نحوه میزبانی وب سایت – مقایسه قیمت و برنامه ها – مه 2020

نحوه میزبانی وب سایت – مقایسه قیمت و برنامه ها – مه 2020

نحوه میزبانی وب سایت – مقایسه قیمت و برنامه ها – مه 2020

این روزها به نظر می رسد همه و مادرشان وب سایت خود را دارند. با داشتن بسیاری از وبلاگها و سایتهای طاقچه های مختلف در آنجا ، ایجاد و مدیریت صفحه شخصی خود آسان است ، درست است؟ خوب ، این درست است ، اما واقعیت این است که بسیاری از موارد مختلف به میزبانی وب می روند. برای کمک به درک این فرایند ، ما می خواهیم بیش از همه اصول اولیه میزبانی و همچنین آنچه می توانید برای میزبانی وب سایت خود انجام دهید ، مرور کنیم. این که آیا شما به دنبال ورود به وبلاگ نویسی هستید یا می خواهید یک تجارت آنلاین را شروع کنید ، ضروری است که همه چیز موجود را بدانید که در مورد این فرایند و نحوه کار آن بدانید.


میزبانی وب چیست؟?

در هسته اصلی خود ، این سیستم جایی است که یک سایت یا خدمات خاص وب سایت شما را روی یک سرور ذخیره می کند تا به هر جای دنیا دسترسی پیدا کند. اساساً ، این بدان معنی است که تمام داده های وب سایت شما روی یک هارد دیسک ذخیره شده و به اینترنت متصل شده است تا شما یا هر شخص دیگری بتوانید هنگام تایپ دامنه مناسب به آن دسترسی داشته باشید..

بنابراین چگونه است که این از ذخیره کردن همه چیز در رایانه شما و پرش واسطه متفاوت است؟ خوب ، دلیل استفاده از یک سرویس میزبانی وب این است که دیگر لازم نیست نگران استفاده از سرور خود برای نگه داشتن سایت خود در تمام وقت باشید. وقتی در مورد آن فکر می کنید ، می خواهید مخاطبان شما هر ساعت از شبانه روز به صفحه شما دسترسی پیدا کنند ، این بدان معنی است که شما باید یک ارتباط پایدار را حفظ کرده و آن را 24/7 باز نگه دارید. هزینه انجام این کار می تواند بسیار زیاد باشد وقتی مواردی از قبیل قبض های برقی و قابلیت های بی سیم را در نظر می گیرید ، بنابراین معمولاً بهتر است شخص دیگری این موارد را برطرف کند ، بنابراین می توانید نتایج حرفه ای بگیرید.

همچنین ، اگر ابزار یا نرم افزاری برای ساختن سایت از ابتدا روی رایانه خود ندارید ، بدون استفاده از هاست وب می توانید انجام کاری دشوار باشد. بیشتر اوقات برنامه هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از همه عناصر صفحه خود استفاده کنید ، مانند زمینه ها ، دکمه ها و عملکردها (ایمیل ، اشتراک ، تجارت الکترونیک و غیره)

درباره نام دامنه?

وقتی بیشتر میزبان وب را مشاهده می کنید ، خواهید دید که بسیاری از آنها دامنه رایگان یا نوعی میزبان نام دامنه نیز ارائه می دهند. اگر تازه وارد دنیای میزبانی هستید ، ممکن است درمورد اینکه کدام یک از آنها چیست ، دچار سردرگمی شوید ، بنابراین به ما اجازه دهید توضیح دهیم.

نام دامنه آدرس وب سایت شما است. این چیزی است که افراد برای یافتن صفحه شما در نوار جستجوی خود وارد می شوند. هر دامنه بی نظیر است و برای فعال شدن باید ثبت شود. متوجه خواهید شد که دامنه ها پایان های متفاوتی دارند ، مانند .com ، .net ، .org و غیره. در اکثر موارد ، این پسوند مهم است زیرا نوع وب سایت شما را به شما می گوید و از کجا تهیه می شود. به عنوان مثال ، اگر از .org استفاده می کنید ، به احتمال زیاد شما یک سازمان هستید ، در حالی که یک .gov به این معنی است که یک وب سایت دولتی است. پسوند بسته به کشور نیز می تواند تغییر کند ، به طوری که بسیاری از آنها از پسوند مخصوص خود برای نشان دادن منشاء سایت استفاده می کنند. به عنوان مثال ، انگلیس از co.uk استفاده می کند و ژاپن از co.jp استفاده می کند.

در پایان ، یک دامنه به سادگی آدرس سایت شماست و باید بی نظیر باشد. در صورت تمایل می توانید چندین دامنه را به همان مکان وصل کنید (مانند mywebsite.com ، mycoolwebsite.com ، mywebsite.net و غیره). دلیل آن این است که اگر می خواهید مطمئن شوید مخاطبان شما حتی می توانند شما را راحت تر پیدا کنند. به عنوان مثال ، اگر نام سایت شما millerwebsite است ، پس ممکن است بخواهید miller.com ، millersite.com و millerwebsite.com را برای ایمن بودن ثبت کنید. به این ترتیب ، مخاطبان شما حتی اگر آدرس صحیحی نداشته باشند شما را پیدا می کنند. این بیشتر برای شرکتهای بزرگ مفید است که می خواهند اطمینان حاصل کنند که رقبا یا دزدگیرها دامنه هایی را خریداری نمی کنند که به اعتبار آنها آسیب برساند (مانند millerwebsiteucks.com).

ثبت دامنه در مقابل میزبانی وب سایت

بسیاری از میزبان وب ثبت نام دامنه را به عنوان یک سرویس ارائه می دهند ، به این معنی که می توانید دامنه جدیدی را از طریق آنها ایجاد کنید یا یکی از آنها را که قبلاً خود در آن سایت دارید ، انتقال دهید. تا زمانی که دامنه در شرکت های اینترنتی برای نام ها و شماره های اختصاص یافته (ICANN) ثبت شده باشد ، داشتن قانونی است و شما تنها مالک آن هستید.

ثبت دامنه شما برای داشتن یک وب سایت ضروری است ، اما میزبانی وب بیش از همین موارد است. میزبان همچنین تمام داده ها و تصاویر وب سایت شما را ذخیره می کند تا بتوانید صفحه ای را که منطبق با دامنه شما است ، بسازید. هر دو برای آنلاین شدن لازم هستند ، اما دو سرویس متفاوت هستند ، بنابراین آنها را با هم مخلوط نکنید.

انواع میزبانی

چهار راه وجود دارد که می توانید یک وب سایت میزبان داشته باشید: هاست مشترک ، میزبانی VPS ، هاست ابری یا سرورهای اختصاصی. بیایید بیش از هر روش و نحوه عملکرد آنها را مرور کنیم.

میزبانی مشترک

این تقریباً رایج ترین روش برای قرار دادن وب سایت شما به صورت آنلاین است زیرا مقرون به صرفه ترین و ساده ترین استفاده است. روش کار این است که تمام داده های شما به همراه یک وب سایت دیگر در یک سرور ذخیره می شوند. قسمت “مشترک” این نام از این واقعیت ناشی می شود که ده ها ، صدها یا هزاران صفحه در یک سرور وجود دارد. میزبانی مشترک به طور معمول به معنای محدود بودن فضای دیسک و پهنای باند است ، اما برخی از خدمات میزبانی اجازه می دهند گزینه هایی نامحدود را با این ایده که شما از آن زیاد استفاده نخواهید کرد.

فایده استفاده از هاست مشترک ، قیمت و سهولت دسترسی است ، اما نکته منفی این است که شما در میزان ترافیک شما در یک زمان محدود هستید. اگر سایت شما شروع به منفجر شدن و بزرگتر شدن کرد ، به احتمال زیاد به سرور خودتان برای رسیدگی به سرریز نیاز دارید.

میزبانی وب سرور مجازی خصوصی (VPS)

همانطور که از نام آن پیداست ، در این حالت ، شما سرور دیجیتال خود را برای سایت خود دریافت می کنید ، به این معنی که دسترسی و کنترل بیشتری بر نحوه عملکرد آن دارید. با این حال ، به دلیل دیجیتال بودن ، داده های شما هنوز در یک دیسک سخت فیزیکی با سایر سایت ها ذخیره می شوند ، به این معنی که شما هنوز تا حدی محدود هستید که می توانید انجام دهید. به طور کلی ، هاستینگ VPS برای افرادی است که می خواهند کنترل یک سرور اختصاصی بدون هزینه یا منابع نامحدودی را که می توانند با آن داشته باشند کنترل کنند..

سرور های اختصاصی

در این مثال ، سایت شما روی سرور مخصوص به خود قرار دارد ، به این معنی که می توانید داده های مورد نیاز خود را پردازش کنید. این امر برای سایت های بزرگی که ترافیک زیادی داشته باشند مفید نیست زیرا لازم نیست فضای دیسک ، رم یا پهنای باند را با دیگران به اشتراک بگذارید. همانطور که تصور می کنید این همه با قیمت بالایی همراه می شوند. در حالت ایده آل ، شما برای تأمین چنین هزینه هایی از ترافیک زیاد خود درآمد کسب خواهید کرد.

میزبانی ابر

این روزها ، چیزهای بیشتر و بیشتری در “ابر” ذخیره و کنترل می شوند. این اصطلاح به شبکه سرورهایی اطلاق می شود که برای رسیدگی به مواردی مانند سنبله ترافیک و مشکلات پهنای باند با یکدیگر کار می کنند. در حالی که پیش از این همه از طریق زیرساخت های فیزیکی مانند مودم و کابل انجام می شد ، اکنون همه از طریق اینترنت می توان از راه دور انجام داد. این سرویس کمی بیشتر از میزبانی مشترک است و به شما امکان تغییر تنظیمات سرور را نمی دهد ، اما می تواند وب سایت های با حجم بالا را کنترل کند و کنترل بهتری نسبت به میزبانی مشترک یا VPS ارائه می دهد..

شرایط میزبانی

در حالی که ضروری است که روش های مختلف میزبانی وب را بدانید و درک کنید ، بسیار مهم است که شما خود را با همه اصطلاحات و زبانه هایی که در این نوع سایت ها گشوده می شود ، آشنا کنید. اگر نمی دانید معنی چیست ، نمی توانید از آن استفاده کنید و همچنین نمی تواند به شما کمک کند یا به شما آسیب برساند آگاه نیستید. در اینجا مروری بر رایج ترین اصطلاحات میزبانی است که شما باید آنها را حفظ کنید.

پهنای باند

این اصطلاح مربوط به سرعت سرعتی است که با استفاده از آن می توانید داده ها را بصورت آنلاین منتقل کنید. در روز گذشته ، ارسال یک باند پهنای باند برای ارسال پرونده های بزرگ مانند فیلم ها از طریق اینترنت ، به این معنی بود که برای انجام آن باید مجبور به پرداخت هزینه های اضافی شوید. خوشبختانه ، این روزها انتقال اطلاعات به صورت آنلاین (بخشی از ابر به لطف ابر) ارزانتر می شود ، بنابراین پهنای باند به اندازه یک مسئله نیست. معمولاً ، اکثر میزبان وب پهنای باند نامحدود را با این فرض که شما سرویس پخش فیلم یا موارد مشابه آن را اجرا نمی کنید ارائه می دهد.

فضای دیسک

این به میزان فضای هارددیسک شما در سرور مربوط می شود. با میزبانی مشترک ، ممکن است در فضای ذخیره دیسک از زمانی که در سایتهای دیگر ذخیره می شوید ، محدود شوید. با این حال ، برخی از میزبان ها ظرفیت ذخیره سازی نامحدود دارند (دوباره با این فرض که شما از آن استفاده نخواهید کرد). این فضا در گیگابایت (GB) اندازه گیری می شود. اگر میزبان شما فضای ذخیره شما را محدود می کند ، در صورت نیاز به ذخیره فایل های بیشتر در صفحه خود ، مجبور خواهید بود که ارتقا دهید.

بانکهای اطلاعاتی

هر زمان که از یک سیستم شخص ثالث برای ساخت وب سایت خود استفاده می کنید (مانند WordPress) ، باید یک بانک اطلاعاتی در اختیار داشته باشید تا بتوانید هر کاری که انجام می دهید را مدیریت کنید. از آنجا که شما خودتان همه چیز را برنامه نویسی نمی کنید (مانند دکمه ها و عملکردهای صفحه) ، بانک اطلاعاتی به عنوان مغز سایت عمل می کند. به طور معمول ، شما به اندازه وب سایت های خود تعداد دیتابیس های زیادی را بدست می آورید ، با توجه به مسیری که طی می کنید ، برخی از هاست ها بسته به مسیری که طی می کنید ، عرضه محدود یا نامحدودی را ارائه می دهند..

داده WhoIs

هر زمان که یک دامنه ثبت شده باشد ، لیستی از اطلاعات تماس وجود دارد تا نشان دهد چه کسی آن را ثبت کرده است تا هرکسی به هر دلیلی بتواند با آن شخص یا نهاد تماس بگیرد. این داده ها به صورت عمومی منتشر می شود تا افراد بتوانند تأیید کنند که کدام یک دامنه خاص را دارد. هدف از این اطلاعات ، فراهم کردن امکان ردیابی آنلاین بهتر در صورت کلاهبرداری ، هک کردن یا هر چیز دیگری است که نیاز به پاسخگویی شخصی برای دامنه را داشته باشد..

به طور کلی ، میزبانی وب تا زمانی که می دانید چه کاری انجام می دهید یک تجارت نسبتاً ساده است. از آنجا که ما اصول اولیه را تحت پوشش قرار داده ایم ، شما باید درک بهتری از نحوه کار و جمع شدن داشته باشید ، به این معنی که شما نباید در میزبانی وب سایت خود مشکلی داشته باشید. میزبانی مبارک!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector