10 najlepszych rejestratorów domen (maj 2020) dla hostingu domen

Więc chcesz zarejestrować nazwę domeny i nie masz pojęcia, z kim iść.


Widziałeś reklamy Godaddy.

Twój przyjaciel powiedział ci o Namecheap.

Ale co jest najlepsze?

rejestratorzy best-domain

Warunki, które należy znać przed zakupem rejestratora domeny

Hosting domen lub hosting nazw domen: Najczęściej miejscem rejestracji nazwy domeny jest miejsce hostowania domeny. Ale nie zawsze. Możesz przenieść hosting nazw domen do swojego dostawcy usług hostingowych, zachowując przy tym ten sam rejestrator. Na przykład możesz zarejestrować swoją domenę w Namecheap, a następnie hostować nazwę domeny na SiteGround. Żeby było jasne, twój hosting różni się od hostingu domen. Pomyśl o hostingu domen jako o adresie do korespondencji – czasem jest taki sam jak adres domowy (rejestrator), a czasem używasz P.O. box (firma hostingowa domen). Ta metafora działa.

Mogę: który jest skrótem od Internet Corporation dla przypisanych nazw i numerów. Icann jest organizacją non-profit odpowiedzialną za koordynację utrzymania i procedur kilku baz danych związanych z przestrzeniami nazw i przestrzeniami numerycznymi w Internecie, zapewniającymi stabilne i bezpieczne działanie sieci.

Kto jest: zapewnia podstawowe informacje dotyczące nazwy domeny, w tym kto jest jej właścicielem, dane kontaktowe itp. (zwane również prywatnością domeny)

najlepsi najgorsi rejestratorzy

Kim są rejestratorzy domen

Zanim zdarzy się jakakolwiek magia strony internetowej, należy zarejestrować nazwę domeny. Warianty domen najwyższego poziomu (TLD), które nazywamy klasycznym rozszerzeniem .com strony internetowej takiej jak Google.com, są sprzedawane przez firmy zwane rejestratorami. Istnieją tysiące opcji rejestracji nazwy domeny Twojej witryny. Przyjrzyjmy się 10 największym z nich, z którymi możesz mieć do czynienia, gdy kupujesz imię.

Najlepsi rejestratorzy domen do zakupu w 2019 r

Najpopularniejszy rejestrator nie zawsze jest najlepszy. GoDaddy jest taki dziesięć lat temu – a może tak jest?

1) NameCheap

NameCheap jest coraz częściej postrzegany jako popularny rejestrator nazw domen. Największą siłą firmy jest to, że sprzedaje nazwy domen .com za 10,99 USD rocznie, co czyni ją lepszą długoterminową opcją dla osób, które są bardzo świadome kosztów.

Najlepsza część Namecheap? DARMOWA prywatność Whois

Czy chcesz, żeby Joe Shmoe wiedział, kto jest właścicielem Twojej domeny i gdzie mieszkasz? Tak nie myślałem. Uzyskaj bezpłatną prywatność.

Ponadto mają przejrzysty i atrakcyjny interfejs użytkownika, w którym wiele uwagi poświęcono. Oprócz tych usług udostępniają także WhoisGuard, który jest „usługą zapewniającą ochronę prywatności w domenie, zapewniającą bezpieczeństwo wrażliwych danych” za darmo. Z drugiej strony dostępność obsługi klienta jest nieco bardziej ograniczona. Firma preferuje bilety na czat na żywo i bilety e-mail zamiast bezpośredniego wsparcia telefonicznego. Jednak stał się bardziej agresywny w marketingu dla kupujących po raz pierwszy, oferując oferty już od 0,48 USD.

Nazwa NameCheap wkroczyła również na rynek dla unikalnych rozszerzeń najwyższego poziomu, takich jak .mobile i .studio, które często przemawiają do ludzi, którzy uważają, że obecny rynek jest zawyżony i wyprzedany. Biorąc pod uwagę względną opłacalność, NameCheap stał się popularny wśród osób, które chcą przenieść nazwy domen od innych rejestratorów.

2) Google

Trudno wymyślić produkt lub usługę, w które wielki gigant wyszukiwania nie ma palca, więc nic dziwnego, że Google wkracza teraz na rynek nazw domen. Firma nie stara się promować się jako najlepszy dostawca nazw domen, ale oferuje domeny .com już od 12 USD rocznie. Google oferuje również strukturę cen, która bardzo zachęca do zakupów na dłuższe okresy, obiecując do 10 lat za 120 USD. Google jest szczególnie popularny wśród osób, które chcą, aby ochrona prywatności WHOIS (prywatność domeny) była uwzględniona przy ich zakupach bez dodatkowych kosztów.

Jest łatwy w użyciu, zgrabny, a jego priorytetem jest prostota i szybkość. Domeny Google pokrywają się z innymi usługami Google, takimi jak Dokumenty Google i YouTube, i oferują bezpłatne prywatne rejestracje z setek różnych rozszerzeń domen. Po zarejestrowaniu nazwy domeny ułatwiają one uzyskanie pakietu G do wiadomości e-mail.

3) Unosić się

Będąca własnością jednej z najstarszych nazwisk w firmie, Tucows, Hover jest próbą jej firmy macierzystej, aby zmienić markę i przywrócić jej znaczenie na rynku. Możesz pobrać nazwę domeny .com za pozornie standardową w branży stawkę 12,99 USD rocznie, a ochrona prywatności WHOIS zostanie uwzględniona. Hover to najlepszy rejestrator nazw domen dla tych, którzy nie znoszą sprzedaży dodatkowych produktów, takich jak usługi hostingowe. Mówią ci wszystko, co musisz wiedzieć, bez obawy, że trafisz reklamą po reklamie. Z tego powodu rejestracja nazwy domeny nigdy nie była łatwiejsza.

Wadą jest to, że wsparcie telefoniczne jest dostępne tylko przez część każdego dnia, a livechat jest również nierówny pod względem dostępności. Ponadto nie oferują hostingu.

4) Dynadot

Jeśli szukasz stosu bezpłatnych dodatków, Dynadot na pewno da każdemu rejestratorowi nazwy domeny szansę na ich pieniądze. Nazwy .com w pierwszym roku są sprzedawane za 8,40 USD, a przedłużenia za jedyne 11,20 USD. Pakiet firmowy Kreatora stron internetowych obejmuje bezpłatny, responsywny projekt jednostronicowy. Ta strona oferuje również hosting poczty e-mail, co jest świetne, jeśli chcesz mieć bardziej profesjonalnie wyglądające wiadomości e-mail dołączone do nazwy domeny. Dużą zaletą dla każdego, kto chce wypróbować rynek, jest opcja Grace Deletion, która pozwala zwrócić nazwę domeny w ciągu 5 dni od jej rejestracji..

5) NameSilo

NameSilo to rejestrator domen, któremu możesz zaufać, a ceny są przejrzyste. Jeśli zarejestrujesz się w NameSilo, nie będziesz zaskoczony żadnymi taktykami majsterkowania cen, takimi jak ukryte opłaty lub opłaty za transfer. Nie będą też próbować nakłonić Cię do zapłaty za usługi, których nie potrzebujesz. NameSilo oferuje nazwę domeny za dziewięć dolarów na pierwszy rok.

NameSilo ma mnóstwo różnych funkcji, z których można korzystać za darmo. Funkcje te obejmują przekazywanie nazw domen, blokadę rejestru, zarządzanie DNS, zarządzanie portfelem i przekazywanie wiadomości e-mail. Inni rejestratorzy nazw domen zazwyczaj obciążają Cię opłatami za takie usługi, ale są one bezpłatne w NameSilo. Nawigacja po NameSilo może być trudna, na jednej stronie jest tyle tekstu, że może być bardzo zajęty. Nie wspominając o tym, że strona jest trochę przestarzała.

Dobra rejestratorzy domen:

Ci rejestratorzy domen nie są szczególnie dobrzy – i nie są wręcz źli. Niektórzy ich kochają, inni ich nienawidzą. Zagłębiamy się poniżej.

6) GoDaddy

Największe nazwisko w bloku to GoDaddy. GoDaddy cieszył się kiedyś dużym zainteresowaniem wśród hardkorowych domen, ponieważ był gotów oferować regularne oferty dotyczące rejestracji nowych nazw, ale znacznie ograniczył ponowne użycie kodów kuponów. Towarzyszące podwyżki cen podniosły roczną opłatę za standardową rejestrację .com z 7,99 USD do 14,99 USD, chociaż nowi nabywcy nadal zazwyczaj mogą uzyskać zniżki w pierwszym roku w wysokości 99 centów. Godaddy oferuje również dostęp do szerokiej gamy różnych domen TLD, w tym wielu opcji zagranicznych.

I weź to – innego dnia, kiedy mnie obciążyli 17,99 USD na odnowienie – wiedzieli, że jestem zamknięty, ponieważ byłem blisko daty odnowienia.

Więc wiesz co, nie ufam im tak bardzo – próbują mnie wykorzystać.

GoDaddy zarządza nazwami domen w imieniu ponad 17 milionów osób i podmiotów. Firma jest najlepszym rejestratorem domen dla tych, którzy wymagają obsługi klienta, dzięki dostępności telefonu przez całą dobę.

Dlaczego powinieneś iść z GoDaddy – jeśli wszystkie Twoje domeny już tam są, to kilka dolców rocznie, aby utrzymać je razem.

RÓWNIEŻ – mają dość solidną obsługę klienta 24/7.

Kolejny bonus – jeśli kupisz wiele domen, mają klub kupujących domeny z dużymi rabatami – trochę jak Amazon Prime.

7) Gandi

Gandi ma nieco inną przyczepność niż inni rejestratorzy domen pod względem swojej oferty. Zamiast zapewniać dostęp do każdej TLD pod słońcem, Gandi skupia się na konkretnych ofertach, które są najbardziej popularne. Firma stosuje strukturę cenową, która nagradza wolumen, więc właściciele, którzy dokonują razem zakupów o wartości ponad 12 000 USD rocznie, otrzymują rabaty w wysokości nawet 8,80 USD rocznie. Ich cena początkowa wynosi 15 USD rocznie za domenę .com, więc firma nie stanowi zabójczego wyboru dla osób, które chcą zrobić tylko niewielką działalność lub po prostu zarejestrować kilka nazw domen. Jest to jednak doskonały wybór dla sprzedawców i kupujących domeny o dużej objętości.

Do rejestracji domeny dołączone są dwie bezpłatne hostowane strony internetowe dla Twojej witryny, „Gandi Blog” (szablon sieci blogów Gandi), roczna certyfikacja SSL, e-mail i wiele innych. Gandi ma siedzibę główną we Francji, więc jej obsługa klienta nie będzie dla ciebie bardzo przydatna, chyba że biegle władasz językiem francuskim. Nie ma wsparcia na czacie na żywo ani numeru telefonu, do którego można zadzwonić, więc można je uzyskać tylko za pośrednictwem poczty e-mail.

8) Hostgator

Mniej więcej od 2002 roku HostGator to firma, która postrzega siebie jako bardziej dostawcę usług hostingowych niż sprzedawcę domen. Firma nie jest szczególnie zainteresowana popychaniem nazw domen jako firmy, ale jej cena za 12,95 USD rocznie za domenę .com jest dość konkurencyjna. Jedną wielką cechą, która pomaga utrzymać konkurencyjność tego dostawcy, jest oferowanie hostingu WordPress. Z drugiej strony właściciele domen powinni być przygotowani na sprzedaż. Może to być jednak korzystne dla względnych nowicjuszy, którzy chcą, aby firma hostingowa pomogła im założyć całą stronę internetową.

9) Bluehost

Bluehost to kolejny uczestnik gry oferującej bezpłatną nazwę domeny wraz z płatnym planem hostingowym. Bluehost podnosi również stawkę, oferując bezpłatny certyfikat SSL każdemu, kto ma konto hostingowe WordPress. Zapewniają również opcje PHP dla osób, które chcą hostować dynamiczne treści internetowe. Koszt pierwszej rejestracji Bluehost w wysokości 11,99 USD można łatwo pokonać, podobnie jak 15,99 USD opłaty za przedłużenie rocznie.

Szczerze mówiąc – najgorsze rejestratory:

Nie – nie lubimy ich.

Są oldschoolowe, drogie i nie są dobre dla swoich klientów. Kupuj przez to na własny koszt – ostrzegaliśmy cię!

10) name.com

Name.com prawdopodobnie nie jest pierwszą firmą, do której wybierze się większość domen, ale oferta bezpłatnej nazwy domeny wraz z każdym planem hostingowym WordPress z pewnością sprawi, że będzie atrakcyjna dla określonych odbiorców. Przewidywana lista firmowych domen TLD jest wręcz zadziwiająca, a to zdecydowanie stanowi korzyść dla kupującego, który musi mieć tylko domenę .COFFEE lub .EQUIPMENT. Domeny z pierwszego roku .com sprzedają się za 8,99 USD, a opłaty za przedłużenie osiągają rozsądną cenę 12,99 USD.

Firma nie jest najlepszym dostawcą domen pod względem obsługi klienta. Name.com oferuje wsparcie telefoniczne od poniedziałku do piątku, a czat na żywo jest dostępny codziennie przez część dnia.

11) 1 i 1

1 i 1 stara się zwrócić Twoją uwagę agresywną ofertą rejestracji w pierwszym roku za 99 centów. Niestety cena przedłużenia szybko rośnie do 15 USD. Jest to dobry wybór dla osób, które zamierzają kupić nazwę domeny i przeprowadzić transfer domeny do innego rejestratora domen w przyszłym roku. Jeśli chcesz osiedlić się z jednym rejestratorem domen, 1and1 nie ma wiele innych rzeczy poza standardową litanią towarzyszących dodatków hostingowych.

Ważne jest również, aby zapoznać się z drobnym drukiem umowy, aby lepiej zrozumieć okno anulowania. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że musisz anulować, nie będzie to łatwe i albo odmówią, albo nie wydadzą zwrotu pieniędzy. Ponadto 1&1 Internet nie oferuje DNS-ów premium ani żadnego innego sposobu zabezpieczenia domen. To, co oferują, jest podstawowe i naprawdę nie ma nic wyjątkowego ani atrakcyjnego, co skłoniłoby Cię do wybrania ich spośród innych rejestratorów domen.

12) Rozwiązania sieciowe

Ugghh – Rozwiązania sieciowe to najgorsze.

The jedynym powodem, dla którego nadal istnieją to dlatego, że kiedyś były miejscem rejestracji. I od tego czasu wymykają się swoim umierającym klientom.

one opłata na północ od 30 $ + za odnowienie – więcej niż podwójnie co pobierają inni rejestratorzy. Diabły!

Rejestrator nazw domen, zakupiony w witrynie Web.com, oferuje wiele różnych planów obejmujących podstawowe funkcje obsługi klienta. Choć mają stronę internetową, która wygląda świetnie i jest czymś, co można przeglądać każdego dnia, ta firma odniosła duży sukces jako konsultant IT, ale od lat 90. była sporym hitem od kontrowersji.

Wsparcie jest również bardzo skąpe, bez systemu czatów na żywo i biletów; tylko numer telefonu, pod który można zadzwonić. Możesz zapłacić za wsparcie premium. Zgadza się. Musisz zapłacić im, aby pomóc Ci w transferach, migracji, konfiguracji SSL i innych ważnych rzeczach.

Ponadto nie oferują gwarancji zwrotu pieniędzy. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, za co zapłaciłeś, równie dobrze mogą ci powiedzieć, żebyś kopał kamienie. Bez możliwości zwrotu pieniędzy nie ma żadnej możliwości, aby przyniosło to Tobie korzyść.

13) Web.com

Web.com twierdzi, że oferuje niezawodny i niedrogi hosting. Zaspokajają one głównie potrzeby podmiotów korporacyjnych i firm ponad osoby prywatne i prywatne. Oferują usługi, które pomagają firmom generować potencjalne szanse i rozwiązania marketingowe. Możesz nawet uzyskać pomoc w zakresie optymalizacji wyszukiwarek. Jednak tak naprawdę pozytywne strony zaczynają się i kończą na Web.com.

Ich ceny odnowienia są również oburzające. Będziesz musiał zapłacić 35 dolarów rocznie za przedłużenie. Biorąc to pod uwagę, lepszym pomysłem jest po prostu szukanie gdzie indziej przyzwoitych planów długoterminowych.

Witryna Web.com zawiera bardzo tandetne artykuły pomocy na swojej stronie. Strony pomocy są często zbyt ogólnikowe, aby były przydatne dla osób z konkretnymi problemami lub obawami. Na przykład, jeśli szukasz pomocy w migracji witryny, nie ma nic o migracji.

14) eNom

eNom nie przoduje w rejestracji domen, a raczej otrzymuje swoją nazwę poprzez odsprzedaż innych używanych nazw domen. Z tego powodu praca z nimi może być problematyczna. Jedna ręka nie wie, co robi druga.

Jeśli Twój sprzedawca zezwoli na wygaśnięcie nazwy domeny, eNom może sprawić, że zapłacisz dużo pieniędzy za nową, długoterminową umowę.

Backdomeny domen

Więc twoja ulubiona nazwa domeny została zajęta przez kogoś innego – jakie szarpnięcia!

Więc wszystko stracone? Niekoniecznie. Jeśli żądane nazwisko jest kucane jak hobo przez kogoś, kto go nie używa, ale nadal płaci opłatę rejestracyjną, rozwiązaniem jest: backordering.

Zaległości w domenie nie są niezawodne, ale istnieje bardzo przyzwoita szansa, że ​​możesz ją odzyskać na czas. Jeśli zamówienie nie działa? Wygeneruj nową nazwę…

Generatory nazw domen

Toczy się wiele debat na temat tego, czy powinieneś wybrać krótką nazwę domeny, np. „Delfin” z nowym TLD (.co, .us, .guru), czy być kreatywnym, na przykład „trydolphin”, w połączeniu z tradycją .com.

To zależy od debaty, zalet i wad obu, ale na początek, dlaczego nie wygenerować dziesiątek pomysłów na domeny w kilka sekund? Zebraliśmy listę 22 generatorów nazw domen, które robią wszystko, aby uzyskać więcej pomysłów niż jesteś w stanie obsłużyć. Spróbuj tego!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map