راهنمای نهایی برای مهاجرت میزبان وب – مقایسه قیمت و برنامه ها – مه 2020

حفظ حضور در اینترنت بخش مهمی از فعالیتهای تجاری شماست. وب سایت شما به عنوان نمایندگی مجازی از نام تجاری شما استفاده می کند و برای افزایش دانش دانش آموزان و مشتریان بالقوه شما در مورد مزایایی که شما به آنها ارائه می دهید کار می کند. با رشد کسب و کار شما ، نیازهای میزبانی وب شما به احتمال زیاد در روند تغییر می کند. انتقال وب سایت به هاست جدید به آسانی بسته بندی چند جعبه و بارگیری کامیون در حال حرکت آسان نیست.


در دنیای مجازی ، مراحل مختلفی وجود دارد که شما باید دنبال کنید تا وب سایت شما از یک سرویس میزبانی به دیگری منتقل شود. هدف نهایی عدم وجود خرابی است که در آن مشتریان و مشتریان بالقوه قادر به دسترسی به وب سایت شما در این فرآیند نباشند. با پیروی از این مراحل ، شما می توانید این کار را انجام دهید بدون اینکه دنیای مجازی متوجه تغییر شود.

 1. ارائه دهنده وب میزبان را پیدا کنید

میزبانی وب سرویس ای است که باعث می شود تا وب سایت شما بتواند وب سایتی را در اختیار شما قرار دهد که با دسترسی اینترنتی به همه افراد قابل دسترسی باشد. بنابراین ، ارائه دهنده میزبان وب شرکتی است که به شما امکان می دهد فضا را در پایگاه داده خود قرار دهید تا پرونده هایی را که برای اجرای وب سایت شما لازم است ، پارک کند. انتخاب ارائه دهنده میزبان وب تصمیمی نیست که شما باید آن را ملایم بگیرید. در اینجا به دنبال ارائه دهنده خدمات میزبان وب چند نکته است که باید در خاطر داشته باشید.

 • مطابقت سیستم عامل

یکی از مهمترین عناصری که باید در ارائه دهنده میزبانی وب جدید به دنبال آن باشید ، سیستم عامل موجود است. شما باید اطمینان حاصل کنید که همان سیستمی است که ارائه دهنده میزبانی وب قدیمی شما از آن استفاده می کند. نگه داشتن همان سیستم عامل به ساده تر کردن روند مهاجرت بدون ایجاد وقفه در سرویس کمک می کند.

اکثر هاستینگ روی سرور لینوکس است و بیشتر میزبان های بزرگ به طور خودکار در این سیستم عامل میزبان هستند. با این وجود هاستهایی وجود دارند که از Windows برای سرورهای خود استفاده می کنند ، بنابراین هنگام ساخت سوئیچ مراقب آن عدم تطابق باشید. بیشتر میزبان ها در لینوکس هستند ، اما آگاه باشید.

 • پشتیبانی فنی قابل اطمینان

پس از اتمام راه اندازی اولیه ، وب سایت کاملاً آسان است. مواقعی وجود دارد که شما باید اطلاعات مربوط به مطالب یا صفحات موجود در وب سایت خود را به روز کنید.

در حالی که به روزرسانی و نگهداری مطالب و کد جلوی سایت شما یک چیز است ، حفظ سرور و بانکهای اطلاعاتی چیز دیگری است. من با حذف تصادفی بانک اطلاعاتی وب سایت وردپرس خود رنج برده ام و برای بازیابی آن مجبور شدم با شرکت میزبان همکاری نزدیک داشته باشم. به همین ترتیب ، شما می توانید سهواً افزونه ها یا افزونه های منسوخ را به وب سایت منسوخ شده وردپرس یا Magento خود اضافه کنید که باعث ایجاد یک خط دیتابیس یا خط مقدم می شود که نمی توانید به تنهایی آن را رفع کنید. حل مسئله احتمالاً دانش فنی بیشتری را نسبت به شما کسب خواهد کرد. اگر سعی در رفع مشکل دارید ، ممکن است ساعت ها یا روزها طول بکشد ، در حالی که یک تیم پشتیبانی خوب میزبانی مانند تیم در Siteground می تواند چند دقیقه آن را رفع کند. وقتی این اتفاق بیفتد ، یک ارائه دهنده میزبان وب با پشتیبانی فنی قابل اطمینان در محل می خواهید. داشتن توانایی دستیابی به پشتیبانی فنی از طریق چت زنده ، ایمیل یا تلفن یک نجات دهنده است.

 • در دسترس بودن فضای دیسک

وب سایت شما به مقدار قابل توجهی از فضای دیسک احتیاج دارد تا پرونده ها و سایر مواد ضروری بتوانند در پشت صحنه کار کنند. اگرچه ممکن است کاملاً نفهمید که همه چیز چگونه کار می کند ، باید یک ارائه دهنده میزبان وب را انتخاب کنید که همان مقدار از دیسک را به عنوان ارائه دهنده فعلی خود ارائه می دهد. شما نمی توانید وب سایت را به یک حساب ارائه دهنده با فضای کمتر در دسترس دیسک منتقل کنید. انجام این کار باعث می شود وب سایت شما به درستی کار نکند و همین امر می تواند وب سایت شما را به دلیل خرابی متوقف کند. این امر باعث می شود تا زمانی که شما این مشکل را حل نکردید ، به مشتریان و مشتریان احتمالی دسترسی پیدا کنید.

حتی اگر برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب فضای عظیمی از دیسک را ارائه دهند ، هنوز هم برخی از موارد پنهان وجود دارد که آنها راجع به جلو به شما نمی گوید. به عنوان مثال ، حتی اگر یک میزبان 30 گیگابایت فضای دیسک ارائه دهد ، بسیاری از آنها به دلایل عملکرد به مقدار مشخصی از آن نیاز دارند تا در همه زمان ها موجود باشد..

یکی دیگر از موارد چاپ خوب ، inodes است. ورودی ها هستند “بانک اطلاعاتی از تمام اطلاعات پرونده به جز محتوای پرونده و نام پرونده”. این کمی مورد پیشرفته است ، اما یک هاست خوب می تواند به شما در پاک کردن یا مدیریت آنها کمک کند. آنها یک عنصر پنهان در میزبانی وب هستند که در مورد آنها زیاد صحبت نمی شود.

 • در دسترس بودن انتقال داده

فضای داده وب سایت به همان شیوه فضای دیسک کار می کند. وب سایت شما دارای تعداد مشخصی از پرونده های داده است تا به درستی کار کند. هنگام مراجعه به ارائه دهندگان احتمالی میزبان وب ، به میزان دسترسی به انتقال داده هایی که ارائه دهنده جدید به شما می دهد توجه کنید. شما باید بتوانید کل سایت خود را بدون اینکه فضای خارج از فضای منتهی شود ، منتقل کنید.

برخی از میزبان ها نقل و انتقالات نامحدودی را ارائه می دهند ، برخی از آنها آن را تعویض می کنند. مراقب اختلاف ویژگی ها بین میزبان باشید زیرا غالباً یکی از ویژگی های شما را محدود می کند اما نه ویژگی دیگر.

 • راه اندازی پایگاه داده

دانستن اینکه چه نوع بانک اطلاعاتی از ارائه دهنده میزبان وب بالقوه استفاده می کند برای شناسایی اینکه آیا این مناسب بودن برای وب سایت شما خواهد بود یا نه ضروری است. بیشتر ارائه دهندگان میزبان وب از پایگاه داده های MS SQL استفاده می کنند که بر روی برنامه های عامل ویندوز اجرا می شوند. ارائه دهندگان که در یک برنامه عملیاتی مبتنی بر لینوکس فعالیت می کنند از پایگاه داده های MySQL استفاده می کنند.

MySQL بسیار محبوب است و در غیر اینصورت همه توسعه دهندگان وب سایت نحوه استفاده از پایگاه داده را می دانند. قبل از تعویض میزبان ، مراقب این کار باشید تا مطمئن شوید مشکلی در آنجا وجود ندارد.

 • زبان اسکریپت

زبان اسکریپت روشی برای برنامه نویسی ارتباط است که وب سایت شما از آن برای انجام کارهای مختلفی که الزامی برای عملکرد صحیح است استفاده می کند. این اتفاقی است که در پشت صحنه اتفاق می افتد و به درک اساسی ، در بهترین حالت ، از طرف شما نیاز دارد.

شما باید از نوع زبان اسکریپتی که وب سایت شما در حال حاضر استفاده می کند آگاه باشید. اگر سایت شما به یک زبان خاص برای اسکریپت نیاز دارد ، مانند PHP ، CGI یا ASP ، می خواهید با یک ارائه دهنده میزبان وب جدید بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که این زبان ها با آن سایت در دسترس هستند. عدم انجام این کار باعث می شود وب سایت شما پس از انتقال همه چیز به ارائه دهنده جدید ، به درستی عمل نکند.

توجه داشته باشید که چند بار میزبان اسکریپت را روی سرور خود بروزرسانی می کند. به عنوان مثال ، برخی افزونه ها یا سیستم عامل ها مانند WordPress به شما نیاز دارند که نسخه جدید PHP را داشته باشید. بعضی اوقات میزبان از شما می خواهد که به صورت دستی از آنها بخواهید که PHP را به روز کنید. این می تواند باعث ایجاد تنش در آینده شود ، بنابراین یک مورد باید از آن آگاهی داشته باشد.

 • عملکرد خوب

وب سایت شما تنها در هنگام عملکرد صحیح تنها جنبه ای ارزشمند از عملکردهای تجاری شما دارد. ارائه دهنده میزبان وب که انتخاب می کنید نقش مهمی در اطمینان از عملکرد صحیح سرورها دارد. با پایین آمدن آن سرورها ، وب سایت شما توسط مشتریان و مشتریان بالقوه غیر قابل دسترسی می شود. نظرات مشتری و وب سایت ارائه دهنده میزبان وب را بخوانید تا نشانه ای از اینکه سرورهای آنها کم می شوند ، به دست آورید. بیشتر ارائه دهندگان درصد از زمان قابل اطمینان بودن سرورهای خود را ارائه می دهند.

اگر یک شرکت تجارت الکترونیک یا مارک تجاری جدی هستید که اعتبار آن را حفظ کرده است ، نمی خواهید از این جنبه نسبت به قیمت گذاری بپردازید. اگر میزبان سابقه به موقع خوبی ندارد ، باید از آنها دوری کنید یا برای افزونگی برنامه ریزی کنید. ارزش این را ندارد که از دست رفته فروش و یا صدمه به اعتبار برند را ریسک کنید.

اگر وب سایت شما به تازگی راه اندازی شده است یا یک تن حجم ندارید ، به روزرسانی آنقدر مهم برای عملکردهای شما نخواهد بود.

 • خدمات قابل اعتماد

جنبه اصلی انتخاب ارائه دهنده میزبان وب ، داشتن خدمات قابل اطمینان است. شما می خواهید فقط از انتخاب ارائه دهنده خودداری کنید تا دریابید که آنها ویژگی ها و امکاناتی را که در وب سایت خود برجسته کرده اند ارائه نمی دهند. ارائه دهنده میزبان وب شما باید در دسترس بودن و آماده بودن به شما کمک کند که آیا شما نیاز به حل مسئله دارید یا فقط سؤالی را مطرح می کنید.

قبل از انتخاب هاست جدید ، شما باید از طریق کانال های خدمات مشتری خود رفته و زمان پاسخگویی آنها را امتحان کنید. چت زنده و پشتیبانی از ایمیل خود را امتحان کنید. اگر در پاسخ به سوالات فروش آهسته باشند ، به احتمال زیاد آنها به درخواستهای پشتیبانی مشتری پاسخ می دهند.

 • مقیاس پذیری

وقتی برای اولین بار وب سایت ایجاد می کنید ، ممکن است شرکت شما هنوز در مرحله راه اندازی قرار داشته باشد. در آن مرحله ، نیازهای میزبانی وب شما در بهترین حالت حداقل است. با این حال ، با افزایش شرکت شما ، وب سایت شما نیز باید افزایش یابد. به همین دلیل ، شما باید یک ارائه دهنده میزبان وب را انتخاب کنید که فضای در حال رشد را برای وب سایت شما فراهم کند. وقتی به گزینه های موجود نگاه می کنید ، طولانی مدت فکر کنید و به سرویس های بزرگترین بسته ارائه دهنده ارائه دهید. یک ارائه دهنده میزبان وب پیدا کنید که امکان مقیاس پذیری را فراهم می کند ، جایی برای رشد نیازهای وب سایت شما.

بسیاری از شرکت های نوپا و شرکت ها به دلیل توانایی سریع در مقیاس ، به سمت سرویس های وب آمازون (AWS) در حرکت بوده اند. اگر یک شرکت نوپا یا رشد اقتصادی هستید ، قطعاً یکی از مهمترین ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید ، زیرا می تواند به معنای رشد یا رکود برای شرکت شما باشد. شما نمی خواهید به یک شرکت میزبانی مشاهده کنید که مقیاس ندارد.

 • مهاجرت آسان سایت

مهاجرت سایت فرایند انتقال فایلهای دیجیتال وب سایت شما و محل میزبان از یک ارائه دهنده میزبان به ارائه دهنده میزبان دیگر است. در مورد ارائه دهنده هاستینگ وب که ممکن است هزینه این سرویس را برای شما هزینه کند ، محتاط باشید. بیشتر ارائه دهندگان معتبر میزبان وب این سرویس را به عنوان راهی برای تشکر از انتخاب آنها برای نیازهای میزبان وب سایت خود ، بصورت رایگان ارائه می دهند.

 • سیستم کنترل پنل کاربر

بیشتر وقت شما هنگام راه اندازی وب سایت خود یا به روزرسانی مطالب و صفحات نیاز به سیستم کنترل پنل دارید که ارائه دهندگان میزبان وب شما حساب شما را تأمین می کنند. این حوزه مدیریت وب سایت است که شما باید با آن ها آشنا شوید و دانش کار در استفاده از آن داشته باشید. هنگامی که به ارائه دهندگان احتمالی میزبان وب مراجعه می کنید ، مشخص کنید که آیا آنها از سیستم cPanel یا سیستم WHM استفاده می کنند. شما می خواهید به دنبال گزینه ای باشید که مطابق با سیستم کنترل پنل ارائه دهنده میزبان وب فعلی شما باشد. این امر باعث می شود سوئیچ به ارائه دهنده جدیدی ساده تر شود.

برخی از ارائه دهندگان میزبانی مانند Rackspace و GoDaddy (میراث) از cPanel استفاده نمی کنند بلکه دارای سیستم کنترل پنل مخصوص به خود هستند. اگر قبلاً از cPanel استفاده می کنید ممکن است ایجاد سوئیچ و یادگیری یک رابط کاربری جدید دردناک باشد.

 1. مالکیت دامنه خود را تأیید کنید

یک قدم مهم برای مهاجرت وب سایت شما به یک ارائه دهنده میزبان وب جدید ، در ابتدا مالکیت دامنه مناسب است. نام دامنه آدرس وب سایت است که مشتریان و مشتریان بالقوه برای رسیدن به وب سایت شما وارد نوار مرورگر می شوند. شما باید سالانه مالکیت این نام دامنه و کلیه جزئیات ثبت نام مربوط ، مانند اطلاعات تماس و روش پرداخت را حفظ کنید.

با وجود جزئیات مالکیت دامنه خود ، باید تعیین کنید که آیا قصد دارید ثبت دامنه را به ارائه دهنده میزبان وب جدید خود منتقل کنید یا به یک سرور نام دامنه جدید تغییر دهید. در اینجا اطلاعات بیشتری درباره هر دو گزینه موجود در فرآیند تصمیم گیری شما وجود دارد.

 • ثبت دامنه را انتقال دهید

وقتی ثبت دامنه را به ارائه دهنده میزبان وب جدید منتقل می کنید ، همه موارد مرتبط با سرویس میزبانی وب سایت خود را به شرکت جدید منتقل می کنید. این فرایندی است که طول می کشد تا چند روز زمان پردازش کامل شود ، اگرچه بیشتر اوقات در یک ساعت اتفاق می افتد. شما باید اطلاعات زیر را به ارائه دهنده میزبان وب قدیمی ارائه دهید.

 • اطلاعات تماس شما
 • لغو یک تنظیم ثبت نام خصوصی یا محافظت شده
 • اجازه شروع انتقال دامنه
 • اطلاعات ارائه دهنده جدید میزبان وب

پس از اتمام روند ، ارائه دهنده میزبان وب قبلی شما تایید الکترونیکی مبنی بر کامل بودن انتقال را برای شما ارسال می کند.

 • تغییر سرور نام دامنه

هنگام کار برای انتقال وب سایت خود به ارائه دهنده میزبان وب جدید ، تغییر سرورهای نام دامنه مسیری آسانتر است که باید دنبال کنید. ثبت دامنه دست نخورده باقی مانده و با ارائه دهنده اصلی نام دامنه (DNS) اصلی شما باقی می ماند. شرکتهای محبوب DNS شامل GoDaddy ، NameCheap و Solutions Network هستند. این شرکت ها به دلیل اینکه ثبت دامنه هستند نسبت به شرکت های میزبان مشهور هستند ، هر چند که هر دو را انجام می دهند. با وجود ارائه دهنده جدید میزبان وب خود ، فقط کافی است سرورهای نام دامنه را از شرکت میزبان قدیمی به شرکت میزبان وب جدید خود اشاره کنید.

 1. یک حساب میزبانی وب جدید باز کنید

انواع ارائه دهندگان میزبان وب برای نیازهای میزبانی وب شما در دسترس هستند. هر یک از اصول و ویژگیهای مشابه شما هنگام مهاجرت وب سایت خود به مکانهای سرور خود را ارائه می دهید. برخی از ارائه دهنده های قابل توجه میزبانی وب شامل شرکت های زیر می باشند.

این لیست فقط شروع به خراشیدن سطح گزینه های میزبانی وب می کند که در دسترس شما است. جستجوی شرکتهای ارائه دهنده وب میزبان را انجام داده و به کلیه گزینه ها ، ویژگی ها و امکاناتی که هرکدام ارائه می دهد ، نگاهی بیندازید. از آن لیست ، شرکتی را انتخاب کنید که به نظر می رسد بهترین مناسب برای شما باشد. ورود به سیستم با یک سرویس میزبانی به اطلاعات اساسی ، روش پرداخت ، نام دامنه و اینکه آیا شما می توانید ثبت نام دامنه را منتقل کنید یا سرور نام دامنه را به راحتی تغییر دهید ، نیاز دارید..

هر سرویس میزبانی وب قیمت خاص خود را تعیین می کند که مبلغ معمولی آن 4.95 دلار تا 9.95 دلار در ماه برای خدمات میزبانی است. اگر یک شرکت جدی هستید ، از لحاظ قیمت از ویژگی های آن کمکی نکنید. اگر بند پول دارید و تازه کار را شروع می کنید ، خوب است که از ارائه دهندگان معتبر کم هزینه شروع کنید.

 1. انتقال داده ها از هاست قدیمی خود

با وجود حساب میزبانی جدید که اکنون فعال است ، زمان آن رسیده است که همه چیز را از حساب سرویس میزبانی وب قدیمی خود شروع به انتقال کنید. از بستن حساب سرویس میزبانی وب قدیمی خود تا زمانی که تمام داده ها و انتقال اطلاعات مربوط به سرویس میزبانی جدید خودداری کنید ، خودداری کنید. پس از بستن حساب قدیمی خود ، ارائه دهنده هاستینگ تمام داده های وب سایت و اطلاعات مربوطه را از سرورهای خود حذف می کند. در آن مرحله ، شما به هر گونه اطلاعاتی که هنوز هم ممکن است در آن سرورها باقی بماند ، دسترسی پیدا می کنید.

هیچ راه ممکن برای بازیابی این اطلاعات پس از حذف وجود ندارد ، که باعث می شود شما از ابتدا و نیاز به ایجاد یک بنیاد وب سایت جدید شروع کنید. شما در حالی که در مراحل بازسازی وب سایت هستید ، زمان دسترسی ارزشمند وب سایت را از دست خواهید داد. زمان تلف شده برابر است با درآمد از دست رفته و منجر به تولید نسل می شود زیرا مشتریان و مشتریان بالقوه قادر به دسترسی به وب سایت شما نیستند.

گفته می شود ، شما باید همیشه از نسخه پشتیبان سایت خود روزانه تهیه کنید تا حتی در سناریوی فوق ، بتوانید فایلهای وب سایت خود را بازیابی کنید. از چندین افزونه و سرویس پشتیبان تهیه کنید تا همه چیز ایمن باشد.

 1. فایل های پشتیبان خود را بارگیری کنید

قبل از شروع انتقال همه چیز از ارائه دهنده میزبانی وب قدیمی خود به ارائه دهنده میزبانی وب جدید ، باید یک فایل پشتیبان از تمام اطلاعات وب سایت فعلی خود ایجاد کنید. در صورت شروع فرایند انتقال به سرویس جدید میزبانی وب ، موانعی از محافظت در شما ایجاد خواهد شد.

روند تهیه نسخه پشتیبان با ورود به سیستم کنترل پنل کاربر شروع می شود. از آن نقطه ، شما باید به بخش کنترل پنل که دارای برچسب “نسخه پشتیبان” یا موارد مشابه است ، دسترسی پیدا کنید. نام دقیق پرونده با توجه به هر سرویس میزبانی وب اختصاصی که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود. در این بخش می خواهید پوشه “public_html” را انتخاب کرده و گزینه بارگیری نسخه پشتیبان را پیدا کنید.

با کلیک بر روی “بارگیری نسخه پشتیبان” ، گزینه های تهیه نسخه پشتیبان را که در دسترس شما است ، خواهید دید. می توانید تصمیم بگیرید که آیا تمام فایلهای پشتیبان وب سایت خود یا بخشهایی از فایلهای پشتیبان زیر دامنه را بارگیری کنید. این یک فرآیند آسان تر برای شما است که به سادگی تمام پرونده های پشتیبان وب سایت خود را به طور کلی بارگیری کنید. تمرکز روی پرونده های زیر دامنه این امکان را دارد که به طور تصادفی از یک پرونده مهم که وب سایت شما باید به درستی کار کند ، چشم پوشی کنید.

تمام فایلهای پشتیبان خود را با فرمت فشرده شده بارگیری کنید که بعداً در سایت ارائه دهنده میزبانی وب جدید ، روی سرورهای موجود بارگذاری خواهید کرد. از فشرده سازی هر یک از این پرونده ها خودداری کنید زیرا این اقدام اتوماتیک سرور میزبانی وب جدید شما هنگام بارگذاری پرونده های پشتیبان شما خواهد بود. با بارگیری کامل ، فایل ها را در رایانه خود ذخیره کنید ، از سیستم کنترل پنل کاربر خارج شوید و به سیستم کنترل پنل کاربر که ارائه دهنده میزبانی وب جدید شما از آن استفاده می کند ادامه دهید..

 1. پرونده های پشتیبان خود را به حساب جدید بارگذاری کنید

پس از ایجاد یک حساب کاربری جدید با ارائه دهنده میزبان وب ، یک ایمیل حاوی اطلاعات خاص در مورد سرویس نام دامنه خود دریافت خواهید کرد. اطلاعات موجود در آن ایمیل سرورهای نام دامنه و جزئیات آدرس IP را برای برنامه میزبانی که انتخاب می کنید به شما ارائه می دهد. برای بارگذاری پرونده های پشتیبان خود در سرورهای جدید میزبانی وب به این اطلاعات نیاز دارید.

فرآیند بارگیری فایل پشتیبان با ورود به سیستم پنل کنترل کاربر در حساب میزبانی وب جدید شما شروع می شود. به دنبال برچسب بخش “پشتیبان گیری” یا چیز مشابه در صفحه اصلی کنترل پنل باشید. در این بخش می خواهید جعبه بارگذاری پرونده را برای انجام بارگذاری کامل سایت پشتیبان پیدا کنید. پس از کلیک بر روی آن دکمه ، شما می توانید فایل پشتیبان را در دیسک سخت کامپیوتر خود بیابید و آن پرونده را برای بارگذاری انتخاب کنید.

با شروع سرور بارگذاری پرونده های پشتیبان وب سایت شما ، شروع به مشاهده به روزرسانی وضعیت در صفحه خواهید کرد. سرور وضعیت خط به خط خود را نمایش می دهد زیرا هر پرونده از پشتیبان شما با موفقیت به مکان سرور جدید منتقل می شود. یک فرآیند بارگذاری عادی شامل دو صفحه است و شما می دانید با پایان یافتن صفحه بارگذاری ، این روند کامل است. بروزرسانی وضعیت بر روی صفحه نمایش نشان می دهد که شما می توانید اکنون شروع به کار بر روی انجام هرگونه تنظیم وب سایت که به نظر شما ضروری است.

 1. عملکرد پایگاه داده را بررسی کنید

از آنجا که سیستم برای انتقال کلیه پرونده های پشتیبان وب سایت شما به محل سرور جدید کار می کند ، به طور خودکار هرگونه نام کاربری و رمز ورود اطلاعاتی را که بخشی از حساب پایگاه داده My SQL شما است ، حذف می کند. به همین دلیل ، شما باید بخش کاربر مربوط به بانک اطلاعاتی را در سیستم کنترل پنل اصلی کاربر قرار دهید و این اطلاعات را وارد سیستم کنید.

همچنین باید در بخش حساب FTP سرورهای میزبانی وب خود ، نام کاربری و سایر اطلاعات اولیه را به روز کنید. برای دستیابی به این هدف ، باید از طریق اطلاعات آدرس IP وب سایت وارد پایگاه داده حساب FTP شوید. سپس می توانید تغییرات لازم را در نام کاربری ، گذرواژه‌ها ، مجوزهای وب سایت و سایر اطلاعات مرتبط ایجاد کنید. قبل از خروج از این قسمت از سیستم کنترل پنل ، تغییرات خود را ذخیره کنید. تغییراتی که در این بخش از فرآیند ایجاد می کنید ، عناصر عملیاتی در پشت صحنه وب سایت شما هستند.

 1. سرورهای نام دامنه خود را تغییر دهید

با استفاده از اطلاعات پشت پرده که به درستی کار می کند ، اکنون باید بر ارائه اطلاعات وب سایت که مشتریان و مشتریان بالقوه هنگام رسیدن به صفحه اصلی وب سایت شما می بینند ، تمرکز کنید. برای این بخش از فرآیند مهاجرت ، مکان سرورهای نام دامنه خود را تغییر می دهید. این فرآیند با ورود به صفحه کنترل ثبت نام حساب ارائه دهنده میزبانی وب شما شروع می شود.

شما به دنبال بخش “سرورهای نام دامنه” یا چیزی با نام مشابه هستید. اطلاعاتی که در آن بخش مشاهده می کنید شبیه به این اطلاعات خواهد بود.

 • Old-Webhost.com
 • Old-Webhost.com

شما می توانید این اطلاعات را با اطلاعات سرور نام دامنه برای حساب میزبانی وب سایت جدید خود جایگزین کنید. اطلاعات جایگزینی برای این فرایند در ایمیل تأییدیه ای است که شما با باز کردن یک حساب سرویس میزبانی وب جدید با ارائه دهنده جدید ، دریافت می کنید. تغییرات را با جایگزین کردن بخش “old-webhost.com” از داده های سرور نام دامنه با اطلاعات new-webhost.com انجام دهید. پس از اتمام ، می توانید تغییرات را ذخیره کرده و از سیستم کنترل پنل کاربر خارج شوید.

 1. از ایجاد تغییرات در وب سایت خودداری کنید

در زمان انتقال به سرور نام دامنه جدید ، از ایجاد تغییر در محتوا یا طرح وب سایت خودداری کنید. از آنجا که سرورها برای ایجاد تغییرات مورد نظر خود کار می کنند ، ممکن است هرگونه اطلاعات جدیدی که اضافه می کنید در محل وب سایت جدید شما ظاهر نشود. به همین ترتیب ، هر گونه اطلاعاتی که در این دوره انتقال حذف می کنید ممکن است پس از اتمام تغییر سرور ، همچنان در محتوا ظاهر شود.

برای تغییر تغییرات سرور نام دامنه می تواند 12 تا 24 ساعت طول بکشد. در طی این مدت ، مشتریان و مشتریان بالقوه شما هنگام رسیدن به صفحه اصلی خود ، همان ظاهر آشنا وب سایت را مشاهده می کنند. وب سایت شما برای تولید فروش باز و پتانسیل های ضبط سرب مانند حالت عادی باقی خواهد ماند زیرا همه کارهای انجام شده در پشت صحنه.

 1. تغییرات میزبانی وب را آزمایش کنید

هنگامی که تغییر سرور نام دامنه کامل شد ، یک ایمیل تأیید کننده از ارائه دهنده میزبانی وب جدید خود دریافت خواهید کرد. در این مرحله ، شما می توانید سرویس میزبانی وب را با ارائه دهنده قدیمی خود لغو کنید زیرا اکنون اطمینان دارید که همه چیز در اختیارتان قرار گرفته است تا وب سایت شما بتواند به طور صحیح در مکان جدید خود عمل کند. با کامل شدن تغییرات ، می خواهید وب سایت را امتحان کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی کار می کند.

هنگامی که وب سایت خود را در مکان جدید خود آزمایش می کنید ، با اطمینان از اینکه تمام پیوندهای خارجی و داخلی شما به درستی کار می کنند ، عملکردهای اصلی را بررسی کنید. یک ایمیل آزمایشی را به وبلاگ یا خدمات اشتراک خبرنامه خود ارسال کنید. به هر یک از صفحات خود نگاه کنید تا اطمینان حاصل کنید که طرح به درستی ظاهر می شود و تمام محتوای شما در جای خود قرار دارد.

اندیشه نهایی

روند مهاجرت یک وب سایت از یک ارائه دهنده میزبان وب به ارائه دهنده دیگر میزبان وب نسبتاً ساده است ، اما همچنین با پیچیدگی قابل حذف است. این چیزی است که هر صاحب مشاغل حداقل یک بار در حرفه خود می گذرد زیرا مشاغل وضعیت فعلی ارائه دهنده میزبانی خود را بهتر می کند. در طول راه می توانید لحظاتی از ناامیدی در درک کامل نحوه تغییر بخش ، بارگذاری پرونده های جدید و یا ایجاد تغییرات مرتبط دیگر وجود داشته باشد.

به همین دلیل ، داشتن ارائه دهنده میزبان وب قابل اعتماد و دارای یک سیستم پشتیبانی فنی کاملاً کاربردی ، مفید است. نکته مهمی که باید هنگام مهاجرت وب سایت خود به یک ارائه دهنده میزبان جدید به یاد داشته باشید این است که یکباره و یک قدم کارها را انجام دهید. اگر مشکلی پیش آمد ، یک فایل پشتیبان تهیه کنید که به راحتی به عنوان مانع محافظت در دسترس باشد. پس از اتمام روند مهاجرت ، یک نفس نفس نفس بکشید و به موفقیت های جدید فناوری خود افتخار کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map