8 Ndërtuesit e internetit më të mirë për bizneset e vogla (maj 2020)

8 Ndërtuesit e internetit më të mirë për bizneset e vogla (maj 2020)

8 Ndërtuesit e internetit më të mirë për bizneset e vogla (maj 2020)

dëgjoj.

Ndërtimi i faqes tuaj të biznesit të vogël mund të jetë vërtet i vështirë nëse e bëni atë vetë për herë të parë.


Ju dëshironi diçka që duket si AirBnb, por keni një buxhet shumë të kufizuar.

Duhet të ecësh para se të vraposh.

Në vend që të paguani një kompani lokale mijëra dollarë, një mënyrë për të zbritur në tokë është të ndërtoni faqen tuaj.

Ne kemi kapërcyer të gjitha zgjedhjet për ta ngushtuar atë në vetëm disa për t’ju ndihmuar gjeni ndërtuesin më të mirë të internetit për bizneset tuaja të vogla – dhe ndërtoni atë sit të bukur.

Oh – dhe ato nuk kushtojnë shumë!

Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet për biznesin e vogël

 1. Webflow
 2. Shopify
 3. format
 4. Squarespace
 5. Wix
 6. Weebly
 7. SiteBuilder.com
 8. Novi Ndërtues

Ka më shumë se 8 ndërtues të faqeve të internetit në botë, por përmes hulumtimit tonë ne kemi gjetur që këta të jenë më të mirët nga më të mirët. Ata janë të njohur, të besueshëm dhe performojnë.

Tani secila prej këtyre nuk është e përsosur për të gjithë njerëzit, pasi të gjithë kanë nevojat e tyre të veçanta. Kështu që paguan për të hyrë në tiparet një e nga një për të gjetur nugget fshehur që ju nevojiten në të vërtetë.

Le të zhyten thellë në secilën prej tyre tani!

1. Webflow

Rrjedha e internetit është fëmija i lezetshëm në bllok. Ashtë një ndërtues shumë në qendër i faqes në internet, i cili është i afrueshëm për bizneset e vogla që të fillojnë të përdorin menjëherë.

Unë mendoj se është ndoshta opsioni më i mirë i përgjithshëm për pronarët e biznesit të zgjuar, disi të teknologjisë. Gotshtë thjeshtësia dhe drejtimi i Squarespace me fleksibilitetin dhe personalizimin si WordPress. Unë besoj se është një ekuilibër perfekt midis atyre dyve.

It’sshtë një ndërtues vizual i një faqe interneti, një CMS dhe tani në beta, një platformë ecommerce.

gif në shtëpi me rrjedhë

Pika e shitjes së faqes së internetit për një biznes të vogël si veten tuaj? Dizenjoni dhe lansoni pa kod:

karakteristikat e rrjedhës së internetit të biznesit të vogël

Edhe pse Webflow është mjaft i ri në skenë, por bizneset e vogla tashmë e duan atë:

Falënderimi i rrjedhës së faqes në internet

Karakteristikat më të mira të rrjedhës së faqes në internet:

 • Ndërtoni një sit vizualisht pa kod
 • Por kodi gjenerohet nëse punoni me zhvilluesit
 • Ata trajtojnë pritjen – nuk keni pse bëni vetë
 • Modele të mrekullueshme në kërkim për çdo biznes
 • Mbështetje premium
 • Plane të përballueshme duke filluar nga 12 dollarë në muaj
 • Integrimi i Zapier – faqja e azhurnimit të AKA nga një spreadsheet!

Këtu është një shembull i një siti të ndërtuar në Webflow:

Pamje moderne në kërkim – dhe kjo është mjaft e mirë për një kompani të kontabilitetit!

Pro-rrjedhjet e faqes në internet:

 • Modelet e mahnitshme të dizajnit të gatshme për të shkuar – modele shumë kreative
 • Lehtë për t’u përdorur për fillestarët
 • Shumë mundësi personalizimesh për të avancuar
 • CMS i pritur – një alternative për WordPress
 • Tregtia elektronike në beta – një alternative për Shopify nëse nuk jeni e-commerce së pari

Kundërvajtjet e faqes në internet:

 • Meqenëse është më e re, nuk ka aq shumë pro për Webflow për t’ju ndihmuar të ndërtoni
 • Jo aq shumë mbështetje të komunitetit sa WordPress ose platformat më të vjetra

Shikoni rrjedhën e internetit këtu

Shihni rishikimin e plotë të rrjedhës së internetit.

2. Shopify

Shopify ka qenë duke marrë botën e e-commerce nga stuhia vitet e fundit. Në fakt, disa e shohin koleksionin e përgjithshëm të të gjitha dyqaneve të Shopify si një konkurrencë të fuqishme për Amazon dhe alternative për mbajtjen e tyre monopole ndaj konsumatorëve..

Dyqanet e tregtisë elektronike kërkojnë një ton elementësh të ndryshëm sesa shumica e bizneseve të tjera. Për shkak se nuk po përpiqeni t’i detyroni njerëzit të hyjnë në një dyqan fizik, duhet të siguroheni që të gjitha produktet tuaja janë lehtësisht i arritshëm në internet.

Shopify është ndoshta ndërtuesi i e-tregtisë me shiriti më i ulët i hyrjes dhe një nga platformat më të fuqishme. Ndërsa mund të shtoni veçori të tregtisë elektronike për ndërtuesit e tjerë si Wix, Shopify është i përshtatshëm për ato biznese që jetojnë në internet ekskluzivisht.

Ju mund të ndërtoni një bibliotekë të produkteve dhe të përdorni një portal pagesa shumë të efektshëm që do të sigurojë që klientët tuaj janë të kënaqur në çdo hap të rrugës. Pengesa juaj e vetme do të sjellë më shumë trafik në dyqanin tuaj, dhe Shopify ju ndihmon gjithashtu me atë.

Blerje të mirat:

 • Biblioteka e shkëlqyer falas dhe e paguar e-commerce bibliotekë
 • Lehtë për t’u përdorur për fillestarët
 • Me të vërtetë është mënyra më e mirë për të kërkuar faqe të reja të e-commerce
 • CMS i pritur – një alternative për WordPress – pa mirëmbajtje
 • Mbështetje e shkëlqyeshme, e klasit botëror, për klientët
 • 100% e përqendruar në ecommerce

Blerje kundër:

 • Nuk është një gjendje e mirë nëse nuk keni një element të e-commerce
 • Disa tipare kufizuese për SEO
 • Shumë e përballueshme, por blerja e shumë aplikacioneve mund të shtohet

Shikoni Shopify këtu

Shikoni edhe krahasimin tonë të Shopify vs Squarespace.

3. format

Formati është një krijues i faqeve në internet i bërë për profesionistë krijues dhe ai tregon.

Formatuesi i faqes së internetit

Shtë shumë dizajn-qendror dhe i shkëlqyeshëm për fotografët, artistët, dhe më shumë.

Në fakt, Format e zbërthen me profesion:

Formati është i shkëlqyeshëm nëse duhet të vendosni një portofol të shpejtë që duket bukur. Nuk është menduar vërtet për blogerët profesionistë, bizneset në shkallë të plotë me nevoja komplekse ose faqet e e-commerce.

Justshtë thjesht një platformë e bukur, e drejtpërdrejtë e portofolit e krijuar për krijuesit.

Karakteristikat e formatit:

 • Ton temash të para-ndërtuara
 • Aftësitë e tregtisë për shitje në internet
 • Mundësitë e Blogimit
 • Kosto e ulët mujore
 • Mbështetje premium

Planet e formimit të çmimeve: format e çmimeve format

Format që përcaktojnë çmimet e planeve janë shumë të përballueshme, duke filluar nga vetëm 6 dollarë në muaj – me çmim të caktuar për artistët dhe krijuesit e vegjël.

Farë është interesante është që ata çmojnë sipas imazhit – diçka që nuk e bëjnë më shumë ndërtuesit e faqeve në internet – por kjo tregon se sa përqendrohen te krijuesit ata.

Pro Format:

 • E ndërtuar për krijuesit
 • Imazhi qendror
 • Platformë e pritur
 • Mbështetje e integruar
 • Mime të përballueshme

Kundrat e formatit:

 • Mund të mos jetë 100% i përshtatshëm për nevojat tuaja
 • Jo i përshtatshëm për çdo biznes
 • Kufizimet e fotografive dhe faqeve në plane më të vogla

 

4. Squarespace

Për disa kompani, nuk është e mjaftueshme të dukeni të pastra dhe profesionale. Në vend të kësaj, ju dëshironi dal nga turma. Nëse kjo tingëllon si ju, atëherë Squarespace mund të jetë për ju.

Me mençuri funksionale, kjo nuk është platforma më e lehtë ose më e fuqishme në dispozicion, por është një nga më të bukurat dhe mahnitjet. Hapësira katror është ndërtuar për stilistë, që do të thotë se imazhe dhe shabllone në dispozicion këtu janë milje mbi gjithçka që mund të gjeni diku tjetër.

Në përgjithësi, Squarespace është i lehtë për t’u përdorur dhe ofron mjaft veçori (përfshirë tregtinë elektronike), por është më së miri nëse nuk planifikoni të merrni një ton trafiku. Serverat që përdorin nuk janë të nivelit të parë, por ato janë më se të mjaftueshëm për shumicën e bizneseve të vogla.

5. Wix

Wix ka pjesën e tij të drejtë të prishësve, por mund të jetë i shkëlqyeshëm për shumë njerëz.

Ta themi thjesht, pa marrë parasysh çfarë lloj biznesi që po krijoni mund të krijoni një sit me cilësi të lartë me Wix.

Shtë një ndërtues i fuqishëm që është i lehtë për t’u përdorur dhe plotësisht i personalizueshëm. Ju gjithashtu mund ta kontrolloni atë me një provë falas për t’i lagur këmbët tuaja dhe të shihni se sa mirë funksionon para se të kryeni.

Edhe pse do të duhet të shkoni me një plan të paguar për të marrë komplet karakteristikat (si dhe të shmangni reklamat në faqet tuaja), çmimet janë të menaxhueshme. Këtu janë pikat kryesore të asaj që mund të prisni nga Wix.

 • Tërhiqni dhe lëshoni veçoritë – qoftë fotografi, postime në blog ose elementë të tjerë të faqes, mund t’i rregulloni ato në faqet tuaja me lehtësi
 • Optimizimi i Mobile – të gjithë përdorin telefonat e mençur për të gjetur vende të reja, kështu që është thelbësore që faqja juaj të jetë optimizuar për ekranet më të vegjël. Wix përfshin këtë si pjesë të një plani të paguar
 • Domain me porosi – zgjidhni një emër domain që i përshtatet biznesit tuaj dhe kujdeset për të, pa pasur nevojë ta blini diku tjetër
 • Biblioteka e gjerë – shabllonet dhe imazhet janë të bollshme në Wix, duke ju mundësuar juve ndërtoni faqen e ëndrrave tuaja.

Gjëja tjetër e shkëlqyeshme për Wix është që është e përkryer për të porsaardhurit dhe veteranët ashtu. Nëse jeni të njohur me teknologjinë, mund të shtoni më shumë mjete dhe funksione në faqen tuaj pa pasur nevojë të kaloni në një shërbim më të fuqishëm. Të gjitha nivelet e aftësive mund të krijojnë faqe mahnitëse në asnjë kohë.

Sipas mendimit tonë, në fund të ditës, Rrjedha e Uebit mund të jetë më e mirë.

Shikoni Wix këtu

6. Weebly

Ndërtuesi ynë i fundit i faqes në internet është bërë për ata që janë analfabetë teknologjikisht. Nëse ideja për të bërë ndonjë gjë më shumë sesa dërgimi i një emaili ju duket shqetësuese, atëherë mund të dëshironi të zgjidhni Weebly.

Në përgjithësi, ky sistem është ndoshta ai më e lehtë dhe më e drejtpërdrejtë nga të gjithë ndërtuesit e kësaj liste. Një fëmijë mund të krijojë një sit në kërkim profesional me mbikëqyrje minimale, kështu që nuk ka asnjë arsye që të mos mundeni gjithashtu.

Pjesa tjetër e Weebly është se nuk është gjithashtu e ndërtuar për vendet me trafik të lartë. Nëse keni një dyqan dhe thjesht po kërkoni të keni një faqe në internet për klientët tuaj për t’ju gjetur, atëherë ky është opsioni i përsosur.

Sidoqoftë, nëse po kërkoni të shtoni më shumë funksionalitete, Weebly ka kufizime shabllone dhe veçori, prandaj ki kujdes për këtë.

7. SiteBuilder

Si Wix, SiteBuilder është njëkohësisht e thjeshtë për t’u përdorur dhe e fuqishme. Eshte gjithashtu shumë kosto-efektive, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për shumë biznese të vogla.

Ajo që na pëlqen për këtë shërbim është se është gati si i drejtpërdrejtë sa të jetë e mundur. Ju zgjidhni një domain, zgjidhni një model, tërhiqni të gjithë elementët tuaj të ndryshëm në faqet tuaja dhe jeni gati për të shkuar.

Ndërsa nuk ka aq shumë karakteristika si Wix, SiteBuilder është goxha intuitiv dhe i thjeshtë për t’u zotëruar. Gjithashtu, ju mund të blini fushën tuaj përmes faqes, dhe ajo ofron si zgjidhje të tregtisë elektronike ashtu edhe optimizim celular.

8. Ndërtuesi Novi

Novi Builder është një mjet i ri zvarritës dhe hidhni HTML si pjesë e Anëtarësimit në Novi.

S’kam degjuar kurre per te? As ne.

Por është në kërkim të jetë një mundësi mjaft e fortë për formacionin tërheqës dhe rënie.

Pjesa me e mire? Gotshtë një nga çmimet më të ulëta që kemi parë rreth. Paguaj një herë dhe ke një anëtarësim të jetës.

Novi Builder përfshin një larmi të gjerë modelesh HTML falas, që është një avantazh i shkëlqyeshëm për ata që ndërtojnë mjaft faqe në internet ose ashtu si ndryshimi i modeleve të modeleve të tyre tashmë ekzistues. Për më tepër, me ndërtimin e një faqe në internet Novi Builder nuk është aspak stresuese, unë guxoj që të jetë mjaft argëtuese. Ju mund të redaktoni me lehtësi përmbajtjen e faqes tuaj, thjesht tërhiqni blloqet dhe ruajni disa nga paracaktimet tuaja. Ndryshimi i pjesës vizive dhe kodit nuk ka qenë kurrë më e lehtë!

TM1

Nëse doni një kombinim fitues të shablloneve HTML të krijuara paraprakisht plus kodin me burim të hapur, Novi Builder mund të jetë një mjet i shkëlqyeshëm nën radar.

TM2

Karakteristikat më të mira të Ndërtuesit Novi:

• Ju paguani për të vetëm një herë, por mund ta përdorni fjalë për fjalë përgjithmonë
• Do të merrni azhurnime të funksionalitetit në mënyrë të rregullt
• Redaktori i drogës dhe rënies
• monthdo muaj do të merrni edhe më shumë shabllone HTML falas
• Përdorimi i modeleve është i pakufizuar, që do të thotë se mund të përdorni një shabllon disa herë
• Redaktori vizual HTML
• mbështetje 24/7
• Set e shtojcave HTML

Pra, tani le të shohim se si mund të duket faqja juaj e internetit e ndërtuar në Novi Builder.

TM4

Pro Novi Builder:

• Dizajn i jashtëzakonshëm dhe zgjedhje e ndryshme e modeleve
• Modele falas HTML + plus azhurnime të rregullta
• Super e lehtë për t’u përdorur edhe për fillestarët
• Slider Slider
• Shtojca sociale
• Google Map

Krijuesit e Novi Builder:

• Ndonjëherë mund të jetë sfiduese të ndërtohet pasi është e re
• Do të merrni mjaft shabllone që ndoshta nuk do ju nevojiten

Po Ju duhet një Uebfaqe në vitin 2019

Ka Instagram, Facebook, YouTube dhe Yelp që mund të vendosin biznesin tuaj përpara disa syve të syve.

Por me të vërtetë nuk ka asnjë zëvendësim për të zotëruar platformën tuaj – kjo është ajo për të cilën ju jeni në internet.

Këto prona të tjera ju ndihmojnë të merrni shpërndarje, por në fund të ditës, ato janë thjesht platforma me qira.

Ka biznese që mund të largohen pa një faqe në internet, por me mijëvjecarë dhe gjeneratën para dhe pasi të jenë në internet, së pari fituesit do të kenë një sit, dhe humbësit do të zbehen.

Nëse nuk do të ndërtoni një vend vrasës, pesë konkurrentët tuaj më të afërt do, dhe do t’ju tërheqin nga hapësira

Si pronar i një biznesi të vogël, ju e dini që duhet të keni një prani në internet për të qëndruar konkurrues. Edhe nëse operoni ekskluzivisht në një dyqan fizik, një faqe në internet është thelbësore nëse doni të jeni në gjendje të tregtoni veten në mënyrë efektive.

Theështja me të cilën përballen shumë sipërmarrës është se ndërsa ata kanë përpjekjen dhe vendosmërinë për ta bërë këtë të ndodhë, ata nuk i kanë të gjitha burimet e nevojshme për ekzekutojnë qëllimin e tyre. Ndërtimi i një siti kërkon kohë dhe para, apo jo?

Epo, nëse përdorni një nga këta pesë ndërtues të faqeve në internet, mund të kurseni të dy dhe të mundësoni që biznesi juaj i vogël të dalë përpara konkurrencës me faqe të buta dhe profesionale.

Mundësia më e mirë për pronarët e bizneseve të vogla do të ishte gjetja e hosteve në internet që kanë përdoruesit më të thjeshtë të faqeve në internet. Lexoni më shumë për të gjetur ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit për biznesin e vogël.

Si të zgjidhni një ndërtues në internet

Ju keni shumë në pjatën tuaj, kështu që ndërtimi i një uebsajti të ri nga e para mund të duket si një detyrë mbizotëruese. Edhe nëse e dini se çfarë dëshironi, si mund të ngrihet dhe të vrapojë pa kaluar javë ose muaj për të?

Për fat të mirë, ndërtuesit e faqeve të internetit që do t’ju tregojmë se janë të destinuar për pronarët e bizneseve të vogla ashtu si ju. Edhe nëse keni vetëm disa orë këtu dhe atje për të marrë faqen tuaj në internet, kjo është gjithçka që ju nevojitet për ta bërë atë të ndodhë.

Por si mund të jeni i sigurt që keni zgjedhur ndërtuesin më të mirë të faqes në internet për nevojat tuaja? Këtu janë disa elementë themelorë që duhet të merren parasysh kur merrni vendimin tuaj.

Së pari, Kush po përpiqeni të arrini? Para se të futemi në bazat e ndërtimit të një siti, ju duhet të kuptoni se çfarë po përpiqeni të arrini në radhë të parë. Në varësi të modelit tuaj të biznesit, disa karakteristika janë shumë më të domosdoshme se të tjerët.

Për shembull, nëse jeni një planifikues i ngjarjeve, atëherë ju duhet një formë prenotimi në mënyrë që klientët të mund të japin informacione rreth ngjarjes së tyre përmes faqes së internetit. Nëse po shesni produkte në internet, atëherë keni nevojë për veçori të e-commerce.

Të dy këta elementë janë thelbësorë, por jo çdo biznes ka nevojë për to. Pra, për tu siguruar që po merrni rezultate ideale, dëshironi të pyesni se çfarë lloj klientësh jeni duke u përpjekur për të tërhequr, dhe çfarë lloji përvojë ju dëshironi të siguroni. Prandaj, duke pasur parasysh këtë, shihni se cili prej këtyre përbërësve të faqes është më kritik për suksesin tuaj.

User-mirëdashësi

Në këtë rast, ju dëshironi një ndërtues që të jetë i lehtë për t’u përdorur për ju dhe klientët tuaj. Askush nuk do të dëshirojë të vizitojë një faqe që është e ndërlikuar ose konfuze (ose ka lidhje të prishura), prandaj sigurohuni që ndërtuesi juaj i mban gjërat e thjeshta dhe efikase. Për tu siguruar që shërbimi është i lehtë, merrni parasysh këto karakteristika:

 • Modelet dhe fotografitë tërheqëse dhe tërheqëse
 • Paraqitjet e personalizueshme
 • Paneli i kontrollit i thjeshtuar
 • Shtesa të integruara (d.m.th., shporta e blerjes)

Në përgjithësi, ju doni të shmangni çdo ndërtues që kërkon ndonjë gjë si kodimi ose programimi për të marrë tiparet që ju nevojiten. Ju nuk keni kohë ose përvojë për të ndërtuar sende nga e para, kështu që mos harxhoni kohë për ato lloj shërbimesh.

Kur është fjala për user-mirëdashësi, doni të jeni të sigurt që mund ta provoni faqen tuaj para se të shkojë drejtpërdrejt dhe se gjithçka funksionon ashtu si duhet. Butonat, lidhjet dhe opsionet e tjera (si videot) funksionojnë si duhet.

Ndihma për klientët

Meqenëse nuk jeni ekspert në krijimin e një faqe në internet, me shumë mundësi do të keni shumë pyetje kur të filloni. Kështu, ju dëshironi të zgjidhni një ndërtues që do të sigurojë të gjithë mbështetjen që ju nevojitet kur të keni nevojë për të.

Për shembull, nëse keni vetëm kohë për të ndërtuar faqen tuaj në mes të natës, dëshironi të jeni në gjendje të kontaktoni një teknik përmes bisedës live për të kuptuar çdo çështje që mund të hasni. Nëse duhet të prisni disa ditë për një përgjigje, i gjithë procesi mund të jetë shumë më i mundimshëm dhe intensiv.

Mediat sociale

Këto ditë, të gjithë kanë një llogari të mediave sociale (ose pesë). Për të qëndruar konkurrues, duhet të keni një prani edhe në këto platforma. Përderisa nuk keni nevojë të menaxhoni një ton llogari të mediave sociale, duhet të përpiqeni të vazhdoni të azhurnoni me tre të parët (Facebook, Twitter, Instagram).

Kur zgjidhni një ndërtues të faqes në internet, dëshironi të jeni i sigurt se mundeni integroni profilet tuaja të mediave sociale në mënyrë që njerëzit që vizitojnë faqen tuaj të shohin llogaritë tuaja sociale dhe anasjelltas.

Sa më të afërt të jenë ata, aq më e lehtë është të angazhoheni me klientët tuaj. Gjithashtu, shihni nëse mund të menaxhoni llogaritë tuaja sociale edhe përmes internetit. Në këtë mënyrë nuk do të duhet të regjistroheni në shumë shërbime dhe mund të ngarkoni postime në të gjitha platformat në të njëjtën kohë.

Imazhe dhe shabllone

Shanset janë që ju nuk jeni një dizajn grafik, që do të thotë se nuk mund t’i krijoni të gjitha elemente të ndryshme vizuale të faqes tuaj nga e para. Ndërsa mund të paguani dikë për ta bërë këtë për ju, është më mirë të zgjidhni një ndërtues të faqes në internet që ofron një koleksion të gjerë imazhesh dhe shabllone për ju.

Duke shfrytëzuar fotografitë dhe paraqitjet e bëra paraprakisht, mund të kurseni kohë dhe para duke siguruar gjithashtu që faqja juaj të jetë profesionale dhe pa probleme ligjore. Për shembull, nëse shkarkoni fotografi nga interneti, ato mund të licencohen dhe të mbrohen nga të drejtat e autorit, gjë që mund të bëhet një çështje e madhe për ju, poshtë rrugës.

Po në lidhje me WordPress?

Elefanti në dhomë – WordPress.

Po, WordPress është jashtëzakonisht popullor. Jo, nuk është e lirë në asnjë mënyrë.

Shikoni, ne përdorim WordPress për këtë faqe dhe shumë të tjerë. Mund të jetë përshtatja e duhur për ju.

Por nëse po ndërtoni faqen tuaj, WordPress mund të jetë një makth.

WordPress nuk është falas – nëse nuk jeni një zhvillues. Nëse jeni një biznes i vogël me 5 dollarë për të shpenzuar çdo muaj dhe keni 100+ orë për të mësuar se si të krijoni një faqe WordPress, atëherë shkoni për të.

Por nuk duhet të jetë parazgjedhur.

Ju me të vërtetë dëshironi një plan pajtimesh për një ndërtues të faqes në internet si një nga më lart që ka mbështetje të integruar dhe host. Ju nuk doni të merreni me atë.

Për bizneset e mesme me shumë para dhe nevoja shumë të personalizuara, sigurohuni që shkoni me WordPress.

Për një biznes të vogël dhe të ardhshëm, shkoni me një nga sa më sipër. ju lutem.

radhitje

Si pronar i një biznesi të vogël, ju e dini që duhet të keni një prani në internet për të qëndruar konkurrues. Edhe nëse operoni ekskluzivisht në një dyqan fizik, një faqe në internet është thelbësore nëse doni të jeni në gjendje të tregtoni veten në mënyrë efektive.

Theështja me të cilën përballen shumë sipërmarrës është se ndërsa ata kanë përpjekjen dhe vendosmërinë për ta bërë këtë të ndodhë, ata nuk i kanë të gjitha burimet e nevojshme për ekzekutojnë qëllimin e tyre. Ndërtimi i një siti kërkon kohë dhe para, apo jo?

Epo, nëse përdorni një nga këta pesë ndërtues të faqeve në internet, mund të kurseni të dy dhe të mundësoni që biznesi juaj i vogël të dalë përpara konkurrencës me faqe të buta dhe profesionale.

Mundësia më e mirë për pronarët e bizneseve të vogla do të ishte gjetja e hosteve në internet që kanë përdoruesit më të thjeshtë të faqeve në internet. Lexoni më shumë për të gjetur ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit për biznesin e vogël.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector