14 najlepších poskytovateľov a služieb v oblasti cloudhostingu (máj 2020)

14 najlepších poskytovateľov a služieb v oblasti cloudhostingu (máj 2020)

14 najlepších poskytovateľov a služieb v oblasti cloudhostingu (máj 2020)

Hľadáte najlepší cloudový hosting, ale netušíte, kde začať?


Cloud pre rôznych ľudí znamená rôzne veci. 

V podstate hľadáme rýchly, distribuovaný a škálovateľný hosting – s dobrou podporou a za cenu, ktorá vyhovuje podnikania..

najlepší hosting pre malé podniky

Cloud computing viedol k rozmachu možností hostenia. Mnoho hostingových služieb vstúpilo na trh s cloudovými servermi, ale to môže spôsobiť, že zákazníci sa cítia zmätení z toho, či skutočne dostanú najlepší cloudový hosting. Pozrime sa na 14 pôsobivejších možností na trhu a potom vysvetlíme, čo je cloudový server a ako by ste mohli mať úžitok z registrácie s poskytovateľom cloudových hostingových služieb..

Pomocou tohto prieskumu si môžete vybrať najlepší cloudový hosting v máji 2020.

1. Cloudways Cloud Hosting

cloudways

Vyvolávacia cena: 10 dolárov mesačne

Doba odozvy: 710 ms

uptime: 99,99%

Vyskúšajte službu Cloudways Pricing

Cloudways je hostingová spoločnosť, ktorá sa zameriava na poskytovanie veľkého množstva energie za primeranú cenu. Nie sú absolútne najlacnejšie v sektore hostenia cloudových serverov, ale ich cena za cloudové servery predstavuje vynikajúcu hodnotu za množstvo energie, ktorú poskytujú systémy. Spoločnosť ponúka možnosť hostenia vašich stránok na mnohých platformách hostovania cloudových serverov vrátane:

 • Digitálny oceán
 • Linode
 • Vultr
 • Webové služby Amazon
 • Platforma Google Cloud

Môžete tiež nájsť ceny cloudových serverov, ktoré zodpovedajú širokej škále mierok. Ich plán 10 $ mesačne poskytuje inštanciu s jediným jadrom, ale môžete si vyskúšať možnosti, ktoré ponúkajú kdekoľvek, od dvojjadrových až po 32-jadrové riešenia. Akonáhle sa dostanete do 32-jadra sveta, samozrejme máte čo do činenia s podnikovými cloudovými hostingovými riešeniami, takže očakávajte, že zaplatíte severne od 1 000 dolárov.

Cloudways nedostáva skvelé známky za zákaznícku alebo technickú podporu. V mnohých prípadoch ste sami, ak chcete používať vlastný kód alebo menej bežných riešení. Pravdepodobne to nie je skvelá voľba pre ľudí, ktorí majú málo alebo žiadne technické znalosti, ale ponúkajú skvelé ceny cloudových serverov pre ľudí, ktorí by mohli chcieť AWS, ale nechcú sa dostať na burinu tak, ako často vyžadujú ponuky Amazonu..

Pozrite si našu úplnú recenziu v službe Cloudways

2. Cloud Cloud riadený webom

liquidweb

Vyvolávacia cena: 51 dolárov mesačne

Doba odozvy: 150 ms

uptime: 100%

Prezrite si ceny tekutého webu

Liquid Web ponúka to, čo možno ľahko charakterizovať ako jednu z najlepších cloudových služieb na trhu. Postupom stanovovania cien cloudových serverov je však pre zákazníkov na základnej úrovni veľmi ťažké získať si domácnosť. Aj keď ste ochotní zaplatiť za najlepší cloud hosting v okolí, ich tendencia šíriť svoje služby do rôznych „produktov“ môže veci zmiasť..

Ich produkty cloudového webhostingu sú rozdelené do zhruba štyroch druhov hostingových balíkov. V poradí od najmenšieho po najmocnejšieho sú tieto:

 • Cloudové weby
 • Cloud VPS hosting
 • Dedikovaný server založený na cloude
 • Osobný cloudový hosting

Možnosť cloudových serverov je funkčne neobmedzený hosting doménových mien. Mnohé z nich však môžete do účtu vložiť za 51 dolárov mesačne. Cloud VPS je v podstate rovnaký ako pri použití virtuálneho súkromného servera alebo vyhradeného servera s tým rozdielom, že je hostený v cloude a v dôsledku toho je trochu škálovateľnejší. Rovnaká myšlienka platí aj pre špecializované riešenia cloudhostingu, okrem toho, že máte celú inštanciu pre seba, namiesto zdieľania rozdelených zdrojov s ostatnými.

Asi najzaujímavejšou možnosťou je však osobný cloud hosting. Toto je pre vás v podstate celý cloudový systém. Predstavte si, že za začiatok platíte na sever od 1 500 dolárov mesačne. Pre spoločnosti, ktoré požadujú významnú palebnú silu, je to niečo, čo dodáva niekoľko ďalších poskytovateľov webhostingu. Môžete dokonca rozdeliť svoju inštanciu pomocou plánov nižšej úrovne, ktoré umožňujú naraz až 5 virtuálnych serverov bežiacich súčasne v rovnakom cloudu.

Ďalšou nevýhodou Liquid Web je, že ponúkajú pomoc pri riešení širokého spektra problémov podnikového webhostingu. Môžete napríklad získať pomoc s:

 • Zhoda PCI pre webové stránky elektronického obchodu
 • Súlad HIPAA pre poskytovateľov zdravotníckych služieb
 • Hosting aplikácií

Vaše cloudové inštancie sa budú spúšťať na moderných diskoch SSD v dátových centrách, ktoré majú viacnásobné redundancie z hľadiska ukladania aj napájania. Ak chcete absolútne najlepšiu spoločnosť poskytujúcu cloudové služby a ste ochotní vyslať peniaze, aby sa to stalo, je ťažké zladiť Liquid Web. Pre všetkých ostatných to bude pravdepodobne dosť drahý.

Pozrite si našu úplnú recenziu na webe LiquidWeb

3. A2 Hosting Cloud VPS

A2Hosting

Vyvolávacia cena: 5,00 dolárov mesačne

Doba odozvy: viac ako 1 000 ms

uptime: 99%

Vyskúšajte A2 Hosting Cloud VPS

Ak hľadáte jednu z lacnejších možností spomedzi popredných poskytovateľov cloudových služieb, A2 Hosting robí veľmi dobrú prácu pre zákazníkov v tomto výklenku. Aj keď nebudete mať bleskovú rýchlosť, môžete získať štvorjadrový balík s prístupom root iba za 15 dolárov mesačne. Pozoruhodné je, že ponuky hostingu A2 sa považujú za paralely s hostingom VPS, ale v tomto cenovom rozpätí je limit, ktorý môžete očakávať..

Ak sú však všetky veci rovnaké, spoločnosť robí dobrú pracovnú ponuku a poskytuje stimuly. Existuje záruka vrátenia peňazí. Každý účet obsahuje bezplatnú jednotku SSD a najmenej 2 TB mesačne na šírku pásma. Poskytujú tiež nepretržitú technickú a zákaznícku podporu počas celého roka, a to vrátane telefonickej pomoci.

Ak hľadáte čo najbližšie k bezrizikovej možnosti, ako začať s cloudhostingom, A2Hosting vás oslovil. Ľudia, ktorí hľadajú skutočne podnikové dátové centrá, ktoré sú vysoko citlivé, však môžu hľadať inde, najmä vzhľadom na to, že ich špičkové ponuky nie sú pre relatívne vysoké ceny vynikajúcou hodnotou. Na spodnom konci trhu sú však dobré možnosti.

Pozrite si našu úplnú recenziu hostiteľa A2

4. SiteGround

Siteground

Vyvolávacia cena: 80 dolárov mesačne

Doba odozvy: 710 ms

uptime: 99,99%

Zobraziť cenovú ponuku SiteGround

SiteGround sa snaží skombinovať dobrý výkon, ktorý nie je vynikajúci, s radom bezplatných správ, ktoré oslovia ľudí, ktorí nie sú špičkovými technologicky zdatnými chladnými deťmi. Poskytujú vynikajúce doby prevádzky a časy odozvy sú dosť dobré na to, aby všetky najpomalšie weby a webové aplikácie dosiahli primeranú dobu načítania.

Môžete tiež získať:

 • Prístup k bezplatnému CDN
 • Bezplatný certifikát SSL
 • Bezplatná pomoc pri migrácii s jedným webom WordPress
 • Vyhradená adresa IP
 • Prístup SSH a SFTP

Zaručujú tiež, že všetky prostriedky cloud computingu pre váš cloudový systém budú vyhradené výlučne pre váš server. Ak potrebujete pomoc v oblasti IT, majú zamestnancov na odovzdanie kompletne spravovaných služieb.

SiteGround uľahčuje alokáciu zdrojov na podúčty. Ak prevádzkujete marketingovú alebo dizajnérsku agentúru, môže to veľmi uľahčiť prispôsobenie toho, čo dostane každý podúčet. Najmä pri jednaní s klientmi môžete túto funkciu použiť spolu s očakávanou škálovateľnosťou očakávanou od cloudhostingu, aby ste ponúkli celý rad balíkov. K jednotlivým podúčtom môžete tiež priradiť bezplatné služby DNS.

Spoločnosť tiež poskytuje denné zálohy. Tieto okamžité zálohy sa udržiavajú mimo pracoviska a dajú sa obnoviť pomocou riešenia jediným kliknutím.

SiteGround robí dobrú prácu pri hľadaní rovnováhy medzi druhom technickej sily, ktorú si zaslúžite, keď idete s cloudovým hosťom, a poskytuje užívateľsky príjemný zážitok. Pokročilí používatelia budú nadšení úrovňou prístupu, ktorý majú, a zvyšok sveta bude mať stále dostatok zákazníckej a technickej podpory, aby zvládol všetko..

Prezrite si celú recenziu programu SiteGround

5. InMotion

inmotion hosting

Vyvolávacia cena: 34,99 dolárov mesačne

Doba odozvy: 400 ms

uptime: 99,95%

Vyskúšajte službu InMotion Hosting

Malá obťažnosť, ktorá sa spája s potápaním v ponukách spoločnosti InMotion, spočíva v tom, že nerobia dobrú prácu pri kladení vecí rovno. Plány sa predkladajú pre agentúry, malé podniky, podniky a aplikácie. Najlacnejší plán je v časti „aplikácie“ a dá sa použiť na zvládnutie hostingu ako ostatné.

Jednou z hlavných nevýhod je, že ich ponuky sú výlučne založené na Linuxe. Je to do značnej miery aj ekosystém zásobníka LAMP. Ak chcete cloudový server Windows, určite sa pozriete inde. Majú tiež iba dátové centrá umiestnené v USA.

Ľudia, ktorí sú spokojní s implementáciou úzkeho zásobníka LAMP, ako napríklad tí, ktorí používajú WordPress, WooCommerce alebo Magento, zistia, že InMotion je nákladovo efektívnejšou verziou SiteGround, ale s menším počtom bezplatných programov. Ak ste spokojní s menšou podporou a chcete uprednostniť cenu a výkon, najmä na dolnom konci trhu, je ťažké poraziť InMotion. Pre menej technicky zdatných používateľov a dav Microsoftu to bude prinajlepšom učenie.

Spoločnosť ponúka dlhé obdobie vrátenia peňazí 90 dní. Ak ste schopní to skúsiť, je to bezriziková príležitosť spoznať nového hostiteľa webu.

Pozrite si našu úplnú recenziu InMotion

6. HostGator

hostgator

Vyvolávacia cena: 4,95 dolárov mesačne.

Doba odozvy: 430 ms

uptime: 99,98%

Zobraziť ceny hostgátora

Pre spoločnosť, ktorá nie je lacná, je HostGator trochu prekvapením. Za 4,95 dolárov mesačne získate:

 • Dve jadrá CPU
 • Dva GB RAM
 • Nemeraná šírka pásma
 • Bezplatný certifikát SSL

Spoločnosť má tiež firmu na registráciu doménových mien, takže môžete všetky svoje webové stránky uchovávať spolu na jednom účte. Zatiaľ čo účet s najnižšou cenou umožňuje iba jednu doménu, pohybujúcu sa len na ďalšiu úroveň, 6,57 dolárov mesačne, získate neobmedzený hosting domény a dvakrát toľko jadier a dvakrát toľko pamäte RAM.

Ako je typické v nižších vrstvách hostiteľských spoločností, môžete očakávať obmedzený balík softvéru. Budete mať prístup do prostredia Linux, ktoré podporuje aplikácie ako:

 • joomla
 • Drupal
 • Magento
 • WordPress

Nie je prekvapením, že budete sami, bez riadených služieb. Avšak v prípade lacnejšej alternatívy by ste mohli urobiť oveľa horšie ako hostgator.

Pozrite si našu úplnú recenziu hostiteľa

7. Dreamhost

Dreamhost

Vyvolávacia cena: 4,50 dolárov mesačne

Doba odozvy: 720 ms

uptime: 99.96%

Vyskúšajte Dreamhost

Ďalším účastníkom v oblasti nízkonákladového cloudového hostingu je DreamHost tiež ďalším poskytovateľom webhostingových služieb, ktorý by mohol mať úžitok z toho, že bude o svojich ponukách jasnejší. Prvá veľká nepríjemnosť, ktorá vás ako zákazníka zasiahne, je to, že jediné produkty, ktoré uvádza na svojej hostiteľskej stránke, sú „DreamCompute“ a „DreamObjects“. Namiesto toho, aby objasnili rozdiel medzi inštanciami cloud computingu a službami hostenia cloudu, zhlukujú ich spolu pod nadpisom „výpočet“, čo je termín, ktorý je vo svete strojového učenia relevantnejší ako priemysel webhostingu..

Len čo preoráte, nájdete pre túto časť trhu neuspokojivú ponuku. Získate jediné jadro CPU na najlacnejšom pláne a všetko je založené na zásobníku s otvoreným zdrojom bez ďalších možností. Zdá sa, že veci sú zamerané na používateľov Pythonu, Node.JS a Ruby, ktorí sa, úprimne povedané, chystajú hľadať väčšie počítačové ponuky od spoločností ako Amazon..

Fakturačná štruktúra je tiež zvláštna. V danom mesiaci máte k dispozícii 600 hodín výpočtového cyklu. Mesiace sú dlhšie ako jeden a jediný nedetegovaný útok DDoS by vás mohol ľahko priviesť k nadmernému účtu, ktorý vedie k fakturácii. Úprimne povedané, ak chcete výpočtovú štruktúru fakturačného času, AWS existuje a poskytuje väčšiu a strednú infraštruktúru.

Na druhú stranu, ich ponuky pre ľudí, ktorí chcú Python alebo Node.JS hosting, sa dajú veľmi ľahko nastaviť. Ak je to váš pruh, môže byť DreamHost zaujímavý. V tomto cenovom bode však môžu nájsť lepšie ponuky a menej zmätku všetci ostatní.

Prezrite si našu úplnú recenziu Dreamhost

8. Bluehost

Bluehost

Vyvolávacia cena: 9,99 dolárov mesačne počas 36 mesiacov

Doba odozvy: 590 ms

uptime: 100%

Zobraziť Bluehost Pricing

BlueHost ponúka účty, ktoré sú fakturované v 12, 24 alebo 36 mesačných termínoch. Pre ľudí, ktorí sa chcú dostať na najnižšie úrovne webhostingu za primeranú cenu, to môže byť trochu impozantné. Záruku vrátenia peňazí môžete využiť, pokiaľ

Spoločnosť ponúka vynikajúcu rýchlosť a bezkonkurenčnú dostupnosť. Ak máte záujem o pevný výkon, BlueHost dodáva vysoko výkonný a stabilný balík za približne tak lacnú cenu, akú nájdete.

Tam, kde bude niektorých zákazníkov odradených BlueHost, je spoločnosť add-on štruktúra niklu a desetníka. Chcete vyhradenú adresu IP? To je 5,99 dolárov mesačne. Chcete prémiový certifikát SSL? To bude 49,99 dolárov ročne. Sčítava sa rýchlo.

Budete tiež musieť presunúť o úroveň vyššie, aby ste na účet dostali neobmedzený počet domén. Základný balík s dvoma procesormi je však veľa. Podobne je šírka pásma nemeraná a cPanel s SSH je zadarmo.

BlueHost je skvelá voľba, existujú však určité upozornenia. Uistite sa, že balík, ktorý dostávate, pokrýva všetko, čo potrebujete, pretože doplnky vás môžu dosť rýchlo rozdrviť.

Pozrite si našu úplnú recenziu spoločnosti Bluehost

9. 1&1 IONOS

1 1ionos

Vyvolávacia cena: 15 dolárov mesačne

Doba odozvy: 330 ms

uptime: 99,8%

Pozrite sa na 1&1 Hosting IONOS

Ponuka cena / výkon s 1&1 IONOS nie je skvelý. Tam, kde sa spoločnosť napravuje, poskytuje služby spravovania. Úprimne povedané, technicky zdatní ľudia nebudú prekvapení nastavením, ktoré začína na jednom jadre procesora a je mu pridelených iba jedno GB pamäte RAM. Menej technicky zdatní zákazníci však budú radi, že tam budú mať technickú a zákaznícku podporu, ktorá ich bude sprevádzať celým radom procesov.

Ako je bežné, keď v sektore webhostingu s cloudom klesnete pod 50 dolárov mesačne, ste v systéme Linux a open-source softvéri. 1&1 vám poskytuje trochu viac v tomto obmedzenom rámci a poskytuje servery Apache, Nginx a Tomcat, ktoré sa budú pekne hrať s Python a PHP. Časy odozvy sa tiež približujú najlepším vo svojej triede.

Ak potrebujete blízko k najlepším dostupným časom načítania, 1&1 sa možno oplatí pozrieť. Každý, kto sa zaujíma o cloudový server Windows, sa bude musieť posunúť ďalej a jeho ponuka nie je z hľadiska hardvéru skvelá.

Prezrite si našu plnú 1&1 recenzia Ionos

10. Motor WP

wpengine

Vyvolávacia cena: 35 dolárov mesačne

Doba odozvy: 650 ms

uptime: 100%

Zobraziť cenu motora WP

WP Engine je, ako už názov napovedá, ponukou zameranou na zákazníkov WordPress. Úprava mierky je určená pre podnikových zákazníkov a zistíte, že úrovne rýchlo stúpajú v stovkách dolárov. Nízke úrovne nemajú vynikajúcu zákaznícku podporu a iba dve najvyššie úrovne dostávajú telefonickú podporu. 60-dňová záruka vrátenia peňazí však môže z prieskumu vašich možností vyraziť.

Každý balík obsahuje podporu viacerých stránok zadarmo, takže za pridanie domény nemusíte platiť viac. Ak potrebujete globálne dátové centrá, ktoré slúžia návštevníkom na celej planéte, spoločnosť WP Engine vás pokryla. Sú to spoločnosti, ktoré sa považujú za prvých vývojárov technológie WordPress a tím sa pýši poskytovaním tejto úrovne technickej podpory zákazníkom..

Je to určite úzko zameraná ponuka. Tí, ktorí chcú iba kvalitný hosting WordPress, ktorý nikdy neklesne a môže sa rýchlo zväčšiť, ocenia WP Engine.

Pozrite si našu úplnú recenziu motora WP

11. Kinsta

KINŠTA

Vyvolávacia cena: 30 dolárov mesačne

Doba odozvy: 230 ms

uptime: 99,8%

Vyskúšajte Kinsta Hosting

Využitím platformy Google Cloud Platform znamená spoločnosť Kinsta ponúkať špičkový cloudový hosting výlučne pre vlastníkov stránok WordPress. Je to všetko WP a nič iné. Spoločnosť poskytuje množstvo bezplatných služieb, ako napríklad:

 • Pracovné miesta
 • Zjednodušené možnosti správy účtu
 • Podpora agentúr
 • Priama podpora úrovne 1 podporuje kvalifikovaných technikov

Funkcie správy účtu sú hlavným bodom predaja. Myšlienka je v podstate taká, že kreatívne agentúry môžu vyvíjať weby pre klientov, implementovať ich a potom odovzdávať kľúče zákazníkovi. Všetko beží veľmi rýchlo a dostupnosť je vynikajúca. Ak prevádzkujete agentúru zameranú na platformu WordPress, je ťažké porovnávať Kinsta.

Prezrite si našu úplnú recenziu Kinsta

12. DigitalOcean

digitalocean

Vyvolávacia cena: 5 dolárov mesačne

Doba odozvy: 360 ms

uptime: 99,99%

Zobraziť ceny digitálneho oceánu

DigitalOcean ponúka špinu lacný plán na základnej úrovni, ale budete musieť ísť do nejakých dĺžok, aby ste ho našli na svojich webových stránkach a nastavili ho tak, aby hostoval webový server. Ponuka firmy je zdanlivo navrhnutá v priamej opozícii voči užívateľskej prívetivosti.

Áno, je možné nájsť riešenie na jedno kliknutie, ktoré vám umožní nasadiť server LAMP alebo ľubovoľnú z podobných ponúk za sekundu. Veľa šťastia. OK, v poriadku, tu to je pretože ste to nikdy nenašli sami.

Posadnutosť spoločnosti „kvapôčkami“ a výpočtovými prípadmi neposkytuje veľkú záruku, že im záleží na hostovaní zákazníkov. Budeš sám. Horšie možnosti nižšej kategórie začínajú od najnižšej úrovne výkonnosti tohto odvetvia. Získate jeden procesor a jednu GB pamäte.

Hlavnou nevýhodou je prístup na spustenie serverov jedným kliknutím. Získate pomerne moderný softvér s otvoreným zdrojovým kódom, napríklad MySQL 5.7 a PHP 5.2. Ak však nie ste hardcore technik, mohlo by byť múdrejšie ísť k jednému z partnerov spoločnosti DigitalOcean, ako je napríklad vyššie uvedený Cloudways.

13. AWS Cloud

Aws Amazon

Vyvolávacia cena: 3,50 dolárov mesačne

Doba odozvy: 500 ms

uptime: 99,99%

Zobraziť AWS Lightsail

Virtuálne servery Lightsail tvoria základ všetkých ponúk AWS Cloud, ktoré sa týkajú webhostingu. Amazon ponúka pôsobivú úroveň prístupu a môžete vytvárať riešenia jediným kliknutím pre cloudové servery Linux aj Windows. Vyrovnávanie záťaže je zabudované priamo a škálovateľnosť je automatická.

Existujú dve veľké nevýhody. Po prvé, cloudový hosting AWS je inštalácia priebežne. Je možné získať paušálne ceny, musíte však byť veľmi opatrní pri konfigurácii účtu. Všetci najtalentovanejší technici sa tiež ocitnú beznádejne stratení pri navigácii v rade možností na Amazon Cloud.

Získate však bezplatnú certifikáciu SSL a prvý mesiac je k dispozícii zadarmo ako skúšobná verzia. Bohužiaľ, budete musieť uviesť svoje fakturačné údaje. Rovnako je potrebné zrušiť alebo inak začne fakturácia nasledujúci mesiac.

Veľké internetové spoločnosti, ako je Netflix, pôsobia v AWS Cloud. Ak chcete rovnaký druh energie a pohodlne sa dostanete do vnútorností riešenia hostingu, je to skvelá voľba. Pre tých, ktorí potrebujú vedenie, to nie je dobrý návrh, hoci dobrá cena môže byť.

Z veľkých hráčov má však Amazon tendenciu byť tým, ktorý z vás urobí najviac pocit, že chcú malú firmu bežiacu na cloudovom hardvéri. To je však veľmi nízka bar.

14. Google Cloud

google cloud

Vyvolávacia cena: 45 dolárov mesačne

Doba odozvy: 300 ms

uptime: 99,99%

Zobraziť Google Cloud

Google je ďalšie veľké meno v tomto odvetví, ktoré sa zdá byť hlboko nezaujaté tým, že pomáha malým hráčom pri nastavovaní webhostingu na serveroch cloudového servera. Zákaznícka podpora od spoločnosti Google je notoricky hrozná a technicky zdatní zákazníci opovrhujú najmä tendenciou spoločnosti začať všetky otázky na najnižšej úrovni. V spoločnosti Google sa musí opýtať aj najchytrejší osoba na svete: „Skúsili ste ju vypnúť a znova zapnúť?“

Inými slovami, služba Google Cloud je horšia ako mnoho platforiem, ktoré jednoducho necháte na vlastnú päsť. Existuje mnoho ďalších poskytovateľov služieb, ktorí stavali na hornej časti platformy Google Cloud Platform, a vy ich lepšie využívate. Aj keď hľadáte vysokovýkonný výpočtový výkon, AWS bude poskytovať rovnaký výkon bez toho, aby ste zažívali priaznivú skúsenosť s podporou.

Existujú iba dve skupiny zákazníkov, ktorí by mali trpieť hrozivosťou spoločnosti Google. Po prvé, existujú hostia, ktorých hostované stránky závisia od údajov spoločnosti G alebo od platforiem strojového učenia. Po druhé, existujú ľudia, ktorí potrebujú vysokovýkonné dátové centrá na každom obývanom kontinente. V opačnom prípade sa pozrite na nadväzujúceho partnera, ako je Kinsta alebo Cloudways, a získajte prístup k hardvéru bez problémov s podporou duše..

Čo je cloudový server?

Cloud server je systém, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval obrovské množstvo prostriedkov ako súčasť balíka Software ako služba (SaaS). Najmä otázka, čo je cloudový server, premeškáva veľkú časť tohto bodu. Cloud server nie je jediným strojom v žiadnom úseku. Namiesto toho je to zbierka mnohých počítačov, ktoré sú navrhnuté tak, aby fungovali ako jedna inštancia.

Prípady je možné rozdeliť medzi zákazníkov alebo úlohy rôznymi spôsobmi. Dôležitejšie je, že k inštanciám možno rýchlo pridať zdroje, aby sa zabezpečila stabilita a škálovateľnosť.

To je jedna vec, ktorá z cloud computingu robí tak príťažlivú voľbu pre spoločnosti, ako aj pre zákazníkov. Špičkový poskytovateľ cloudu môže naďalej rozširovať dopyt pred rozšírením zákazníkov, čo mu umožňuje takmer nekonečnú škálovateľnosť. Od svojho konca, keď zákazník platí za cloud webhosting, si môžete s istotou kúpiť služby na spodnej hranici stupnice a pridať energiu v priebehu niekoľkých sekúnd jednoduchým kliknutím na možnosť na ovládacom paneli hostingu..

Čo je Cloud Hosting?

Cloudové hostingové riešenia sú iba jedným z kúskov cloudového sektora, okrem vecí ako strojové učenie, hosting súborov, získavanie údajov, vzdialené IT, hosting VPS a dokonca aj pohotovostné služby. Keď sa vo svete cloud computingu odohráva toľko iného, ​​možno vás zaujíma: „Čo je to cloud hosting?“

Najlepší poskytovatelia hostingu v cloude majú zdroje potrebné na poskytnutie skúsenosti, ktorú je možné odlíšiť od používania dedikovaného servera alebo VDS, s výnimkou prípadov, keď sú cloudové hostingové služby stabilnejšie a dostupnejšie. Niektorí poskytovatelia sú dokonca ochotní ponúkať svojim zákazníkom individuálne cloudové inštancie, čo im v podstate umožňuje byť ich vlastnými poskytovateľmi hostingových služieb.

Škálovateľnosť je hlavným plusom pri hostovaní v cloude v porovnaní s podobnými možnosťami. Kým dedikované a virtuálne dedikované servery sú určite krokom od menších možností, ako je zdieľaný hosting, všetky majú svoje limity. Najmä potom, čo ste maximalizovali svoje zdroje, jediné riešenie, ktoré presunie všetko na nový a výkonnejší server.

Vo sfére cloud computing však možno viac zdrojov jednoducho nasmerovať na váš prípad. V priebehu niekoľkých sekúnd môžete mať k dispozícii viac jadier CPU, RAM a dokonca aj úložného priestoru. Pri práci s fyzickým serverom alebo virtuálnym strojom je to prinajlepšom zložitejšie.

Rôzne typy služieb cloudhostingu

Ak používate cloudový server od spoločnosti, ktorá má svoje spoločné vystupovanie, skutočne kupujete lepšiu verziu webhostingu. Pokiaľ si vyberiete vhodné cloudové hostingové plány, budete môcť na svojich systémoch spúšťať všetko, čo chcete, napríklad WordPress alebo Magento..

Na úrovni operačného systému nájdete spoločnosti, ktoré ponúkajú veľa distribúcií Linuxu. Číslo tiež poskytuje systémy Windows a ich počet bude rásť, keď sa spoločnosť Microsoft bude naďalej agresívne pohybovať do priestoru cloudovej platformy.

Nájdete tu tiež veľa dostupných softvérových balíkov vrátane štandardných ponúk, ako sú Linux, Apache, MySQL a PHP. Mnoho spoločností vstúpilo na trh aj s ľahkými webovými servermi Nginx, tlmočníkmi Pythonu a dokonca aj možnosťami hostenia Node.JS. S plne vyhradenou inštanciou alebo virtuálnym súkromným serverom v cloude budete mať root prístup, ktorý vám umožní nainštalovať všetko, čo si váš projekt môže vyžadovať.

Mnoho z najlepších poskytovateľov hostingu v cloude poskytuje aj riešenia na mieru. Napríklad veľa hostingových spoločností teraz ponúka hosting WordPress, ktorý zahŕňa spravovanú podporu už po vybalení. Jednoducho si založíte účet na ovládacom paneli hostiteľa, poskytnú ho so všetkým potrebným softvérom a potom na ňom môžete pracovať rovnako ako na akomkoľvek inom webovom serveri WordPress na akomkoľvek inom webovom serveri. Ak máte nejaké obavy, obráťte sa na zákaznícku podporu a budú vám k dispozícii technickí experti, ktorí vám pomôžu vyriešiť veci.

záver

Medzi spoločnosťami, ktoré sa zaujímajú o malé podniky (pozri našich obľúbených hostiteľov malých firiem), a firmami, ktoré ich nezaujímajú, je vo svete cloudových služieb absolútny rozdiel. Rozdiel nájdete vždy, keď načítate jednu zo svojich stránok. Ak používajú výrazy ako „hosting“ a majú vopred stanovené ceny, ste na dobrom mieste. Ak používajú slovo „výpočet“ a trvajú na tom, že hovoria o všetkom, od streamingu po AI, uviaznu pri tom veľa práce sami.

V konečnom dôsledku väčšina zákazníkov nenájde silu, ktorú ponúkajú veľkí hráči, ako sú Google, DigitalOcean a AWS, za zármutok. Našťastie existuje veľa malých hráčov, ktorí chcú váš ťažko zarobený dolár. Stanovte si, aké sú vaše priority vopred, najmä to, koľko potrebujete rozsiahlu škálovateľnosť verzus nízka cena, a rýchlo identifikujete tri spoločnosti, ktoré veľmi dobre vyhovujú faktúre..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector