Jak hostować witrynę internetową – Porównaj ceny i plany – Maj 2020

Obecnie wydaje się, że każdy i ich matka mają własną stronę internetową. Przy tak wielu różnych blogach i witrynach niszowych tworzenie własnej strony i zarządzanie nią musi być łatwe, prawda? Cóż, to prawda, ale faktem jest, że wiele różnych rzeczy idzie na hosting. Aby pomóc Ci zrozumieć ten proces, omówimy wszystkie podstawy hostingu, a także to, co możesz zrobić, aby hostować własną stronę internetową. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć blogowanie, czy chcesz założyć firmę internetową, koniecznie musisz zrozumieć wszystko, co należy wiedzieć o tym procesie i jak to działa..


Co to jest hosting?

U podstaw tego systemu znajduje się miejsce, w którym konkretna witryna lub usługa przechowuje Twoją witrynę na serwerze, aby można było uzyskać do niej dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Zasadniczo oznacza to, że wszystkie dane z Twojej witryny są przechowywane na dysku twardym i podłączone do Internetu, dzięki czemu Ty lub ktokolwiek inny może uzyskać do nich dostęp po wpisaniu właściwej domeny.

Czym więc różni się to od przechowywania wszystkiego na komputerze i pomijania pośrednika? Powodem korzystania z usługi hostingowej jest to, że nie musisz się martwić o używanie serwera do utrzymywania witryny przez cały czas w trybie online. Kiedy myślisz o tym, chcesz, aby Twoi odbiorcy mieli dostęp do Twojej strony o każdej porze dnia, co oznacza, że ​​musisz utrzymywać stabilne połączenie i pozostawać otwarte 24/7. Koszt takiego działania może być wysoki, gdy weźmie się pod uwagę rachunki za prąd i funkcje łączności bezprzewodowej, dlatego zwykle lepiej jest mieć to wszystko przy sobie, aby uzyskać profesjonalne wyniki.

Ponadto, jeśli nie masz narzędzi ani oprogramowania do tworzenia witryny od zera na komputerze, nic nie może zrobić bez korzystania z hosta internetowego. Przez większość czasu będą mieli programy, za pomocą których można tworzyć wszystkie elementy strony, takie jak tła, przyciski i funkcje (e-mail, subskrypcje, eCommerce itp.)

Co z nazwami domen?

Gdy spojrzysz na większość hostów internetowych, zobaczysz, że wielu z nich oferuje darmową domenę lub jakiś hosting nazw domen. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z hostingiem, możesz się pomylić co do każdego z nich, więc pozwól nam wyjaśnić.

Nazwa domeny to adres Twojej witryny. To, co ludzie wpisują w pasku wyszukiwania, aby znaleźć twoją stronę. Każda domena jest unikalna i musi być zarejestrowana, aby była aktywna. Zauważysz, że domeny mają różne zakończenia, takie jak .com, .net, .org i tak dalej. W przeważającej części ten przyrostek jest ważny, ponieważ informuje o rodzaju witryny internetowej i jej pochodzeniu. Na przykład, jeśli używasz .org, najprawdopodobniej jesteś organizacją, podczas gdy .gov oznacza, że ​​jest to strona rządowa. Sufiks może się również zmieniać w zależności od kraju, przy czym wiele z nich używa własnego sufiksu do oznaczenia pochodzenia strony. Na przykład Wielka Brytania używa co.uk, a Japonia używa co.jp.

W końcu domena jest po prostu adresem witryny i musi być unikalna. Jeśli chcesz, możesz dołączyć wiele domen do tej samej lokalizacji (np. Mywebsite.com, mycoolwebsite.com, mywebsite.net itd.). Powodem tego jest to, że chcesz mieć pewność, że Twoi odbiorcy znajdą Cię jeszcze łatwiej. Na przykład, jeśli nazwa Twojej witryny to millerwebsite, możesz zarejestrować miller.com, millersite.com i millerwebsite.com tylko dla bezpieczeństwa. W ten sposób Twoi odbiorcy znajdą Cię, nawet jeśli nie będą mieli właściwego adresu. Jest to szczególnie przydatne dla dużych firm, które chcą zapewnić, że konkurenci lub przeciwnicy nie kupują domen, które mogą zaszkodzić ich reputacji (np. Millerwebsitesucks.com).

Rejestrator domen a hosting witryn internetowych

Wielu hostów internetowych oferuje rejestrację nazw domen jako usługę, co oznacza, że ​​możesz albo utworzyć nową domenę za ich pośrednictwem, albo przenieść już posiadaną do tej witryny. Dopóki domena jest zarejestrowana w Internet Corporation for Assorted Names and Numbers (ICANN), legalne jest posiadanie tej domeny, a ty jesteś jej jedynym właścicielem.

Rejestracja domeny jest niezbędna do posiadania strony internetowej, ale hosting to coś więcej. Hosty przechowują również wszystkie dane i obrazy z Twojej witryny, dzięki czemu możesz zbudować stronę odpowiadającą Twojej domenie. Oba są niezbędne, aby uzyskać dostęp do Internetu, ale są to dwie różne usługi, więc nie pomieszaj ich.

Rodzaje hostingu

Istnieją cztery sposoby hostowania witryny: hosting dzielony, hosting VPS, hosting w chmurze lub serwery dedykowane. Przyjrzyjmy się każdej metodzie i jak działają.

Shared Hosting

Jest to zdecydowanie najpopularniejsza metoda umieszczania witryny w Internecie, ponieważ jest najbardziej opłacalna i najłatwiejsza w użyciu. Działa to tak, że wszystkie twoje dane są przechowywane na serwerze wraz z mnóstwem innych stron internetowych. „Wspólna” część nazwy pochodzi z faktu, że na jednym serwerze znajdują się dziesiątki, setki lub tysiące stron. Hosting współdzielony zwykle oznacza, że ​​masz ograniczone miejsce na dysku i przepustowość, ale niektóre usługi hostingowe oferują nieograniczone opcje z pomysłem, że nie wykorzystasz go zbyt wiele.

Zaletą korzystania z hostingu współdzielonego jest cena i łatwość dostępu, ale wadą jest to, że masz ograniczony ruch, jaki możesz uzyskać jednocześnie. Jeśli Twoja witryna zacznie się wysadzać i powiększać, najprawdopodobniej będziesz potrzebować własnego serwera do obsługi przepełnienia.

Hosting wirtualnego serwera prywatnego (VPS)

Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku otrzymujesz własny serwer cyfrowy dla swojej witryny, co oznacza, że ​​masz większy dostęp i kontrolę nad tym, jak działa. Ponieważ jednak jest on w całości cyfrowy, Twoje dane są nadal przechowywane na fizycznym dysku twardym z innymi witrynami, co oznacza, że ​​nadal jesteś nieco ograniczony, co możesz zrobić. Ogólnie rzecz biorąc, hosting VPS jest dla osób, które chcą kontrolować serwer dedykowany bez kosztów lub nieograniczonych zasobów, które mogą z nim.

Dedykowane serwery

W tym przypadku witryna znajduje się na własnym serwerze, co oznacza, że ​​możesz przetwarzać tyle danych, ile możesz sobie pozwolić. Jest to przydatne w przypadku dużych witryn, które generują duży ruch, ponieważ nie musisz dzielić miejsca na dysku, pamięci RAM ani przepustowości z nikim innym. Jak możesz sobie wyobrazić, wszystko to ma wysoką cenę. Idealnie byłoby zarabiać na dużym ruchu, aby pokryć takie koszty.

Hosting w chmurze

Obecnie coraz więcej rzeczy jest przechowywanych i obsługiwanych w „chmurze”. Termin ten odnosi się do sieci serwerów współpracujących ze sobą w celu radzenia sobie z takimi skokami ruchu, jak i problemami z przepustowością. Podczas gdy wcześniej wszystko to odbywało się za pośrednictwem infrastruktury fizycznej, takiej jak modemy i kable, teraz można to wszystko robić zdalnie przez Internet. Ta usługa kosztuje nieco więcej niż hosting współdzielony i nie zapewnia dostępu root do zmiany ustawień serwera, ale może obsługiwać witryny o dużej ilości i zapewnia lepszą kontrolę niż hosting współdzielony lub VPS.

Warunki hostingu

Chociaż koniecznie znasz i rozumiesz różne metody hostingu, równie ważne jest, abyś zapoznał się z wszystkimi warunkami i żargonem, które są rzucane na tego rodzaju stronach. Jeśli nie wiesz, co to znaczy, to nie możesz z tego skorzystać, ani nie będziesz wiedział, czy może ci to pomóc lub skrzywdzić. Oto przegląd najczęstszych warunków hostingu, które należy zapamiętać.

Pasmo

Termin ten odnosi się do prędkości, z jaką możesz przesyłać dane online. Wcześniej przesyłanie dużych plików, takich jak filmy przez Internet, wymagało ogromnej przepustowości, co oznaczało, że trzeba było dopłacić, aby to zrobić. Na szczęście obecnie tańsze jest przesyłanie danych online (częściowo dzięki chmurze), więc przepustowość nie jest tak dużym problemem. Zwykle większość hostów internetowych oferuje nieograniczoną przepustowość przy założeniu, że nie korzystasz z usługi przesyłania strumieniowego wideo lub czegoś podobnego.

Miejsca na dysku

Odnosi się to do ilości miejsca na dysku twardym na serwerze. W przypadku hostingu współdzielonego ilość dostępnego miejsca na dysku może być ograniczona, ponieważ są one przechowywane w innych witrynach. Jednak niektóre hosty mają nieograniczoną pojemność (ponownie, zakładając, że nie skorzystasz z niej). Ta przestrzeń jest mierzona w gigabajtach (GB). Jeśli Twój host ograniczy przestrzeń dyskową, będziesz musiał dokonać aktualizacji, jeśli chcesz zapisać więcej plików na swojej stronie.

Bazy danych

Za każdym razem, gdy używasz systemu innej firmy do budowy swojej witryny (takiej jak WordPress), musisz mieć bazę danych, która pomoże Ci zarządzać wszystkim, co robisz. Ponieważ nie programujesz wszystkiego samodzielnie (takich jak przyciski i funkcje strony), baza danych działa jak mózg witryny. Zazwyczaj dostajesz tyle baz danych, ile masz stron internetowych, a niektóre hosty oferują ograniczoną podaż obu lub nieograniczoną liczbę, w zależności od obranej trasy.

WhoIs Data

Za każdym razem, gdy domena jest rejestrowana, pojawia się lista danych kontaktowych, które pokazują, kto ją zarejestrował, aby każdy mógł skontaktować się z tą osobą lub podmiotem z dowolnego powodu. Dane te są upubliczniane, aby ludzie mogli zweryfikować, kto jest właścicielem określonej domeny. Celem tych informacji jest umożliwienie lepszego śledzenia online tylko w przypadku oszustwa, włamania lub czegoś innego, co wymagać będzie pociągnięcia osoby do odpowiedzialności za domenę.

Ogólnie rzecz biorąc, hosting jest stosunkowo prostą działalnością, o ile wiesz, co robisz. Ponieważ omówiliśmy podstawy, powinieneś lepiej zrozumieć, jak to wszystko działa i co się łączy, co oznacza, że ​​nie powinieneś mieć żadnych problemów z hostowaniem własnej witryny. Udanego hostingu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map