SiteGround vs GoDaddy 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

SiteGround vs GoDaddy 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

SiteGround vs GoDaddy 2020: Krahasoni Prmimet, Karakteristikat dhe më shumë

Le të marrim të drejtë me të: nëse vendosni midis SiteGround dhe GoDaddy, ju rekomandojmë SiteGround si pritësi më i mirë i vlerës së përgjithshme. Do të merrni një mbështetje të nivelit të lartë, karakteristika më të mira dhe një pritje të një cilësie më të lartë. GoDaddy mund t’ju joshë me marrëveshjen e tyre të ëmbël, të humbjes prej $ 1 / muaj për të marrë ju në derë, por kur krahasohet mbi një bazë tipari nga tipari, SiteGround fiton duart poshtë.

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


SiteGround është një nga kompanitë pritëse në rritje më të shpejtë në botë, dhe ndoshta pritësi më i mirë për shumicën e njerëzve. Me mbështetje të patëmetë të klientit, karakteristika të shkëlqyera dhe çmime të ulëta ka shumë për të pëlqyer në lidhje me këtë kompani globale pritëse.

4.8

recensues

4.9

Përdoruesit (79 Vota)

VS

GoDaddy nuk ka nevojë për prezantim – është ndoshta ofruesi më i njohur dhe emri i domain në botë. Kjo do të thuhet, është një lloj si McDonald’s’s hosting – i lirë, në treg masiv, por jo jashtëzakonisht i mirë. Në krahasim me çdo host tjetër, hosti tjetër zakonisht fiton. E thënë kjo, nëse jeni një domainer besnik i GoDaddy, mund të jetë me vlerë të përmbaheni me ta për projekte të vogla dhe mbështetje të jashtëzakonshme telefonike.

3.4

recensues

4.1

Përdoruesit (26 Vota)

Çmimeve

Nota: 4.5

Prmimet e SiteGround fillojnë qesharisht të ulëta për tiparet që merrni. Një ankesë nga shumica e përdoruesve është fakti që çmimi rritet deri në çmimin e plotë pas vitit të parë, me gati dyfish. SiteGround ofron zbritje mahnitëse shumicën e kohës – kështu që gjithmonë mund të gjesh një marrëveshje të mirë. Gjithçka nga SiteGround e ndarë në pritjen e dedikuar është një çmim shumë i përballueshëm.

StartUpGrowBigGoGeek
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 3.95 / mo$ 5.95 / mo$ 7.95 / mo
Mimi normal$ 11.95 / mo$ 11.95 / mo34,95 $ / mo
Me te Mirefillestari ndërmjetëmrekuizitë

Shikoni çmimet

Nota: 5.0

Prmimet e GoDaddy janë shumë të ulëta dhe të shkëlqyera për fillestarët. Me promocione që ofrojnë ekonomi që presin me vetëm 1 $ / muaj, pritja është praktikisht falas. Sidoqoftë, një gjë për t’u kujdesur është normat e rinovimit. Pasi të keni mbaruar periudha juaj e parë, pritja e ekonomisë rritet deri në 8,99 dollarë në muaj, kështu që kini kujdes nga kyçja.

EconomyDeluxeUltimate
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 1.00 / mo$ 7.99 / mo$ 12.99 / mo
Mimi normal$ 8.99 / mo$ 11.99 / mo$ 16.99 / mo
Me te MirefillestarBiznes i vogëlSitet me trafik të lartë

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 5.0

Ju nuk do të gjeni vlera më të mira të pritjes në treg sesa SiteGround, ne nuk mund t’i këndojmë lavdërimet e tyre sa duhet. Me 24/7 mbështetje, rezervë ditor dhe SSL falas, SiteGround mbulon të gjitha bazat që ju duhet të filloni.

Ne rekomandonim shumë përmirësim për të shkuar në planin GrowBig – ju merrni i pakufizuar faqet e internetit, dyfishin e ruajtjes, dhe skenimin e WordPress (na besoni se ju dëshironi atë). Përveç kësaj, ju merrni migrim falas, i cili kursen shumë sherr. Ankesa jonë e vetme me vlerën e SiteGround është hapësira e kufizuar e diskut, e cila mund të plotësohet shpejt.

Nota: 4.0

Vlera e GoDaddy është mjaft e mirë për atë që merrni. Ju po paguani çmimet me zbritje për një host të tregut në masë. Për shembull, ajo që ju merrni me planin e Ekonomisë (në shitje tani për 1 $ / muaj) është 1 faqe në internet, bandë gjerësia e pa-matur, dhe 100 GB ruajtje, dhe një domain falas. Edhe kur çmimi rritet deri në një çmim të plotë prej 8,99 $ / muaj, është akoma një vlerë e mirë. Kjo pasi u tha do ju rekomandojmë të shkoni në Deluxe pasi të keni uebfaqe dhe depo të pakufizuara (brenda arsyes).

Të gjitha planet përfshijnë një mbështetje 24/7, e cila është e domosdoshme, si dhe monitorimi i sigurisë dhe mbrojtja e DDoS.

Dy probleme të mëdha me këto plane të hostimit të GoDaddy: asnjë certifikatë falas SSL, e cila po bëhet standardi i industrisë, si dhe një kufi 1 GB për bazat e të dhënave. Nëse drejtoni WordPress dhe keni disa foto me cilësi të lartë, mund ta tejkaloni shpejt këtë kufi të bazës së të dhënave. Për këto dy arsye, ne jemi duke i hedhur poshtë GoDaddy një pikë të plotë.

Ndihma për klientët

Nota: 5.0

Mbështetja e klientëve të SiteGround është seriozisht epike. Ju merrni mbështetje 24/7/365 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës. Agjentët mbështetës janë miqësorë, të dobishëm dhe me të vërtetë shkojnë lart e më tej për të zgjidhur problemet tuaja.

Shikoni vlerësimin tonë të plotë për SiteGround për të parë lavdërimet që klientët e tyre këndojnë – të gjitha këto vijnë për t’u mbështetur. Ata kanë plasaritur atë cookie. Nëse jeni fillestar, mbështetja duhet të jetë përparësia juaj # 1, kështu që shkoni me SiteGroun mbi çdo host tjetër për atë aspekt. 

Më shumë detaje

Nota: 4.0

GoDaddy krenohet me mbështetjen e saj 24/7 të telefonit, i cili ka plotësisht kuptim për bazën e klientëve të tyre në tregun masiv. Një nga pikat e dobëta ishte fakti që telefoni ishte mënyra e vetme për t’u kujdesur për to. Ata që atëherë e kanë ndryshuar atë dhe tani ofrojnë mbështetje për biseda, të cilën shumë miq të internetit preferojnë.

Mbështetja në telefon zakonisht është me cilësi më të lartë pasi ato shkurtojnë në ndjekje dhe mund t’u përgjigjen pyetjeve tuaja më shpejt. Kam gjetur që mbështetja e bisedës lidhet shpejt, por ju duhet të hidheni nëpër disa pika, duke përfshirë numrin e pin tuaj dhe duke pritur për përgjigjen e tyre. Cilësia e mbështetjes është zakonisht përgjigje e shpejtë, ndryshe nga SiteGround, ku ato ofrojnë zgjidhje të plotë. Në përgjithësi, mbështetje e mirë, por jo perfekte. 

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 5.0

SiteGround premton 99,99% në kohë, e cila është po aq e mirë sa merr. Testimi i palëve të treta konfirmon, duke treguar intervalin nga 99,95% në 100% muaj pas muaji.

SiteGround ofron monitorim proaktiv me grumbullimin e programeve të tyre me porosi, dhe AI ​​për të ndihmuar të mbrojtur sulmet agresive të botëve. Mos u shqetësoni për kohën e duhur me SiteGround, ata e kanë mbuluar atë.

Nota: 3.5

Kohëzgjatja e GoDaddy është mjaft e mirë, shpesh në 99.95% ose më mirë. Shqyrtimet nga përdoruesit në të gjithë rrjetin janë të përziera, por zakonisht koha e mbarimit / joproduktive nuk paraqitet si një çështje madhore.

GoDaddy ka një garanci për kohën e serverit (paralajmërim – zhargon ligjor!) – por mbulon vetëm 99,90% (mungon një 0,09 atje) – që do të thotë se pritja juaj mund të jetë ulur për 43 minuta në muaj, dhe ata e konsiderojnë atë normale. Imagjinoni faqen tuaj në internet gjatë një periudhe të rëndësishme blerjeje për gati një orë! Për më tepër, GoDaddy ju jep vetëm Kredi 5% mbrapa – të cilat mund të jenë vetëm pena. Ne mendojmë se ata duhet të kenë standarde më të larta dhe të kreditojnë një muaj të plotë.

shpejtësi

Nota: 4.5

SiteGround ofron nivele të shumta të optimizmit të shpejtësisë: optimizim i CDN, Cloudflare, caching dinamike dhe memkaching. Të gjitha këto ndihmojnë në përmirësimin e shpejtësisë së faqes suaj me teknologjinë e krijuar nga SiteGround.

Për më tepër, ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve është gjithmonë në dispozicion për të dhënë një dorë dhe të ofrojë këshilla se si të shpejtoni faqen tuaj. Mund të ketë pret më të shpejtë atje, por kjo është një nga më të mirat për vlerën.

Nota: 3.5

GoDaddy bie në mes të paketës sa i përket testimit të shpejtësisë. Ata përpiqen të ju lartësojnë në planin e tyre Ultimate për të marrë më shumë fuqi përpunimi dhe shpejtësi, gjë që më fërkon në mënyrë të gabuar. Planet e ekonomisë gjithashtu kanë nevojë për shpejtësi!

Cicëroj GoDaddy merr një sasi të madhe ankesash, por sinqerisht po priste më shumë për një host këtë popullor.

GoDaddy nuk e bëri listën e hostimit tonë më të shpejtë në internet. Kontrolloni atë post nëse doni të shkoni me një fitues.

Features

Nota: 5.0

SiteGround ka disa nga karakteristikat më të mira të të gjitha hosteve. Jo vetëm që ata ofrojnë mjetet e tyre të personalizuara për të bërë jetën tuaj më të lehtë, por ato përdorin përdorimin e cPanel, Cloudflare dhe teknologjive të tjera të palës së tretë.

E preferuara ime e veçorive përfshin skenimin e WordPress, teknologjinë e përshkruar me shpejtësi dhe tërë grupin e opsioneve të azhurnimit që ofron SiteGround.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 3.5

Jo një tifoz i madh i tipareve të GoDaddy në planet themelore. Shumica e njerëzve po fillojnë faqet e tyre në WordPress këto ditë, dhe përderisa GoDaddy ka mbajtjen e WordPress, përsëri ju duhet të azhurnoni për të marrë WordPress duke skenuar për shembull. Në planet e hostimit të ekonomisë së GoDaddy, nuk merrni një SSL falas, nuk merrni kopje rezervë dhe ata nuk bëjnë migrime.

Ndërsa GoDaddy ka disa mjete me porosi që ata kanë ndërtuar, për një kompani të madhe, unë do të pres që ata të ofrojnë më shumë karakteristika sesa një host më i vogël, scrappier si SiteGround – por ata duhet të bëjnë fitimet e tyre. Në përgjithësi, tiparet janë në rregull, jo të shkëlqyera.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector