Namecheap vs Godaddy: Ktorý je najlepší registrátor domén? (Máj 2020)

Ak vyberiete GoDaddy alebo Namecheap pre ďalší nákup názvu domény?


Cítiť sa zmätený? Neviem, na čo sa rozhodnúť?

Nezúfajte.

Máme pre vás odpoveď.

Môže byť náročné získať objektívny názor, ktorý z týchto dvoch populárnych výberov je najlepším registrátorom domén. Po zakúpení mnohých domén od oboch spoločností máme pre vás odpoveď.

Pri hre Namecheap vs GoDaddy je potrebné zvážiť mnoho faktorov. Pokiaľ ide o výdavky, ceny GoDaddy a Namecheap sú veľmi rozumné, najmä pri pravidelných akciách, sezónnom predaji a výrazných zľavách pri hromadných nákupoch. Obe spoločnosti ponúkajú širokú škálu služieb, napríklad e-mail a hosting webových stránok, ale v tomto článku sa zameriavame hlavne na to, ktorá spoločnosť je najlepším registrátorom domén..

GoDaddy, prvýkrát založený v roku 1997, je pravdepodobne najznámejším registrátorom domén v odbore. Ich rozsiahle marketingové kampane pomohli šíriť povedomie o ich značke medzi spotrebiteľmi a profesionálmi, najmä o reklamách uverejnených počas sezónneho reklamného bliknutia Superbowl v USA, sú však najlepším miestom na nákup doménových mien?

Namecheap, založená v roku 2000, je významným konkurentom GoDaddy. Získali podporu mnohých hlasov v hale za ochranu súkromia tým, že vyšli proti zákonu o zastavení pirátstva online (SOPA). Ako jeden z najväčších registrátorov domén v odbore ponúkajú svojim klientom rôzne domény TLD (domény najvyššej úrovne)..

stanovenie ceny

Asi najdôležitejším faktorom pre zákazníkov je to, koľko peňazí musia zaplatiť, aby si kúpili svoje doménové meno. GoDaddy aj Namecheap sú konkurencieschopné ceny s množstvom zliav dostupných po celý rok, ale poďme sa pozrieť na súčasné ceny, aby sme získali predstavu o tom, koľko by vás stálo nákup domény pre vaše hobby stránky alebo firmu..

Cena GoDaddy

Ceny GoDaddy sa líšia v závislosti od toho, aký typ TLD kupujete (.com, .net .org, vidiecke domény atď.) A či kupujete rok, dva alebo viac rokov. Aj sezónny predaj a propagačné kupóny majú tendenciu znižovať cenu ešte viac.

Ak hľadáte lacný názov domény, budete chcieť použiť kupón alebo počkať na propagáciu alebo predaj na webe. Ak si v spoločnosti kupujete svoju prvú novú doménu, často získate tie najlepšie ponuky. GoDaddy vás však pri obnovovaní ťažko zasiahne, takže buďte opatrní.

 • .Domény com: 2,99 USD (ale 0,99 USD s týmto odkazom) za prvý rok s dvojročným nákupom, pričom druhý rok sa účtuje na 17,99 USD
 • .čisté domény: 13,99 dolárov za prvý rok, s druhým rokom za 19,99 dolárov
 • .org Domény: 11,99 dolárov za prvý rok, s druhým rokom za 20,99 dolárov
 • .Domény io: 49,99 dolárov za prvý rok, druhý rok sa účtuje na 59,99 dolárov
 • .xyz Domains: 0,99 dolárov za prvý rok, s druhým rokom za 14,99 dolárov

Toto je iba ukážka najpopulárnejších TLD, ktoré ponúka GoDaddy.

Získajte prvú novú doménu za 0,99 dolárov na GoDaddy

Namecheap Pricing

Na základe svojho mena má Namecheap tendenciu bežať trochu lacnejšie ako GoDaddy. Tak ako ich konkurent, aj Namecheap má počas celého roka veľa predajných a sezónnych zliav a kupóny, ktoré vám môžu pomôcť znížiť náklady na nákup.
Pre lacnú registráciu doménového mena sú určite jednou z najlepších možností.

 • .com Domény: 8,88 dolárov ročne
 • .čisté domény: 12,98 dolárov ročne
 • .org Domény: 12,98 dolárov ročne
 • .io Domény: 32,88 dolárov ročne
 • .xyz domény: 1,38 dolárov ročne

Namecheap ponúka mnoho TLD nad rámec týchto možností, preto sa oplatí sa pozrieť.

Vyskúšajte najnovšie zľavy Namecheap (až 46% zľava)

Cena za registráciu súkromného doménového mena

Každý, kto vlastní doménové meno, by sa mal zaujímať o svoje súkromie. Registrácia súkromného názvu domény je služba, ktorú ponúkajú obe tieto spoločnosti. Bez tejto ochrany môže ktokoľvek ísť do verejného adresára a požiadať svoju doménu o informácie, ktoré by mohli obsahovať vaše telefónne číslo, meno a priezvisko a akékoľvek ďalšie informácie umožňujúce identifikáciu osôb, ktoré poskytnete registrátorovi.

Zlovoľní herci, ako napríklad hackeri, môžu tieto informácie použiť na útoky na vaše podnikanie, hľadanie online súkromných profilov sociálnych sietí alebo ich dokonca integrujú do stratégií používaných na útok na vaše webové stránky. Zlodeji identity môžu tiež požiadať vašu doménu o rovnaké informácie v snahe ukradnúť vašu totožnosť. Ľudia, ktorí profesionálne nakupujú a prehodia hodnotné doménové mená, vás tiež nezasahujú do kontaktu s vami doma alebo v podnikaní, aby vás zastrašili, aby si mohli kúpiť vašu doménu za menej ako to stojí za to!

Namecheap ponúka bezplatnú registráciu názvu súkromnej domény na skrytie vašich poverení pred dopytmi Whois, zatiaľ čo GoDaddy pripisuje pri rovnakej službe prémiu cene domény. Jasným víťazom je tu Namecheap.

Klub domén so zľavou GoDaddy

Ak plánujete hromadný nákup domén, stojí za zváženie GoDaddy pre lacnú registráciu doménových mien. Za 120 dolárov ročne získate obnovenie .com za iba 8,29 dolárov ročne.
Ako internetový obchodník, ktorý sa snaží o hromadný nákup domén pre PBN alebo dokonca ako globálna značka, ktorá sa snaží zablokovať každú možnú permutáciu názvu vašej domény, by stálo za to čas na vstup do klubu..

Neexistuje žiadny priamy ekvivalent s Namecheap, hoci sa hovorí, že Namecheap v súčasnosti pracuje na svojej verzii toho istého nápadu..

Užívateľské skúsenosti & Zákaznícka podpora

Cena nie je jediná vec, ktorú treba vziať do úvahy pri rozhodovaní o Namecheap vs GoDaddy. Skúsenosti používateľov a podpora zákazníkov sú základným faktorom pri výbere.
Ak niektorá spoločnosť má rozhranie, ktoré sa vám nepáči, alebo nemá rozhranie API kompatibilné s programovacím jazykom vášho vývojára webu, prechod s jednou spoločnosťou nad druhou môže úplne prerušiť váš pracovný postup..

Tu je niekoľko dôvodov, prečo niektorí používatelia uprednostňujú jednu spoločnosť pred druhou. Rovnako ako u všetkých názorov online sa váš počet kilometrov môže líšiť.

Užívateľské skúsenosti s GoDaddy

Choď oci

Pri prehľadávaní internetu nájdete veľa názorov na skúsenosti zákazníkov GoDaddy.

Nevýhody GoDaddy:

 • Zdá sa, že súčasná obchodná stratégia GoDaddy sa zameriava na zvýšenie predaja, čo zákazníkovi poskytuje širokú škálu rôznych doplnkových možností do domény, čo spomaľuje proces nákupu..
 • Niektorí používatelia považujú rozhranie GoDaddy za mätúce alebo frustrujúce vo všeobecnosti. Bežnou sťažnosťou je, že rozhranie je preplnené a zamerané skôr na rozširovanie ďalších služieb pre klienta ako na poskytovanie ľahkého prístupu k dôležitým informáciám..
 • E-mailová a chatová podpora primerane reaguje, ale niektorí používatelia sa sťažujú, že technici a agenti podpory používajú konzervované odpovede a odpovedajú na otázky iba pomocou všeobecných riešení..
 • Spoločnosť GoDaddy bola kritizovaná za zaujatie postojov proti súkromiu a slobode tým, že vyšla na podporu zákona o zastavení pirátstva online (SOPA) a zakázala zákazníckym doménam hosťovať urážlivý obsah..
 • Zákazníci, ktorí použili aukčný systém domén GoDaddy, sa hlasne sťažovali na pochybné obchodné praktiky, chyby v aukciách a ďalšie problémy..
 • Niektorí recenzenti majú podozrenie, že niekoľko kritických procesov na koncovom zariadení GoDaddy je plne automatizovaných bez dozoru alebo zásahu človeka, čo viedlo k problémom s aukciami a ďalšími funkciami na webe..

Výhody pre GoDaddy:

 • GoDaddy má rozsiahly a dobre vyškolený tím pre bezpečnosť sietí a informácií. Keďže podnikajú od roku 1997, mali relatívne málo obáv a bezpečnostných problémov.
 • Stránka je rozsiahle zdokumentovaná a má rozsiahle úložisko článkov pomoci a jasné pokyny pre zákazníkov.
 • GoDaddy má vynikajúcu telefonickú podporu s rýchlou odozvou a pozorný personál. Zdá sa, že väčšina zákazníkov dáva prednosť pred nižšou podporou e-mailov a živých rozhovorov.
 • Pokiaľ ide o TLD, GoDaddy má rozsiahlejšiu škálu domén najvyššej úrovne ako ktorákoľvek iná spoločnosť. Väčšina TLD je vydaná ako prvá na GoDaddy predtým, ako sú predstavené iným registrátorom.
 • Hostingové balíčky GoDaddy sú niekedy cenovo dostupnejšie ako Namecheap’s, najmä vzhľadom na to, že pri každom nákupe domény je zahrnutý obmedzený hostingový balíček..
 • Telefonický prístup k zákazníckej podpore 24 hodín denne, 7 dní v týždni a možnosti rozhovoru
 • Dôstojná vedomostná základňa pre často kladené otázky, ako aj pre živé a drzé fóra

Skúsenosti používateľov Namecheap

NameCheap

Všeobecne veľmi dobre hodnotené zákazníkmi, Namecheap rozhodne nie je bez niekoľkých nedostatkov. Na serveroch Reddit a Stackoverflow sa často považuje za jedno z najlepších miest, kde si môžete kúpiť lacné doménové meno.

Nevýhody Namecheap:

 • Niektorí používatelia sa sťažovali na problémy so systémom automatického obnovovania, tieto problémy sa však od tohto roku odstránili.
 • Minimalistický dizajn webovej stránky znamená, že niektorí používatelia, ktorí dávajú prednosť robustnejšiemu riadiacemu panelu, budú chcieť zostať v rozložení barebone v Namecheap.
 • Namecheap vykazuje o niečo kratšiu dobu prevádzkyschopnosti (99,8% ~) ako časť ich konkurencie.

Prosech Namecheap:

 • Namecheap zaujal postoj proti súkromiu a slobode na rozdiel od GoDaddy, ktorý vystupuje proti zákonu o zastavení pirátstva online (SOPA)..
 • Minimalistický dizajn palubnej dosky Namecheap sa ľahko používa, je ľahko čitateľný a veľmi citlivý.
 • Robustný nástroj na návrhy, ktorý poskytuje vynikajúce nápady pre alternatívne názvy domén.
 • Jednoduchý proces platby bez akýchkoľvek nafúknutých funkcií alebo invazívnych ponúk.
 • Pokiaľ vieme, DNS servera Namecheap pôsobivým spôsobom nikdy neohrozili hackeri.
 • Celkom dobrá zákaznícka podpora
 • Dôstojná vedomostná základňa pre často kladené otázky

Ďalšie funkcie a upsells

Obe spoločnosti profitujú z rozšírenia ďalších služieb, ako sú webhostingové balíčky a e-mail hosting pre svojich klientov. Medzi nimi existujú určité rozdiely.

Doplnky GoDaddy

 • Odborné služby pre správu CMS, bezpečnostné audity, migráciu, správu VPS, optimalizáciu Apache a množstvo ďalších prípadov použitia so 72-hodinovým časom obratu.
 • Kancelária 365 začínajúca na 8,49 dolárov mesačne.
 • SSL certifikáty začínajúce na 63,99 dolárov ročne.
 • Web hosting od 2,99 dolárov mesačne.
 • Hosting WordPress už od 4,99 dolárov mesačne.
 • Služba registrácie doménových mien WHOIS Guard Private Domain Name za príplatok na základe zvoleného TLD.
 • Oveľa viac so službami sa neustále menia a sú stále dostupnejšie.

Doplnky Namecheap

 • Životnosť zdarma ekvivalentná strážcovi WHOIS od GoDaddy <- toto je obrovské! To znamená, že získate ochranu súkromia WHOIS, takže nikto nepozná vaše meno a adresu
 • Preposielanie e-mailov zadarmo.
 • Zadarmo vlastné servery mien.
 • Zdieľané, predajca, VPS a špeciálne hostingové balíčky.
 • Hosting WordPress za 1 mesiac za prvý mesiac od 3,88 dolárov za mesiac potom.
 • SSL certifikáty začínajúce na 7,88 dolárov ročne.
 • Prémiové DNS za 4,88 dolárov ročne.
 • Mnoho ďalších služieb.

Web hosting

Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť po zakúpení domény od jednej z týchto dvoch spoločností, je ich webhostingová ponuka. Pravda je, že jednu z týchto domén môžete prepojiť s akýmkoľvek webovým hostiteľom, nezáleží na tom, kde si ju kúpite. Pri zachovaní názvu domény a webhostingu v rámci tej istej spoločnosti však existuje mierna výhoda, pokiaľ ide o pohodlie a služby zákazníkom.

GoDaddy Hosting

 • Široká ponuka hostenia, od veľmi lacnej ekonomiky až po dedikované servery
 • Vrátane e-mailového hostingu
 • Spravovaný hosting WordPress už od 1 $, ale nedá sa porovnávať s niečím ako WP Engine
 • SSL je platené, čo je nevýhoda. Môžete nahrať svoj vlastný bezplatný protokol SSL, ale sťažuje to
 • Hostingové služby sú všeobecne užívateľsky prívetivé všade, ale cPanel pri niektorých hostingových ponukách nepoužívajú
 • Tu nájdete všetky recenzie hostingu GoDaddy – rovnako ako recenzie WordPress Managed GoDaddy

Hosting Namecheap

 • Namecheap má niektoré smiešne lacné ceny za hosťovanie (zľava 50%)
 • Vrátane e-mailového hostingu
 • Sú novší v hre, takže nie tak skúsení hostením
 • Majte špeciálnu ponuku hosťovania WordPress, EasyWP – ktorá má zmiešané recenzie
 • Užívateľsky prívetivé administračné panely všeobecne
 • Ak máte jednoduchý web, je dobré ísť
 • Získajte tu zľavu 50%

záver

Najlepšie miesto na kúpu doménových mien sa líši v závislosti od veľkosti projektu a rozpočtu. Namecheap je jasným víťazom pre väčšinu zákazníkov, ale GoDaddy môže byť atraktívnou voľbou pre zákazníkov, ktorí chcú kúpiť hromadné domény. Obe spoločnosti sú omnoho lepšie ako konkurencia a vedú priekopnícke postavenie v oblasti inovácií, stability, bezpečnosti a stanovovania cien.

Získajte ponuky Namecheap tu ->

Získajte ponuky GoDaddy tu, 0,99 dolárov za prvú doménu ->

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map