17 مکان برای یادگیری رایگان Google Analytics در سال 2020 (از مبتدی تا حرفه ای)

17 مکان برای یادگیری رایگان Google Analytics در سال 2020 (از مبتدی تا حرفه ای)

17 مکان برای یادگیری رایگان Google Analytics در سال 2020 (از مبتدی تا حرفه ای)

یادداشت ویراستار: این پست برای سال 2019 به روز شده است. ما برخی از سایت های قدیمی تر را که دیگر مرتبط نیستند تغییر دادیم و در منابع جدید جدیدی به آن افزودیم. در اینجا به موفقیت شما در تحلیلی در سال 2019 و بعد از آن می پردازیم!


یادگیری Google Analytics همیشه آسان نیست.

در واقع ، آنقدر پیچیده است که بسیاری از مردم آن را نادیده می گیرند – یک اشتباه بزرگ. اگر بخش عظیمی از روز خود را می گذرانید – هر روز – وب سایت خود را تند و سریع می کنید و آن را برای موتورهای جستجو ، بازدید کنندگان و فروش بهینه می کنید ، پس آیا این منطقی نیست که مطمئن شوید بیشترین زوزه را برای جفت خود به دست آورده اید؟ شما چه کاری را انجام می دهید؟?

مشکل گوگل آنالیتیکس این است که مثل یادگیری یک ورزش جدید مانند گشت و گذار است – وقتی برای اولین بار روی یک تخته موج سواری می ایستید ، مانند “هورای من می توانم اکنون گشت بزنم!” اما پس از آن می فهمید که فراتر از اصول سوار شدن به آب سفید یک منحنی یادگیری شیب دار است. ورود به Google Analytics بسیار آسان است و می بینید که 30 روز گذشته میزان ترافیک شما چقدر بوده است. درک کردن نحوه تجزیه و تحلیل بر اساس جغرافیایی ، منبع ترافیک ، دسته صفحه و غیره بسیار دشوارتر است.

Google Analytics فوق العاده قدرتمند است ، و در حالی که هیچ جایگزینی برای ورود به سیستم و گذراندن زمان با آن وجود ندارد ، منابع زیر به شما کمک می کنند تا شما سریعتر سرعت داشته باشید.

شیرجه رفتن و تفریح ​​کنید.

1. موز

پست های Moz Analytics

Moz شاید مربی برتر توده ها در زمینه بازاریابی ورودی و سئو است که نرم افزاری نیز به فروش می رساند. فداکاری آنها برای آموزش ما بی سابقه است. در وبلاگ خود ، Kristi Hines از طریق نصب بسیار دقیق Google Analytics به شما کمک می کند. کریستی توضیح می دهد که چیست و چگونگی استفاده از آن به نفع شما است. این کامل با تصاویر مربوطه است که شما را در هر جنبه ای از Google Analytics از ابزار ردیابی گرفته تا تنظیمات فروشگاه آنلاین با وب سایت وردپرس خود طی می کند. این برای مبتدی طراحی شده است که از Google Analytics چیزی نمی داند. این کار شما را برای یک تازه کار کامل به یک کاربر برق در چند دقیقه انجام می دهد.

2. آکادمی Google Analytics

عکس آکادمی تحلیلی

درست از خود گوگل ، آکادمی Google Analytics شما را در یک سری از دوره ها و دروس خود گام می گذارد و در آنجا از متخصصان یاد خواهید گرفت. شما می توانید دانش خود را آزمایش کنید و در یک انجمن تعاملی که می توانید از همسالان خود بیاموزید ، به انجمن یادگیری بپیوندید. چه مکانی بهتر برای یادگیری Google Analytics از خود نویسندگان است؟ دوره های آنها شامل اصول اولیه Google Tag Manager ، اصول برنامه تحلیلی برنامه های موبایل ، تجزیه و تحلیل تجارت الکترونیک: از داده گرفته تا تصمیم گیری ها ، اصول بستر های نرم افزاری Google Analytics و اصول دیجیتال تجزیه و تحلیل.

بعد از اینکه احساس کردید همه چیز ممکن است را یاد گرفته اید – یکی از تست های صدور گواهینامه آنها را بگیرید.

3. آموزش Google Analytics & گواهینامه

تصویر آموزش تجزیه و تحلیل

Google با آموزش و گواهینامه های Google Analytics یک قدم جلوتر می رود. در اینجا آنها پیوندهایی به آکادمی Google Analytics که در بالا مشاهده می کنید ، یک لیست بررسی راه اندازی ، راهنمای شروع کار ، یک مرکز کمک و یک مرکز تست ارائه می دهند. با افزودن سمینارها و فیلم ها از جمله دوره های مقدماتی ، میان دوره ای و پیشرفته ، ممکن است یک مربی معتبر در منطقه خود پیدا کنید تا به صورت حضوری بیاموزید.

آنها همچنین برای کسانی که با فیلم ها بهترین یادگیری را دارند پیوندهایی در کانال YouTube خود ارائه می دهند.

4. تیغ اوسام با آویناش کاشیخیک

Appear Razor Analytics

Avinash Kaushik احتمالاً بهترین نویسنده در زمینه Analytics است. او همکار Google است ، اما مرتباً محصولات Google را تبلیغ نمی کند. او می داند که بسیاری از سیستم های تجزیه و تحلیل سازمانی وجود دارد که از Google Analytics فراتر می روند ، بنابراین او به دنبال طیف کامل است. سس مخفی او توانایی او در گرفتن ایده های بزرگ و یادبود و تقطیر ساده آنهاست. وی در کلیه کانالهای بازاریابی دیجیتال لمس می کند تا اثربخشی همه آنها را تجزیه و تحلیل کند و شما را در مسیر درست بیان کند.

بهترین قسمت در مورد نویسندگی او این است که او نظر خود را به شما می دهد و به شما می گوید چه کاری انجام دهید. او می تواند در بعضی موارد بی طرف باشد و در بعضی دیگر بسیار افکار. اما این همان چیزی است که مخاطبان واسطه به آن نیاز دارند ، جهت روشن از جوانب مثبت. من اغلب 1-2 ساعت را صرف جذب مواد او می کنم. خوشبختانه او فقط حدود یک بار در ماه ارسال می کند ، وگرنه من نمی توانم کار واقعی انجام دهم!

راهنمای وبلاگ وی که در بالا پیوند دارد ، شما را از کسی که دانش Google Analytics را با کسی که در Google Analytics ماهر است ، می گیرد. او این کار را در پنج مرحله آسان بیان می کند: (1) مسیر شغلی بهینه را برای شما مشخص می کند ، (2) دو ابزار تحلیلی وب اول خود را بگیرید ، (3) تحصیل کنید ، (4) در دنیای واقعی بازی کنید ، و (5) ) اولین کار تحلیلی خود را پیدا کنید. با رسیدن به مرحله پنجم ، شما 3 تا 6 ماه با این پست وبلاگ سر و کار خواهید داشت. این چیزی نیست که شما یک شبه یاد بگیرید زیرا اطلاعات زیادی برای استفاده وجود دارد.

5. تحلیلی بحث

بحث تجزیه و تحلیل Cutroni

جاستین Cutroni یکی از رهبران برتر اندیشه تحلیلی در این زمینه است. اگرچه این وبلاگ از او به زودی به روز نشده است ، اما برخی از طلا های بی موقع وجود دارد که آن را هنوز هم به یکی از برترین وبلاگ های تحلیلی جهان تبدیل کرده است..

Analytics Talk کل وب سایت خود را در اطراف Google Analytics ایجاد کرده است. آنها چندین پست بلاگ آموزنده ارائه می دهند تا نه تنها در مورد Google Analytics به شما یاد دهند بلکه شما را به روز کنند و با هر چیز جدیدی روبرو شوند. برای اینکه نمونه ای از آنچه آنها ارائه می دهند ، سه پست اول وبلاگ آنها (در زمان این نوشتن) به شرح زیر باشد: 1) درک گزارش کوهورت گزارش Google Analytics ، (2) استفاده از داده های آفلاین و آنلاین برای هدایت بازاریابی Google Analytics ، و (3) درک اندازه گیری متقابل دستگاه و UserID. همه اینها پست های وبلاگ است که به گونه ای طراحی شده است که شما را در صدر موارد جدید Google Analytics قرار دهد.

6. KISSmetrics

وبلاگ Kissmetrics

KISSmetrics یک وبلاگ معتبر در مورد تجزیه و تحلیل ، بازاریابی و آزمایش است. آنها یک موتور جستجوی عالی دارند که منابع زیادی را برای هر کسی که می خواهد Google Analytics را بیاموزد فراهم می کند. KISSmetrics همچنین وبینارهای Analytics را ارائه می دهد. اگر تا به حال یک وبلاگ وجود داشته باشد که از هر چیزی که با Google Analytics ربطی داشته باشد می دانست ، این یکی از این موارد خواهد بود.

البته این مسئله وجود دارد – در بعضی مواقع KISSmetrics شما را در Google Analytics آموزش می دهد ، در بعضی مواقع نشان می دهد که آنها چگونه متفاوت از Google Analytics هستند. من فکر نمی کنم آنها خود را رقیب گوگل آنالیتیکس بدانند ، اما ممکن است برخی از ویژگی های Google Analytics را برای تبلیغ نرم افزار خودشان به حداقل برسانند. من معتقدم که آنها بهترین اهداف را در ذهن دارند ، اما این چیزی است که باید به خاطر بسپارید.

مانند هر چیز دیگری ، قبل از ایجاد تغییرات یادبود در سایت خود ، آنها را با 1-2 منبع دیگر تأیید کنید.

7. ماهر

تصویر ماهر

SkilledUp یک وب سایت است که دوره های یادگیری را در طیف گسترده ای از موضوعات ارائه می دهد. آنها می دانند که Google Analytics می تواند گیج کننده باشد و برای یادگیری برخی رشته ها لازم است. بنابراین ، آنها نه تنها دوره های خود را ارائه می دهند ، بلکه پیوندهایی به سایتهای دیگر ارائه می دهند که دوره هایی مانند Lynda.com را ارائه می دهند. این دوره ها رایگان نیست. با این حال ، آنها کاملاً کامل هستند و هر آنچه را که باید درباره Google Analytics بدانید به شما آموزش می دهند.

8. کتاب الکترونیکی بن بردون: راهنمای مبتدی برای Google Analytics

راهنمای تحلیلی بن باردن

بن بارتون با این کتاب الکترونیکی کار باشکوهی انجام داد. در قالب PDF است و بسیار خوب سازماندهی شده است. اگر مایل هستید یک دوره خودسنجی را به صورت آفلاین انجام دهید ، این روش انجام آن است. این 21 صفحه طول و پر از اطلاعات با همه چیز از جهت گیری به منابع ترافیکی گرفته تا یادگیری مخاطبان شما است. راهنماهای خارج از خط بسیار اندک دیگری وجود دارد که به اندازه این یکی بسیار مفید هستند.

9. راهنمای TakeFlyte

TakeFlyte Analytics

TakeFlyte پستی بسیار کامل و بسیار طولانی ایجاد کرده است که به شما می آموزد همه چیزهایی را که باید در مورد Google Analytics بدانید از نحوه تنظیم حساب کاربری خود به حداکثر رساندن نتایج خود بیاموزید. آنها شما را از مرور منابع ترافیکی به چگونگی تنظیم اهداف می برند. آنها هیچ سنگی نگذاشته می شوند. آنها هر یک را به طور خلاصه می گذرانند ، اما همه چیزهایی را که باید در یک پست وبلاگ واحد بدانید به شما می گوید.

10. پست های تحلیلی Portent Interactive

راهنماهای تجزیه و تحلیل Portent

ایان لوری یکی از جالبترین نویسندگان دنیای بازاریابی دیجیتال است. و تیم وی به عنوان یکی از آژانس های برتر بازاریابی اینترنتی فعالیت دارد. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که پست های وبلاگ آنالیزور هر دو آموزنده و گاه خنده دار باشد. این تیم در کنفرانس های برتر بازاریابی دیجیتال صحبت می کند ، بنابراین می دانید که پست های آنها درجه یک است.

من وبلاگ ها و راهنماهای Portent را دوست دارم – آنها اغلب مورد تفکر و پرشور قرار می گیرند. اگر می خواهید آموزش و پرورش را با روشی جالب تر و پیشرفته تر دریافت کنید ، سایت آنها را به لیست خواندن خود اضافه کنید.

برخی از قدیمی ها اما چیزهای خوب هستند راهنمای ویدیو را نصب کنید و راهنمای ویدیوی آمار اصلی.

بعضی از افراد فقط با فیلم ها بهتر یاد می گیرند. Portent این موضوع را درک می کند ، بنابراین آنها برای آن دسته از زبان آموزان تصویری که در آنجا هستند ، دو فیلم ایجاد کردند. فیلم ها این امکان را دارند که اطلاعات بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری قرار دهند – انتظار دارید که هنگام گرفتن اطلاعات ، فیلم را در حالت مکث قرار دهید.

ویدئوی دوم پس از نصب راهنمای ویدیوی فوق. این یکی از معیارهایی که آنها آمار پایه می نامند می گذرد. همیشه نوشتن مقاله و قلم مفید برای نوشتن اطلاعات مفید است. در ابتدا تمام راه را تماشا کنید ، و سپس دوباره بنویسید مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای دانستن و چگونگی خواندن و درک آمار Google Analytics را دوباره بنویسید..

11. پست های تحلیلی Koozai

پست های تحلیلی Koozai

Koozai یک شرکت بازاریابی دیجیتال مستقر در انگلیس است و خدمات آنالیز را یکی از اصلی ترین تخصص های آنها می داند. آنها اعضای تیم را در روزها و روزهای خارج از سنگر پایین آورده اند ، بنابراین آنها دانش عملی را ارائه می دهند که می توانید امروز از آنها استفاده کنید.

بر خلاف آژانس های دیگر ، آنها وبلاگ خود را به طور مرتب به روز می کنند ، به خصوص در قسمت تحلیلی. آنها همچنین یک تن راهنما و برگه سفید را پوشش می دهند که جنبه بازاریابی دیجیتال و آنالیز را دارد. آنها را برای به دست آوردن بهترین به روزرسانی ها و تاکتیک های تجزیه و تحلیل به آنها اضافه کنید.

12. وبلاگ Loves Data

عاشق وبلاگ داده است

وبلاگ Loves Data یک کشف جدید از طرف من است ، اما یک وبلاگ جالب است که به تجزیه و تحلیل اختصاص دارد. این موضوعات فوق العاده محبوب را پوشش می دهد و دوستانه مبتدی است. من آن را دوست دارم وقتی وبلاگ ها فقط به تعقیب می پردازند و به سؤالات و مشکلاتی که ما به عنوان بازاریابی و متخصصان وب با آنها روبرو هستیم پاسخ می دهم.

یکی از آزار دهنده ترین مشکلات تحلیلی که وبلاگ به آن پرداخته است نحوه حذف اسپم از Google Analytics – مشکلی که اکثر مدیران وب سایت آن را نمی شناسند ، اما آمار ترافیک آنالیز را آلوده می کند. این وبلاگ از سال 2008 شروع شده است ، و بنیامین مانگولد مطالب خود را می داند. او حتی یک دوره رایگان ایجاد کرد …

13. عاشق دوره های تحلیلی داده ها است

عاشق دوره Google Analytics است

این دوره Analytics Essentials از Loves Data روشی جالب برای آشنایی با Google Analytics برای مبتدیان است. بنابراین گوگل آشکارا آموزش های خاص خود را دارد ، اما بعضی اوقات بهتر است یک فرم حرفه ای شخص ثالث را که کاربر نیز هست سریعتر معرفی کنید.

با گرفتن دیدگاه دیگری ، از کسی یاد می گیرید که به احتمال زیاد همان مواردی را که می گذرانید می باشد و از درون گوگل در تیم Analytics خود نیست. این بدان معنی است که آنها می دانند چگونه از یک نرم افزار واقعی مانند یک پزشک واقعی استفاده کنند.

این دوره کاملاً جامع نیست – که می تواند یک چیز خوب باشد. برای منصفانه بودن ، هدف این دوره آموزش شما در مقدمات است ، اما سپس شما را ترغیب به خرید یکی از دوره های پیشرفته تر می کند. در هر صورت ، اگر تازه وارد تجزیه و تحلیل باشید ، مکان خوبی برای شروع است.

14. پست های تجزیه و تحلیل موتور جستجو Land

پست های تحلیلی SEL

Google Analytics و SEM (SEO + PPC) به هم وصل هستند. Search Engine Land منبع برتر کلیه اخبار SEO و PPC است ، بنابراین این سری از پست های با محوریت تحلیلی یک منبع عالی برای به دست آوردن جدیدترین اخبار در دنیای جستجو و تحلیل است..

اگرچه ممکن است پست های تحلیلی فقط به صورت پراکنده در آنجا ظاهر شوند ، اما پست ها و نکاتی بی موقع وجود دارد که در صورت ناآشنایی با آنها باید آنها را مرور کنید. یک روش عالی برای به روز ماندن با جدیدترین و همچنین درک همپوشانی SEM و تجزیه و تحلیل.

15. Google Analytics: راهنمای تناسب حماسی از ساخته شده است

راهنمای تجزیه و تحلیل ساخته شده

Builtvisible یک آژانس بازاریابی دیجیتال با تمرکز فنی است و آنها واقعاً در فضای جستجوگرها و فضای تحلیلی محدودیت هایی را اعمال می کنند. من طرفداران بزرگی از کار آنها هستم و این راهنمای حماسی مبانی Google Analytics را مرور می کند و سپس به سرعت در مباحث و استراتژی های بهبود سیستم عامل پیشرفت می کند.

این پست از کاربران آنالیز میانی ساخته شده است که می خواهند بازی خود را به چه صورت انجام دهند. بعد از خواندن این راهنما بسیار باهوش تر خواهید بود و برای داشتن اطلاعات دیجیتالی باید زبانه ها را در این وبلاگ شرکت نگه دارید.

16. پست های تحلیلی Econsultancy

پست های آنالیز اقتصاد

Econsultancy مانند NPR دنیای بازاریابی دیجیتال است – هوشمند ، قابل دسترسی و جالب. آنها نسبتاً شرکتی متمرکز هستند و گزارشها و آموزشهای نسبتاً گران قیمت را ارائه می دهند ، اما این چیزی است که باعث می شود پست های وبلاگ آنها بسیار با ارزش تر باشد – می دانید که آنها محتوای کاملی را تولید می کنند.

پست های تحلیلی آنها فقط به Google Analytics متمرکز نشده است ، اما مقدار مناسبی از استراتژی ها و تاکتیک ها در آنجا وجود دارد که می تواند برای هر بستر تحلیلی کاربردی باشد. مکان مناسبی برای متخصصان و شرکت کنندگان در زمینه تجزیه و تحلیل شرکتی است.

17. وبلاگ آنالیز برایان کلیفتون

وبلاگ آنالیز برایان کلیفتون

برایان کلیفتون کتاب را در Google Analytics نوشت – بنابراین وی بسیار قابل اعتماد است. این را از زندگی نامه خود بررسی کنید:

“به عنوان اولین سرپرست وب Google Analytics برای اروپا (2005-8) ، برایان تیم پان اروپایی متخصصان محصول را ایجاد کرد. میراث کار او مرکز یادگیری آنلاین گواهینامه انفرادی Google Analytics است (GAIQ) “

اگر به دنبال تاکتیک های پیشرفته و شیرجه عمیق تر در Google Analytics هستید ، قطعاً او را دنبال کنید. وبلاگ وی اغلب با تاکتیک ها و استراتژی های جدید به روز می شود – و پست های وی غالباً کوتاه و شیرین است.

تا آنجا که می توانید تعداد بسیاری از پست های او را بخوانید ، و بعد از آنکه یاد گرفتید ، کتاب خود را خریداری کنید!

یادگیری Google Analytics Beyond Here

این 17 منبع عالی برای یادگیری Google Analytics و نظریه عمومی تجزیه و تحلیل است. با این کارها شروع کنید و هفته ها به طور همزمان هفته ها به خرگوش خرگوش بروید (اگر می خواهید.)

آیا منابع دیگری وجود دارد که شما دوست داشته باشید؟ در این صورت ، در نظرات با ما در میان بگذارید که منابع مورد علاقه شما چیست که در اینجا لیست نشده اند!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector