7 poskytovateľov hostingu zdarma VPS – s obrovským varovaním! (Máj 2020)

7 poskytovateľov hostingu zdarma VPS – s obrovským varovaním! (Máj 2020)

7 poskytovateľov hostingu zdarma VPS – s obrovským varovaním! (Máj 2020)

Potrebujete bezplatný hosting VPS, pretože skutočné plány sú z vášho rozpočtu?


Počujeme vás. 

Slovo opatrnosti však v živote nie je nič zadarmo. A to platí pre týchto poskytovateľov VPS.

Najlepší hostitelia pre vlastníkov stránok

Využitie virtuálneho súkromného servera (VPS) je prípad, keď môžete za svoje peniaze často dostať veľa tresku.

Je však pochopiteľné, prečo ľudia môžu hľadať bezplatný hosting VPS, aj keď väčšina riešení webhostingu v tomto sektore je už dosť nákladovo efektívna..

Často uvidíte bezplatné možnosti zdieľaného hostingu a môžete sa jednoducho čudovať, aké vysoké spoločnosti sú ochotné tento ante využiť.

V skutočnosti neexistujú žiadne plány hostenia, ktoré by sa kvalifikovali ako 100% bezplatný VPS. To znamená, že neexistuje žiadna verzia bezplatného servera VPS, kde nikdy nebudete platiť nič.

Môžete však ľahko nájsť bezplatnú skúšobnú verziu VPS a existuje aj veľa takmer bezplatných hostingových služieb, ktoré sa tiež veľmi blízko poskytujú bezplatnému zážitku. Pozrime sa na niektoré z možností, vďaka ktorým budete mať pocit, že máte bezplatnú službu VPS. Na konci sa tiež porozprávame o niektorých potenciálnych výhodách a nevýhodách tohto postupu.

Plány VPS, ktoré sú takmer zadarmo

1. HostWinds VPS Hosting

hostwinds vps

Najnižšia cena: 5,17 dolárov mesačne

Doba odozvy: 640 ms

uptime: 100%

Pozrite si hostiteľské plány hostingu

V najprísnejšom zmysle nepredstavujú plány s najnižšími nákladmi na serveri HostWinds skutočné lacné VPS, pretože nízkorozpočtová ponuka spoločnosti je inštanciou typu cloud. Pre veľkú väčšinu ľudí, ktorí sa zaujímajú o poskytovateľov hostingu VPS, nebude toto rozlíšenie dokonca badateľné. Je to tak preto, že keď sú zdroje fyzického servera rozdelené na vytvorenie VPS v cloude, nie je nič o používaní výsledného virtualizovaného servera, ktorý sa líši od VPS založeného na jednom počítači. Jediná vec, ktorú si všimnete, je, že systém je všeobecne pohotovejší ako tradičné plány hostenia VPS.

Na konci rovnice budete mať prístup k:

 • Ovládací panel
 • Miesto na disku
 • Funkcie na úrovni operačného systému

Inými slovami, môžete sa prihlásiť cez webové rozhranie alebo použiť vzdialený shell na prístup k nemu cez SSH rovnako ako akékoľvek iné nastavenie hostenia servera..

HostWinds ponúka dostatočne robustný zážitok, že tí, ktorí pracujú v technike, budú spokojní. Ako by ste mohli očakávať v cenovom rozpätí, ktoré je takmer zadarmo, nezískate žiadny skutočný stupeň podpory prostredníctvom formulára HostWinds. Ponúkajú však veľmi robustnú konfiguráciu systému Linux, ktorú pozná každý, kto predtým používal servery VPS. Zistíte tiež, že spoločnosť je rada, že môže rozširovať súvisiace produkty, ako napríklad Windows hosting. Pozoruhodne toto nastavenie tiež obsahuje jedno GB RAM, jedno jadro CPU a 30 GB úložného priestoru.

Ako sa však plánuje hosťovanie, je ťažké sťažovať sa na získanie správnej skúsenosti s VPS takmer zadarmo. Len buďte pripravení urobiť nejakú technicky zdatnú prácu, aby ste ju udržali v chode, pretože je to nespravovaná VPS.

Zobraziť celú recenziu hostenia InMotion

2. InterServer.net

interserver vps

Najnižšia cena: 6 dolárov mesačne

Doba odozvy: 684 ms

uptime: 99.96%

Pozrite si plány hostenia InterServer

Ďalšou spoločnosťou, ktorá sa veľmi blíži poskytovaniu bezplatného hostingu VPS, je InterServer.net. Najlacnejší plán VPS webhostingovej spoločnosti obsahuje:

 • Jedno jadro CPU
 • Dva GB pamäte
 • Úložný priestor SSD tri GB
 • Dva TB prenosu za mesiac

To by bola veľká sada funkcií z typického hostiteľského plánu VPS, ktorý stojí asi 30 dolárov mesačne. Ak kapacita spracovania, úložného priestoru a pamäte nie sú dosť dobré pre vaše potreby, môžete jednoducho upraviť plán VPS až na 16 jadier. Za slušnú ponuku vysokej kvality budete mesačne platiť veľmi slušnú cenu 96 dolárov.

Jeden štandardný úlovok, s ktorým si začnete všimnúť takmer všetky tieto hostingové plány VPS, je, že sú založené na inštanciách cloudu. Opäť platí, že to nie je veľa pre priemerného používateľa, ale môže to byť ťažký bod, ak si príliš ťažko rozmyslíte relatívne menšie rozlíšenie medzi hostingovými službami VPS bežiacimi priamo na jednom počítači a ich prevádzkovaním na mnohých počítačoch poskytujúcich inštancie typu cloud..

Ďalšou témou, ktorá sa objaví, je, že mnohí z týchto poskytovateľov hostingu sú radi, že ponúkajú riešenia založené na systéme Linux, ale nie sú vždy prvými ľuďmi, ktorí sa zaujímajú o inštaláciu operačného systému, ako je Windows. Našťastie sú servery Windows k dispozícii za príplatok. Systémy Linux sú však dosť robustné a zahŕňajú:

 • MySQL databázy
 • Python, Ruby, Perl a ďalšie prostredia na vytváranie dynamického obsahu na webových stránkach
 • Kompletná inštalácia cPanelu pre ľahkú správu

Zadarmo sú tiež dostupné možnosti podpory. Nemusí to byť skutočný server VPS, ale je to stále veľmi dobrá hodnota za pár dolárov mesačne.

Zobraziť celú recenziu servera InterServer

3. Hostinger

hostinger vps hosting

Najnižšia cena: 3,95 dolárov mesačne

Doba odozvy: 309 ms

uptime: 100%

Zobraziť hostingerské plány hostingu

Áno, teraz sa blížime k nájdeniu skutočne bezplatného servera VPS. Pôsobivou vecou pre spoločnosť Hostinger je, že dokážu prevádzkovať veľmi citlivé servery, ktoré majú úžasné čísla dostupnosti. Nebudete mať tonu úložného priestoru s najlacnejšou ponukou, iba 10 GB, ale svoj plán môžete upgradovať na jednu z mnohých možností. Všetko je založené na SSD, takže môžete očakávať mimoriadne rýchlu reakčnú dobu.

Obchodný model spoločnosti Hostinger sa sústreďuje na predaj všetkých ostatných vecí, ktoré web potrebuje, napríklad názvu domény a certifikátu SSL. Zahŕňajú adresy IPv4 aj IPv6 zdarma s každým plánom, pôsobivá ponuka pre plán, ktorý je menší ako päť miest.

Plány VPS, ktoré trochu znižujú cenu

4. InMotion Hosting

Inmotion vyhradený hosting

Najnižšia cena: 19,99 dolárov mesačne so 63% zľavou za prvý mesiac

Doba odozvy: 640 ms

uptime: 100%

Pozrite si plány hostenia InMotion

Nie je prekvapením, že InMotion Hosting je ďalším účastníkom lacnejších ponúk postavených na cloudových platformách. Aj keď cena počas životnosti programu nie je taká vyššia, ako vidíte s ostatnými plánmi v tomto zozname, existuje hodnota. InMotion ponúka bezplatnú základnú pomoc so správou serverov. To znamená, že zvládnu správu záplat a aktualizácií, aby udržali váš systém stabilný a bezpečný.

Celý hardvér spoločnosti InMotion pracuje na jednotkách SSD nakonfigurovaných v poliach RAID-6. Pre nezasvätených to znamená, že pravdepodobnosť katastrofického zlyhania, pri ktorom nemožno získať žiadne údaje, je smiešne nízka. Každá inštalácia obsahuje podnikovú edíciu CentOS a budete tiež môcť spravovať svoj server VPS cez cPanel. Podporná infraštruktúra je založená aj na cloude, takže si môžete byť istí, že dostupnosť bude pevná.

Poskytujú tiež 90-dňovú záruku vrátenia peňazí, dohodu, ktorá je tak dobrá, ako uvidíte v podnikaní. Aj keď vás to nevráti späť na prácu, ktorú by ste mohli vynaložiť pri zriaďovaní servera, minimálne to vaše riziko zníži, pokiaľ okamžite nevytvoríte robustnú prítomnosť na webe..

Zobraziť celú recenziu hostenia InMotion

5. AccuWebHosting

accu web hosting

Najnižšia cena: 14,97 dolárov mesačne s mesačnou bezplatnou skúšobnou verziou

Doba odozvy: 1 000+ ms

uptime: 100%

Zobraziť plány AccuWebHosting

Rozhodnutý nedostatok serverov Windows na tomto zozname robí z AccuWebHosting mimoriadne príťažlivú voľbu pre fanúšikov spoločnosti Microsoft a jej platformy .NET. Aj keď 15 dolárov mesačne nie je najlacnejšou voľbou v okolí, je to asi tak blízko, ako sa chystáte dostať k bezplatnému serveru VPS, ktorý zamestnáva systém Windows, v tomto prípade Windows 2008 Server..

Môžete tiež využiť bezplatnú skúšobnú verziu bez toho, aby ste museli poskytnúť kreditnú kartu. Ak nie ste spokojní so skúsenosťami, môžete jednoducho nechať účet vypršať bez obnovenia.

Každý systém má podporu pre RDP aj SSH. Stroje sú virtuálnymi servermi, nie inštanciami typu cloud typu VPS. To znamená, že na strojoch s procesormi Intel Xeon zo série E5 alebo E7 budete bežať na vyhradených zdrojoch. Čo je dôležitejšie pre správcov systému Windows so systémom Windows, je plne podporovaný systém HyperV Virtualization od spoločnosti Microsoft.

Ak potrebujete prostredie Windows alebo .NET kompatibilitu, AccuWebHosting je najlepšou voľbou. Ďalšia ponuka systému Windows za dodatočnú cenu, ale AccuWebHosting ho zahrnie do pôvodnej ceny, pretože sa zameriava na poskytovanie špičkových a najmodernejších Windows VPS za primeranú cenu.

Možnosti postavené na bezplatných obchodných modeloch s obmedzeným prístupom

6. x10Hosting

x10hosting main

Najnižšia cena: Zadarmo, ale . . .

Doba odozvy: 428 ms

uptime: 100%

Zobraziť x10Hostingové plány

Keď používate x10Hosting, máte možnosť získať VPS v cloudovom prostredí zadarmo, ale je to neuveriteľne obmedzené riešenie. To znamená, že správcovia sveta budú beznádejne stratení bez nábojov SSH, prihlasovacích údajov cPanel a ďalších funkcií. Každý účet na serveri x10Hosting môže používať jednu adresu IP. Niet divu, že budete rozhodne zvodné množstvo pamäte RAM, iba 512 MB. Operačný systém je iba Linux, ale získate neobmedzené úložisko a šírku pásma.

Čo x10Hosting dúfa, že urobíte, je kúpiť si do predaja vo svojom vlastnom čase. V skutočnosti sú to spoločnosti s veľmi nízkym tlakom, ale ak sa rozhodnete, že potrebujete niečo ako prístup root alebo zákaznícka podpora, určite sa musí vytvoriť predajná výška. Ak sa chcete rýchlo prispôsobiť mierke a nemusíte sa obávať obmedzení úložného priestoru, x10Hosting je skvelá voľba.

7. VPSWALA

vpswala

Najnižšia cena: Zadarmo, ale existuje zvýšenie

Doba odozvy: 800 ms

uptime: 100%

Prezrite si plány hostenia VPSWALA

VPSWALA robí veľmi jednoduchú stávku. Predpokladajú, že váš web sa v určitom okamihu rozrastie. V určitom okamihu budete musieť hostiť druhú doménu alebo použiť druhú adresu IP. Možno budete potrebovať viac pamäte RAM, procesorových jadier, šírky pásma alebo úložného priestoru.

Áno, začať je zadarmo, ale akonáhle budete musieť ísť hore, cena stúpa na takmer 60 dolárov mesačne. Nevýhodou je, že voľný plán je pomerne robustný a obsahuje dve procesorové jadrá, 30 GB úložného priestoru, dve GB RAM a jednu TB šírky pásma. Môžete tiež použiť jednu IP adresu vo svojom bezplatnom pláne VPS.

Ľudia na VPSWALA sú do značnej miery pripravení na predajné ihrisko. Predovšetkým bezplatné plány zahŕňajú technickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a podporu zákazníkov. To je pôsobivé, aj keď je obchodný model akýmsi pascom pre rastúce webové stránky. Ak ste si úplne istí, že vaše stránky nikdy nevyrastú počiatočných 30 GB úložného priestoru SSD, je to veľa.

Nič v živote nie je zadarmo, ale toto je dosť blízko

Či už ide o bezplatnú skúšobnú verziu VPS, nejakú formu zadarmo s hviezdičkou alebo len o veľmi lacné riešenie, existuje veľa spôsobov, ako sa naozaj dostať, naozaj blízko k neplateniu. V niektorých prípadoch, napríklad v prípade systému VPSWALA, budete musieť dôkladne sledovať svoju spotrebu vyhradených zdrojov. Iné prípady, napríklad v prípade hostingera, sú len nákladovo efektívne do tej miery, že ich sotva vidno.

Jedným z odporúčaní, ktoré treba dodržať, je dávať pozor na ľudí, ktorí ponúkajú bezplatné plány, bez akýchkoľvek zjavných vyhlásení o úlovkoch. Podvody neoprávneného získavania údajov vždy používajú kľúčové slovo „bezplatný hosting“ a je múdre zdržať sa poskytovania informácií o vašej kreditnej karte akejkoľvek spoločnosti, o ktorej nikto nikdy nepočul..

Čo očakávať

Aj keď pracujete s mnohými riešeniami, ktoré obopínajú cenový bod 30 dolárov, ktorý je bežný v tomto odvetví, môžete očakávať, že budete mať úplne neriadený zážitok..

Aj keď môže dôjsť k vykonaniu niektorých opráv a aktualizácií, je to len hostiteľská spoločnosť, ktorá sa chráni pred zmätkami na svojom hardvéri.

Ak nainštalujete skript PHP a poškodí to vaše webové stránky, pravdepodobne nebudete mať bezplatnú spravovanú podporu, ktorá opraví všetko, čo by sa mohlo pokaziť.

Z tohto dôvodu sa voľný prístup neodporúča každému, kto nemá nejaké technické kotlety.

Ak hľadáte super lacný plán a neviete veľa o vzdialenom prístupe na servery, nezabudnite nájsť ten, ktorý obsahuje určitú mieru riadenej podpory. Títo používatelia pravdepodobne pôjdu do ďalšej úrovne, kde plány zvyčajne stoja okolo 30 dolárov mesačne. Aj napriek tomu budete chcieť hľadať spravovaný hosting, ak nie ste oboznámení so strašidelnými administrátorskými konceptmi, ako sú „root root“ a „SSH“.

Pre ľudí, ktorí majú primerane solídne technické sekcie, je potrebné niečo povedať, aby ste vyskúšali bezplatné riešenie alebo riešenie, ktoré sa takmer nezmení. Aj keď sa len obraciate na niečo, ako Hostingerove nepredstaviteľne lacné plány, nájdete prekvapivo pohotový systém, ktorý obsahuje robustné prostredie na nasadenie webových stránok a webových aplikácií. Možno to nebude 100% zadarmo, ale nebudete trpieť ani existenčným strachom každý mesiac, keď bude splatný účet na serveri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector