Szukasz nowego hosta internetowego? Skorzystaj z tej listy kontrolnej

Szukasz nowego hosta internetowego? Skorzystaj z tej listy kontrolnej

Szukasz nowego hosta internetowego? Skorzystaj z tej listy kontrolnej

Jeśli próbujesz wybrać nowego usługodawcę hostingowego i jesteś całkowicie zagubiony, rozumiem cię.


Byłem tam wcześniej.

Krzyczysz na swojego dostawcę hostingu za pośrednictwem jego wątków wsparcia. Są do niczego, reagują, są nieprzydatni, nie chcą iść na kompromis.

A może nigdy wcześniej nie tworzyłeś strony internetowej i nie masz gdzie zacząć.

Być może widziałeś setki list „najlepszych hostów internetowych” i nie wiesz, komu zaufać.

Cóż, dzisiaj przybliżam cię trochę. Skorzystaj z tej listy kontrolnej, aby ustalić, kto powinien być Twoim następnym hostem.

Lista kontrolna hosta dla początkujących

Ta sekcja obejmuje podstawy. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z hosta, zacznij tutaj. W dalszej części tego artykułu mówimy o zaawansowanych funkcjach, które mogą stać się zbyt mylące. Więc jeśli dopiero zaczynasz, przejrzyj tę listę. Pomaga skompletować dokument Excela porównujący firmy hostingowe, które rozważasz i to, jak dobrze spełniają one poniższe kryteria.

 • Jaki rodzaj wsparcia oferuje firma hostingowa? Poszukaj pomocy 24/7 przez telefon, e-mail i czat. Wiele sytuacji kryzysowych związanych z hostingiem nie zdarza się w godzinach pracy biura.
 • Jak szybkie jest wsparcie? Niektóre firmy mogą potrzebować godzin lub dni, aby odpowiedzieć na bilety (Rackspace). Inne są super szybkie i reagują natychmiast (SiteGround).
 • Ile stron internetowych może pomieścić plan hostingowy? Niektóre pakiety początkowe na hostach, takie jak WP Engine, pozwalają tylko na jedną stronę internetową. Podczas gdy inne, takie jak SiteGround i HostGator, pozwalają na nieograniczoną liczbę stron internetowych. Jest to ważna funkcja, ale nie opieraj swojej decyzji na tym samym.
 • Jaka jest gwarancja bezawaryjności? Czy firma hostingowa oferuje 99,99% gwarancji bezawaryjności? Oznacza to, że gwarantują, że twoja strona prawie nigdy się nie zawiedzie. Przeczytaj recenzje hostingu w Internecie, aby zobaczyć prawdziwe wrażenia użytkowników.
 • Czy host oferuje bezpłatną migrację? Migracja witryny do nowego hosta jest trudnym zadaniem. Nawet doświadczeni programiści i właściciele witryn popełniają błędy przy przenoszeniu hostów. Jeśli Twoja firma hostingowa oferuje Ci to, to ogromny zysk.
 • Czy automatycznie wykonują kopię zapasową witryny?? Zdarzają się błędy. Najlepsi gospodarze automatycznie wykonają kopię zapasową witryny. Niektórzy przebiegli gospodarze tego nie uwzględniają i mogą przypadkowo obciążyć Cię opłatą w wysokości do 150 USD, jeśli przypadkowo usuniesz witrynę.
 • Czy host obejmuje łatwe instalacje popularnych platform internetowych?? Niezwykle powszechne jest, aby hosty internetowe instalowały za pomocą jednego kliknięcia popularne aplikacje, takie jak WordPress, Magento, Drupal itp. Upewnij się, że Twój host oferuje to, jeśli nie, to czerwona flaga.

Zaawansowana lista kontrolna hosta internetowego

Przechodząc do bardziej zaawansowanych funkcji, są to rzeczy, których nie chcesz przegapić, jeśli masz nieco więcej doświadczenia. Są to rzeczy, które możesz spotkać w przeszłości, których frustracja jest bardzo frustrująca. Nawet jeśli jesteś początkującym, jeśli masz dość dużą lub złożoną witrynę, zechcesz to zanotować.

 • Czy host oferuje etapowanie jednym kliknięciem? Utworzenie kopii przejściowej dla rozwoju witryny jest niezwykle ważne. Tworzenie i przenoszenie domen pośrednich może być uciążliwe. Wybierz hosta, który to ułatwi.
 • Czy masz limit rozmiarów bazy danych, aby wykonać kopię tymczasową? Nawet firmy hostingowe oferujące stopniowanie za pomocą jednego kliknięcia mogą mieć ograniczenie wielkości bazy danych. To może być bardzo frustrujące. Rozmiar bazy danych wpływa na rozmiar i jakość obrazów, liczbę stron, bez względu na to, czy korzystasz z platformy e-commerce, czy też inne punkty danych.
 • Czy strona oferuje integrację z Git? FTP to oldskulowy sposób aktualizacji witryny. Prawdziwi programiści witryn używają jakiejś formy zarządzania zmianami, takiej jak Git. Dobrzy gospodarze oferują łatwą integrację z witryną.
 • Ograniczona liczba i-węzłów do działania Gita? I-węzły to małe pliki tworzone przez witrynę i często mogą się sumować, jeśli korzystasz z witryny e-commerce lub innej witryny z dużą ilością punktów danych. Posiadanie „nieograniczonego” hostingu może być bardzo frustrujące i wtedy zdajesz sobie sprawę, że nie dotyczy to i-węzłów.
 • Co się stanie, jeśli Twoja witryna zostanie zhakowana? Witryna kliencka, nad którą pracowałem, została zhakowana, a witryna SiteGround usunęła całą naszą witrynę, aby zapobiec infekowaniu innych witryn na udostępnianym hoście. Z ich perspektywy może to być konieczne, ale nie wydawało nam się to uczciwe. Nie ostrzegali nas właściwie, co spowodowało ogromny ból głowy.
 • Czy host oferuje monitorowanie złośliwego oprogramowania?? Kolejny miło mieć przedmiot, chociaż powinieneś również uzyskać dedykowaną usługę, taką jak Sucuri.net, aby naprawdę upewnić się, że jesteś objęty ubezpieczeniem.

Przy wyborze nowego hosta należy szukać wielu innych elementów. Spojrzenie na cenę to tylko jeden aspekt. Jeśli tworzysz niewielką witrynę z hobby, będziesz w porządku z najtańszą dostępną z przyzwoitymi recenzjami. Ale jeśli Twoja firma korzysta z witryny wysokiej jakości, musisz znaleźć hosta, na którym możesz polegać. Host z potrzebnymi funkcjami i jakością.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector