SiteGround vs HostGator 2020: Krahasoni icingmimet, Karakteristikat dhe më shumë

Merrni shpejtë: nëse vendosni midis SiteGround dhe HostGator, ne rekomandojmë SiteGround si hostin më të mirë të vlerës së përgjithshme. Do të merrni një mbështetje të nivelit të lartë, karakteristika më të mira dhe një pritje të një cilësie më të lartë. HostGator vjen me një çmim më të ulët për të filluar, por kur krahasohet në bazë të një tipari nga tipari, SiteGround fiton.

Pricing  |  VLERASUPPORT  |  uptime  |  SPEED  |  TIPARET  |  PËRFUNDIM  


SiteGround është një nga kompanitë pritëse në rritje më të shpejtë në botë, dhe ndoshta pritësi më i mirë për shumicën e njerëzve. Me mbështetje të patëmetë të klientit, karakteristika të shkëlqyera dhe çmime të ulëta ka shumë për të pëlqyer në lidhje me këtë kompani globale pritëse.

4.8

recensues

4.9

Përdoruesit (79 Vota)

VS

Me mbi 1 milion faqet e internetit të pritura, HostGator është një gjendje e dobët. HostGator është një host i shkëlqyeshëm për ata që kërkojnë pritje të lirë me disa karakteristika të përparuara.

3.8

recensues

4.2

Përdoruesit (11 vota)

Çmimeve

Nota: 4.5

Prmimet e SiteGround fillojnë qesharisht të ulëta për tiparet që merrni. Një ankesë nga shumica e përdoruesve është fakti që çmimi rritet deri në çmimin e plotë pas vitit të parë, me gati dyfish. SiteGround ofron zbritje mahnitëse shumicën e kohës – kështu që gjithmonë mund të gjesh një marrëveshje të mirë. Gjithçka nga SiteGround e ndarë në pritjen e dedikuar është një çmim shumë i përballueshëm.

StartUpGrowBigGoGeek
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 3.95 / mo$ 5.95 / mo$ 7.95 / mo
Mimi normal$ 11.95 / mo$ 11.95 / mo34,95 $ / mo
Me te Mirefillestari ndërmjetëmrekuizitë

Shikoni çmimet

Nota: 4.5

HostGator ka një përzgjedhje të madhe të planeve, gjithçka nga kosha i volitshëm i pritjes së hosteve deri në pritjet me çmim të lartë të VPS. HostGator është shumë agresiv në çmimet e tyre, duke dhënë zbritje të mëdha, ndërsa ata kërkojnë të fitojnë pjesën e tregut. Ambicia e tyre është përfitimi juaj:

SharedWordPressVPS
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve$ 2.75 / mo$ 5.95 / mo$ 29.95 / mo
Mimi normal$ 10.95 / mo$ 14.95 / mo$ 89,95 / mo
Me te MirefillestarFaqet e WordPressVendet e rritjes

Shikoni çmimet

vlerë

Nota: 5.0

Ju nuk do të gjeni vlera më të mira të pritjes në treg sesa SiteGround, ne nuk mund t’i këndojmë lavdërimet e tyre sa duhet. Me 24/7 mbështetje, rezervë ditor dhe SSL falas, SiteGround mbulon të gjitha bazat që ju duhet të filloni.

Ne rekomandonim shumë përmirësim për të shkuar në planin GrowBig – ju merrni i pakufizuar faqet e internetit, dyfishin e ruajtjes, dhe skenimin e WordPress (na besoni se ju dëshironi atë). Përveç kësaj, ju merrni migrim falas, i cili kursen shumë sherr. Ankesa jonë e vetme me vlerën e SiteGround është hapësira e kufizuar e diskut, e cila mund të plotësohet shpejt.

Nota: 4.5

HostGator ofron vlerë të mahnitshme për çmimet. Me të vërtetë nuk është aq i fortë sa SiteGround, i cili është i preferuari i përgjithshëm, por HostGator do t’ju marrë në derë shumë të përballueshme.

Ka një vlerë shumë të fortë në përgjithësi sepse për ato që paguani, ju po merrni një ton karakteristikash të tilla si migrimet falas, bandën e gjerësisë së pakryer dhe mbështetjen 24/7/365.

Aty ku ne nuk shohim vlerë të fortë është aty ku ata ngarkojnë për shtesa që të tjerët përfshijnë falas, siç janë kopjet rezervë – të cilat janë thelbësore për shëndetin e faqes tuaj. Ata gjithashtu duan të paguajnë shtesë për një kohë më të mirë kohore, e cila sipas mendimit tonë duhet të jetë një tipar fillestar i përfshirë në të gjitha planet, pa marrë parasysh sa lirë.

Ndihma për klientët

Nota: 5.0

Mbështetja e klientëve të SiteGround është seriozisht epike. Ju merrni mbështetje 24/7/365 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës. Agjentët mbështetës janë miqësorë, të dobishëm dhe me të vërtetë shkojnë lart e më tej për të zgjidhur problemet tuaja.

Shikoni vlerësimin tonë të plotë për SiteGround për të parë lavdërimet që klientët e tyre këndojnë – të gjitha këto vijnë për t’u mbështetur. Ata kanë plasaritur atë cookie. Nëse jeni fillestar, mbështetja duhet të jetë përparësia juaj # 1, kështu që shkoni me SiteGroun mbi çdo host tjetër për atë aspekt. 

Më shumë detaje

Vota: 3

HostGator kontrollon të gjitha kutitë në sipërfaqe me mbështetjen e tyre: 24/7 dhe 365 ditë në vit. Me bisedë dhe me telefon. Por klientët tregojnë një histori të ndryshme.

Ka shumë ankesa për përgjigje të ngadalta, staf jokompetent dhe mbështetje të përgjithshme të nën-parave. Ka shumë njerëz që nuk kanë ankesa, kështu që ju rekomandojmë të provoni mbështetjen e tyre para se të blini.

Më shumë detaje

Ushtrimi i Uptime

Nota: 5.0

SiteGround premton 99,99% në kohë, e cila është po aq e mirë sa merr. Testimi i palëve të treta konfirmon, duke treguar intervalin nga 99,95% në 100% muaj pas muaji.

SiteGround ofron monitorim proaktiv me grumbullimin e programeve të tyre me porosi, dhe AI ​​për të ndihmuar të mbrojtur sulmet agresive të botëve. Mos u shqetësoni për kohën e duhur me SiteGround, ata e kanë mbuluar atë.

Nota: 4.5

Me mbi 99.5% në kohë, në varësi të burimit, nuk ka shumë për t’u ankuar me HostGator.

Përveç kësaj, HostGator ofron në muajin falas të pritjes nëse ato bien nën Garanci 99.9%.

Ne i kemi grumbulluar ato në gjysmë pikë sepse ka pasur disa ankesa të rastësishme nga përdoruesit, dhe gjithashtu preferojmë të shohim 99.99% kohën e duhur për ofruesit më të mirë në klasë.

shpejtësi

Nota: 4.5

SiteGround ofron nivele të shumta të optimizmit të shpejtësisë: optimizim i CDN, Cloudflare, caching dinamike dhe memkaching. Të gjitha këto ndihmojnë në përmirësimin e shpejtësisë së faqes suaj me teknologjinë e krijuar nga SiteGround.

Për më tepër, ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve është gjithmonë në dispozicion për të dhënë një dorë dhe të ofrojë këshilla se si të shpejtoni faqen tuaj. Mund të ketë pret më të shpejtë atje, por kjo është një nga më të mirat për vlerën.

Nota: 3.0 

Pritja e përbashkët zakonisht ka probleme me çështjet e shpejtësisë, bazuar thjesht në koston më të ulët të pritjes. HostGator është plotësisht mesi i paketës kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Kur kërkoni Cicëroj, ju nuk shihni aq shumë ankesa sa hostet e tjerë të përbashkët si Bluehost, që është një shenjë e mirë anekdotike.

Nëse jeni duke kërkuar për një produkt më të shpejtë të HostGator, kontrolloni mbajtjen në internet të HostGator Cloud. Nëse dëshironi që një pritje edhe më e shpejtë e përbashkët që të mos prishë bankën, megjithatë, ne ju rekomandojmë shumë A2 Hosting ose SiteGround. Do të jeni shumë më të lumtur me ata.

Features

Nota: 5.0

SiteGround ka disa nga karakteristikat më të mira të të gjitha hosteve. Jo vetëm që ata ofrojnë mjetet e tyre të personalizuara për të bërë jetën tuaj më të lehtë, por ato përdorin përdorimin e cPanel, Cloudflare dhe teknologjive të tjera të palës së tretë.

E preferuara ime e veçorive përfshin skenimin e WordPress, teknologjinë e përshkruar me shpejtësi dhe tërë grupin e opsioneve të azhurnimit që ofron SiteGround.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Nota: 4.0

HostGator shpesh krahasohet me Bluehost për çmimet dhe karakteristikat e tij, dhe HostGator i përgjithshëm fiton këtu.

Midis dy kompanive, HostGator u ndërtua për më shumë përdorues pro. Dhe kur e krahason HostGator me çdo kompani tjetër të përbashkët të pritjes, duhet ta mbash në mendje.

Ne na pëlqen fakti që migrimet janë të përfshira, ato kanë instalime me një klik, janë në cPanel, dhe ofrojnë një garanci në kohën e duhur 99.9%. Ne akoma si hostet e tjerë si SiteGround më mirë për karakteristikat në përgjithësi, por HostGator ka atë që ju nevojitet për të filluar.

Shihni të gjitha Karakteristikat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map