9 najlepších lacných spoločností poskytujúcich služby VPS v roku 2020 – výkon na rozpočte

VPS je krokom nahor od zdieľaného hostenia, ale nájdete tu niekoľko spoľahlivých obchodov, ktoré vám umožnia výkonnú inováciu v rámci vášho rozpočtu.


Ak prevádzkujete web s veľkým objemom alebo potrebujete iba ďalší výkon, VPS hosting je spôsob, ako ísť.

najlepší hosting pre malé podniky

Nájdenie lacného variantu VPS hostenia je úlohou, ktorá berie do úvahy nejakú pozornosť. Frekvencia obchodov s VPS sa pohybuje okolo 30 dolárov mesačne, ale lacný server VPS môžete mať, ak viete, kde hľadať.

Je však tiež múdre myslieť na niektoré konkrétne požiadavky, ktoré máte na hosťovanie stránok. Napríklad je potrebné opýtať sa:

 • Potrebujete hosting Windows alebo operačný systém Linux dosť dobrý?
 • Je riadený hosting nevyhnutný, alebo môžete server spravovať sami?
 • Aká veľká šírka pásma vaše stránky potrebujú?
 • Aká je vaša celková úroveň zručností pri práci s root prístupom, ovládacím panelom, shellom SSH a konfiguráciou FTP klienta / servera?

Napríklad je možné nájsť lacného poskytovateľa VPS, ktorý zahŕňa aj pomoc s riadením hostenia VPS. Ak nie ste veľmi skúsený ako správca servera, musíte si pri kontrole plánov VPS zvoliť prioritu. S ostrým pohľadom na to, čo absolútne potrebujete a čo poskytovateľ hostingových služieb ponúka, by ste mali byť schopní nájsť hostingové plány VPS, ktoré nezlomia váš rozpočet..

1. A2 Hosting

a2 hosting vps hosting

Najnižšia cena: 5 dolárov mesačne za úplne nespravované VPS

Doba odozvy: 279 ms

uptime: 99,66%

Zobraziť plány A2Hosting

Ako mnoho z možností v tomto zozname, najlacnejšia ponuka VPS od spoločnosti A2 je zameraná priamo na ľudí, ktorí majú technické zručnosti potrebné na to, aby sa vzdialili do systému a udržiavali ho bez pomoci. Od hostingu A2 sú k dispozícii možnosti spravovaných služieb, ale stojí to omnoho viac a mesačne to stojí 35 dolárov.

Ponuka low-end je z hľadiska výkonu dosť obmedzená. Budete mať prístup iba k jednému jadru CPU, ale môžete zaplatiť o niečo viac, aby ste získali ďalšie zdroje, napríklad viac jadier, miesto na disku a RAM. Neodporúčame prevádzkovanie vysokovýkonného webu na najnižšej úrovni z A2, ale predstavuje solídny návrh pre každého, kto potrebuje iba získať statické stránky alebo musí používať základné dynamické skriptovanie v PHP.

To neznamená, že výkon je hrozný. S vašim plánom dostanete disk SSD zadarmo. A2 tiež ponúka prístup k cloudflare, aby poskytla ďalšiu stabilitu a bezpečnosť. Konfigurácia servera je tiež super rýchla a trvá iba pár minút. Mnoho funkcií, napríklad cPanel, sú tiež doplnky.

Za cenu je tiež ťažké sťažovať sa na rýchlosť. S časom odozvy nižšou ako 300 ms budete musieť na server umiestniť pekne upravenú verziu programu WordPress, aby boli časy načítania ešte priemernejšie. Pri registrácii za pouhých 5 USD získa A2 správne miesto v hornej časti zoznamu dostupných ponúk VPS. K dispozícii je tiež záruka vrátenia peňazí.

Zobraziť celú recenziu A2Hosting

2. iPage

ipage vps hosting

Najnižšia cena: 19,99 dolárov mesačne

Doba odozvy: 708 ms

uptime: 99,75%

Zobraziť plány hostenia iPage

Ľudia v iPage sa nenechajú uniesť tým, že ponúkajú absolútne barebony hosting plány na špinu lacné. Namiesto toho sa spoločnosť zameriava na poskytovanie toho, čo možno najlepšie opísať ako dostatočne dobrú možnosť, ktorá pre slušnú maržu porazila VPS štandard 30 USD mesačne pre VPS..

Zďaleka najväčšou nevýhodou používania iPage sú ponúkané riadené technické a zákaznícke podpory za ich cenu. Ak sa obávate, že zostanete na púšti so serverom, ktorý nedokážete udržiavať, je to veľká vec. Z tohto dôvodu môže byť iPage ideálny pre obchodníkov, dizajnérov a agentúry, ktorí potrebujú trochu pomoci, keď sa technológia začne správať.

Za 20 dolárov získate jednojadrový server, 40 GB úložného priestoru, jednu TB šírku pásma a bezplatnú inštaláciu cPanel. Nevýhodou je, že nie sú k dispozícii žiadne servery Windows a dokonca aj ponuky systému Linux sú obmedzené na CentOS. Zaoberáte sa aj trochu starou inštaláciou zásobníka LAMP, ktorá je zameraná na PHP 5.

To, čo iPage ponúka, pravdepodobne nie je najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí potrebujú cenovú ponuku, ktorá je mimo grafov. Ak potrebujete iba základné hostenie a dynamické skriptovacie schopnosti za primeranú cenu, nie je to zlé. Zahrajte si bezplatnú podporu spravovaných služieb a iPage je vynikajúcou voľbou pre zákazníkov, ktorí si uvedomujú cenu a ktorí z času na čas potrebujú malú pomoc..

Zobraziť úplnú recenziu v službe iPage

3. Dreamhost

Dreamhost VPS hosting

Najnižšia cena: 10 dolárov mesačne

Doba odozvy: 418 ms

uptime: 100%

Zobraziť Dreamhost Hosting plány

Jednou z veľkých silných stránok spoločnosti Dreamhost je to, že sú veľmi blízko k spoločnosti poskytujúcej webhosting s plnými službami. Predávajú doménové mená a ponúkajú hostingový balík VPS vo výške 10 USD, ktorý obsahuje úplne nemeranú šírku pásma. Ak potrebujete kúpiť IP adresu v bloku IPv4, získate ich aj vy.

Ako sa stáva čoraz bežnejším, môžete tiež očakávať, že vaše stránky budú prevádzkované na vysoko citlivých jednotkách SSD. Základný plán obsahuje iba 10 GB miesta na disku, takže používatelia s väčšou pravdepodobnosťou môžu chcieť vyzerať niekde inde..

Dreamhost je tiež poskytovateľom plne spravovaných služieb a 10 dolárov mesačne je zďaleka najlacnejšou cenou, ktorú za to nájdete. Majú k dispozícii aj svojich pracovníkov zákazníckej podpory na telefonické hovory 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Hlavným prínosom je bezplatná ponuka automatizovaných záloh pre webové stránky WordPress. Nebudete mať však server Windows. Pozitívne je, že pridanie pamäte RAM pre virtualizované prípady je pomerne ľahké, hoci to samozrejme prichádza s nákladmi.

Prevádzková doba je pevná. Môžete tiež očakávať, že váš systém bude veľmi pohotový. Ak hľadáte šťastné médium medzi spravovanými službami, rýchlosťou a cenou, Dreamhost dosahuje veľmi peknú rovnováhu.

Zobraziť úplnú recenziu Dreamhost

4. Hostwinds

hostwinds vps hosting

Najnižšia cena: 4,49 dolárov mesačne za nespravovaný hosting založený na systéme Linux

Doba odozvy: 1 093 ms

uptime: 100%

Zobraziť hostwinds plány hostingu

Ďalším vstupom na veľmi nízkom konci cenovej stupnice sú Hostwinds. Spoločnosť ponúka 4,49 dolárov úroveň pre nespravované služby, ale existuje aj 10,99 dolárov ponuka pre riadený web hosting. Spodná vrstva systémov obsahuje jednojadrový procesor s VPS, 30 GB diskového úložiska založeného na SSD, jednu TB šírku pásma a jedno GB RAM.

Najväčšou prednosťou programu Hostwinds je skutočnosť, že okrem systému Linux ponúkajú aj systémy Windows. Poskytujú zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale spoločnosť uprednostňuje, aby používatelia používali svoj systém živého chatu. Môžete vykonávať prevody zadarmo a získať pomoc s tým.

Výkon je na hranici neprijateľného, ​​s počiatočnou dobou odozvy presahujúcou jednu celú sekundu. Zahŕňajú podnikový firewall a dynamické skriptovacie prostredie je moderný systém PHP 7. Zabezpečenie by vás mohlo priviesť k hostwinds, rovnako ako potreba spravovaných hostingových služieb, ale inak cítime, že zákazníci môžu nájsť lepšie ponuky v rovnakých cenových hladinách..

Zobraziť úplnú recenziu hostiteľa

5. 1 a 1 IONOS

Hosting 1 a 1 ionos vps

Najnižšia cena: 2 $ mesačne za nespravovaný hosting založený na systéme Linux

Doba odozvy: 918 ms

uptime: 100%

Zobraziť 1&1 Hostingové plány IONOS

Cena je taká lacná, ako v podnikaní nájdete a pravdepodobne vás zaujíma, aký úlovok by mohol byť. Zďaleka najväčší úlovok je, že budete mať prístup iba k jedinému virtuálnemu CPU a pol koncertu RAM. Nie je divu, že úložný priestor je iba 10 GB, ale je to aspoň SSD.

Získate iba zoznam bežných operačných systémov Linux pre svoje 2 doláre. Pôsobivo však môžete zvoliť dátové centrá v Amerike, Nemecku alebo Španielsku.

Zobraziť celý 1&1 recenzia IONOS

6. AWS Cloud

amazonská svetelná java

Vyvolávacia cena: 3,50 dolárov mesačne

Doba odozvy: 500 ms

uptime: 99,99%

Zobraziť plány hostenia cloudu AWS

V prísnom zmysle nie je ponuka Amazonu skutočným riešením VPS hostingu. Pri použití rozsiahlej architektúry cloudu spoločnosti AWS Cloud však ponúka plynulý zážitok, ktorý funguje takmer presne ako bežný server VPS.

Je ťažké poraziť cenu 3,50 USD mesačne, hoci úlovok spočíva v tom, že sa chystáte do prostredia, ktoré nie je 100% spravované. AWS Cloud je postavený pre tvrdé technológie vo veľkých nadnárodných spoločnostiach a nastavenie je úplne neodpustiteľné pre ľudí, ktorí majú aspoň pokročilú úroveň znalostí práce s operačnými systémami, vzdialeným prístupom a ďalšími komponentmi..

Pay-as-you-go plán môže byť veľmi pekný pre ľudí, ktorí potrebujú škálovateľnosť na lacné. To znamená, že platíte iba za cykly procesorov a môže to byť príťažlivé pre podniky, ktoré sa zaoberajú vecami, ako sú zimné prázdniny. Ak nechcete, aby sa váš systém prispôsoboval požiadavkám a platil za udržanie tohto rozsahu v mimosezóne, potom stojí za to AWS pozerať sa dlho..

Hlavnou nevýhodou je, že si môžete nainštalovať čokoľvek, čo chcete. Ak chcete spustiť Node.JS namiesto PHP, vyrazte sa. Z tohto dôvodu je to dobrá voľba pre vysoko kvalifikovaných odborníkov, ktorí vedia, ako vzdialene nastavovať servery. Pre všetkých ostatných je pravdepodobne múdre hľadať niekde inde.

Zobraziť celú recenziu služby AWS Cloud

7. Alibaba Cloud ECS

hosting cloudu alibaba

Najnižšia cena: 4,50 dolárov za 1 TB prenosu dát

Doba odozvy: 2 000 ms

uptime: 100%

Prezrite si hostingové plány Alibaba Cloud ECS

Alibaba je najlepšie myslieť ako čínska verzia Amazonu, a nie je prekvapujúce, že spoločnosť sa tiež dostáva do podobných ponúk s cloudovým systémom VPS. Cena je lacná špina a je to dobrý východiskový bod pre platenie šírky pásma na základe použitia. Užívatelia dostanú za cenu jeden virtualizovaný procesor, jedno GB pamäte a 40 GB SSD úložiska. To je veľa miesta na disku pre dolár. Spoločnosť sa tiež zaviazala používať sériu procesorov Intel Xeon E5.

Reakčné časy mimo Ázie sú preukázateľne zlé. Ak však nastavujete servery pre ľudí v Ázii alebo Austrálii, môžete získať čísla bližšie k tomu, čo vidíte s AWS.

Ak sa nastavenie AWS Cloud zdá užívateľsky nepriateľské, pripravte sa na priame užívateľské nepriateľské rozhranie z Alibaba. Nájdenie presnej možnosti pre vaše potreby VPS hostenia môže byť výzvou. Ak hľadáte alternatívu k cloudu AWS, možno stojí za to pozrieť sa na Alibaba. Ak nemáte technické sekcie, ktoré by ste mohli sami usporiadať v rámci procesu nastavovania, budete chcieť naďalej loviť.

Čo je to VPS a prečo to nie je vždy lacné?

V porovnaní s tým, čo sa snaží konkurovať, je VPS hosting skutočne lacný. Aj keď priemyselný štandard 30 dolárov mesačne nemusí znieť super cenovo dostupný, najmä v porovnaní s niektorými možnosťami hostenia, ako sú cloudové servery a zdieľaný hosting, je to v porovnaní s tým, čo uvidíte od špecializovaných hostingových spoločností, veľa. Plne vyhradený server môže stáť kdekoľvek od pár stoviek po niekoľko tisíc dolárov mesačne, v závislosti od typu počítača, ktorý bude hostovať prácu.

VPS hosting je v mnohých ohľadoch produktom zameraným na ľudí, ktorí chcú rozdeliť rozdiel. Potrebujú niečo, čo je lacnejšie ako dedikovaný server, ale stále by chceli mať niečo, čo im umožní plný prístup root, možnosť nainštalovať vlastný softvér a rozsiahlu kontrolu správcu..

Čo presne je teda VPS?

Virtualizácia je proces, pri ktorom spoločnosť rozdeľuje zdroje fyzického počítača na sériu virtuálnych súkromných serverov. Každá z týchto virtualizovaných inštancií je schopná poskytnúť nezávislú a plne funkčnú verziu:

 • Operačný systém
 • Prostredie webového servera
 • Celý súborový systém

Inými slovami, je to plne funkčný počítač, ktorý funguje v rámci oddielu na oveľa väčšom počítači. Nie je neobvyklé, že hostiteľské počítače majú stovky procesorových jadier, veľa terabajtov úložného priestoru a veľa pamäte RAM. Sekanie týchto zdrojov na skupinu virtualizovaných serverov znamená, že spoločnosť môže ponúknuť servery niekoľkým stovkám zákazníkov bez toho, aby pre každého z nich musela zostaviť vyhradený stroj..

Možno sa čudujete, prečo nie je VPS vždy lacnejšie. Veľkou vecou pre spoločnosti podporujúce servery VPS je, že musia poskytovať trochu technickej podpory a podpory zákazníkov. Lacný hosting VPS je takmer vždy nespravovaný, a to znamená zbavenie veľa podpornej strany rovnice. Spoločnosti tiež často upravujú ďalšie funkcie, aby znížili náklady, vrátane poskytovania:

 • Menej jadier CPU
 • Menej pamäte
 • Znížená škálovateľnosť
 • Licencie na ovládací panel s otvoreným zdrojom alebo za nízke ceny
 • Softvér bez licencie, najmä zásobník LAMP

Môžu sa tiež vyhnúť tomu, aby ponúkali veci ako:

 • Windows VPS
 • Ochrana DDoS
 • Jednotky SSD
 • Vyhradené zdroje

Nič z toho nie je zo svojej podstaty hrozné. Ak hosťujete jednu stránku, ktorá nezaznamená veľa prevádzky alebo potrebuje dostatok výpočtového výkonu, je to vynikajúci spôsob, ako ušetriť peniaze..

Čo môžete očakávať od lacného poskytovateľa VPS

Nájdenie dostupnej hostingovej spoločnosti VPS nie je nemožné, ale budete musieť urobiť určité kompromisy. Vo väčšine prípadov budete prevádzkovať Linux VPS a nie servery Windows. Úložný priestor môže byť tiež dosť obmedzený, zvyčajne medzi 10 a 40 GB. To nebude problém pre väčšinu webových stránok, ale môže to predstavovať problémy s rastúcou stránkou. Pravdepodobne budete obmedzení na niekoľko Linuxových distribúcií, ako sú Ubuntu, CentOS alebo Debian.

Nedostatok riadenej pomoci s lacnými poskytovateľmi hostingu VPS môže byť problémom pre menej zdatných alebo skúsených používateľov. Spravovaný hosting je určený ľuďom, ktorí potrebujú pomoc s nastavením a riešením problémov. V nespravovanom prostredí ste skoro sami, ako by ste boli so skutočným strojom, ktorý sedí v miestnosti. Virtuálny stroj je predovšetkým na skutočnom počítači, ku ktorému musíte mať prístup na diaľku a ktorý môže predstavovať svoju vlastnú výzvu, ak funkcie ako SSH a FTP prestanú reagovať.

Spravidla sa neodporúča ľuďom, ktorí nemajú skúsenosti s administráciou systému Linux, aby si kúpili lacný server VPS. Ak nemôžete získať zabijáka na spravovanom serveri, práca ako obchodník alebo agentúra, ktorá sa snaží spravovať server, môže byť neporiadok. Najlepšie ponuky VPS neospravedlňujú vyschnutie bez nejakej technickej podpory. Pokiaľ nebudete veľmi pohodlne pracovať s CLI a v rozhraní ako PuTTY, určite budete chcieť získať plne spravovaný plán hostenia..

Na druhej strane, lacný VPS je vynikajúci spôsob, ako ušetriť nejaké peniaze, ak máte potrebné zručnosti na jeho udržanie. Lacné servery VPS vám môžu pomôcť ušetriť stovky dolárov, najmä ak potrebujete spustiť niekoľko z nich.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map