Backdomeny domen: najlepszy przewodnik po najlepszych usługach z zakresu zamówień

Właśnie wymyśliłeś idealną nazwę domeny.


Jest chwytliwy, genialny i dokładnie tego, czego potrzebuje Twoja firma.

Ale to jest zajęte. Twoje serce tonie. Trochę się smucisz i nie wiesz, co robić. Idziesz sprawdzić stronę i widzisz, że jest nieużywana, co czyni ją jeszcze gorszą. Powinieneś dobrze wykorzystać domenę!

Muszę się obawiać, istnieje rozwiązanie. Chociaż nie jest to szybkie ani tanie, usługa zaległości domenowych może być odpowiedzią na Twój problem.

Co to jest Backorder domeny?

Zamówienie na domenę to usługa, która pomaga komuś próbować uzyskać nazwę domeny, gdy stanie się ona dostępna do rejestracji. Za pośrednictwem witryn rejestracji domen internetowych, takich jak GoDaddy.com, korzystanie z usługi zamówień na domenę może obejmować członkostwo w monitorowaniu domeny, członkostwo w aukcjach domen za pośrednictwem samej strony internetowej (tj. GoDaddy.com), pewną kwotę do pierwszych ofert aukcyjnych dla domeny i co najmniej rok rejestracji nazwy domeny.

Zaleganie na domenę jest zalecane dla tych, którzy naprawdę chcą konkretnej nazwy domeny i są absolutnie pewni, że jest to dla nich nazwa domeny. Backordering domeny pozwala komuś monitorować status nazwy domeny (więcej informacji na temat różnych typów statusów dla nazwy domeny i sposobu ich zmiany zostanie podanych w dalszej części tego przewodnika). Zaległości w domenie oznaczają również, że osoba, która złożyła zamówienie na domenę, zostanie powiadomiona, gdy rozpocznie się aukcja tej nazwy domeny.

Co to znaczy zamówić domenę w inny sposób??

Zaleganie na domenę oznacza złożenie oferty na nazwę domeny, którą chcesz dla swojej witryny, ale jest już własnością innej osoby. Licytujesz tę nazwę domeny, mając nadzieję, że obecny właściciel nie odnowi rejestracji i własności tej nazwy oraz że wkrótce będzie dostępna do zdobycia i że będziesz ją mieć.

Uporządkowanie domeny oznacza, że ​​naprawdę chcesz tę nazwę domeny. Mimo że należy do kogoś innego, wiesz, że jest to idealna nazwa domeny dla Ciebie i Twojej witryny. Złożenie zamówienia oznacza, że ​​będziesz wiedział, kiedy nazwa domeny przechodzi proces wygaśnięcia i ewentualnego przedłużenia, a kiedy oficjalnie stanie się dostępna do rejestracji pod nowym właścicielem. Umieszczenie zaległości w domenie oznacza bycie jednym z pierwszych, którzy wiedzą, kiedy żądana nazwa domeny staje się wolna do wzięcia. Uporządkowanie domeny oznacza również, że możesz zacząć licytować ją, gdy stanie się ona dostępna i będzie wystawiona na aukcję w wielu witrynach rejestrujących nazwy domen, zwiększając tym samym szanse na uzyskanie tej nazwy domeny.

Cykl życia nazw domen

Zanim przejdziemy do ciekawych części tego postu, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa cykl życia nazwy domeny.

cykl życia nazwy domeny

cykl życia nazwy domeny Źródło obrazu: DomainSherpa

Usługi zamówień domenowych

Wiele witryn rejestrujących nazwy domen ma usługi zamawiania domen, które ułatwiają użytkownikom śledzenie statusu nazw domen i składanie ofert po ich wygaśnięciu i udostępnieniu na aukcji. Wiele witryn rejestrujących nazwy domen, takich jak GoDaddy.com, na przykład, oferuje korzyści z usług związanych z zamówieniami domenowymi, takich jak jeden rok członkostwa w aukcjach GoDaddy i 10 USD kredytu na pierwszą licytację użytkownika. Wiele usług obejmuje także zasady „nie wyleczenia, bez wynagrodzenia”, spersonalizowane alerty dotyczące niektórych nazw domen lub odpowiednich słów kluczowych oraz inne funkcje monitorowania domen. Wszystkie te usługi mają na celu sprawienie, że umieszczanie zaległych domen i zabezpieczanie domen nieuporządkowanych będzie łatwiejsze i mniej czasochłonne. Usługi te oszczędzają klientom dużo czasu, a także zwiększają szanse na skuteczne zabezpieczenie wygasłej domeny, którą zamówili ponownie. Ponadto większość usług zamówień domenowych działa przy użyciu najnowszych technologii dropcatching.

Czytaj dalej, aby uzyskać listę firm internetowych z najlepszymi usługami zamawiania domen.

Najlepsze firmy sprzedające domeny

Istnieje kilka firm sprzedających domeny z witrynami rejestracyjnymi dostępnymi online, ale które z nich są najlepsze? Które mają najlepsze usługi i recenzje oraz skąd wiesz, która z nich jest najlepsza dla Ciebie?

Jedną z kluczowych koncepcji do zrozumienia jest wielka trójka: aukcje SnapNames, NameJet i Go Daddy. 

Poniżej znajduje się lista obecnych najlepszych firm i stron internetowych dla zaległości domenowych.

1. SnapNames

SnapNames jest jednym z trzech najpopularniejszych i najbardziej znanych rejestratorów domen internetowych. SnapNames zawiera listy wyłącznych nazw domen znalezionych tylko na ich stronie internetowej, codzienne oferty dotyczące nazw domen oraz listy najpopularniejszych wygasłych nazw domen na rynku. Ma także funkcje wyszukiwania, które pozwalają użytkownikom zobaczyć, które nazwy domen są pobierane lub dostępne, a nawet mają kategorie dla różnych nazw domen, co ułatwia i usprawnia znalezienie odpowiedniej domeny dla firmy. Kategorie obejmują rozrywkę, technologię, dom i ogród, jedzenie i picie, finanse i zdrowie. SnapNames jest szczególnie polecany osobom szukającym idealnej nazwy domeny dla swojej firmy i marki.

SnapNames ma wiele funkcji wyszukiwania i alertów, co ułatwia monitorowanie domen. Użytkownicy zostaną również powiadomieni, jeśli nazwa domeny, którą są zainteresowani, wygasa i stanie się dostępna w ciągu 30 dni. Znowu klienci muszą płacić tylko wtedy, gdy nazwa domeny, którą zamówili ponownie, została dla nich zabezpieczona. Klienci będą mieli również dostęp do aukcji nazw domen premium dla domen zamawianych. Dzięki usłudze backorderingu domen na SnapNames klienci będą mieli dostęp do globalnych rynków nazw domen, z całą łatwością i wygodą zakupów online. Dzięki licznym partnerom biznesowym i wysokiej jakości technologii dropcatching SnapNames oferuje wspaniały wybór około 30 milionów nazw domen w niskich cenach, dzięki czemu jest idealny dla firm, szczególnie dla nowych firm z ograniczonymi budżetami próbującymi zbudować domenę internetową.

2). NameJet

NameJet jest również jednym z trzech najpopularniejszych i najbardziej znanych rejestratorów domen internetowych. NameJet pozwala użytkownikom dodawać preferowane nazwy domen do osobistej listy zaległych nazw domen, a NameJet wykona za nich całą pracę, na przykład codzienne monitorowanie i spersonalizowane ostrzega, gdy nazwa domeny będzie wkrótce dostępna. NameJet ma również mnóstwo ekskluzywnych, wstępnie wydanych nazw domen, które już znajdują się w witrynach partnerów rejestrujących domeny, co oznacza, że ​​nie będą dostępne na aukcji w innym miejscu. Nie ma również ukrytych opłat i do jednego roku bezpłatnej rejestracji dla osoby oferującej najwyższą cenę w domenie. NameJet jest jedną z najbardziej udanych firm zajmujących się zamówieniami domenowymi, jeśli chodzi o zdobywanie nazw domen, które wygasły dla swoich klientów.

3. Aukcje GoDaddy

GoDaddy.com jest prawdopodobnie najpopularniejszym i najbardziej znanym rejestratorem domen internetowych. Backordering domen w GoDaddy jest szybki i łatwy. Gdy użytkownicy wykupią kredyt za zaległe zamówienia, jedyne, co muszą zrobić, aby skorzystać z zaległości, to zalogować się na swoje konta, kliknąć kartę „Domeny zaległe” w sekcji „Moje produkty” i zastosować ją do nazwy domeny, którą użytkownik chce. Zaliczki na domeny w GoDaddy kosztują 24,98 USD za sztukę, w tym koszty rejestracji, a także bezpłatne codzienne monitorowanie domeny i do jednego roku bezpłatnego członkostwa. GoDaddy współpracuje również z każdym rodzajem domeny, od .com do .biz.

Ponieważ wszystkie zaległe domeny przechodzą proces aukcji, GoDaddy oferuje automatyczne licytowanie. Pierwsza osoba, która złoży zamówienie zaległe w określonej domenie, otrzyma ofertę otwarcia za pośrednictwem zakupu zaległego bez dodatkowych kosztów. Użytkownicy będą również natychmiast powiadamiani o tym, że wiele osób jest zainteresowanych tą samą nazwą domeny i licytuje ją, a także, kiedy nazwa domeny wygasa i staje się dostępna do licytacji.

GoDaddy daje również użytkownikom wiele szans na zabezpieczenie nazwy domeny lub spróbuj ponownie. Domeny zaległe będą automatycznie przekazywane komuś, jeśli są jedyną osobą, która złożyła na niego ofertę, ale jeśli zostaną przelicytowane, zostaną powiadomione w przypadku, gdy chcą złożyć wyższą ofertę lub przenieść swoje zaległe środki do innej domeny. Kredyty na zamówienie nigdy nie wygasają na GoDaddy.com.

GoDaddy jest również popularny ze względu na znakomite funkcje ochrony prywatności. Użytkownicy mogą ukrywać swoją tożsamość przed poprzednimi właścicielami domen i zagrożeniami cyberbezpieczeństwa, takimi jak hakerzy. Użytkownicy mają możliwość dodania Prywatnej Rejestracji do swoich zaległości, co pozwala im nie dopuścić do umieszczenia ich danych osobowych w publicznej bazie danych WHOIS. Rejestracja domen za pośrednictwem GoDaddy sprawia, że ​​domena z zamówieniami jest bezpieczniejsza.

4. DropCatch

Od momentu założenia w 2008 r. DropCatch korzysta z technologii dropcatching, aby zabezpieczyć ponad milion nazw domen z zaległościami dla swoich użytkowników. Składanie zamówień za pośrednictwem DropCatch jest bezpłatne. Klienci są obciążani kosztami tylko wtedy, gdy domena została zamówiona w inny sposób. DropCatch zawiera także codzienne listy wygasających obecnie nazw domen oraz raporty do pobrania i funkcje wyszukiwania, aby ułatwić klientom wyszukiwanie cennych domen i sprawdzanie ich statusu.

Istnieją dwa potencjalne skutki, gdy użytkownik zamyka domenę w DropCatch. Jeśli ten użytkownik jest jedynym, który zalega z domeną, płaci 59 USD, a nazwa domeny jest ich, ale jeśli wiele osób umieszcza zaległości w tej samej domenie, wówczas domena przechodzi na aukcję publiczną. Aukcja potrwa 3 dni, a wygrywa ten, kto zaoferuje najwyższą cenę.

5. BackorderZone

BackorderZone, obecnie wymienione w NamePal, pozwala użytkownikom składać oferty proxy dla niedostępnych nazw domen za pośrednictwem aukcji domen. Ich usługi zaległe są wyposażone w funkcje monitorowania słów kluczowych, oczekujące statystyki domen oraz możliwość zbiorczego dodawania domen. NamePalBackorderZone pozwala również użytkownikom lepiej zarządzać swoją domeną. Ich usługa zarządzania domeną, będąca częścią pakietu usług zarządzania domeną, zawiera automatyczne aktualizacje rejestrów domen NS i WHOIS oraz rozliczenia po dostawie.

Korzystając z najnowszej technologii dropcatching, NamePalBackorderZone śledzi tysiące nowo wygaśniętych domen, które pojawiają się każdego dnia, a także liczbę aukcji aktualnie aktywnych na ich stronie. W ten sposób użytkownicy zaoszczędzą więcej czasu i zwiększą szanse na zabezpieczenie wygasłej nazwy domeny, gdy tylko będzie ona dostępna.

Użytkownicy mogą bezpłatnie zamawiać tyle domen, ile chcą. Muszą zapłacić tylko raz, gdy NamePalBackorderZone skutecznie zabezpiecza wygasłą nazwę domeny dla użytkownika. Właściciele kont nie muszą płacić żadnych opłat miesięcznych, ponieważ zamówienia dostępne są w najlepszych indywidualnych cenach na rynku zamówień w domenie.

6. CatchTiger

Dalej jest CatchTiger. Aukcje są otwarte dla publiczności i każdego dnia są nowe. Konta są bezpłatne i mają roczną bezpłatną rejestrację nazwy domeny. Początkowa oferta dla wszystkich aukcji domenowych wynosi 35 funtów (43,70 USD) i nie ma lekarstwa, ani polisy na płatności. Brak lekarstwa, brak płatności oznacza, że ​​użytkownicy nie będą musieli płacić, jeśli CatchTiger nie będzie w stanie skutecznie upuścić wygasłej nazwy domeny.

Oprócz udziału w aukcjach wygasłych domen, CatchTiger pozwala również użytkownikom sprzedawać swoje nazwy domen za pośrednictwem platformy Market Place odpowiednim odbiorcom potencjalnych nabywców nazw domen. Chociaż jest to dostawca i firma zajmująca się zamówieniami z zagranicy na terenie Wielkiej Brytanii, współpracuje z wieloma różnymi domenami międzynarodowymi, w tym z krajami UE, a nawet Nową Zelandią.

Wreszcie, CatchTiger oferuje osobiste powiadomienia, które poinformują użytkowników, kiedy ich ulubiona nazwa domeny jest dostępna i wystawiona na aukcję. Wszyscy użytkownicy będą musieli powiadomić CatchTiger o nazwie domeny i odpowiednich słowach kluczowych, na które powinni uważać. Użytkownicy najpierw otrzymają wiadomość e-mail, gdy preferowana nazwa domeny stanie się dostępna, co pozwoli im zaoszczędzić czas i zwiększyć szanse na uzyskanie idealnej wymarzonej nazwy. Użytkownicy mogą mieć nieograniczoną liczbę osobistych powiadomień dodanych do swojego konta na CatchTiger.com.

7. DomainMonster

Usługa Backorder DomainMonster monitoruje najbardziej poszukiwane nazwy użytkowników i rejestruje je w ich imieniu, gdy tylko będą dostępne. DomainMonster śledzi również setki tysięcy nazw domen, które wygasają każdego dnia, umożliwiając użytkownikom wyszukiwanie i monitorowanie ich na stronach wygasłych domen.

Oprócz drobnych opłat rejestracyjnych, składanie zamówień za pośrednictwem DomainMonster jest bezpłatne. Stosują również polisę „bez lekarstwa”, „bez wynagrodzenia”. Biorą również tylko jedną zaległość na domenę i nie sprzedają domen na aukcji, ale pracują wyłącznie dla użytkownika, aby ją zabezpieczyć. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać wybraną domenę w polu wyszukiwania witryny, a jeśli jest ona niedostępna, kliknij link „Zamówienie wstecz”, aby rozpocząć monitorowanie. Po upływie terminu wygaśnięcia i wyodrębnienia nazwy domeny zamówionej przez użytkownika, DomainMonnster łapie ją i dokłada starań, aby zabezpieczyć ją i zarejestrować pod nazwą użytkownika.

Najlepszy sposób na uporządkowanie domeny

Zanim przejdziemy do najlepszych sposobów na uporządkowanie domeny, ważne jest, aby pamiętać, że umieszczenie zamówienia na domenę nie gwarantuje, że nazwa zostanie nabyta, gdy tylko będzie dostępna..

Wiele zmiennych wpływa na proces backordordingu domeny. Na przykład aktualny właściciel zarejestrowanej nazwy domeny może odnowić rejestrację, uniemożliwiając na razie jej nową własność, lub strony internetowe z usługami zamawiania domen, takimi jak GoDaddy, mogą nie odnieść sukcesu w próbie nadania komuś rejestracji nazwa domeny, którą chcą.

Inne zmienne obejmują konieczność wzięcia udziału w publicznej lub prywatnej aukcji nazwy domeny, gdzie ktoś inny ma taką samą szansę na zdobycie własności nazwy domeny jak Ty.

Jakie są teraz najlepsze sposoby na uporządkowanie domeny? Jak wygasają domeny? Jak zamówić domenę? I w jaki sposób zwiększasz swoje szanse na uzyskanie nazwy domeny przez zaległe zamówienie?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, domeny wygasają i często zanim to powiedzą. Nazwa domeny traci ważność, jeżeli jej obecny właściciel nie odnowi jej przed datą wygaśnięcia. Nazwa domeny przechodzi następnie czterdziestodniowy okres karencji, w którym wszystkie usługi domeny są wyłączone, ale obecny właściciel domeny nadal ma szansę na odnowienie domeny za standardową opłatą za odnowienie za pośrednictwem dostawcy usług domeny internetowej.

Gdy domena wejdzie do tego czterdziestodniowy okres karencji, jest wysoce prawdopodobne, że obecny właściciel w ogóle ją odnowi. W przeciwnym razie, jeśli obecny właściciel planowałby odnowienie i zachowanie nazwy domeny, upewniłby się, że odnawia rejestrację przed datą wygaśnięcia. Jednak jest również prawdopodobne, że właściciel był po prostu leniwy lub zwlekał, więc nadal mogą odnowić rejestrację nazwy domeny bez kary i na nieszczęście ludzi, którzy chcą, aby ta nazwa domeny była wolna do podjęcia.

Następnie, po upływie czterdziestu dni i zakończeniu okresu karencji, nazwa domeny przechodzi przez „okres wykupu”, w którym obecnemu właścicielowi trudniej jest odnowić rejestrację (takie jak droższe opłaty za odnowienie i inne kary), oraz szanse, że nazwa domeny stanie się bezpłatna dla nowej własności i rejestracji, są jeszcze większe i bardziej prawdopodobne. Po tym „okresie wykupu” nazwa domeny zostaje „zablokowana” przed przejściem do fazy usuwania, która trwa około pięciu dni. Cały proces trwa około 75 dni po początkowej dacie wygaśnięcia nazwy domeny, a po zakończeniu procesu nazwa domeny jest oficjalnie dostępna do rejestracji dla tych, którzy tego chcą, i tym samym kwalifikuje się do zaległości.

Ale proces zmiany kolejności domeny, gdy nazwa domeny stanie się dostępna do rejestracji, nie jest tak prosty jak kiedyś. Kiedyś kto pierwszy, ten lepszy, ponieważ najszybszą osobą, która zarejestruje się na niedawno wygasłą i bardzo pożądaną nazwę domeny, będzie ta, która ją uzyskała.

Teraz rejestratorzy nazw domen internetowych, tacy jak GoDaddy.com, przeprowadzają aukcje wygasłych nazw domen. W ten sposób ci rejestratorzy nazw domen zarabiają dodatkowe zyski, a nazwa domeny trafia do oferenta, który zaoferował najwyższą cenę, a nie do najszybszego i najszczęśliwszego poszukiwacza nazw domen.

Ten stary proces rejestracji wygasłych nazw domen ma miejsce tylko wtedy, gdy wygasła nazwa domeny została wystawiona na aukcję, ale została odrzucona z powodu braku oferentów. Zazwyczaj tak się nie dzieje, a jeśli tak się dzieje, przechodzi przez automatyczną usługę „dropcatching”, z których wiele jest oferowanych w firmach zajmujących się zamówieniami domenowymi i usługach wymienionych wcześniej w tym przewodniku.

Aby złożyć zamówienie i rozpocząć licytację nazwy domeny, gdy stanie się ona dostępna, musisz złożyć zamówienie w odpowiednim domu aukcyjnym rejestracji domen. Należy to zrobić, zanim nazwa domeny osiągnie datę wygaśnięcia rejestracji lub przed końcem „wygasłego okresu”, który w zależności od rejestratora domeny może potrwać do 45 dni. Musisz założyć konto w witrynie domu aukcyjnego z rejestracją domeny, na której będzie dostępna żądana nazwa domeny.

Ale istnieją setki rejestratorów nazw domen i stron aukcyjnych dostępnych obecnie online. Skąd możesz wiedzieć, która będzie miała nazwę domeny, której szukasz?

Najpierw określ rejestratora nazw domen. Większość rejestratorów nazw domen ma partnera aukcyjnego, z którego korzystają wyłącznie, więc znajomość rejestratora, pod którym znajduje się nazwa Twojej domeny, oznacza, że ​​będziesz wiedział, do której witryny aukcyjnej się udać, kiedy nadejdzie czas składania ofert na nazwę Twojej domeny. Wystarczy wyszukać WHOIS z wybraną nazwą domeny i przejrzeć informacje, aby znaleźć rejestratora nazwy.

Następnie skorzystaj z tabeli wymienionej w kroku 2 „Określ partnera aukcyjnego”, aby znaleźć partnera domu aukcyjnego używanego przez aktualnie zarejestrowanego rejestratora nazwy domeny. Istnieją trzy główne domy aukcyjne, z których korzysta wyłącznie większość rejestratorów nazw domen: Aukcje GoDaddy, NameJet i SnapNames. Jedną z najlepszych okazji do uzyskania wygasłej nazwy domeny jest regularne śledzenie statusu i postępu wygasłej nazwy domeny w witrynie domu aukcyjnego używanej przez rejestratora.

Teraz idź Pobierz swoją domenę!

Wystarczająco źle, gdy nazwa domeny, którą chcesz mieć w witrynie, jest już zajęta przez kogoś innego, ale proces oczekiwania na wygaśnięcie i udostępnienie tej nazwy może być równie zły.

Może to być trudne, frustrujące i czasochłonne, a nazwa domeny nie jest gwarantowana. Ale bycie nowym właścicielem wygasłej nazwy domeny, której zawsze chciałeś, nie jest niemożliwe.

Uporządkowanie domeny to jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na zwiększenie szansy na bycie nowym właścicielem wymarzonej nazwy domeny po jej wygaśnięciu. Usuwa wiele zamieszania i komplikacji z całego procesu.

Zaległości w domenach ułatwiają śledzenie statusu żądanej nazwy domeny, dzięki czemu będziesz wiedzieć wcześniej, kiedy wygasa i staje się dostępna, czy jest odnawiana przez jej obecnego właściciela lub kiedy idzie na aukcję aktualna witryna partnera aukcyjnego rejestratora. Nic dziwnego, że zaległości domenowe są tak popularną usługą i powszechną praktyką dla osób szukających odpowiedniej domeny internetowej dla swojej witryny.

Masz wszystkie informacje? Teraz idź dostać swoją domenę!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map