Jak wybrać kreatywny hosting nazw domen – Porównaj ceny i plany – Maj 2020

Więc uważasz, że masz świetny pomysł na biznes? Świetny! Zanim zaczniesz, możesz poświęcić trochę czasu na wymyślenie kreatywnej i niezapomnianej nazwy domeny. Poświęć na to trochę czasu, po prostu nie za dużo. Zbyt wiele osób spędza dużo czasu próbując wymyślić idealną nazwę domeny i nigdy nie będąc zadowolonym ze swoich pomysłów. Nie utknij w tym koleinie. W rzeczywistości może być lepiej, jeśli weźmiesz te sześć wskazówek i sześć narzędzi, które pomogą Ci stworzyć idealną nazwę domeny.


Sześć wskazówek dotyczących tworzenia nazwy domeny.

Najpierw zacznij od rozdania białej kartki papieru i ołówka. Pomyśl o wszystkich nazwach, których możesz chcieć użyć dla nazwy swojej domeny. Zapisz to wszystko. Po zakończeniu przejrzyj tę krótką listę kontrolną i zacznij przekreślać te, które nie przejdą tej listy z sześcioma punktami.

1. Ułatw sobie

Uczynić to prostym. Twoje imię powinno być łatwe do przeliterowania, wypowiedzenia i zsunięcia się z języka. Jednym z celów stworzenia strony internetowej jest umieszczenie w niej treści, którymi ludzie chętnie się dzielą. Jeśli ludzie nie mogą przeliterować Twojej nazwy domeny lub nawet wypowiedzieć ją z łatwością, Twoje treści nie będą tak łatwo udostępniane.

2. Uczyń go wyjątkowym

Często nie wystarczy powiedzieć, że jest wyjątkowy. Kiedy mówimy „wyjątkowy”, nie mówmy, że brzmi jak coś innego. Jest już pewne, że nie możesz zarejestrować tej samej nazwy swojej domeny, co ktoś inny. Jednak nie byłoby mądre, aby zarejestrować nazwę domeny dla swojej witryny, która brzmi zbyt podobnie do „Microsoft” lub jakiejkolwiek innej takiej nazwy. Zbyt łatwo się pomyli.

3. Nazwy domen Com nie są jedynymi dostępnymi

Nie zadowalaj się nazwami „.COM” przez cały czas. W rzeczywistości, jeśli mieszkasz poza Stanami Zjednoczonymi, lepiej mieć domenę zorientowaną na kraj, taką jak „CO.UK”. Pamiętaj też, co oznacza skrót COM. COM to skrót od reklamy, ORG to skrót od organizacji, MIL to skrót od wojska, GOV to skrót od rządu, a TV to skrót od stron internetowych. Jest więcej – użyj rozszerzenia odpowiedniego dla rodzaju witryny, którą próbujesz utworzyć. Jeśli jesteś w kręgach technicznych, często używa się końcówki domeny „.io”. To dziwne zakończenie TLD (domena najwyższego poziomu), ponieważ należy do brytyjskiego zamorskiego terytorium Oceanu Indyjskiego. W rzeczywistości są tylko wojskowi mieszkańcy wyspy, więc to trochę anomalia. Innym często używanym rozszerzeniem innym niż „.com” jest „.co”. Jest tak blisko .com i większość ludzi go nie wyłączy. Ten staje się coraz bardziej powszechny. Istnieje również „.xyz”, „.ninja”, „.guru” i mnóstwo innych do odkrycia.

4. Rozważ swoją publiczność.

Jest to jeden z najczęściej pomijanych tajemnic, jeśli chodzi o rejestrację nazwy domeny. Rozważając odbiorców, zastanawiasz się, czego oczekują. Czy zamierzasz użyć własnego imienia, aby stać się własną marką, np NathanBarry.com? A może zamierzasz być własną marką, ale także rozpocząć ruch, taki jak Pat Flynn SmartPassiveIncome.com? Czy próbujesz założyć firmę i zaczniesz od strony internetowej? Pamiętaj, że nazwa witryny i nazwa firmy nie zawsze muszą być takie same, ale zdecydowanie pomaga. Jeśli masz ochotę rozwinąć się poza zwykłą stronę WordPress, nie możesz zaszufladkować się za bardzo konkretną nazwą. Jeśli ostatecznie chcesz zostać dużą ogólnokrajową agencją marketingową, zadzwoń do swojej witryny HundredDollarBacklinks prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem. Wybierz coś, co spełni twoje oczekiwania, takie jak Connect2020 lub SimpleSurge (oba składają się).

5. Bądź kreatywny

Jeśli Twoje imię jest zajęte, rozważ jego skrócenie, dodanie sloganu na końcu lub zmianę imienia. Możesz wypróbować słowa takie jak [YouTube], użyć frazy takiej jak [24seven], dostosować słowo takie jak [Flickr] lub nawet połączyć prefiks z sufiksem takim jak [Shopify].

6. Zachowaj to krótko i prosto

Przede wszystkim krótko i prosto. Nie zmuszaj swojej nazwy domeny do zbyt skomplikowanego pisowni, zbyt skomplikowanego do powiedzenia lub trudnego do zapamiętania. Powinien być krótki i chwytliwy.

Sześć narzędzi, które pomogą Ci odkryć swoją nazwę domeny

Te zasady są świetne. Mogą pomóc Ci wymyślić kreatywną i unikalną nazwę domeny. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nadal możesz utknąć. Zebraliśmy sześć narzędzi, które pomogą Ci odkryć nazwę domeny.

Lean Domain Search

Jest to generator nazw domen, który pomoże Ci wymyślić unikalną nazwę. Specjalizuje się w stosowaniu prefiksów i sufiksów oraz łączeniu ich. Ponadto sprawdzi, jakie nazwy wymyśli pod kątem dostępności.

Leandomainsearch.com

GoSpaces

To kolejny darmowy generator nazw domen oparty na słowach kluczowych. Po prostu wpisz słowo kluczowe i pozwól mu wymyślić unikalne pomysły na Twoją firmę i nazwę domeny.

Gospaces.com

NameStation

Podobnie jak GoSpaces, NameStation zaproponuje kilka bezpłatnych i unikalnych pomysłów opartych na przesłanym słowie kluczowym. Po prostu wpisz odpowiednie słowo kluczowe, takie jak niszowy temat i pozwól NameStationgo działać.

Namestation.com

Domaintyper

Gdy masz już swój unikalny pomysł na nazwę z NameStation, GoSpaces lub Lean Domain Search, sprawdź dostępność w Domaintyper. Jest to doskonały sposób na zawężenie twoich pomysłów do wyboru w dwóch lub trzech elementach.

Domaintyper.com

Gołąb domenowy

To doskonałe narzędzie do wyszukiwania wyników wyszukiwania. Po prostu weź niszę i dowiedz się, czego szukają ludzie. W ten sposób możesz wstawiać słowa kluczowe bezpośrednio do nazwy domeny.

Leandomainsearch.com

Domainr

To schludne i unikalne narzędzie, które pomoże Ci „zhakować” swoje imię. Gdy po raz pierwszy odwiedzasz stronę internetową, zachęca ona do wypróbowania usługi, szukając czegoś w rodzaju „kwiaciarnia acme”. Natychmiast opracuje 15 unikalnych nazw i poda informacje, takie jak które nazwy domen są dostępne, a które zaparkowane. Domainr.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map