17 miejsc do nauki Google Analytics za darmo w 2020 roku (od początkującego do profesjonalisty)

17 miejsc do nauki Google Analytics za darmo w 2020 roku (od początkującego do profesjonalisty)

17 miejsc do nauki Google Analytics za darmo w 2020 roku (od początkującego do profesjonalisty)

Nota redaktora: Ten post został zaktualizowany do 2019 r. Zmieniliśmy niektóre starsze witryny, które nie są już istotne, i dodaliśmy nowe świetne zasoby. Oto Twój sukces analityczny w 2019 roku i później!


Google Analytics nie zawsze jest łatwy do nauczenia.

W rzeczywistości jest to tak skomplikowane, że wiele osób go ignoruje – wielki błąd. Jeśli spędzasz ogromną część dnia – każdego dnia – na ulepszaniu witryny i optymalizacji jej pod kątem wyszukiwarek, odwiedzających i sprzedaży, to czy nie ma sensu upewniać się, że osiągasz największe zyski? Jak analizujesz swoje działania??

Problem z Google Analytics polega na tym, że jest to jak nauka nowego sportu, takiego jak surfing – kiedy po raz pierwszy wstajesz na desce surfingowej, masz wrażenie, że „teraz mogę surfować!” ale wtedy zdajesz sobie sprawę, że wyjście poza podstawy jazdy na białych wodach jest stromą krzywą uczenia się. Bardzo łatwo zalogować się do Google Analytics i sprawdzić, jaki był Twój ruch w ciągu ostatnich 30 dni. O wiele trudniej jest dowiedzieć się, jak analizować według położenia geograficznego, źródła ruchu, kategorii strony itp.

Google Analytics ma ogromną moc i chociaż nie można zastąpić logowania i spędzania z nim czasu, poniższe zasoby pomogą Ci szybciej przyspieszyć.

Zanurz się i baw się dobrze.

1. Moz

Posty w Moz Analytics

Moz jest być może głównym edukatorem mas w zakresie marketingu przychodzącego i SEO, który sprzedaje także oprogramowanie. Ich zaangażowanie w edukowanie nas jest niespotykane. Na swoim blogu Kristi Hines przeprowadzi Cię przez bardzo szczegółową instalację Google Analytics. Kristi wyjaśnia, co to jest i jak go wykorzystać na swoją korzyść. Jest w komplecie z odpowiednimi obrazkami, które poprowadzą Cię przez każdy aspekt Google Analytics, od narzędzi śledzących po ustawienia sklepu internetowego w witrynie WordPress. Jest przeznaczony dla początkujących, którzy nie wiedzą nic o Google Analytics. Całkowity nowicjusz zabierze Cię w kilka minut.

2). Akademia Google Analytics

Zrzut ekranu Akademii Analytics

Akademia Google Analytics poprowadzi Cię bezpośrednio przez Google przez szereg kursów i lekcji we własnym tempie, w których uczysz się od ekspertów. Możesz sprawdzić swoją wiedzę i dołączyć do społeczności uczących się na interaktywnym forum, na którym możesz uczyć się od rówieśników. Czy jest lepsze miejsce do nauki Google Analytics niż od samych autorów? Ich kursy obejmują podstawy Google Tag Manager, podstawy analizy aplikacji mobilnych, analitykę handlu elektronicznego: od danych po decyzje, zasady platformy Google Analytics i podstawy analizy cyfrowej.

Gdy poczujesz, że nauczyłeś się wszystkiego, co możesz – wykonaj jeden z ich testów certyfikacyjnych.

3). Szkolenie Google Analytics & Orzecznictwo

Zrzut ekranu ze szkolenia z Analytics

Google idzie o krok dalej dzięki szkoleniom i certyfikatom Google Analytics. Znajdują się tutaj linki do Akademii Google Analytics, którą widzisz powyżej, lista kontrolna konfiguracji, przewodnik dla początkujących, centrum pomocy i centrum testowania. Dzięki dodaniu seminariów i filmów, w tym wstępu, kursów pośrednich i zaawansowanych, możesz znaleźć certyfikowanego trenera w swojej okolicy, aby uczyć się osobiście.

Oferują również linki na swoim kanale YouTube dla tych, którzy najlepiej uczą się na filmach.

4. Brzytwa Ockhama z Avinash Kaushik

Występuje Razor Analytics

Avinash Kaushik jest prawdopodobnie najlepszym pisarzem w usłudze Analytics. Jest członkiem Google, ale cały czas nie promuje produktów Google. Wie, że istnieje wiele systemów analitycznych dla przedsiębiorstw, które wykraczają poza Google Analytics, więc patrzy na pełne spektrum. Jego sekretnym sosem jest umiejętność czerpania z wielkich, monumentalnych pomysłów i prostego ich destylowania. Dotyka wszystkich kanałów marketingu cyfrowego, aby przeanalizować ich skuteczność i wskazać właściwy kierunek.

Najlepsze w jego piśmie jest to, że przekaże ci swoją opinię i powie, co robić. W niektórych przypadkach może być neutralny, aw innych wysoko oceniany. Ale tego potrzebują początkujący i średniozaawansowani odbiorcy, jasny kierunek od profesjonalistów. Często spędzam 1-2 godziny na wchłonięciu jego materiału. Na szczęście publikuje posty tylko raz w miesiącu, w przeciwnym razie nie byłbym w stanie wykonać żadnej prawdziwej pracy!

Przewodnik na swoim blogu, do którego prowadzi link powyżej, prowadzi od osoby, która nie ma wiedzy o Google Analytics, do osoby biegłej w Google Analytics. Przedstawia to w pięciu łatwych krokach: (1) wymyśli dla ciebie optymalną ścieżkę kariery, (2) weź dwa pierwsze narzędzia do analityki internetowej, (3) zdobądź wykształcenie, (4) graj w prawdziwym świecie i (5) ) znajdź swoją pierwszą pracę analityczną. Zanim przejdziesz do kroku piątego, będziesz zajmować się tym postem na blogu od 3 do 6 miesięcy. To nie jest coś, czego uczysz się z dnia na dzień, ponieważ jest wiele informacji do zdobycia.

5. Analytics Talk

Cutroni Analytics Talk

Justin Cutroni jest jednym z najlepszych liderów analitycznych w tej dziedzinie. Chociaż jego blog nie był przez jakiś czas aktualizowany, istnieje trochę ponadczasowego złota, dzięki czemu wciąż jest jednym z najlepszych blogów analitycznych na świecie.

Analytics Talk stworzył całą swoją stronę internetową wokół Google Analytics. Oferują kilka pouczających postów na blogu, które nie tylko uczą Cię o Google Analytics, ale także informują o nowościach. Aby przedstawić próbkę tego, co oferują, ich pierwsze trzy posty na blogu (w momencie pisania tego tekstu) to (1) Zrozumienie raportu kohortowego Google Analytics, (2) Korzystanie z danych offline i online w celu prowadzenia remarketingu Google Analytics, oraz (3) Zrozumienie pomiaru różnych urządzeń i UserID. Wszystkie z nich to posty na blogu, dzięki którym będziesz na bieżąco z nowościami w Google Analytics.

6. KISSmetrics

Blog Kissmetrics

KISSmetrics to samocertyfikowany blog na temat analityki, marketingu i testowania. Mają doskonałą wyszukiwarkę, która oferuje mnóstwo zasobów dla każdego, kto chce nauczyć się Google Analytics. KISSmetrics oferuje także seminaria internetowe Analytics. Gdyby kiedykolwiek istniał jeden blog, który wiedziałby cokolwiek na temat wszystkiego, co ma związek z Google Analytics, byłby to ten blog.

Ale o to chodzi – czasami KISSmetrics uczy Cię w Google Analytics, innym razem pokazują, jak różnią się od Google Analytics. Nie sądzę, by uważali się za konkurenta Google Analytics, ale mogą bagatelizować niektóre funkcje Google Analytics w celu promowania własnego oprogramowania. Uważam, że mają na myśli najlepsze intencje, ale należy o tym pamiętać.

Podobnie jak w przypadku innych elementów, sprawdź, co mówią w 1-2 innych źródłach, zanim wprowadzisz monumentalne zmiany w witrynie.

7. SkilledUp

Zrzut ekranu Skilledup

SkilledUp to strona internetowa, która oferuje kursy edukacyjne w szerokim zakresie tematów. Wiedzą, że Google Analytics może być mylące i wymaga dyscypliny. Więc nie tylko same oferują kursy, ale także linki do innych stron oferujących kursy, takich jak Lynda.com. Te kursy nie są bezpłatne. Są one jednak bardzo dokładne i nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o Google Analytics.

8. E-book Bena Bardona: Przewodnik dla początkujących po Google Analytics

Przewodnik po Ben Barden Analytics

Ben Barton wykonał wspaniałą pracę z tym e-bookiem. Jest w formacie PDF i bardzo dobrze zorganizowany. Jeśli chcesz podjąć samodzielny kurs off-line, jest to sposób, aby to zrobić. Ma 21 stron i jest pełen informacji, od orientacji, przez źródła ruchu, po naukę odbiorców. Istnieje bardzo niewiele innych przewodników off-line, które są równie przydatne jak ten.

9. Przewodnik TakeFlyte

TakeFlyte Analytics

TakeFlyte stworzył bardzo dokładny i bardzo długi post, który nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o Google Analytics, od konfiguracji konta do maksymalizacji wyników. Prowadzą Cię od przeglądu źródeł ruchu do sposobu konfigurowania celów. Nie pozostawiają kamienia odwróconego. Przeglądają każdy z nich krótko, ale zawiera wszystko, co musisz wiedzieć w jednym poście na blogu.

10. Wpisy analityczne Portent Interactive

Przewodniki Portent Analytics

Ian Laurie jest jednym z najśmieszniejszych pisarzy w świecie marketingu cyfrowego. A jego zespół ma kotlety jako jedna z najlepszych agencji marketingu internetowego. Możesz więc oczekiwać, że ich posty na blogach analitycznych będą zarówno pouczające, jak i zabawne. Zespół przemawia na najważniejszych konferencjach marketingu cyfrowego, więc wiesz, że ich posty są na najwyższym poziomie.

Uwielbiam blog i przewodniki Portent – często są opiniotwórczy i namiętni. Jeśli chcesz zdobyć wykształcenie w bardziej interesujący i zaawansowany sposób, dodaj ich witrynę do swojej listy czytelniczej.

Niektóre stare, ale gadżety są Zainstaluj przewodnik wideo i Przewodnik po podstawowych statystykach wideo.

Niektóre osoby uczą się lepiej dzięki filmom. Portent to rozumie, dlatego stworzyli kilka filmów dla tych wizualnych uczniów. Filmy mają możliwość umieszczenia większej ilości informacji w krótszym czasie – spodziewaj się, że wideo zostanie wstrzymane w miarę ich pobierania.

Drugie wideo po powyższym przewodniku instalacji wideo. Ten zawiera dane, które nazywają podstawowymi statystykami. Zawsze warto mieć pod ręką papier i długopis, aby zapisać informacje. Najpierw obejrzyj całą drogę, a następnie ponownie zanotuj najważniejsze informacje, które musisz znać, i jak czytać i rozumieć statystyki Google Analytics.

11. Koozai Analytics Posty

Koozai Analytics Posty

Koozai to brytyjska firma zajmująca się marketingiem cyfrowym, której usługi analityczne są jedną z głównych specjalizacji. Mają członków zespołu w okopach dzień i dzień, więc zapewniają praktyczną wiedzę, z której możesz dziś korzystać.

W przeciwieństwie do innych agencji, regularnie aktualizują swojego bloga, szczególnie po stronie analityki. Tworzą również mnóstwo przewodników i oficjalnych dokumentów dotyczących marketingu cyfrowego i analityki. Dodaj je do swojego kanału, aby uzyskać najlepsze aktualizacje i taktyki analityczne.

12. Blog Loves Data

Blog Loves Data

Blog Loves Data to nowe odkrycie z mojej strony, ale jest niesamowitym blogiem poświęconym analizie. Obejmuje bardzo popularne tematy i jest przyjazny dla początkujących. Uwielbiam, gdy blogi zaczynają gonić i odpowiadać na najbardziej palące pytania i problemy, przed którymi stoimy jako specjaliści od marketingu i sieci.

Jednym z najbardziej irytujących problemów analitycznych, którym zajmuje się blog jak usunąć spam z Google Analytics – problem, którego większość menedżerów stron internetowych nie rozpoznaje, ale zanieczyszcza statystyki ruchu analitycznego. Blog istnieje od 2008 roku, a Benjamin Mangold zna się na rzeczy. Stworzył nawet darmowy kurs…

13. Uwielbia kurs Data Analytics Essentials

Uwielbia dane Kurs Google Analytics

Kurs Analytics Essentials z Loves Data to świetny sposób na zapoznanie się z Google Analytics dla początkujących. Google oczywiście ma swoje własne szkolenie, ale czasem lepiej jest uzyskać szybsze wprowadzenie od specjalisty z zewnątrz, który jest także użytkownikiem.

Uzyskując inną perspektywę, uczysz się od kogoś, kto najprawdopodobniej przechodzi przez te same rzeczy, co Ty, a nie z wnętrza Google w zespole Analytics. Oznacza to, że wiedzą, jak korzystać z oprogramowania jak prawdziwy lekarz.

Kurs nie jest zbyt wyczerpujący – co może być dobrą rzeczą. Uczciwie mówiąc, celem tego kursu jest zapoznanie z podstawami, ale następnie zachęcenie do zakupu jednego z bardziej zaawansowanych kursów. Tak czy inaczej, jeśli dopiero zaczynasz analitykę, jest to świetne miejsce na rozpoczęcie.

14. Posty Analytics w wyszukiwarkach Land

SEL Analytics Posty

Google Analytics i SEM (SEO + PPC) są ściśle powiązane. Search Engine Land jest najważniejszym źródłem wszystkich informacji o SEO i PPC, więc ta seria postów zorientowanych na analitykę jest świetnym źródłem informacji o najnowszych wiadomościach ze świata wyszukiwania i analityki.

Chociaż posty analityczne mogą pojawiać się tam sporadycznie, istnieje kilka ponadczasowych postów i wskazówek, które powinieneś przejrzeć, jeśli ich nie znasz. Świetny sposób, aby być na bieżąco z najnowszymi, a także zrozumieć nakładanie się SEM i analiz.

15. Google Analytics: przewodnik po imponujących proporcjach od Buildvisible

Wbudowany przewodnik po analizach

Builtvisible to technicznie skupiona na rynku agencja marketingu cyfrowego, która naprawdę przekracza granice technicznej przestrzeni SEO i analityki. Jestem wielkim fanem ich pracy, a ten epicki przewodnik omawia podstawy Google Analytics, a następnie szybko rozwija tematy i strategie ulepszania platformy.

Ten post składa się z pośrednich użytkowników analitycznych, którzy chcą ulepszyć swoją grę. Po przeczytaniu tego przewodnika będziesz znacznie mądrzejszy i powinieneś śledzić ten blog firmowy, aby uzyskać więcej cyfrowej inteligencji.

16. Ankiety e-konsultacyjne

Stanowiska z zakresu analizy ekonulturowej

Econsultancy jest jak NPR świata marketingu cyfrowego – inteligentny, przystępny i interesujący. Są dość korporacyjni i oferują dość drogie raporty i szkolenia, ale to sprawia, że ​​ich wpisy na blogu są o wiele bardziej wartościowe – wiesz, że produkują solidne treści.

Ich posty analityczne nie skupiają się wyłącznie na Google Analytics, ale jest tam sporo strategii i taktyk, które można zastosować na dowolnej platformie analitycznej. Idealne miejsce zarówno dla analityków korporacyjnych, jak i aspirantów.

17. Blog Briana Cliftona Analytics

Blog Briana Cliftona Analytics

Brian Clifton napisał książkę o Google Analytics – jest więc bardzo godny zaufania. Sprawdź to z jego biografii:

„Jako pierwszy szef Google ds. Analityki internetowej w Europie (2005–2008), Brian zbudował ogólnoeuropejski zespół specjalistów ds. Produktów. Dziedzictwem jego pracy jest internetowe centrum szkoleniowe dla Kwalifikacji indywidualnej Google Analytics (GAIQ). ”

Jeśli szukasz zaawansowanych taktyk i głębszego zanurzenia się w Google Analytics, zdecydowanie podążaj za nim. Jego blog jest często aktualizowany o nowe taktyki i strategie przez cały czas – a jego posty są często krótkie i słodkie.

Przeczytaj tyle jego postów, ile możesz, a potem, gdy dowiesz się wszystkiego, co możesz, kup jego książkę!

Nauka Google Analytics nie tylko tutaj

Jest 17 doskonałych źródeł do nauki Google Analytics i ogólnej teorii analitycznej. Zacznij od nich, a przez kilka tygodni przejdziesz do króliczej nory nauki (jeśli chcesz).

Czy są jakieś inne źródła, które kochasz? Jeśli tak, daj nam znać w komentarzach, jakie są twoje ulubione zasoby, których nie ma tutaj!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector