כיצד לארח אירוח אתרים – השווה מחירים ותכניות – מאי 2020

בימים אלה נראה שלכולם ולאמם יש אתר משלהם. עם כל כך הרבה בלוגים ואתרי נישה שונים בחוץ זה חייב להיות קל ליצור ולנהל את הדף שלך, נכון? ובכן, זה נכון, אבל העובדה היא שהרבה דברים שונים נכנסים לאירוח אתרים. כדי לעזור לך להבין את התהליך הזה, אנו הולכים לעבור על כל היסודות של אירוח, כמו גם את מה שאתה יכול לעשות כדי לארח אתר משלך. בין אם אתם מחפשים להיכנס לבלוגים ובין אם אתם רוצים לפתוח עסק מקוון, חובה שתבינו את כל מה שיש לדעת על תהליך זה ואיך הוא עובד..


מה זה אירוח אתרים?

בבסיסה, מערכת זו היא המקום בו אתר או שירות מסוים מאחסנים את האתר שלך בשרת כך שניתן יהיה לגשת אליו מכל מקום בעולם. בעיקרו של דבר, משמעות הדבר היא שכל נתוני האתר שלך נשמרים בכונן קשיח ומחוברים לאינטרנט כך שתוכלו לגשת אליהם או כל אחד אחר כשאתם מקלידים את הדומיין הנכון..

אז במה זה שונה מאחסון כל מה שנמצא במחשב שלך ודילוג על המתווך? ובכן, הסיבה לשימוש בשירות אירוח אתרים היא שאינך צריך לדאוג לשימוש בשרת שלך כדי לשמור על האתר שלך כל הזמן. כשאתה חושב על זה אתה רוצה שהקהל שלך ייגש לדף שלך בכל שעה ביום, מה שאומר שאתה צריך לשמור על חיבור יציב ולהשאיר אותו פתוח 24/7. עלות הפעולה יכולה להיות גבוהה כשאתה מחשיב דברים כמו חשבונות חשמל ויכולות אלחוטיות, כך שלרוב עדיף שמישהו אחר יתמודד עם כל זה, כך שתשיג תוצאות מקצועיות.

כמו כן, אם אין לך כלים או תוכנה לבניית אתר מאפס במחשב שלך, זה יכול להיות קשה לעשות שום דבר בלי להשתמש במארח אינטרנט. לרוב יהיו להם תוכנות בהן תוכלו להשתמש כדי ליצור את כל האלמנטים בדף, כמו רקעים, לחצנים ופונקציונליות (דוא”ל, מנויים, מסחר אלקטרוני וכו ‘)

מה לגבי שמות מתחם?

כשאתה מסתכל על מרבית מארחי האינטרנט, תראה שהרבה מהם יציעו תחום בחינם או אירוח של שם דומיין כלשהו. אם אתה חדש בעולם האירוח, אתה עלול להתבלבל לגבי כל אחד מהם, אז הרשה לנו להסביר.

שם תחום הוא הכתובת לאתר שלך. זה מה שאנשים יקלידו בסרגל החיפוש שלהם כדי למצוא את הדף שלך. כל תחום הוא ייחודי, ויש לרשום אותו בכדי שהוא יהיה פעיל. תבחין שלתחומים יש סיומים שונים, כגון. Com, .net, .org וכן הלאה. לרוב, הסיומת הזו חשובה מכיוון שהיא תגיד לכם את סוג האתר שהוא והיכן הוא מגיע. לדוגמה, אם אתה משתמש ב- .org, סביר להניח שאתה ארגון, ואילו .gov פירושו שהוא אתר ממשלתי. הסיומת יכולה להשתנות גם בהתאם למדינה, כאשר רבים מהם משתמשים בסיומת שלהם בכדי לסמן את מקור האתר. לדוגמה, בריטניה משתמשת ב- co.uk, ויפן משתמשת ב- co.jp.

בסופו של דבר, תחום הוא פשוט הכתובת של האתר שלך, והוא צריך להיות ייחודי. אתה יכול לצרף דומיינים מרובים לאותו מיקום אם תרצה (כגון mywebsite.com, mycoolwebsite.com, mywebsite.net וכן הלאה). הסיבה לכך היא אם אתה רוצה לוודא שהקהל שלך יוכל למצוא אותך אפילו יותר קל. לדוגמה, אם שם האתר שלך הוא millerwebsite, ייתכן שתרצה לרשום miller.com, millersite.com ו- millerwebsite.com רק כדי להיות בטוחים. ככה, הקהל שלך ימצא אותך גם אם אין להם את הכתובת הנכונה המדויקת. זה מועיל בעיקר עבור חברות גדולות שרוצות להבטיח כי מתחרים או גורמים לא ירכשו דומיינים שעלולים לפגוע במוניטין שלהם (כגון millerwebsitesucks.com).

רשם דומיינים מול אירוח אתרים

מארחי אתרים רבים יציעו רישום שמות דומיין כשירות, מה שאומר שתוכלו ליצור דומיין חדש דרכם או להעביר תחום שכבר בבעלותכם לאתר זה. כל עוד התחום רשום בחברת האינטרנט עבור שמות ומספרים שהוקצו (ICANN), זה חוקי שיהיה, ואתה הבעלים היחיד של זה.

רישום התחום שלך הכרחי כדי שיהיה לך אתר אינטרנט, אבל אירוח אתרים הוא יותר מסתם זה. מארחים מאחסנים גם את כל נתוני האתר והתמונות באתר שלך, כך שתוכל לבנות את הדף המתאים לתחום שלך. שניהם נחוצים כדי להיכנס לאינטרנט, אך הם שני שירותים שונים כך שלא תערבב אותם.

סוגי אירוח

ישנן ארבע דרכים בהן תוכלו לארח אתר: אירוח משותף, אירוח VPS, אירוח בענן או שרתים ייעודיים. בוא נעבור על כל שיטה ואיך הם עובדים.

אירוח משותף

זוהי ללא ספק השיטה הנפוצה ביותר להצבת אתר האינטרנט שלך כיוון שהיא החסכונית והקלה ביותר לשימוש. הדרך בה זה עובד היא שכל הנתונים שלך מאוחסנים בשרת יחד עם המון אתרים אחרים. החלק “המשותף” של השם נובע מהעובדה שיש עשרות, מאות או אלפי עמודים בשרת אחד. אירוח משותף פירושו בדרך כלל שיש לך שטח דיסק רוחב רוחב מוגבל, אך חלק משירותי אירוח מאפשרים אפשרויות בלתי מוגבלות עם הרעיון שלא תנצל את זה יותר מדי.

היתרון בשימוש באירוח משותף הוא המחיר וקלות הגישה אליו, אך החיסרון הוא שאתה מוגבל בכמות התעבורה שאתה יכול להשיג בפעם אחת. אם האתר שלך מתחיל להתפוצץ ולהתחזק, סביר להניח שתזדקק לשרת משלך כדי להתמודד עם הצפת יתר.

אירוח שרת וירטואלי פרטי (VPS)

כפי שהשם מרמז, במקרה זה אתה מקבל שרת דיגיטלי משלך לאתר שלך, מה שאומר שיש לך גישה ושליטה רבה יותר על אופן פעולתו. עם זאת, מכיוון שהכל דיגיטלי, הנתונים שלך עדיין מאוחסנים בכונן קשיח פיזי עם אתרים אחרים, כלומר אתה עדיין מוגבל במידה מסוימת בכמות שאתה יכול לעשות. בסך הכל, אירוח VPS מיועד לאנשים שרוצים שליטה על שרת ייעודי ללא עלות או משאבים בלתי מוגבלים שיכולים להגיע איתו..

שרתים ייעודיים

במקרה זה האתר שלך נמצא בשרת משלו, כלומר אתה יכול לעבד נתונים רבים ככל שתוכל להרשות לעצמך. זה מועיל לאתרים גדולים שמקבלים המון תנועה מכיוון שלא תצטרך לחלוק שטח דיסק, זיכרון RAM או רוחב פס עם אף אחד אחר. כפי שאתה יכול לדמיין, כל זה מגיע במחיר גבוה. באופן אידיאלי, תרוויחו כסף מהתנועה הגבוהה שלכם בכדי לכסות עלויות כאלה.

אירוח בענן

בימינו, יותר ויותר דברים מאוחסנים ומטופלים ב”ענן “. מונח זה מתייחס לרשת שרתים העובדת יחד כדי להתמודד עם דברים כמו קוצים בתעבורה ובעיות רוחב פס. בעוד שלפני הכל זה נעשה באמצעות תשתיות פיזיות כמו מודמים וכבלים, עכשיו הכל ניתן לעשות זאת מרחוק דרך האינטרנט. שירות זה אמנם עולה קצת יותר מאירוח משותף ואינו נותן לך גישה שורשית לשינוי הגדרות שרת, אך הוא יכול להתמודד עם אתרים בעלי נפח גבוה ומאפשר לך שליטה טובה יותר מאשר אירוח משותף או VPS..

תנאי אירוח

אמנם חובה שתכירו ותבינו את השיטות השונות לאירוח אתרים, אך חשוב באותה מידה שתכירו את כל התנאים והלינגו שנזרקים באתרים מסוג זה. אם אינך יודע מה המשמעות של משהו אז אתה לא יכול לנצל את זה, וגם לא תהיה מודע אם זה יכול לעזור לך או לפגוע בך. להלן סקירה של תנאי האירוח הנפוצים ביותר שעליכם לשנן.

רוחב הפס

מונח זה מתייחס לשיעור המהירות שבה ניתן להעביר נתונים באופן מקוון. שוב ביום זה נדרש המון רוחב פס כדי לשלוח קבצים גדולים כמו סרטונים דרך האינטרנט, מה שאומר שאתה צריך לשלם תוספת כסף כדי לעשות זאת. למרבה המזל, בימינו זה הופך להיות זול יותר להעביר נתונים באופן מקוון (בזכות הענן בחלקו) כך שרוחב הפס אינו עניין גדול במיוחד. בדרך כלל, מרבית מארחי האינטרנט יציעו רוחב פס בלתי מוגבל בהנחה שאינך מנהל שירות הזרמת וידאו או משהו כזה..

שטח דיסק

הכוונה לכמות שטח הכונן הקשיח שתהיה בשרת. עם אירוח משותף, יתכן שאתה מוגבל בכמות שטח הדיסק שאתה מקבל מאחר שאתה מאוחסן באתרים אחרים. עם זאת, ישנם מארחים עם נפח אחסון בלתי מוגבל (שוב, בהנחה שלא תנצלו זאת). שטח זה נמדד בג’יגה-בייט (GB). אם המארח שלך מגביל את האחסון שלך, יהיה עליך לשדרג אם אתה צריך לאחסן קבצים נוספים בדף שלך.

מאגרי מידע

בכל פעם שאתה משתמש במערכת צד ג ‘לבניית אתר האינטרנט שלך (כגון WordPress), אתה צריך להיות בעל מסד נתונים שיעזור לנהל את כל מה שאתה עושה. מכיוון שאתה לא מתכנת בעצמך הכל (כגון כפתורים ופונקציות עמוד), מסד הנתונים משמש כמוח האתר. בדרך כלל תקבלו מאגרי מידע רבים ככל שיהיו לכם אתרים, כאשר חלק מהמארחים מציעים היצע מוגבל של שניהם או בלתי מוגבל, תלוי במסלול שתעברו..

נתונים לגבי מי

בכל פעם שרשום דומיין, יש רשימה של פרטי קשר כדי להראות מי רשם אותו כך שכל אחד יכול לפנות לאותו אדם או גורם כלשהו מכל סיבה שהיא. נתונים אלה מתפרסמים כך שאנשים יוכלו לאמת מי הוא הבעלים של דומיין מסוים. מטרת מידע זה היא לאפשר מעקב מקוון טוב יותר רק במקרה של הונאה, פריצה או כל דבר אחר שיחייב אחריות של מישהו על התחום..

בסך הכל, אירוח אתרים הוא עסק פשוט יחסית כל עוד אתה יודע מה אתה עושה. מכיוון שעסקנו ביסודות, עליכם להבין טוב יותר את האופן שבו הכל עובד ונכנס יחד, כלומר, לא אמורים להיות לכם בעיות באירוח אתר משלכם. אירוח שמח!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map