Ndërtuesit e faqeve në internet falas: Si e krijoni një faqe interneti pa kosto? (Maj 2020)

Ndërtuesit e faqeve në internet falas: Si e krijoni një faqe interneti pa kosto? (Maj 2020)

Ndërtuesit e faqeve në internet falas: Si e krijoni një faqe interneti pa kosto? (Maj 2020)

Seriozisht? Mund një pronar i një biznesi të vogël – pa aftësi të projektimit dhe pak ose aspak buxhet – të krijojë një faqe interneti falas?


Përgjigja është po. Dhe as nuk duhet të jesh teknik për ta bërë atë.

Si të krijoni një faqe interneti pa kosto?

Shumë startup nuk janë të gatshëm të shpenzojnë shumë para për ndërtimin e një faqe në internet. Por këtu është problemi: nëse nuk keni një faqe në internet, a do të dijë dikush që keni një kompani? Njerëzit nuk gjejnë më biznese, motorët e kërkimit gjejnë uebfaqe biznesi.

Pra, si filluat të ndërtoni faqen tuaj të internetit falas? Ne do t’ju ndihmojmë të bëni pikërisht atë.

Si-në opsionet e internetit

Ka me të vërtetë vetëm dy mënyra për të ndërtuar një faqe në internet pa paguar një profesionist për t’ju ndihmuar: Mësoni të kodoni ose përdorni një ndërtues falas të internetit.

Mësoni të kodoni është një plan i shkëlqyeshëm – këtu janë disa burime falas për të ndihmuar – por kjo nuk do të shpejtojë faqen tuaj të internetit. Ndërtuesit e faqeve në internet ofrojnë një mundësi shumë më të shpejtë dhe më të lehtë.

Ata nuk janë të përsosur, por për një biznes të vogël, veçanërisht me aftësi të kufizuara në internet dhe një buxhet të ngushtë, ato mund t’ju ndihmojnë të merrni një uebsajt profesional profesional shpejt dhe me çmim.

Të mirat dhe të këqijtë e Ndërtuesit të faqeve të lira

rekuizitë

 • Ndërtoni një faqe në internet pa shpenzuar para
 • E thjeshtë për t’u përdorur – e shkëlqyeshme për biznesin e vogël
 • Nuk duhen aftësi teknike ose projektuese
 • Modelet dhe mjetet e përfshira
 • Planet premium në dispozicion ndërsa rriteni

Cons

 • Reklamat shfaqen në faqen tuaj
 • Mundësitë e e-commerce shumë të kufizuara në planet falas
 • Jo gjithmonë e thjeshtë për tu përshtatur
 • Vendosni të jetë pronësor – më e vështirë për të lëvizur faqen tuaj
 • Premium planifikon shumë më shtrenjtë se hostet tradicionale të uebit

Le t’i hedhim një vështrim në arsyet pse ne mendojmë se ndërtuesit e uebfaqeve janë të shkëlqyeshëm për fillestarët që duan të marrin një faqe interneti falas tani.

Pse të përdorni një ndërtues falas në internet

Për të ndërtuar faqen tuaj në internet kur nuk keni një prapavijë teknike, mjetet e duhura janë thelbësore. Këtu janë disa nga mjetet dhe veçoritë e shkëlqyera të cilat janë standarde në shumicën e krijuesve të faqeve falas.

Tërhiq dhe lësho

E gjithë pika e tërheqjes dhe rënies është t’ju lejojë të përdorni kursorin për të vendosur ose lëvizur sende në një faqe në internet. Ju tregoni dhe klikoni, duke zvarritur imazhin ose widget në vendin ku dëshironi të jetë, atëherë thjesht le të lejoni.

Shtë e lehtë dhe intuitive – nuk kërkohet asnjë kod – dhe i shihni rezultatet menjëherë. Nëse nuk ju pëlqen, klikoni X për ta fshirë atë dhe zvarritni diçka tjetër.

Emri i Domainit me porosi

Nëse keni menduar për një faqe në internet, mund të keni blerë tashmë emrin e domain. Lajm i mirë është që akoma mund ta përdorni – domeni juaj e bën më të lehtë për motorët e kërkimit që t’ju gjejnë.

Pasi të zgjidhni ndërtuesin tuaj, mund ta lidhni emrin e domain-it me të. Këshillohuni që shumica e ndërtuesve të paguajnë një tarifë mujore për të lidhur domenin në faqen tuaj.

Wix

Dyqani Online (Tregëtia elektronike)

Kur mund të krijoni një dyqan online falas – është padyshim një punë e madhe. Ndërtuesit e faqeve e bëjnë shumë të lehtë, por kjo thënë, falas ka kufijtë e saj këtu.

Shumica e opsioneve të tregtisë elektronike do të përcaktojnë madhësinë e inventarit tuaj – shpesh i kufizuar në aq pak sa pesë artikuj. Ata kontrollojnë numrin e përpunuesve të pagesave, të cilat priren drejt shitësve tradicionale si PayPal.

Por ata ju japin një mënyrë për të filluar shitjen në internet tani dhe ju mund të kaloni në planin e paguar nëse keni nevojë për më shumë burime.

Weebly

Domain falas

Shumica e ndërtuesve ju ofrojnë një emër domain falas. POR… është në të vërtetë një nënfushë. Nëse keni përdorur Wix për shembull, domeni juaj do të ishte: www.mywebsite.wixsite.com. Motorët e kërkimit nuk e favorizojnë këtë lloj të vendosur.

Në mënyrë tipike mund të blini një domen për rreth 12,00 dollarë. Namecheap është vend i shkëlqyeshëm për ta bërë atë sepse ato përfshijnë privatësinë e domain-it falas.

ucraft

Web Hosting

Një ndërtues falas i faqes në internet pret domainin tuaj – ata janë pronari juaj në internet. Në këmbim të një pritjeje falas, vizitorët tuaj do të shohin reklama.

Ndërsa faqja juaj ndërton trafik, mund të dëshironi më shumë gjerësi bande ose veçori, pa reklama. Builddo ndërtues falas ka plane premium për të ndihmuar me këtë, por ato mund të jenë

Ificshtë dukshëm më e kushtueshme sesa të presësh një sit në një ofrues konvencional.

webstarts

intuitiv

Ndërtuesit e lirë janë të thjeshtë për t’u përdorur dhe më të lehtë për t’u kuptuar. Kjo është biznesi i tyre – për ta bërë të thjeshtë që ju dhe biznesi juaj i vogël të vijë në linjë.

Jimdo

Dizajn të përgjegjshëm

Dizajni i përgjegjshëm do të thotë që faqja juaj e internetit i përgjigjet madhësisë së ekranit në të cilin shfaqet. Rreth 48% e veprimtarisë në internet zhvillohet në pajisjet mobile, kështu që modelimi i përgjegjshëm është thelbësor.

Shumica e ndërtuesve do të ofrojnë shabllone ose tema për t’ju ndihmuar të ndërtoni sitin tuaj. Gjithmonë kontrollojeni atë në pajisje me madhësi të ndryshme dhe në shfletues të ndryshëm.

mozello

Integrimi i mediave sociale

Shumica e krijuesve të uebfaqeve do të përfshijnë disa mjete të mediave sociale ose widget. Shumica e tyre përfshijnë ikona të aksioneve për t’u shfaqur postimet dhe faqet tuaja, në mënyrë që njerëzit të mund të ndajnë përmbajtjen që u pëlqen.

Disa ofrojnë pajisje shtesë për të siguruar lidhje me llogaritë tuaja ose madje për të shfaqur tweet-et ose postimet tuaja në faqen tuaj.

webflow

Optimizimi i motorit të kërkimit

Ndërtuesit e faqeve të internetit falas ofrojnë disa mbështetje themelore për ta bërë më të lehtë për motorët e kërkimit të gjejnë faqen tuaj. Kjo është gjithë pikëpamja e SEO.

Këto mjete zakonisht përfshijnë forma për të shtuar meta të dhëna ose tituj SEO dhe tekst alt për të përshkruar imazhet tuaja. Megjithëse këto mjete janë të dobishme, përmirësimi i pozicionit tuaj në rezultatet e faqes së kërkimit (SERP) kërkon një rrjetë shumë më të gjerë.

imcreator

Afarizëm i biznesit të vogël

Fillestarët e mirëpritur! Përsëri, këta ndërtues janë të dizajnuar për pronarë të bizneseve të vogla, duke u dhënë atyre një shans për të marrë shpejt në internet pa ndonjë investim të rëndësishëm në para.

Zoho

Sistemi i menaxhimit të përmbajtjes

Një sistem i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) është një ndërfaqe që shumica e njerëzve e shohin të njohur dhe të lehtë për t’u përdorur. Duket e ngjashme me aplikacionet e softuerit offline si Microsoft Word, me opsione themelore të formimit për shtimin e përmbajtjes.

site123

14 Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet

Cila është e përshtatshme për biznesin tuaj të vogël? Këtu mund të merrni ndërtuesit më të mirë atje sot.

1. Ndërtues i faqeve të internetit Weebly

ndërtues weebly faqen e internetit

Weebly është një nga ndërtuesit më të famshëm falas. Extremelyshtë jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur, CMS përfshin një ndërtues tërheqës dhe tërheqës, mjete SEO dhe numrin e aplikacioneve për të shtuar më shumë funksionalitete. Plani falas përfshin një emër nënfushë, mbështetje përmes chat dhe email, si dhe certifikatë SSL. (Certifikata SSL është një mjet i verifikimit të sigurisë – duke ndryshuar domenin tuaj nga HTTP në HTTPS.) Ju mund të përdorni aplikacionin e tyre celular të lirë për të menaxhuar faqen tuaj në lëvizje.

Weebly përfshin modele standarde (shabllone) por zgjedhja është disi e kufizuar. Një kufizim mjaft i bezdisshëm është mungesa e bibliotekës së mediave – çdo imazh duhet të ngarkohet çdo herë, edhe nëse e keni përdorur tashmë.

Nuk ka mundësi për një dyqan online në planin e lirë apo edhe në atë plan që lidh fushën tuaj të personalizuar me sitin. Ju duhet të shkoni deri në planin e tyre Pro nëse doni të filloni një sit të tregtisë elektronike.

rekuizitë

 • CMS e thjeshtë, intuitive përfshin ndërtues drag and drop
 • Plani falas përfshin SSL
 • Aplikacioni celular për qasje në sit nga kudo
 • Chat dhe mbështetje email për plan falas

Cons

 • Numri i kufizuar i modeleve
 • Asnjë mundësi eCommerce në planin falas
 • Asnjë bibliotekë e mediave për imazhe

Vizitoni Weebly këtu

2. Ndërtues i faqes në internet

ndërtues wix në internet

Wix është një ndërtues falas në internet me kaq shumë mundësi që do ta bëjë kokën tuaj të tjerr. Ata kanë mijëra modele të projektimit të përgjegjshëm, të cilat janë mjaft të lehta për tu përshtatur. Ndoshta tipari më i mirë për fillestarët është Wix ADI – Inteligjenca e Dizajnit Artificial. Në thelb, ju përgjigjeni disa pyetjeve dhe Wix krijon një shabllon personal për faqen tuaj.

Plani freebie përfshin hyrje në bibliotekën e modeleve të gjera, një nënfushë falas dhe një pritje, si dhe një mundësi të kufizuar eCommerce. Ata nuk identifikojnë qartë se cilat tipare janë falas dhe cilat janë premium, prandaj sigurohuni që t’i kërkoni.

Dy gjëra për tu përmendur. Së pari, Wix nuk është i trembur kur bëhet fjalë për reklamat. Faqja juaj është në krye me një shpallje baner. Së dyti, megjithëse shabllonet janë të mrekullueshëm, ato nuk janë të këmbyeshme. Nëse doni të ndryshoni, ju humbni çdo përmbajtje ose personalizim që keni bërë.

rekuizitë

 • Ton të modeleve të përgjegjshme
 • Lehtë për t’u përdorur ndërtues drag and drop
 • Ndërfaqja e Inteligjencës së Dizajnit Artificial mund të ndërtojë një sit me porosi, i cili bazohet në përgjigjet për pyetjet e aksioneve
 • Opsione të arsyeshme për dyqan të vogël në internet në plan të lirë
 • Shkronja të pakufizuara, animacione, prejardhje video dhe efekte paralele.

Cons

 • SEO ndikuar nga nënfusha e dhënë në plan të lirë
 • Pagesa mujore për të përdorur domenin tuaj
 • Vendosja agresive e reklamave në plan të lirë

Mësoni më shumë rreth Wix

3. WordPress.com

wordpress

WordPress.com filloi si një platformë falas për bloget me një CMS të personalizuar. (Ky CMS i njëjtë është një aplikim falas në ofruesit e pritjes së paguar.) WordPress.com është e shkëlqyeshme për një blog themelor, por mund të kërkojë pak më shumë përpjekje për një fillestar që përpiqet të ndërtojë një faqe interneti të biznesit të vogël.

WordPress.com ofron disa tema falas kur regjistroheni. Ju merrni një nën-domain dhe disa shtojca, përfshirë Jetpack, i cili ofron shumë aftësi shtesë. Nuk ka ndërtues tërheqës dhe rënie dhe pulti është më pak intuitiv për fillestarët. Një tipar i shkëlqyeshëm është aftësia për të eksportuar përmbajtjen tuaj – kështu që kjo platformë falas e pritjes është më e lehtë për t’u larguar nga shumica e ndërtuesve të tjerë të lirë.

Për biznesin e vogël, planet premium janë rreth 4x më të shtrenjta sesa përdorimi i një ofruesi tradicional të pritjes dhe të njëjtit CMS.

rekuizitë

 • Platformë e shkëlqyeshme e Blogjeve
 • Lehtë për t’u përdorur ndërtues drag and drop
 • Biblioteka e imazheve, temat falas dhe shtojcat
 • Përmbajtja mund të eksportohet në sitin e migracionit
 • Plani falas është një mënyrë e thjeshtë për të mësuar bazat e WordPress CMS

Cons

 • SEO ndikuar nga nënfusha
 • Planet premium shumë të shtrenjta
 • Plugins dhe temat e kufizuara dhe të kontrolluara edhe në planet premium

Vizitoni WordPress.com

4. Site123 Web Builder

Ndërtues i faqes në internet123

Site123 merr një qasje të ndryshme nga konkurrentët e saj – nuk ka ndërtues tërheqës dhe tërheqje. Në vend të kësaj, ju thjesht ngarkoni përmbajtjen tuaj dhe prodhohet në një model të përgjegjshëm. Ju mund të merrni një faqe me të vërtetë të shpejtë.

Siti 123 renditet i lartë në shërbimin ndaj klientit, me mbështetje 24/7, përmes chat, email dhe një sistemi biletash. Includedshtë përfshirë në planin falas, së bashku me nënfushën tuaj falas, mjetet SEO dhe qasjen në një numër modelesh të projektimit të përgjegjshëm. Ju mund të merrni një opsion eCommerce me një ndërtues specifik të dyqaneve, por kërkon një plan premium.

Site 123 njoftime se është shumë miqësore për SEO, por që me të vërtetë nuk vlen për çdo sit me nënfushë. Ekziston një tarifë e vetme për planet premium dhe një garanci 14-ditore kthim parash nëse vendosni të shkoni në atë rrugë.

Shikoni faqen123

rekuizitë

 • Zgjedhje e mirë e modeleve të projektimit të përgjegjshëm
 • Asnjë ndërtesë e kërkuar – thjesht ngarkoni përmbajtjen
 • Imazhe falas të përfshira në magjistarin e konfigurimit
 • Shqyrtime shumë pozitive për shërbimin ndaj klientit
 • Plani Premium përfshin regjistrimin e domenit

Cons

 • Asnjë mundësi eCommerce për plan të lirë
 • Prmimet për planet e primit jo transparente
 • Planet e paketave të mbrojtura, por detajet nuk janë shpjeguar

5. Ndërtues i Mrekullueshëm i Uebsajtit

Ndërtues i madh i faqes në internet

Struditërisht është një ndërtues i ri i faqeve në internet. Me planin e tyre falas, ju merrni një nënfushë, pritje dhe opsionin për një dyqan online produkt të vetëm. Reklamat e tyre janë më pak tërheqëse se të tjerët, duke zgjedhur të shtojnë një simbol në faqen e poshtme të faqes.

Paneli i redaktimit është i lehtë për t’u përdorur, modelet janë të përgjegjshme dhe të personalizueshme. Ka një veçori interesante që ndërton automatikisht faqen tuaj nga faqja juaj e LinkedIn. Ata gjithashtu nuk paguajnë tarifë shtesë për transaksionet e e-commerce (ju ende keni tarifa të ofruesit të pagesës.)

Por Strikingly u krijua për të ndërtuar faqe të vetme minimaliste, faqe të lëvizshme të internetit – ky është i vetmi format në dispozicion falas. Ju mund të ndërtoni një sit shumëfaqesh, por duhet të blini një plan premium për ta bërë atë.

Shikoni në mënyrë të habitshme

rekuizitë

 • Redaktor i faqes i thjeshtë për t’u përdorur
 • Zgjedhje e gjerë e modeleve të bukura, të përgjegjshme
 • Stili minimal i vetëm i faqeve shumë aktuale
 • Reklama më pak ndërhyrëse
 • Asnjë tarifë nuk është shtuar në kostot e transaksionit të ofruesit të pagesave

Cons

 • Duhet plan premium që të keni më shumë se një faqe në faqe
 • Tregti elektronik në plan të lirë të kufizuar në 1 produkt
 • Planet e çmimeve premium paguar para – shumë më të shtrenjta se hostet tradicionale

6. Ndërtues i Uebfaqeve Ucraft

Ndërtues i faqes Ucraft

UCraft ka disa karakteristika të shkëlqyera dhe kufizime serioze në planin e saj të lirë. Lajmi i mirë – ata ju lejojnë të lidhni një domen me porosi në faqen tuaj pa ndonjë tarifë shtesë. Kjo është shumë e mirë për SEO dhe shumë më e lehtë për klientët tuaj të kujtohen sesa një nën-domain. Ju gjithashtu mund të përdorni Google analytics dhe të merrni një SSL.

Lajmi i keq, personalizimi në planin e lirë është me të vërtetë i kufizuar. Ucraft ka tendencë drejt faqeve të uljes më shumë sesa opsione më të mëdha për shumë faqe. Nuk ka gjithashtu mundësi të dyqaneve në internet në planin falas, por ato kanë një plan premium me një gjykim 14-ditor pa kthim të parave.

Ato kanë shumë shabllone të përgjegjshme, një aplikacion gjuhësor, një krijues të logos falas dhe një krijues të faqeve të uljes – që është një lloj qetësie. Planet premium janë shumë më të barabarta me ndërtuesit e tjerë.

Vizitoni Ucraft

rekuizitë

 • Lidhni domainin me porosi pa pagesë
 • Zgjedhje e mirë e modeleve të përgjegjshme
 • Prodhuesi i logos falas
 • SSL përfshirë
 • Faqe shumë-gjuhëshe me aplikacionin e gjuhës falas

Cons

 • Përshtatja e modelit të kufizuar në plan të lirë
 • Asnjë dyqan në internet pa plan
 • Tregëtia elektronike e menaxhuar përmes Shopify – jo vendi më i lehtë

7. Ndërtuesi i faqes Lander

Ndërtues i faqes Lander

Lander bën faqet e uljes – flasim për markën. Një faqe ulëse është zakonisht një faqe në internet e pavarur që promovon një thirrje specifike për veprim (CTA.) E gjithë kjo do të thotë se ju doni që vizitori të ndërmarrë një veprim specifik – blini diçka, bashkohuni me diçka ose telefononi dikë.

Sa i përket lirisë, Lander po e shtrin atë koncept shumë larg. Ata ju lejojnë të përdorni një nga planet e tyre të primit për një gjykim 14-ditor falas. Nëse nuk e blini atë, faqja juaj është akoma mbaruar, por shumë nga veçoritë janë fikur. Lander duket se është përshtatur për firmat e marketingut dixhital me një sasi të caktuar të kursimit të teknologjisë.

Ndoshta jo zgjidhja më e mirë për bizneset e vogla që ndërtojnë sitin e tyre të parë.

rekuizitë

 • Zgjedhje e këndshme e modeleve të përgjegjshme
 • Stilet aktuale dhe minimiste
 • Drejtuar drejt profesionistëve të marketingut
 • Shumë integrime – Facebook, Mailchimp, Zapier
 • Testimi i ndarjes A / B

Cons

 • Asnjë plan falas – thjesht provë falas
 • Planet premium shumë të shtrenjta
 • Për më shumë përdorues të teknologjisë sesa fillestarët

8. Ndërtues i faqes Jimdo

Ndërtues i faqes Jimdo

Jimdo është një ndërtues i fuqishëm i faqeve në internet me shumicën e ofertave standarde në planin e tyre falas. Një nënfushë falas, qasje në modele të përgjegjshme dhe si Wix, ata përdorin dizajnin artificial për të krijuar një shabllon me porosi për faqen tuaj. Por ka edhe disa kufizime serioze.

Plani falas nuk ofron asnjë mbështetje – ata e quajnë atë planin e tyre “Luaj” që nënkupton se nuk është diçka që një biznes i vogël do të zgjidhte. Nuk ka mjete SEO dhe asnjë mundësi eCommerce jashtë planeve premium.

Mimet në shumicën e planeve premium janë në të njëjtin varg shitësit e tjerë, por ligët shumë më të shtrenjta për funksionalitetin e plotë.

rekuizitë

 • Procesi i projektimit artificial për të prodhuar site me porosi
 • Mënyrë shumë e shpejtë për të ngritur faqen në internet
 • Mjete themelore të thjeshta për t’u përdorur SEO
 • Lidhni lehtësisht llogaritë e mediave sociale
 • Rregulloni faqen duke shtuar ose redaktuar blloqet ekzistuese

Cons

 • Asnjë mbështetje e klientit për plan falas
 • Pa shabllone – vetëm ADI
 • Asnjë dyqan online në plan të lirë
 • Planet e shtrenjta të primit

Mësoni më shumë rreth Jimdo

9. Ndërtues i faqes në internet Carrd

Ndërtues i faqes në internet Carrd

Carrd është si Strikingly – ju e përdorni atë për të ndërtuar faqe me faqe të vetme. Amazingshtë jashtëzakonisht e përballueshme – plani i primit është vetëm 19 dollarë në vit. Uebfaqja vetanake e Carrd është një faqe mahnitëse me një faqe. Disa prej shablloneve përsërisin atë stil.

Nuk ka asnjë mundësi të vërtetë për një faqe me shumë faqe, por ato ofrojnë një shabllon të seksionuar që përdor butona për të treguar blloqe të ndryshme të përmbajtjes në të njëjtën sfond në të njëjtin vend.

Por ju mund të filloni me ndërtimin e faqes tuaj tani, online, pa asnjë kartë krediti – madje nuk keni krijuar një llogari. Kindshtë një lloj i çmendur. Modelet janë të përgjegjshme, janë shumë të lehta për t’u përdorur dhe reklamimi është i ulët.

Sinqerisht, për 19 dollarë në vit, primi mund të jetë edhe më i mirë se sa falas. Ju mund të përdorni një fushë me porosi, të shtoni opsione pagese, lista të drejtpërdrejta të postës elektronike dhe shtesa të tjera të shkëlqyera.

rekuizitë

 • Faqet minimale me një faqe – shumë aktuale
 • Modelet e përgjegjshme
 • Plani premium mahnitësisht i përballueshëm
 • Reklamim me çelës të ulët në plan të lirë
 • Nuk kërkohet llogari – thjesht zgjidhni një model dhe filloni

Cons

 • Asnjë faqe me shumë faqe
 • Nuk ka mundësi ecommerce
 • Pa mbështetje

Shikoni këtu Cardd

10. Ndërtuesit e faqeve në internet Zoho

Ndërtuesit e faqeve në internet Zoho

Zoho nuk është i lirë, por ka një provë falas. (Që nuk mund ta dini nga faqja e tyre e uljes.) Zoho ka një ndërtues tërheqës dhe rënie, si dhe një ndërtues vizual që ju lejon të punoni në shfletuesin për të parë ndryshimet tuaja menjëherë. Ata kanë modele të përgjegjshme të ndërtuara duke përdorur seksione, dhe ju mund të ndryshoni modele pa humbur përmbajtje.

Për më shumë përdorues teknikë, ka redaktorin e kodit dhe opsionin për testimin e ndarjes për t’ju ndihmuar të shihni se çfarë përmbajtje funksionon më mirë. Ka një tërësi të shtesave dhe shumë aplikacione shtesë për funksionet e biznesit.

rekuizitë

 • Drag and drop ndërtues duke përdorur pult
 • Ndërtues vizual për tu edituar në shfletues
 • Përzgjedhja e modeleve të përgjegjshme
 • Testimi i Splitit
 • Zgjedhje e shkëlqyeshme e integrimeve të aplikacioneve të palëve të treta

Cons

 • Asnjë plan falas
 • Mbështetja funksionon vetëm 5 ditë në javë
 • Asnjë dyqan në internet pa integrim

Mësoni rreth faqeve Zoho

11. Ndërtuesi i faqes në internet të biznesit tim Google

Ndërtuesi i faqes së internetit të biznesit tim Google

Googleshtë Google, është plotësisht falas dhe përdor informacionin që vendosni në profilin e kompanisë suaj. Lessshtë e panevojshme të thuhet, SEO është përfshirë.

Ju duhet të verifikoheni në Google My Business për të përfituar nga kjo platformë. Nuk ka plane të paguara – Google ju lejon të angazhoheni me të gjitha shërbimet e tyre – përfshirë rishikimet e klientëve, analizat dhe hartat e Google pasi të verifikoni biznesin tuaj. (Ata dërgojnë një kartolinë për të verifikuar adresën tuaj.)

Pas kësaj ju mund të përdorni ndërtuesin e tyre të ri të uebfaqes për të krijuar një faqe falas që tërheq informacione nga llogaria juaj e biznesit. Mund të shtoni fotografi, të azhurnoni orarin e funksionimit për ndryshime sezonale, të bëni një promovim, të shtoni një vendndodhje. Ndërtuesi i faqes në internet është i përgjegjshëm, i lehtë për t’u përdorur, mund të identifikoheni nga telefoni juaj – është gjithçka në të gjithë Google, gjatë gjithë ditës.

rekuizitë

 • Të gjitha falas – pa plan kosto
 • Hosting falas
 • Integruar me informacionin e Google Business
 • Domeni personal
 • Rritja e angazhimit me klientët

Cons

 • Vetëm për anëtarët e Biznesit Google
 • Kërkohet verifikimi i biznesit Google
 • Biznesi kryesor i Google është duke shitur Reklamim

Mësoni më shumë në Google Biznesi im këtu

12. Rreth.me

Ndërtuesi i faqes në internet About.me

About.me është më shumë një ndërtues i faqeve në internet për individët sesa një biznes i vogël. Por nëse jeni konsulent ose praktikues i vetëm, About.me mund të jetë vetëm ajo që ju nevojitet. Fatkeqësisht, nëse doni të tregoni portofolin, keni nevojë për planin premium.

Ka një plan falas dhe nënfusha është më e dobishme: rreth.me/ emrin tuaj për njerëzit që po përpiqen t’ju gjejnë. Kjo gjithashtu ju jep një mundësi për të nënvizuar një CTA specifike me një mbivendosje dhe një shtesë shtesë të pazakontë për bashkëngjitjen e një ekrani të shtënë nga faqja juaj çdo email nga domeni.

Përndryshe, duket se është më shumë si një rezyme në internet sesa një faqe në internet.

rekuizitë

 • E shkëlqyeshme për promovim individual
 • Hosting falas
 • Modelet e përgjegjshme
 • Nënfusha e dobishme për individët

Cons

 • Jo me të vërtetë për bizneset e vogla
 • Asnjë portofol në plan të lirë
 • Funksionaliteti i kufizuar në krahasim me ndërtuesit e tjerë

Shkoni shiko Rreth.me

13. Formati

Formati i faqes ndërtues

Formati është me të vërtetë më shumë një ndërtues i portofolit sesa një krijues i faqeve të internetit të përgjithshme. Shtë një mundësi e shkëlqyeshme për bizneset e vogla që duan të shfaqin dhe shesin punën e tyre. Fatkeqësisht, nuk është me të vërtetë falas, por ofron një provë falas dy-javore.

Si gjithë pjesa tjetër, Formati ofron shabllone (tema) të përgjegjshme është padyshim i përshtatur për artistët vizualë, projektuesit dhe krijuesit. Ka 3 plane të paguara, më pak të shtrenjtat me një mundësi të vogël dyqanesh në internet. Një tipar i vlefshëm në dy nivelet e ardhshme të çmimeve është një zonë private për klientët të rishikojnë, provojnë dhe aprovojnë mostrat e punës në internet.

Formati është një mjet mjaft i lezetshëm në varësi të asaj që ju bëni, por plani themelor është me të vërtetë themelor, kështu që nëse nuk jeni të interesuar për disa tipare të çmimeve më të larta – blini rreth.

rekuizitë

 • E shkëlqyeshme për agjensitë dhe projektuesit vizualë
 • Lidhni domenin tuaj – pa nënfusha
 • Temat e përgjegjshme
 • Zonë private për të treguar provat e produktit të punës për klientët
 • Mundësia e tregtisë elektronike për të gjitha planet

Cons

 • Asnjë plan falas
 • Plani themelor është i kufizuar për dyqan online
 • Mimet janë shumë më të shtrenjta se një host tradicional

Shkoni shiko Format

14. WordPress + Elementor

wp + elementi ndërtues i faqes në internet

Elementor është një plugin ndërtues falas i faqeve që i shtohet një instalimi WordPress në një platformë tradicionale pritëse si GoDaddy ose Bluehost. Ndërsa plugin vetë është falas, ju do të duhet të paguani për pritjen, zakonisht rreth $ 80,00 në vit ose më pak nëse angazhoheni për një plan 3-vjeçar.

Ne po e përfshijmë këtë mundësi për bizneset e vogla të cilat tashmë kanë blerë një paketë pritëse dhe dëshirojnë një ndërtues tërheqës dhe tërheqje me një ndërfaqe vizuale. Shtojca është krijuesi i faqes së internetit dhe kur bleni hostin tuaj – nuk ka reklama dhe zakonisht mund të merrni një domain falas.

rekuizitë

 • Shtojca e eleminuesit është falas
 • Temat e përgjegjshme falas të krijuara për të punuar me shtojcën
 • Ndërtues vizual për të bërë ndryshime në shfletuesin
 • Ndërtoni blloqe të ripërdorshme
 • Paraqitjet e faqeve dhe seksionet e përfshira me plugin

Cons

 • Kërkohet pritja e paguar
 • Mund të bie ndesh me temat jo të dizajnuara për të punuar me të
 • Jo aq i lehtë për t’u përdorur si ndërtuesit e tjerë

Mësoni për Elementor

Përmbledhja

Ndërtuesit e faqeve të internetit janë patjetër të disponueshme. Ata janë të lehtë për t’u përdorur, nuk kërkojnë ndonjë dizajn ose aftësi teknike dhe të punojnë në të gjitha madhësive të ndryshme të ekranit – nga desktopet në tableta deri te telefonat inteligjentë.

Si vendosni se çfarë është e drejtë për ju?

 1. Mendoni sa mbështetje ju nevojitet.
 2. Sa përshtatje dëshironi të bëni?
 3. Nëse doni një dyqan në internet, sigurohuni që të kontrolloni çmimin e planeve premium.
 4. Konsideroni regjistrimin e domenit tuaj – ia vlen paratë afatgjata.

Më e rëndësishmja, mos harroni se faqja juaj e internetit duhet të ndihmojë në ndërtimin e biznesit tuaj. Mendoni se çfarë doni të dini klientët tuaj dhe çfarë dëshironi të bëjnë ata në lidhje me të.

Pastaj zgjedhni ndërtuesin tuaj të internetit dhe merrni biznesin tuaj të vogël në internet sot.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector