ביקורות על ענן גוגל מאי 2020 – אירוח מחירים ותכניות

ביקורות על ענן גוגל מאי 2020 – אירוח מחירים ותכניות

ביקורות על ענן גוגל מאי 2020 – אירוח מחירים ותכניות

כמה טוב אירוח ענן של גוגל?


ביקורות על ענן גוגל 3.3 / 5 מבקר {{reviewsOverall}} / 5 משתמשים (5 הצבעות) יתרונות

 1. ביצועים מעולים
 2. שטרות בתוספות ברמת דקה
 3. רשת נתונים פנימית מעולה
 4. ניתוח Big Data קל לשימוש עם BigQuery

חסרונות

 1. רק שלושה מרכזי נתונים
 2. פחות אפשרויות תוכנה מאשר AWS
 3. לא למתחיל

תמיכה 3 מהירות 3 תכונות3.5 ערך 4 שקיפות 3

הסקירה הרשמית שלנו בנושא אירוח ענן ב- Google

אירוח ענן של גוגל הוא שירות יותר של IAAS – תשתית כשירות. גוגל, הקונגלומרט המסיבי של עמק הסיליקון שכולנו התאהבנו ונדע מספק גם שירותי אירוח.

ברמה בסיסית, גוגל מכנה Google Sites זה. זה משמש את המגזרים החינוכיים והממשלתיים מזה זמן רב ליצירת אתרים פשוטים ואינטרא-נטים פשוטים יותר. כרגע הם לא מנסים להתחרות בפלטפורמות וספקי אירוח אתרים אחרים. במקום זאת, הם מנסים את ידם בענף IAAS.

התכונות הטובות ביותר של אירוח ענן של גוגל

שני המתחרים העיקריים של גוגל כוללים שירותי אינטרנט של אמזון (AWS) ואירוח RackSpace. הם מושפעים מאוד מלינוקס – במיוחד הגרסא של גוגל של לינוקס. כן – לגוגל יש גרסאות לינוקס משלה.

ביצועים מעולים

לפלטפורמת Google Cloud יש ביצועים מצוינים. כדי לבדוק זאת היינו צריכים להשוות מינימום של שני שירותים שונים. השתמשנו ב- RackSpace במבחן שלנו מכיוון ש- RackSpace נוטה לעלות על מתחרותיה מבחינת הביצועים. במקרה זה, גוגל ענן הצליחה את ביצועיה של RackSpace. כשבדקנו את Google Cloud מול RackSpace, הצלחנו להשיג את המספרים המשווים עם vCPU אחד מפלטפורמת Google Cloud, בעוד שלקח ל- RackSpace שני vCPUs להשיג את אותם המספרים.

שטרות בתוספות ברמת דקה

לגוגל יש מחשבון תמחור מתוחכם מאוד, והם אפילו הופכים את אלגוריתמי החישוב שלהם לציבוריים – ממש עד קוד JSON החשוף. כאשר כל האלגוריתמים הללו מתרחשים, גוגל תחייב אותך במרווחים של דקה. הם מגדירים חודש כ- 720 דקות, ולמטרות השוואת מחירים, אם היית מבלה את כל החודש במידוד, היית מחויב למשך 720 דקות..

כשאתה רוכש את חבילת ה- IAAS שלהם, המחירים מתחילים ב- $ 6092 לשנה ומתחילים בחבילת אפליקציות האינטרנט שלהם שמונה שרתים.

רשת נתונים פנימית מעולה

זה לא אמור להפתיע, אבל תקן הרשת של גוגל הוא מהשורה הראשונה. כשאתה מגדיר את ה- VMs שלך, אתה יכול ליצור רשתות פרטיות וירטואליות בקלות ובמהירות. זה כולל תת-רשתות ציבוריות ופרטיות שיסדרו את ה- VM’s שלכם. תקבל גישה גם לחומות אש, שערים ונתבים. תמצא שקל להתקין את אלה – אם אתה מכיר את שורת הפקודה של לינוקס. ניווט דרכך בפלטפורמת Google Cloud אינו מצריך רקע בתחום ה- IT. עם זאת, אם אתה רוצה להפיק את המרב מהשירות, סביר להניח שהכי טוב שיש לך כזה.

ניתוח Big Data קל לשימוש עם BigQuery

קהל היעד של פלטפורמת Google Cloud הוא לא רק משתמשי כוח. הם משתמשים בממשק שורת הפקודה כדי לעמוד בקצב מתחרים אחרים בענף IAAS. זה כולל את Microsoft Azure, Amazon Web Services, RackSpace Managed Cloud ו- IBM / SoftLayer, שכולם ממקדים אנשים עם ניסיון במנהל IT – ולא רק למשתמשים בכוח..

אם אתה נופל בקטגוריה זו, פלטפורמת Google Cloud מקלה על ביצוע משימות יומיומיות כמו הקצאת כתובות IP זמניות לכתובות IP.

חסרונות של אירוח ענן של גוגל

יש כמה דברים שמצאנו ש- Google Cloud יכול לעשות טוב יותר. הנה מה שמצאנו.

רק שלושה מרכזי נתונים

ל- Google Cloud יש רק שלושה מרכזי נתונים – ברחבי העולם. יש להם אחד באיווה בארצות הברית, אחד בבלגיה, גרמניה ואחד בטייוואן. לא משנה כמה טוב Google Cloud תעשה במבחני המידוד שלהם, האתר והנתונים שלך ילכו מהר ככל הקישור החלש ביותר. זו הפיזיקה הבסיסית. אם יש לי נגן Blu-ray המחובר ל- HDTV דרך כבל RCA, אני לא מתכוון להעביר בחדות גבוהה. אילוץ הווידיאו דרך כבל RCA, כבל שאינו יכול להתמודד עם הגדרה גבוהה יגרום לו כך שהווידיאו שלי לא ישחק בהגדרה גבוהה. החוליה החלשה תהיה כבל RCA. כדי להשיג HDTV מנגן Blu-ray, אני צריך שיהיה לי נגן Blu-ray, כבל HDMI ו- HDTV. כל קישור צריך להיות מסוגל להתמודד עם רוחב הפס.

אותו עיקרון חל על האינטרנט. כאשר ל- Google Cloud יש רק שלושה מרכזי נתונים, עצם הרשת עליה מבוססת האינטרנט עשויה להאט את האתר שלך. מי שהקשר האיטי ביותר שלך בינך לבין המשאבים שלך קובע את חווית המשתמש.

אני אומר זאת עבור פלטפורמת Google Cloud. לאחרונה הם פתחו מרכז נתונים בדרום קרוליינה בארצות הברית.

פחות אפשרויות תוכנה מאשר AWS

אם הייתם עושים השוואה זה לצד זה עם שירותי האינטרנט של אמזון ופלטפורמת הענן של גוגל, הייתם מגלים כי פלטפורמת הענן של גוגל חסרה קשות. שירותי האינטרנט של אמזון מציעים הרבה יותר אפשרויות וחבילות שירות מאשר פלטפורמת Google Cloud.

לא למתחיל

פלטפורמת Google Cloud אינה מיועדת למתחיל. אני מציין את זה כאן מכיוון שזה שלילי פוטנציאלי ויפנה אנשים – למרות שגוגל עשתה זאת בכוונה. כדי להתחרות בשחקנים הגדולים ביותר בתחום המשחק של IAAS, אתה תקבל את השימוש הטוב ביותר שלך מהשירות אם יש לך רקע במנהל IT.

שורה תחתונה

כשאתה משווה את פלטפורמת הענן של גוגל לכל מתחרותיה, היא מדורגת באותה מידה עם מיקרוסופט אזור. אם המכונה הווירטואלית שבחרתי הייתה מבוססת על גרעין לינוקס, הייתי בהחלט בוחרת בפלטפורמת Google Cloud עבור תאימותה. באופן דומה הייתי בוחר בפלטפורמת Microsoft Azure אם Windows היה ה- VM שבחרתי. שניהם שירותים מצוינים, ודירוג זה לצד זה, פלטפורמת Google Cloud עולה על מיקרוסופט Azure.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector