Najlepší poskytovatelia VPS hostingu – porovnajte ceny a funkcie na rok 2020

Najlepší poskytovatelia VPS hostingu – porovnajte ceny a funkcie na rok 2020

Najlepší poskytovatelia VPS hostingu – porovnajte ceny a funkcie na rok 2020

VPS hosting je dokonalým kombináciou ceny a výkonu.


S toľkými možnosťami je však krajina mätúca.

Rozkladáme najlepší hosting VPS na svete, aby sme vám pomohli pri rozhodovaní.

najlepší hosting pre malé podniky

Výzvou je dosiahnutie správnej rovnováhy medzi nákladovou efektívnosťou a správcovskou schopnosťou pri platení za riešenie hostingu.

Jednou z najpríťažlivejších možností je obrátiť sa na poskytovateľa VPS.

Čo je to VPS Hosting?

VPS znamená „virtuálny súkromný server“. Myšlienka systému VPS spočíva v prostredí, ktoré je ako mať vlastný fyzický server bez toho, aby ste museli platiť za hardvérové ​​náklady, ktoré sú spojené so získaním celého počítača pre seba..

Najmä pre ľudí a organizácie, ktoré potrebujú slušne veľké nastavenia, môže nájsť najlepšiu hostingovú spoločnosť VPS zásadný rozdiel. To vám umožňuje výrazne väčšiu kontrolu, ako môžete získať s mnohými ďalšími možnosťami hostenia, a cena je dosť primeraná na to, aby si ju väčšina ľudí mohla pohodlne vychutnať.

V tomto porovnávaní hostenia VPS sa pozrieme na desať najlepších spoločností VPS, možnosti, ktoré ponúkajú, a ich výhody a nevýhody. Na záver sa tiež pozrieme na niektoré základy toho, čo poskytovateľ hostingu robí a prečo sa možno budete chcieť alebo nemusíte vydať týmto smerom. Budeme tiež diskutovať o tom, ako VPS porovnáva s alternatívami, ako je zdieľaný hosting, vyhradený server a cloud hosting.

1. Hosting InMotion – spravované & Cloud VPS

Inmotion hosting riadené vps hosting

Najnižšia cena: 27,99 dolárov mesačne s dvojročnou dohodou

Doba odozvy: 635 ms

uptime: 100%

Prezrite si plány hostenia InMotion VPS

Rovnako ako mnoho spoločností, ktoré ponúkajú hostingové plány VPS, aj InMotion poskytuje množstvo rôznych služieb. Je napríklad dobré vedieť, že sa môžete presunúť na vyhradený server. Členovia podporného tímu spoločnosti sú povinní absolvovať viac ako 160 hodín odbornej prípravy pred obchodovaním so zákazníkmi, takže keď zavoláte zákaznícku podporu, budete v dobrých rukách..

Veľkou výhodou pre ľudí, ktorí nie sú tak dôvtipní, je, že InMotion ponúka medzi svojimi plánmi VPS spravované aj samoobslužné možnosti. Ak ste obchodník s malými skúsenosťami s nastavením hostiteľských služieb alebo s problémami, ako je operačný systém samotný alebo prístup root, spravovaný plán zabezpečí, že tu bude niekto, ktorý vás prevedie celým procesom. Dokonca ponúkajú služby v oblasti dizajnu webových stránok, takže môžete celú zostaviť bez prílišného rozruchu.

Zobraziť celú recenziu hostenia InMotion

2. A2 Hosting – Spravované & Nespravovaná VPS

a2 hosting vps hosting

Najnižšia cena: 5 dolárov mesačne za úplne nespravované VPS

Doba odozvy: 279 ms

uptime: 99,66%

Prezrite si plány hostenia A2

Najvýhodnejšia alternatíva A2 pre konkrétnu skupinu zákazníkov je veľmi atraktívna. Ak máte technické zručnosti potrebné na to, aby ste si mohli sami prevádzkovať server, rozvetvenie cez 5 dolárov mesačne je pravdepodobne najlepším výberom hostingu VPS na základe ceny a výkonu. Lacná ponuka nie je nijaká príšera, ako sa vám darí s jedným procesorovým jadrom, ale môže to byť veľmi efektívne z hľadiska nákladov, pokiaľ neplánujete spustiť nič výpočtovo náročné, ako napríklad FFmpeg pre nahrávanie videa a konverzie.

Ak si nie ste istí, čo je to ovládací panel, nehovoriac o tom, ako ho používať, existuje spravovaná možnosť hostenia servera VPS, ktorá vám pomôže vyriešiť tieto potreby. Je to o niečo drahšie ako ich základná ponuka, ale pri približne 35 USD mesačne je spravované riešenie stále konkurencieschopné. S týmto nastavením získate tiež viac jadier CPU a miesta na disku, takže ho možno budete chcieť skontrolovať, aj keď ste tvrdý vývojár so skúsenosťami so správou servera..

Rýchlosť je tiež hlavným plusom pre A2 Hosting. Plán virtuálneho servera, ktorý je v čase odozvy kratší ako 300 ms, vám poskytne tak dobré, ako by ste mohli očakávať od vyhradeného hostingového balíka.

Zobraziť úplnú recenziu hostiteľa A2

3. Bluehost

hosting hostiteľa

Najnižšia cena: 18,99 dolárov za mesiac úvodné a 29,99 dolárov za mesiac potom

Doba odozvy: 2 200 ms

uptime: 99,98%

Prezrite si hostingové plány spoločnosti Bluehost

Zatiaľ čo konečná cena na plný úväzok vo výške 30 dolárov za mesiac je do značnej miery priemyselným štandardom, Bluehost ponúka niekoľko možností, vďaka ktorým bude atraktívnejšia. Spoločnosť predovšetkým poskytuje bezplatnú doménu s každým zo svojich hostingových plánov a že bezplatné doménové meno sa vlastne drží účtu po celý život plánu. Nejde iba o úvodnú ponuku. Záručná doba na vrátenie peňazí je 30 dní.

Získate tiež pomerne 30 GB miesta na disku, ale spoločnosť ponúka úložisko SSD hneď po vybalení. Podobne získate na svojom serveri dve procesorové jadrá, dokonca s plánom najnižšej ceny. Pomocou hypervízora KM spoločnosť tiež zaisťuje, že každá unca zdrojov, za ktoré zaplatíte, bude zaručená, že budú viazané na váš virtuálny server..

Nevýhodou je, že doba odozvy pre Bluehost je priepastná. Ak hľadáte spustiť niečo, čo samo osebe nereaguje, napríklad WordPress, je Bluehost ťažké. Zážitok pre vašich koncových používateľov pôjde od pomalých po úplne bolestivé.

Zákaznícka podpora je pre Bluehost tiež veľkým prínosom. Prevádzková doba je solídna a môžete kedykoľvek očakávať pomoc.

Zobraziť celú recenziu spoločnosti Bluehost

4. HostGator

hostgator vps hosting

Najnižšia cena: 29,99 dolárov mesačne

Doba odozvy: 1610 ms

uptime: 100%

Zobraziť hostgatorské plány hostingu

Na prvý začervenanie sa hostgator ponuky nevyzerajú ako najbláznivejšie, ako VPS hosting porovnaní idú. Ceny sú v balení, ale aspoň sa vás nesnažia oklamať akýmikoľvek záludnými úvodnými ponukami. Kde HostGator skutočne vyniká na celkovom disku, ktorý ponúkajú. Získate 120 GB úložného priestoru na jednotkách SSD s plánom s najnižšou úrovňou a mnohým konkurentom ľahko zakrslíte.

Ak hľadáte webové stránky náročné na ukladanie dát, ako napríklad niečo, čo je náročné na fotografie alebo súbory PDF, je skvelé získať tento druh diskového priestoru. Oceníte to tiež, ak sa snažíte nastaviť svoj vlastný hosting WordPress a potrebujete hostiť množstvo obsahu.

HostGator je služba VPS, ktorá funguje takmer dve desaťročia. Poskytujú nepretržitú zákaznícku podporu prostredníctvom bezplatnej telefónnej linky. S kanceláriami a dátovými centrami na štyroch kontinentoch poskytujú svojim zákazníkom tiež dobré rozloženie miest so strojmi, na ktorých má VPS sídlo.

Nevýhodou pre tvrdých domácich majstrov je však to, že spoločnosť HostGator je väčšinou naklonená k predaju služieb svojim zákazníkom. Radi vám predajú doménové meno, IP adresu a pomoc so SEO. Na úvod je to skvelé napríklad pre marketingovú agentúru, ktorá nemá na svojich zamestnancov veľa technickej podpory.

Zobraziť celú recenziu hostgátora

5. iPage

ipage vps hosting

Najnižšia cena: 19,99 dolárov mesačne

Doba odozvy: 708 ms

uptime: 99,75%

Zobraziť plány hostenia iPage

Aplikácia iPage funguje ako dobrý poskytovateľ služieb VPS, ktorý nie je vynikajúci a poskytuje služby konkrétnej časti trhu. Zameriavajú sa hlavne na doménové mená a spravovaný hosting WordPress. Poskytujú však hosťovacie služby VPS, ak viete, kde hľadať. Za trochu nižšiu ako priemernú cenu získate veľa štandardných funkcií vrátane:

 • Jedno jadro procesora pre vaše VPS
 • 40 GB voľného miesta na disku
 • Jedna TB šírky pásma
 • Jeden VPS
 • Zadarmo cPanel prístup

Ich štandardnou inštaláciou je Linuxová distribúcia CentOS, ktorá má dobrú povesť. Neexistuje žiadna možnosť pre Windows, ale budete mať prístup k dobrému zásobníku LAMP. Verzia PHP je 5 a to je, bohužiaľ, datované. Spravovaná podpora je však k dispozícii bez ďalších poplatkov.

Ak hľadáte stavbu vysoko zabezpečeného a moderného webu, ktorý závisí od fungovania bleskového kódu, iPage nie je skvelý. Pre ľudí, ktorí len potrebujú schopnosť hosťovať dynamické skripty, je to poskytovateľ webhostingu, ktorý stojí za to pozrieť. Nebudete mať vysoko výkonný systém, ale dostanete slušný systém za cenu.

Zobraziť celú recenziu služby iPage Hosting

6. Tekutý web

tekutý webový hosting

Najnižšia cena: 29 dolárov mesačne

Doba odozvy: 603 ms

uptime: 100%

Prezrite si plány tekutého webhostingu

Liquid Web je ďalšia spoločnosť so stredným zameraním na balenie, ktorá má malé zvraty. Ich systém využíva skôr cloudovú VPS architektúru než štandardnejšie nastavenie správy serverov, ktoré používa mnoho spoločností.

Tento prístup má svoje klady a zápory. Veľkou výhodou je, že v cloudovom systéme je škálovateľnosť oveľa jednoduchšia. Ak napríklad potrebujete prejsť na viac ukladacieho priestoru, stačí na ovládacom paneli účtu urobiť niekoľko kliknutí a do pár minút ho budete mať. Pri tradičnejšom nastavení vyžaduje táto úloha špecialistu na podporu spravovaných služieb, aby reprízoval váš virtuálny server. Pravdepodobne by ste uviazli v preinštalovaní všetkého.

Nie je to však pravda VPS. Funguje to ako jeden. Toto rozlíšenie pravdepodobne nie je pre väčšinu používateľov veľkým problémom, pretože cloudové VPS aj pravidelné virtualizované konfigurácie sa spoliehajú na rovnakú myšlienku, poskytnutie prostriedkov z väčšej skupiny hardvérových zdrojov. V cloude budete len kresliť z oveľa väčšieho bazéna.

Liquid Web je poskytovateľom hosťovaných služieb v plnom rozsahu. Aj keď budete mať plný prístup ku koreňom, v púšti vás nezostane samo, ak sa niečo pokazí. Ponúkajú iba operačné systémy Linux na najnižšej úrovni, ale servery Windows sú k dispozícii, ak sa posuniete o jednu úroveň vyššie.

Zobraziť úplnú kontrolu Liquid Web

7. GoDaddy

Godaddy VPS hosting

Najnižšia cena: 19,99 dolárov za mesiac úvodné a 29,99 dolárov za mesiac potom

Doba odozvy: 697 ms

uptime: 100%

Pozrite si plány hostenia GoDaddy

GoDaddy je druh nepríjemnej všadeprítomnej spoločnosti. Raz si postavili meno, ktoré predáva špina doménových mien lacno, ale to ustúpilo do minulosti. V súčasnosti ponúkajú iba niečo zo všetkého vrátane VPS a dedikovaných hosting serverov. Bohužiaľ, GD môže byť celkom riadený predajom a na obrazovke pokladnice môžete očakávať veľa hráv, ktoré vám ponúknu na predaj služieb SEO, certifikát SSL a takmer všetko, čo nie je ľudskou obličkou..

Spoločnosť má jednu hlavnú pozíciu hore. Celá šírka pásma je úplne nemeraná. Ak váš VPS zvládne záťaž, nezáleží na tom, s akou intenzitou ste na ňu narazili. S každým účtom servera VP získate aj tri vyhradené adresy IP. Najmä pri hostovaní tony domén na jednom systéme to môže byť pekné.

Upozorňujeme však, že nespravovaný účet s GoDaddyom je prípad, keď necháte zomrieť v divočine. Našťastie vám budú účtovať pomoc, ale prostredníctvom nich by ste nemali ísť s nespravovaným účtom, pokiaľ si nie ste úplne istí svojimi správcovskými schopnosťami. Spoločnosť zahŕňa štandard cPanel.

Každý hostiteľský server používa dva procesory po 6 jadrách. To znamená, že budete zdieľať svoj výkon s ostatnými strojmi.

GoDaddy nie je obľúbený od nikoho, ale môže byť veľmi užitočný, ak máte veľa položiek, ktoré chcete mať na jednom účte. Napríklad, ak hosťujete 100 doménových mien a všetky vyžadujú svoje vlastné certifikáty SSL, je dobré mať všetko na jednom mieste.

Zobraziť celú recenziu GoDaddy

8. Dreamhost

Dreamhost VPS hosting

Najnižšia cena: 10 dolárov mesačne

Doba odozvy: 418 ms

uptime: 100%

Zobraziť Dreamhost Hosting plány

Ak hľadáte podobné nastavenie, aké ponúka GoDaddy, je potrebné povedať veľa o Dreamhost. Cena je omnoho nižšia a minimálny balík má o 10 GB menej miesta na disku. Všetko beží na jednotkách SSD a stále máte neobmedzenú a nemeranú šírku pásma. Získate tiež bezplatný certifikát SSL.

Tím zákazníckej podpory spoločnosti je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Jedným z hlavných bonusov je, že vrhajú automatizované zálohy pre ľudí, ktorí používajú webové stránky WordPress. Je to tiež plne spravované riešenie a 10 dolárov mesačne je ľahko najlacnejšou, pre ktorú dostanete pomoc s riadením. RAM sa dá zväčšiť aj rýchlo. Nevýhodou však je, že Dreamhost nerobí Windows.

Rýchlosť na Dreamhost je veľmi rýchla, najmä pre túto cenovú úroveň. Rovnako je ťažké sťažovať sa na 100% dostupnosť.

Zobraziť úplnú recenziu Dreamhost

9. Hostwinds

hostwinds vps hosting

Najnižšia cena: 4,49 dolárov mesačne za nespravovaný hosting založený na systéme Linux

Doba odozvy: 1 093 ms

uptime: 100%

Zobraziť hostwinds plány hostingu

Hostwinds ponúka spravované aj nespravované riešenia. Najlacnejší riadený systém začína na 5,17 USD mesačne, ale po ukončení úvodného obdobia sa zvyšuje až na 10,99 dolárov mesačne. Dostanete pomerne štandardnú ponuku:

 • Jedno jadro CPU
 • 30 GB úložný priestor SSD
 • Jeden prenos dát
 • Jedna GB RAM

K dispozícii sú tiež spravované možnosti systému Windows.

Zákaznícka podpora je k dispozícii 24,7, ale spoločnosť sa pokúša používateľov vtlačiť do svojej živej fronty rozhovorov. Prevody webových stránok sú bezplatné a hostwinds spravuje niekoľko dátových centier. Je tiež nainštalovaný podnikový firewall.

Celkovo možno povedať, že ponuka s pomerom cena / výkon nie je u hostwindov skvelá. Je to z dôvodu nedostatku lepšieho spôsobu, ako to povedať, je tu možnosť, ak chcete, aby vyzerala niekde inde.

Zobraziť úplnú recenziu hostiteľa

10. 1 a 1 IONOS

Hosting 1 a 1 ionos vps

Najnižšia cena: 2 $ mesačne za nespravovaný hosting založený na systéme Linux

Doba odozvy: 918 ms

uptime: 100%

Zobraziť 1&1 Hostingové plány IONOS

Ak chcete absolútne najlacnejšiu a najradšej alternatívu VPS hostenia, je pravdepodobné, že pôjde IONOS. Už od 2 dolárov mesačne získate jedno virtualizované jadro procesora a iba pol mega RAM. K dispozícii je tiež iba 10 GB priestoru SSD, ale opäť, toto je lacná možnosť, ktorá poskytuje minimálne životaschopný server hosting webových stránok..

Niet divu, že v tejto úrovni budete mať iba na výber operačný systém Linux. Môžete si však vybrať zo svojich dátových centier:

 • Spojené štáty
 • Nemecko
 • španielsko

Používatelia si môžu tiež vybrať z Ubuntu, Debian alebo CentOS.

Jedna zaujímavá vec je, že ak chcete platiť priemyselný štandard 30 dolárov mesačne, môžete získať celkom zlé nastavenie. Na tejto úrovni si vyberiete cPanel alebo Plesk pre ovládacie panely a získate tiež prírastky Archlinux a OpenSUSE. Za ďalších 20 dolárov mesačne môžete pridať systém Windows. Najzaujímavejšie však je, že plán vyššej úrovne obsahuje štyri jadrá virtuálnych CPU, 160 GB SSD úložiska a 8 GB RAM. To je celkom dobrý balík pre cenové rozpätie. Zahrnutá je aj správa brány firewall.

Zobraziť celý 1&1 recenzia IONOS

Pochopenie VPS Hosting

Skenovaním cez desať najlepších firiem VPS získate celkom dobrý dojem z toho, ako vyzerá toto odvetvie. Väčšina spoločností združuje so svojimi ponukami okolo 30 dolárov mesačne. Spravidla účtujú viac za spravovaný hosting a Windows sú zvyčajne tiež extra.

Veľkou vecou, ​​ktorú je potrebné pochopiť o hostiteľoch VPS, je to, že majú čo najbližšie k použitiu vyhradeného servera, ako môžete získať bez platenia za jediný počítač. Virtualizácia je proces, pri ktorom sa zdroje jedného počítača alebo skupiny počítačov využívajúcich cloudový softvér rozdelia medzi používateľov. Vo virtualizačnom rozhraní poskytuje technik spoločnosti zdroje len pre váš server.

Napríklad spoločnosť môže použiť stroj so štyrmi procesormi, z ktorých každý má 56 jadier. Každé jadro podporuje dve vlákna. Vyhradením niekoľkých jadier na zvládnutie administratívnych potrieb im to dáva možnosť poskytovať používateľom ekvivalent približne 400 virtuálnych jadier bez toho, aby sa ktokoľvek prekrýval. Môžu tiež využívať niečo ako 500 TB úložného priestoru v poli RAID a poskytovať ho podobným spôsobom.

Každý z týchto poskytnutých serverov sa správa, akoby to bol jeho vlastný počítač. Môžete nainštalovať operačný systém na každý z nich a na ľubovoľný softvér, ktorý chcete, a to je veľká výhoda VPS. Získate:

 • Blízko zážitku jedného stroja
 • Celková administratívna kontrola nad OS
 • Prístup k úplnej inštancii servera za oveľa nižšiu cenu ako cena jedného počítača

Na operačných systémoch záleží veľa. Ak nie ste oboznámení s Linuxom, je dobré na ňom študovať, najmä ak nechcete platiť prémiu za Windows na serveri. Možno budete chcieť najať alebo najať niekoho, kto je oboznámený s Linuxom, aby vám zaistil pomoc, keď ju potrebujete.

A čo je najdôležitejšie, nebudete obmedzení v tom, ako nakonfigurujete svoj systém. Napríklad webhostingové stránky s obrázkami môžu potrebovať nainštalovať GD, aby umožnili bezproblémové zaobchádzanie s typmi súborov. Pri zdieľanom riešení to nebudete môcť urobiť.

Nevýhody hosting VPS

Nevýhodou pri používaní VPS je, že existujú obmedzenia týkajúce sa množstva zdrojov, ktoré môžete uvoľniť. Dedikované servery a dokonca aj veľké prípady cloudu môžu narásť do tisícov dolárov. Tieto však často umožňujú používateľom nasadiť server na ľubovoľné miesto od dvoch do 96 jadier. Väčšina ľudí nepotrebuje toľko palebnej sily, a preto je VPS vynikajúcou voľbou pre nákladovo uvedomelých zákazníkov, ktorí potrebujú prostredie, ktoré plne kontrolujú..

záver

VPS hosting je obľúbenou možnosťou, pretože ľuďom často umožňuje získať to najlepšie z oboch svetov. Ceny sú rozumné, zvyčajne pod úrovňou 50 dolárov za plán základnej úrovne. Zároveň si sami získate funkčne jediný server. Ak hľadáte čo najviac prispôsobenia bez toho, aby ste museli zlomiť banku, poskytovateľ služieb VPS stojí za to pozerať sa dlho.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector