë. Të themeluar në vitin 1996, ata kanë disa klientë të kënaqur duke shkuar 20+ vjet të fortë. Nëse jeni duke kërkuar për një pritje të lirë të tregut masiv, DreamHost është një nga më të mirët.

3.9

recensues

3.8

përdoruesit 

Çmimeve

Nota: 4.5

Prmimet e SiteGround fillojnë qesharisht të ulëta për tiparet që merrni. Një ankesë nga shumica e përdoruesve është fakti që çmimi rritet deri në çmimin e plotë pas vitit të parë, me gati dyfish. SiteGround ofron zbritje mahnitëse shumicën e kohës – kështu që gjithmonë mund të gjesh një marrëveshje të mirë. Gjithçka nga SiteGround e ndarë në pritjen e dedikuar është një çmim shumë i përballueshëm.

StartUpGrowBigGoGeek
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 3.95 / mo$ 5.95 / mo$ 7.95 / mo
Mimi normal$ 11.95 / mo$ 11.95 / mo34,95 $ / mo
Me te Mirefillestari ndërmjetëmrekuizitë

Shikoni çmimet

Nota: 4.5

DreamHost dikur ishte më i shtrenjtë se hostet e tjerë të përbashkët, por tani ata kanë të drejtë atje me lirë. Me një plan të përbashkët vjetor të pritjes së pritjes ju mund të merrni në derë me vetëm $ 2.59 në muaj. Nëse nuk doni angazhimin mund të shkoni çdo muaj me vetëm 4,95 $ / muaj. Pjesa me e mire? DreamHost nuk rrit çmimin për ju pas periudhës fillestare – ato janë të lira dhe të drejta përreth.

SharedDreamPressVPS Biznes
Mimi vjetor$ 2.59 / mo$ 16.95 / mo$ 27.50 / mo
Mimi mujor$ 4.95 / mo$ 19.95 / mo$ 30.00 / mo
Me te MirefillestarFaqet e ndërmjetme të WordPress-itBizneset e vogla në rritje

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 5.0

Ju nuk do të gjeni vlera më të mira të pritjes në treg sesa SiteGround, ne nuk mund t’i këndojmë lavdërimet e tyre sa duhet. Me 24/7 mbështetje, rezervë ditor dhe SSL falas, SiteGround mbulon të gjitha bazat që ju duhet të filloni.

Ne rekomandonim shumë përmirësim për të shkuar në planin GrowBig – ju merrni i pakufizuar faqet e internetit, dyfishin e ruajtjes, dhe skenimin e WordPress (na besoni se ju dëshironi atë). Përveç kësaj, ju merrni migrim falas, i cili kursen shumë sherr. Ankesa jonë e vetme me vlerën e SiteGround është hapësira e kufizuar e diskut, e cila mund të plotësohet shpejt.

Nota: 4.5

Kur bëhet fjalë për vlerën, DreamHost është një nga më të mirët. Prmimet e ulëta të kombinuara me karakteristika të dobishme dhe një garanci super-bujare e kthimit të parave të 97 është një fitore për bizneset e vogla.

Plus, ata ofrojnë një bandë të pakufizuar, emra pa domain, çertifikata falas SSL, dhe ju kompensojnë për ulje në kohë. Ata me të vërtetë ofrojnë një nga marrëveshjet më të mëdha të nivelit të shërbimeve në dispozicion.

Në krahasim me Bluehost dhe HostGator, DreamHost del i fortë. Pritësi i vetëm me një propozim me vlerë më të mirë mund të jetë SiteGround.

Ndihma për klientët

Nota: 5.0

Mbështetja e klientëve të SiteGround është seriozisht epike. Ju merrni mbështetje 24/7/365 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës. Agjentët mbështetës janë miqësorë, të dobishëm dhe me të vërtetë shkojnë lart e më tej për të zgjidhur problemet tuaja.

Shikoni vlerësimin tonë të plotë për SiteGround për të parë lavdërimet që klientët e tyre këndojnë – të gjitha këto vijnë për t’u mbështetur. Ata kanë plasaritur atë cookie. Nëse jeni fillestar, mbështetja duhet të jetë përparësia juaj # 1, kështu që shkoni me SiteGroun mbi çdo host tjetër për atë aspekt. 

Më shumë detaje

Nota: 3.5

Një zonë DreamHost thjesht nuk është e përsosur në është mbështetja e klientit. Mbështetja ofrohet me email dhe chat live, ose mund të kërkoni një përgjigje. Hmm, një lloj gërvishtjeje koke. Ata nuk kanë mbështetjen 24/7/365 që kanë shumica e kompanive pritëse.

Për më tepër, edhe kur jeni në sit si një klient i ardhshëm ju është thënë që të ktheheni gjatë orarit të punës. Realiteti është që mbështetja e pritjes është një punë 24/7 – dhe DreamHost nuk është i detyruar të bëj keq.

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 5.0

SiteGround premton 99,99% në kohë, e cila është po aq e mirë sa merr. Testimi i palëve të treta konfirmon, duke treguar intervalin nga 99,95% në 100% muaj pas muaji.

SiteGround ofron monitorim proaktiv me grumbullimin e programeve të tyre me porosi, dhe AI ​​për të ndihmuar të mbrojtur sulmet agresive të botëve. Mos u shqetësoni për kohën e duhur me SiteGround, ata e kanë mbuluar atë.

Nota: 4.0

Raportet në të gjithë ekranin në internet tregojnë DreamHost në kohë mjaft të fortë në 99.99% në 100%.

Pjesa me e mire? Garancia e tyre 100% në kohë. Nëse për ndonjë arsye uebfaqja juaj është në rregull, ata do të kreditojnë llogarinë tuaj me një ditë mbajtje falas për çdo orë që është në rregull.

E mira është që kohëzgjatja e tyre gjatë vitit të kaluar ka qenë mesatarisht rreth 99.98% – prandaj mos prisni që të keni nevojë për para në atë kredi.

shpejtësi

Nota: 4.5

SiteGround ofron nivele të shumta të optimizmit të shpejtësisë: optimizim i CDN, Cloudflare, caching dinamike dhe memkaching. Të gjitha këto ndihmojnë në përmirësimin e shpejtësisë së faqes suaj me teknologjinë e krijuar nga SiteGround.

Për më tepër, ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve është gjithmonë në dispozicion për të dhënë një dorë dhe të ofrojë këshilla se si të shpejtoni faqen tuaj. Mund të ketë pret më të shpejtë atje, por kjo është një nga më të mirat për vlerën.

Nota: 4.0

DreamHost ka raporte të shkëlqyera për shpejtësinë dhe është plotësisht në 25% më të mirë të hosteve sa i përket kohës së ngarkesës. Ata nuk përqendrohen në të si një tipar kryesor, por nuk po shihni shumë ankesa nga klientët.

Në planin e tyre të DreamPress, ata kanë optimizuar bazën e të dhënave të tyre vetëm për WordPress, si dhe Memcache të implementuara. Kështu që ata kanë shpejtësi në mendje me siguri. Sigurohuni që të bisedoni me mbështetjen e tyre nëse është një shqetësim i madh për ju.

Features

Nota: 5.0

SiteGround ka disa nga karakteristikat më të mira të të gjitha hosteve. Jo vetëm që ata ofrojnë mjetet e tyre të personalizuara për të bërë jetën tuaj më të lehtë, por ato përdorin përdorimin e cPanel, Cloudflare dhe teknologjive të tjera të palës së tretë.

E preferuara ime e veçorive përfshin skenimin e WordPress, teknologjinë e përshkruar me shpejtësi dhe tërë grupin e opsioneve të azhurnimit që ofron SiteGround.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 4.0

Paund-për-paund, DreamHost ofron disa nga karakteristikat më të mira të çdo kompanie pritëse të lirë. Plani i tyre më i lirë i përbashkët përfshin një domen të lirë, një bandë të pakufizuar, WordPress të instaluar paraprakisht dhe një çertifikatë falas SSL. Pritja e tyre në WordPress në DreamPress është një propozim me vlera të forta për hostimin WordPress plotësisht me tipare që mund të konkurrojnë në njëfarë niveli me WP Engine dhe Kinsta.

Ju nuk merrni migrime falas, dhe ju mungon mbështetja telefonike 24/7 që ofrojnë hostet e tjerë, kështu që ne duhet t’u japim atyre një pikë. Në përgjithësi – host i shkëlqyeshëm, karakteristika të shkëlqyera.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map