7 Ndërtuesit e internetit më të mirë të dasmave (maj 2020) – Dashuria # 1

7 Ndërtuesit e internetit më të mirë të dasmave (maj 2020) – Dashuria # 1

7 Ndërtuesit e internetit më të mirë të dasmave (maj 2020) – Dashuria # 1

Kjo është një nga periudhat më të lumtura të jetës tuaj:


Ju po martoheni me shokun tuaj shpirtëror.

Ju keni ide të mahnitshme të dizajnit të dasmës.

Por si e bëni faqen tuaj në internet?

“Ndihmoni!”, Ju bërtisni në humnerë.

Ndërtimi i një uebsajti të dasmave më parë ishte i ndërlikuar.

Do të punësonit një programues për ta bërë atë nga e para.

Nuk është çudi që kushëriri juaj Becky nuk kishte një për dasmën e saj në 2002.

Por është viti 2019 – të gjithë kanë një uebfaqe martese.

Një studim tregoi se 48% e çifteve që nisnin një faqe në internet në vitin 2017. Epo kjo ishte shumë kohë më parë. Në vitin 2019 po parashikoj që numri të jetë 95%.

Ndërtuesit më të mirë të faqes së dasmave

Rezultati i EmritPriceOverallLidhja
Zolafalas5/5Shikoni Zola
riformuarFalas deri në 20 dollarë4/5Shiko Minted
harefalas4/5Shiko gëzimin
Woo martese$ 493/5Shikoni Woo Dasma
Dritarja e dasmësFalas deri në 79 dollarë / vit3/5Shikoni Windo Dasma
glo$ 75 / yr3/5Shikoni Glö
WixFalas me 11 dollarë / muaj3/5Shiko Wix
WeeblyFalas me 8 dollarë / muaj3/5Shikoni Weebly

Karakteristikat e faqeve të internetit të dasmave që duhet të kenë

 • Pricemimi i përballueshëm ose asnjë çmim
 • Model i bukur i projektimit
 • Marrëveshje të gjerë të funksioneve të nevojshme të dasmës
 • regjistrimi
 • RSVP të organizuara
 • Hartat interaktive të vendit
 • Albumet e fotografive
 • Albumet me mundësi video
 • Fleksibiliteti në dhunti personale
 • Lehtësinë e përdorimit

Edhe me shume – nuk keni nevojë për një faqe në internet, keni nevojë për një qendër martese.

Uebfaqja nuk është vetëm një broshurë (si në vitin 1999) – është një qendër për gjithçka që lidhet me martesën.

Regjistri (# 1 natyrisht), informacioni i udhëtimit, dasma, fotografi, udhëzime, hotele, etj. Lista rritet çdo vit!

Kështu që ju duhet një zgjidhje gjithëpërfshirëse. Diçka që do t’ju lejojë të lidhni në hartimin e faqes tuaj të internetit me dizajnin tuaj të ftesave me regjistrin tuaj, e gjithë kjo.

Ndërtoni tuajën nga e para?

Askush nuk ka kohë për këtë.

Pra, këtu janë zgjedhjet tona kryesore për ta ngritur faqen tuaj ASAP.

1. Zola – Zgjedhja jonë # 1

zola i bën të gjitha

Seriozisht, ku ka qenë Zola gjithë kohën?

Nëse thjesht doni që ne t’ju tregojmë se çfarë të bëni, shkoni me Zola. Ndalim i plotë.

Ajo që filloi vetëm si regjistër ka futur në këtë zgjidhje shumë të lehtë për martesë të gjitha.

zola të gjitha në një

Dua të them që ata kanë:

 1. Një regjistër që ju lejon të shtoni artikuj nga TONS të dyqaneve – thoni lamtumirë duke u bllokuar në vetëm Macy dhe Antropologji
 2. Një ndërtues super i lehtë i faqes në internet që bën faqet e bukura në një çast.
 3. Letra fton, faleminderit kartat, etj
 4. Një seksion i planifikimit të dasmave gjithëpërfshirëse – nga fton në

Nëse jam ndonjë ndërtues tjetër i faqes së dasmave, unë po tundem në çizmet e mia. Askush nuk ka gjë në Zola!

Shikoni sa shpejt mund të krijoj një listë kontrolli martese.

rrjedha e zola

Zola Pro

 • Uebfaqja është FALAS
 • Karakteristika të mahnitshme
 • Super e lehtë për t’u përdorur
 • Hartime të shkëlqyera
 • Gjithçka është e lidhur, ju fjalë për fjalë nuk keni pse të shkoni diku tjetër
 • Moderne, e ndërtuar thjesht për mijëvjeçarë si ne (por epokat e tjera gjithashtu mirëpresin)
 • Vegla e listave të dasmave
 • Regjistri është super i lehtë, me shumë marka

Zola Cons

 • Uebfaqet duken të mira, por nuk janë dizajnet më të mira
 • Ftesat dhe letrat janë të një cilësie të mirë, por jo ende të nivelit të lartë si Minted
 • Nëse dëshironi personalizim të plotë për faqen tuaj, do t’ju duhet diçka më fleksibile

Përmbledhje Zola

95% prej jush do ta duan Zola. Gotshtë gjithçka që ju nevojitet. Ata filluan si regjistër, por tani ata bëjnë absolutisht të gjitha.

Regjistrohu me lidhjen time për të marrë një bonus të veçantë.

2. i grirë

riformuar është një nga shkrimi i lartë i dasmave dhe kompanitë e ftesave të dasmave.

Në përpjekje për të bërë zhvendosjen dramatike nga letra në ftesat dixhitale dixhitale Minted krijuar ata vetë planet e internetit të dasmave.

Përpjekja e Minted për t’u përshtatur në tregun e gjithnjë në ndryshim të dasmave funksionoi mirë. Shumë çifte kanë përdorur platformat e internetit të martesave të Minted dhe i kanë dhënë vlerësime të shkëlqyera.

Modelet e tyre të dizajnuara bukur dhe modelet e ftesave transferuar në mënyrë perfekte në dasmën e tyre shabllone dhe tema në internet. Ata kanë një gamë të gjerë temash dhe modelesh sepse i burojnë ato nga qindra artistë në të gjithë botën. Minted e bën procesin e krijimit të uebfaqes së dasmave shumë të shpejtë dhe të thjeshtë, vetëm për 10 minuta për tu vendosur.

Modelet e minuara janë shume interaktive dhe janë shumë të personalizueshëm.

Faqet e internetit të dasmave falas të minted vijnë me të gjitha tiparet që ju nevojiten, nga modelet lehtësisht të redaktueshme deri te pjesët për regjistrat e dhuratave, hartat dhe akomodimet e miqve. Primi i minuar Ofrimi ofron një galeri fotografish, një URL personale si couplename.com, dhe një veçori të intimitetit të faqes në internet që kërkon nga mysafirët të shkruajnë një fjalëkalim për të hyrë në faqen tuaj.

Oferta e primit vjen me një çmim të shkëlqyeshëm vetëm me një tarifë prej 20 $ një herë.

3. Gëzim

hare është një ndërtues i thjeshtë i faqeve të dasmave, i cili përdoret gjerësisht në mesin e nuseve dhe ka fituar shumë lavdërime. Gëzimi ofron një platformë ndërtimi në internet që është shumë e lehtë për t’u përdorur me të gjitha tipare thelbësore të nevojshme për të krijuar një faqe në internet dasmash. Gëzimi ofron karakteristika të gjera dhe shumë të dobishme që përpilojnë të gjithë faktorët kaotikë të planifikimit të dasmave në një platformë të lehtë dhe të menaxhueshme. Joy-së harton janë të thjeshta, por të bukura.

Ky ndërtues i mrekullueshëm i faqes së internetit të dasmave ofrohet plotësisht falas. Në fakt, krijuesi i faqes falas të dasmave nga Joy është plani i vetëm që ata ofrojnë, kështu që nuk ka asnjë pengesë për shërbimin falas ose presion për të përmirësuar në një plan premium. Gëzimi është një opsion i shkëlqyeshëm për çifte që duan një ndërtues të shpejtë të internetit, të thjeshtë, të thjeshtë, të thjeshtë, falas të dasmave. Do të ishte gjithashtu platforma e përsosur për një çift që nuk janë të sigurt për atë që dëshirojnë në një uebfaqe martese.

Meqenëse regjistrimi dhe përdorimi i Gëzimit është çifte plotësisht falas mund të luajë përreth me dhe hartoni një ide të përafërt se si dëshirojnë të duken faqja e tyre pa humbur para! Një çështje që disa mund të kenë me gëzim është se ekziston me të vërtetë vetëm një paraqitje, e cila do të ishte kufizuese për disa. Dizajni i veçorive të tjera është i përshtatshëm, por paraqitja e përgjithshme është kufizuese për një lloj njëjës.

Këtu është ajo që ju merrni me tuaj llogari falas Gëzimi:

 • Paneli i Planifikimit
 • Magazinim i pakufizuar i fotografive
 • Hosting falas në internet
 • Llogaritë e pakufizuara të miqve
 • Ftesat dixhitale dhe RSVP

4. Dritarja e dasmës

Dritarja e dasmës ofron një platformë krijimi të uebfaqeve të dasmave, e cila është e lehtë për t’u përdorur dhe për të përshtatur vizionin specifik të dizajnit të çifteve. Krijimi i një uebsajti të dasmave përmes Dritares së Dasma nuk kërkon aftësi specifike për një uebfaqe moderne të pastër dhe të pastër të dasmave.

Dritarja e dasmave ofron shumë karakteristika të rëndësishme për ndërtimin e uebit si ndërtues faqesh në internet që ju lejon të dizajnoni me lehtësi çdo faqe. Karakteristikat dhe widget e integruara të Dritareve të Dasmave gjithashtu sjellin dhunti dhe organizim në procesin e planifikimit të dasmës. Dritarja e Dasmës ju lejon të integroni foto dhe seksione të komenteve nga Facebook, të krijoni një galeri të gjerë fotografish ose video, si dhe të përfshini harta google interaktive. Dritarja e dasmave lejon çiftet fleksibilitet me çmimin, si dhe personalizimin.

Nuk është opsioni falas që ofron të gjitha tiparet e nevojshme të dasmës në internet dhe më shumë dhe ekziston gjithashtu plan premium i përballueshëm që është 54 $ / vit. Dritarja e dasmave ofron tema të ndryshme dhe një portofol të larmishëm modelesh që ju jeni në gjendje t’i përshtatni lehtësisht.

Issuesështjet çift që disa çifte mund të kenë me Dritaren e Dasmës është se disa nga dizajnet mund të duken të përsëritura dhe nuk ka modifikim ose modifikim të celularit..

Ja çfarë ofron Dritarja e Dasma:

Plani Falas:

 • 50MB Magazinimi
 • 13 faqe – Redaktues i Paraprakisht Live
 • muzikë
 • Sfondi Video ose Foto
 • RSVP e thjeshtë
 • Mjet standard i planifikimit
 • Temat e lira

Plani Premium ($ 54 / vit):

 • 20 GB ruajtje
 • 60 faqe
 • Gjithçka përfshin planin Falas
 • Temat Premium
 • Sfondet me fotografi dhe video me porosi

5. Woo e dasmës

Woo martese është një ndërtues i faqeve të internetit të dasmave shumë të lavdëruara dhe të njohura. Dasma e Woo është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme sepse është përshtatur posaçërisht për çifte që krijojnë një faqe në internet të dasmave. Wedding Woo siguron një platformë të internetit të dasmave që është shumë e lehtë për t’u krijuar, modifikoni dhe rregulloje. Paraqitja e shablloneve të ofruara nga Wedding Woo është favorizuar nga shumë çifte sepse dizajni i saj me të vërtetë vë në qendër të vëmendjes vetë çiftin.

Wedding Woo e bën shumë të lehtë dhe pa dhimbje të krijosh një uebfaqe e bukur dhe unike e dasmave. Krijuesi i faqes në internet kërkon pagesa pasi nuk ka plan themelor falas. Kostoja e një uebfaqe martese për një vit është 49 dollarë dhe për dy është 69 dollarë. Edhe pse ju keni mundësinë për të provuar paraqitjen, modelin dhe tiparet për 7 ditë falas. Kjo ju jep mundësinë të luani me veçoritë dhe mjetin e ofruar për të parë nëse krijimi i woo dasmës tuaj është përshtatja e duhur për faqen tuaj të internetit të dasmave.

Ekziston edhe një Garancia e kthimit të parave 30-ditore nëse keni nevojë për më shumë se 7 ditë për të marrë vendimin tuaj. Këtu janë veçoritë e ndërtimit të faqes së internetit të dasmave Dasma ofron Woo:

 • Zvarrit dhe lësho ndërtuesin e uebit
 • Widgets të lehta për t’u përdorur si p.sh.
 • Një widget numërimi për të ndjekur datën tuaj të dasmës, widget SoundCloud për të luajtur muzikë, dhe Translator Bing për të sjellë përkthime të menjëhershme, në vend.
 • RSVP në internet që është shumë i personalizueshëm
 • Importoni me lehtësi foto nga facebook dhe Instagram
 • Pranoni kërkesa për këngë
 • Opsione të mbrojtura me fjalëkalim të regjistrit në internet
 • Fotot e pakufizuara Domain me porosi
 • Bandwidth i pakufizuar

6. Glo

glo është mjaft e egër e ndërtuesve të faqeve të dasmave për ta bërë këtë listë. Shtë një lloj i porsaardhuri në skenën e ndërtimit të uebfaqes së dasmave. Por megjithëkëtë, ne kemi përfshirë Glo për shkak të vlerësimeve të tij të ndezura dhe vlerës së madhe.

Kur zgjedhin një ndërtues të faqes së dasmave, shumë çifte duhet të vendosin midis një të bukur dhe dizajn krijues dhe karakteristika mahnitëse dhe të dobishme.

Kjo zgjedhje nuk është një çështje me Glo sepse ofron të dy dizajne të bukura dhe tipare mahnitëse. Temat e bukura të dizajnit Glo ndërthuren hijeshi me çiftet krijojnë aftësi krijuese.

Temat e përgjithshme që Glo i ofrojnë ngjajnë me një dizajni i vjetër stacionar klasor.

Temat e tyre janë shumë të pjekura dhe të rritura por megjithatë kanë një energji argëtuese për ta. Glo ju lejon të përdorni ndërtuesin mahnitës të internetit të dasmave karakteristika që ofrojnë disa ndërtues të tjerë të internetit të dasmave. Ju mund të menaxhoni një listë në internet të miqve, të menaxhoni RSVP, duke përfshirë dokumentet që mund të shkarkohen dhe shumë më tepër.

Glo ofron një mori karakteristikash që i bëjnë të gjitha aspektet kaotike të krijimit të një uebsajti të dasmave shumë më të lehtë. Sidomos nëse duhet të merreni me logjistikë të komplikuar të të ftuarve si psh gjuhë të shumta të folura nga dy familje të ndryshme, Glo është në gjendje të ketë përkthime të shumëfishta për uebfaqen tuaj të dasmës.

Një çështje që disa çifte mund të kenë me Glo është që edhe pse janë temat e tyre i dizajnuar bukur dhe shumë elegante shumë prej tyre dukeshin goxha të ngjashme në një kuptim gjithëpërfshirës.

Glo ofron tre pako të ndryshme: dritë, festë intime dhe festë e madhe. Shumica e çifteve mund të dëshirojnë të zgjedhin paketën e lehtë sepse opsioni më pak i shtrenjtë dhe tiparet e tij mbulojnë pothuajse të gjitha nevojat e dasmës.

Paketë e lehtë 19,99 $ / muaj ose 75,00 $ / vit:

 • Menaxhimi i listës së vizitorëve:
  • Vizitorë të pakufizuar
 • Uebfaqe me faqe të pakufizuara:
  • Shtoni Fotografitë, muzikë, dokumente që mund të shkarkohen, widget, & HTML me porosi.
 • Ngjarje të pakufizuara & Pyetje RSVP:
  • Shtoni në faqen tuaj të internetit dhe zgjidhni cilat vizitorë janë në gjendje të shikojnë.

7. Wix

Wix është një nga ndërtuesit më të përdorur gjerësisht në internet dhe host-in e internetit.

Dhe Karlie Kloss përdor Wix

Pse do ta konsideronit Wix për faqen tuaj të dasmës?

Epo, nëse ndërtuesit e tjerë si Zola nuk i kanë të gjitha opsionet e personalizimit që dëshironi, atëherë diçka si Wix mund të bëjë hile.

Në thelb ju jeni një sulm kontrolli dhe dëshironi atë në rrugën tuaj. (Unë jam ashtu).

Wix ofron një ndërtues të shkëlqyeshëm të një faqe interneti për martesë. Plani falas siguron të gjitha thelbësore për një çift ka nevojë për të krijuar një faqe interneti gjithëpërfshirëse të dasmave. Farë ofrojnë ato:

 • Qasje në një koleksion të gjerë të imazheve, artet e klipeve dhe ikonave. Të gjitha plotësisht të personalizueshme dhe 100% FALAS për t’u përdorur në faqen tuaj Wix.
 • 500MB ruajtje dhe deri në 500MB në bandë
 • qasje e pakufizuar në të gjitha mbështetjet Wix-pas-hap pas hapi, artikuj, mësime video dhe më shumë
 • Wix ShoutOut ju lejon të dërgoni ftesa elektronike të dasmave
  • Përfshinë modele të paracaktuara të ftesave të vendosura në martesë – të plota me RSVP me email
 • Modelet e uebfaqes së dasmave me regjistra të paravendosur
 • Dita e karakteristikave të informacionit në kohë reale të tilla si një numërimi, kushtet e motit dhe azhurnimet e tjera.

Siç u përmend më parë për Wix, plani premium nuk është me të vërtetë i domosdoshëm për një uebfaqe martese, sepse ato ofrojnë shumë më tepër sesa ajo që është zakonisht e nevojshme për një faqe në internet dasme. Duke u thënë kështu, plani i lirë Wix tregon reklamat Wix në faqen tuaj të internetit, kështu që nëse nuk dëshironi që në faqen tuaj, ju mund të dëshironi të zgjidhni planin premium të kombinuar, i cili është 11 $ / muaj.

8. Weebly

Weebly është një ndërtues dhe host shumë i njohur dhe i përdorur gjerësisht i internetit që ofron të gjitha gjërat thelbësore për krijimin e një faqe në internet dasmash.

Weebly ofron një skemë ngjyrash të personalizueshme, si dhe karakteristika të tjera të dizajnit për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Edhe pse disa janë ankuar se modelet e tyre janë datuar pak nga faqosjet e dizajnit më të vjetër të faqes së internetit. Nëse dëshironi një ndërtues të thjeshtë të faqes së dasmës, të thjeshtë, fleksibël dhe falas Weebly është një mundësi e shkëlqyeshme.

Një çështje e vogël që çiftet mund të kenë me Weebly është se planet e tyre falas kanë shtuar Weebly në faqen e tyre dhe gjithashtu do të jetë nën një nënfushë të Weebly.com. Për sa i përket karakteristikave të dobishme logjistike të dasmave, Weebly ju ka mbuluar.

Kjo është ajo që ofrohet me planin falas të Weebly:

 • Ruajtje standarde 500MB
 • Zvarrit dhe lësho ndërtuesin e uebit
 • Siguria SSL
 • Seksione të veçanta të dasmave të përshtatura
  • Përfshirë një në lidhje me Ne, Propozimin tonë, Ceremonia dhe Pritjen, Dasma, faqet e Regjistrimeve tona dhe më shumë
 • Seksioni i veçantë RSVP

Një tjetër tipar unik që ju keni mundësinë të shtoni në faqen tuaj të dasmave Weebly është një dyqan në internet për artikujt që keni blerë për martesën tuaj që nuk ju duhen më. Nëse doni një plan pritës që nuk përfshin reklama Weebly, do të kushtonte 8 $ / muaj (paguhet çdo vit).

përfundim

Shtë shumë e vështirë të japësh një përgjigje vendimtare se cila faqe në internet e dasmave është më e mira. Asnjë çifte nuk është e njëjtë. Midis çdo çifti, ka kaq shumë nevoja dhe kërkesa të ndryshme për faqen e tyre të përsosur të dasmës.

Ndërtuesi më i mirë i faqes së dasmave për shumicën e njerëzve është Zola.

Kjo është thënë se ju mund ta zvogëloni atë më së miri sipas nevojave tuaja specifike. Nëse keni shumë logjistikë të komplikuar dhe pjesë lëvizëse siç janë gjuhët e shumta të folura midis dy familjeve Glo site mund të jetë opsioni juaj më i mirë.

Disa çifte mund të kenë një ide të saktë për atë që dëshirojnë dhe të gjejnë faqet e mbajtjes së martesave shumë kufizuese. Në këtë rast, Wix ose Weebly do të ishte opsioni juaj më i mirë sepse ju mund të dizajnoni shumë faqen tuaj në çdo mënyrë që dëshironi. Kjo është për ata çifte që duan të ndërtojnë gjëra nga e para në vend që të marrin frymëzim nga shabllonet e paracaktuar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector