14 nejlepších poskytovatelů a služeb cloudového hostingu (květen 2020)

14 nejlepších poskytovatelů a služeb cloudového hostingu (květen 2020)

14 nejlepších poskytovatelů a služeb cloudového hostingu (květen 2020)

Hledáte nejlepší cloud hosting, ale netušíte, kde začít?


Cloud pro různé lidi znamená různé věci. 

V podstatě hledáme rychlý, distribuovaný a škálovatelný hosting – s dobrou podporou a za cenu, která vyhovuje podnikání.

nejlepší hosting pro malé firmy

Cloud computing vedl k rozmachu v možnostech hostování. Mnoho hostingových služeb vstoupilo na trh s cloudovými servery, ale to může nechat zákazníky, aby se cítili zmateni z toho, zda skutečně získají nejlepší cloudový hosting. Podíváme se na 14 z působivějších možností na trhu a poté vysvětlíme, co je cloudový server a jak byste mohli mít prospěch z registrace u poskytovatele cloudových hostingových služeb.

Díky tomuto výzkumu si můžete vybrat nejlepší cloudový hosting v květnu 2020.

1. Cloudways Cloud Hosting

cloudway

Vyvolávací cena: 10 $ měsíčně

Doba odezvy: 710 ms

Uptime: 99,99%

Podívejte se na ceny Cloudways

Cloudways je hostingová společnost, která se zaměřuje na poskytování velkého množství energie za rozumnou cenu. Nejsou absolutně nejlevnější v sektoru hostování cloudových serverů, ale jejich ceny cloudových serverů představují vynikající hodnotu pro množství energie, kterou jejich systémy poskytují. Společnost nabízí možnost hostovat váš web na mnoha hostitelských platformách cloudových serverů, včetně:

 • Digitální oceán
 • Linode
 • Vultr
 • Amazon Web Services
 • Cloudová platforma Google

Můžete také najít ceny cloudového serveru, které odpovídají široké škále měřítek. Jejich plán 10 $ měsíčně poskytuje instanci s jediným jádrem, ale můžete si vyzkoušet možnosti, které nabízejí kdekoli od řešení s dvěma jádry až po 32 jádra. Jakmile se dostanete do 32jádrového světa, máte samozřejmě na starosti řešení podnikového cloudového hostingu, takže očekávejte, že zaplatíte severně od 1 000 USD.

Cloudways nedostává skvělé známky za zákaznickou nebo technickou podporu. V mnoha případech jste sami, pokud chcete použít vlastní kód nebo méně běžná řešení. Pravděpodobně to není skvělá volba pro lidi, kteří mají málo až žádné technické znalosti, ale nabízejí skvělé ceny cloudového serveru pro lidi, kteří by mohli chtít AWS, ale nechtějí se dostat do plevelů tak, jak často vyžadují nabídky Amazonu..

Podívejte se na naši úplnou recenzi Cloudways

2. Liquid Web Managed Cloud

Liquweb

Vyvolávací cena: 51 $ měsíčně

Doba odezvy: 150 ms

Uptime: 100%

Zobrazit ceny tekutého webu

Liquid Web nabízí to, co lze snadno charakterizovat jako jednu z nejlepších cloudových služeb na trhu. Jak se však ceny cloudových serverů snižují, je pro zákazníky na vstupní úrovni velmi obtížné získat si domácí. I když jste ochotni zaplatit za nejlepší cloud hosting v okolí, jejich tendence plivat své služby na různé „produkty“ může věci matoucí..

Jejich cloudové webhostingové produkty jsou rozděleny do zhruba čtyř druhů hostingových balíčků. V pořadí od nejmenšího po nejsilnějšího jsou tyto:

 • Cloudové weby
 • Cloud VPS hosting
 • Vyhrazený hosting na cloudovém serveru
 • Osobní cloud hosting

Možnost cloudových serverů je funkčně neomezený hosting doménových jmen. Nicméně mnoho z nich můžete do účtu získat za 51 $ měsíčně. Cloud VPS je v podstatě stejný jako použití virtuálního soukromého serveru nebo dedikovaného serveru, kromě toho, že je hostován v cloudu a v důsledku toho je trochu škálovatelnější. Stejná myšlenka platí pro specializovaná řešení cloudového hostingu, kromě toho, že máte celou instanci pro sebe, než sdílení dělených zdrojů s ostatními.

Snad nejzajímavější možností je osobní cloudový hosting. Toto je v podstatě celý cloudový systém pro sebe. Představte si, že za začátek platíte severně od 1 500 $ měsíčně. Pro společnosti, které vyžadují významnou palebnou sílu, je to něco, co několik dalších poskytovatelů webhostingu poskytuje. Můžete dokonce rozdělit svou instanci pomocí plánů nižší úrovně, které umožňují až 5 virtuálních serverů běžících současně ve stejném cloudu.

Další výhodou pro Liquid Web je to, že nabízejí pomoc při řešení široké škály problémů podnikového webhostingu. Můžete například získat pomoc s:

 • Soulad s PCI pro webové stránky elektronického obchodu
 • Soulad s HIPAA pro poskytovatele zdravotnických služeb
 • Hostování aplikací

Vaše cloudové instance budou běžet na moderních jednotkách SSD v datových centrech, která mají více redundancí pro úložiště i napájení. Pokud chcete absolutně nejlepší společnost poskytující cloudové služby a jste ochotni vydělat peníze, aby se to stalo, je obtížné sladit Liquid Web. Pro všechny ostatní to však bude pravděpodobně trochu drahý.

Podívejte se na naši úplnou recenzi LiquidWebu

3. A2 Hosting Cloud VPS

a2hosting

Vyvolávací cena: 5,00 $ měsíčně

Doba odezvy: větší než 1 000 ms

Uptime: 99%

Podívejte se na A2 Hosting Cloud VPS

Pokud hledáte jednu z levnějších možností mezi předními poskytovateli cloudu, A2 Hosting odvede velmi dobrou práci pro zákazníky v tomto výklenku. I když nebudete mít bleskovou rychlost, můžete získat balíček se čtyřmi jádry s přístupem root za pouhých 15 $ měsíčně. Pozoruhodně byly nabídky hostingu A2 považovány za paralely s hostingem VPS, ale v tomto cenovém rozpětí je limit, co můžete očekávat..

Přestože je všechno stejné, společnost dělá dobrou pracovní nabídku a poskytuje pobídky. Existuje záruka vrácení peněz. Každý účet obsahuje bezplatnou jednotku SSD a nejméně 2 TB měsíčně na šířku pásma. Poskytují také nepřetržitou technickou a zákaznickou podporu po celý rok, a to včetně telefonické pomoci.

Pokud hledáte co nejblíže k bezrizikové možnosti, jak začít s cloudovým hostingem, A2Hosting vás kryl. Lidé, kteří hledají opravdová podniková datová centra, která jsou vysoce citlivá, však mohou chtít hledat jinde, zejména vzhledem k tomu, že jejich špičkové nabídky nejsou pro relativně vysoké ceny vynikající hodnotou. Na spodním konci trhu však existují dobré možnosti.

Podívejte se na naši úplnou recenzi hostingu A2

4. SiteGround

siteground

Vyvolávací cena: 80 $ měsíčně

Doba odezvy: 710 ms

Uptime: 99,99%

Zobrazit ceny SiteGround

SiteGround se snaží zkombinovat dobrý a ne skvělý výkon s řadou bezplatných reklam, které osloví lidi, kteří nejsou špičkovými technologicky zdatnými chladnými dětmi. Poskytují vynikající doby provozu a doby odezvy jsou dostatečně dobré, aby všechny nejpomalejší weby a webové aplikace měly dosáhnout přiměřené doby načítání.

Můžete také získat:

 • Přístup k CDN zdarma
 • Zdarma SSL certifikát
 • Bezplatná pomoc při migraci s jedním webem WordPress
 • Vyhrazená adresa IP
 • SSH a SFTP přístup

Zaručují také, že všechny prostředky cloud computingu pro váš cloudový systém budou vyhrazeny výhradně pro váš server. Pokud potřebujete pomoc s IT, mají na pracovníky devops, aby jim pomohli s plně spravovanými službami.

SiteGround usnadňuje přidělení zdrojů na podúčty. Pokud provozujete marketingovou nebo designérskou agenturu, může být velmi snadné přizpůsobit, co každý podúčet dostane. Zejména při jednání s klienty můžete tuto funkci použít vedle škálovatelnosti očekávané od cloudhostingu a nabídnout celou řadu balíčků. Pro jednotlivé podúčty lze také přiřadit bezplatné služby DNS.

Společnost také poskytuje denní zálohy. Tyto okamžité zálohy jsou udržovány mimo pracoviště a lze je obnovit pomocí řešení jedním kliknutím.

SiteGround odvádí dobrou práci při hledání rovnováhy mezi druhem technické síly, kterou si zasloužíte, když jdete s cloudovým hostem, a poskytuje uživatelsky přívětivý zážitek. Pokročilí uživatelé budou nadšeni úrovní přístupu, který mají, a zbytek světa bude mít stále dostatek zákaznické a technické podpory, aby zvládl všechno.

Podívejte se na naši úplnou recenzi na webu

5. InMotion

hostování inmotion

Vyvolávací cena: 34,99 $ za měsíc

Doba odezvy: 400 ms

Uptime: 99,95%

Podívejte se na hostování InMotion

Malé obtěžování, které přichází s potápěním do nabídek InMotionu, je, že nedělají dobrou práci, aby věci rozložili rovně. Plány jsou prezentovány jako plány pro agentury, malé podniky, podniky a aplikace. Nejlevnější plán je pod položkou „aplikace“ a lze jej použít ke zpracování hostingu jako ostatní.

Jednou z hlavních nevýhod je, že jejich nabídky jsou založeny výhradně na Linuxu. Je to do značné míry také ekosystém zásobníku LAMP. Pokud chcete cloudový server Windows, budete určitě hledat jinde. Mají také pouze datová centra umístěná v USA.

Lidé, kteří jsou spokojeni s implementací úzkého zásobníku LAMP, například ti, kteří provozují WordPress, WooCommerce nebo Magento, najdou InMotion jako něco z levnější verze SiteGround, ale s méně zadarmo. Pokud vám vyhovuje méně podpory a chcete upřednostnit poměr cena / výkon, zejména na spodním konci trhu, je obtížné porazit InMotion. Pro méně technicky zdatné uživatele a dav Microsoftu to však bude přinejlepším učební křivka.

Společnost nabízí dlouhou dobu vrácení peněz 90 dnů. Pokud jste připraveni to vyzkoušet, je to bezriziková příležitost poznat nového web hostitele.

Podívejte se na naši úplnou recenzi InMotion

6. HostGator

hostgator

Vyvolávací cena: 4,95 $ měsíčně.

Doba odezvy: 430 ms

Uptime: 99,98%

Zobrazit ceny hostgator

Pro neaplikovatelně levnou společnost je HostGator trochu překvapením. Za 4,95 $ měsíčně získáte:

 • Dvě jádra CPU
 • Dvě GB RAM
 • Neměřená šířka pásma
 • Zdarma SSL certifikát

Společnost má také firmu na registraci doménových jmen, takže můžete mít všechny své webové stránky pohromadě na jednom účtu. Zatímco účet s nejnižšími náklady umožňuje pouze jednu doménu, pohybující se až na další úroveň, 6,57 $ měsíčně, získáte neomezený hosting domény a dvakrát tolik jader a dvakrát tolik paměti RAM.

Jak je typické v nižších vrstvách hostitelských společností, můžete očekávat omezený balík softwaru. Budete mít přístup do prostředí Linux, které podporuje aplikace jako:

 • Joomla
 • Drupale
 • Magento
 • WordPress

Není divu, že budete sami, bez spravovaných služeb. Nicméně, u špinavé-levné možnosti, můžete udělat mnohem horší než HostGator.

Podívejte se na naši úplnou recenzi HostGator

7. Dreamhost

dreamhost

Vyvolávací cena: 4,50 $ měsíčně

Doba odezvy: 720 ms

Uptime: 99,96%

Podívejte se na DreamHost

DreamHost je dalším účastníkem v oblasti nízkonákladového cloudového hostingu a je dalším poskytovatelem webhostingových služeb, který by mohl těžit z jasnějšího popisu svých nabídek. První velká nepříjemnost, která vás zasáhne jako zákazníka, je to, že jediné produkty, které uvádí na své hostitelské stránce, jsou „DreamCompute“ a „DreamObjects“. Spíše než vyjasnění rozdílu mezi instancemi cloud computingu a cloudovými hostingovými službami je spojují dohromady pod hlavičkou „výpočet“, což je termín, který je ve světě strojového učení relevantnější než průmysl webhostingu..

Jakmile to obraťte, najdete pro tuto část trhu zklamání. Získáte jediné jádro procesoru s nejlevnějším plánem a vše je založeno na open-source zásobníku bez dalších možností. Zdá se, že věci jsou zaměřeny na uživatele Pythonu, Node.JS a Ruby, kteří, upřímně řečeno, budou hledat větší výpočetní nabídky od společností jako Amazon.

Fakturační struktura je také zvláštní. V daném měsíci máte 600 hodin času na výpočetní cyklus. Měsíce jsou delší než to a jediný nedetekovaný útok DDoS by vás mohl snadno přenést do nadhodnocení účtu, které vede k vyúčtování. Upřímně řečeno, pokud chcete vypočítat strukturu fakturační doby, AWS existuje a poskytuje větší a střední infrastrukturu.

Na druhou stranu, jejich nabídky pro lidi, kteří chtějí Python nebo Node.JS hosting, se nastavují velmi snadno. Pokud je to váš pruh, může být DreamHost zajímavý. Všichni ostatní však mohou v tomto cenovém bodě najít lepší nabídky a méně zmatek.

Podívejte se na naši úplnou recenzi Dreamhost

8. Bluehost

Bluehost

Vyvolávací cena: 9,99 $ měsíčně po dobu 36 měsíců

Doba odezvy: 590 ms

Uptime: 100%

Zobrazit Bluehost Pricing

BlueHost nabízí účty, které jsou účtovány za 12, 24 nebo 36 měsíců. Pro lidi, kteří se chtějí dostat do nejnižší úrovně webhostingu za slušnou cenu, to může být trochu impozantní. Záruku vrácení peněz můžete využít, pokud

Společnost nabízí vynikající rychlost a bezkonkurenční dobu provozu. Pokud se zajímáte o solidní výkon, BlueHost nabízí vysoce výkonný a stabilní balíček za přibližně tak levnou cenu, jak najdete.

Tam, kde budou někteří zákazníci odkládáni společností BlueHost, je struktura doplňků niklu a desetníku společnosti. Chcete vyhrazenou IP? To je 5,99 $ měsíčně. Chcete prémiový certifikát SSL? To bude 49,99 $ ročně. Sčítá se rychle.

Budete také muset posunout o úroveň výše, abyste získali na účet neomezené názvy domén. Základní balíček se dvěma procesory je však hodně. Podobně není měřena šířka pásma a cPanel s SSH je zahrnut zdarma.

BlueHost je skvělá volba, ale existují určité námitky. Ujistěte se, že balíček, který dostáváte, pokrývá vše, co potřebujete, protože doplňky vás mohou docela rychle rozdrtit.

Podívejte se na naši úplnou recenzi Bluehost

9. 1&1 IONOS

1 a 1ionos

Vyvolávací cena: 15 $ měsíčně

Doba odezvy: 330 ms

Uptime: 99,8%

Podívejte se na 1&1 Hosting IONOS

Nabídka cena-výkon s 1&1 IONOS není skvělý. Tam, kde se společnost umísťuje, i když poskytuje spravované služby. Upřímně řečeno, tech důvtipní lidé nebudou mít dojem s nastavením, které začíná u jediného jádra CPU a přidělí se pouze jedna GB RAM. Méně důvtipní zákazníci však budou rádi, že tam budou mít technickou a zákaznickou podporu, která by je vedla řadou procesů.

Jak je běžné, když v cloudovém hostingovém sektoru klesnete pod 50 $ měsíčně, jste zavřeni v Linuxu a open-source softwaru. 1&1 vám poskytuje trochu více v tomto omezeném rámci a poskytuje servery Apache, Nginx a Tomcat, které budou hrát pěkně s Pythonem a PHP. Doby odezvy jsou také blízko nejlepší ve své třídě.

Pokud potřebujete nejblíže k nejlepším dostupným dobám načítání, 1&1 se vyplatí podívat. Každý, kdo má zájem o cloudový server Windows, se bude muset pohybovat dál a jeho nabídka není z hlediska hardwaru skvělá.

Podívejte se na naše plné 1&1 recenze Ionos

10. Motor WP

wpengine

Vyvolávací cena: 35 $ ​​měsíčně

Doba odezvy: 650 ms

Uptime: 100%

Zobrazit cenu motoru WP

WP Engine je, jak název napovídá, nabídkou zaměřenou na zákazníky WordPress. Měřítko je určeno pro podnikové zákazníky a zjistíte, že úrovně rychle rostou v nákladech na stovky dolarů. Nízké úrovně nemají vynikající zákaznickou podporu, a pouze dvě nejvyšší úrovně získají telefonickou podporu. 60denní záruka vrácení peněz však může prozkoumat vaše možnosti.

Každý balíček obsahuje podporu pro více stránek zdarma, takže za přidání domény nemusíte platit navíc. Pokud potřebujete globální datová centra, která budou sloužit návštěvníkům po celé planetě, společnost WP Engine vás pokryla. Jsou to společnosti, které se považují za začínající vývojáře technologie WordPress, a tým je hrdý na to, že zákazníkům poskytuje tuto úroveň technické podpory.

Je to určitě úzce zaměřená nabídka. Ti, kteří chtějí pouze pevný hosting WordPress, který nikdy neklesne a může se rychle rozšířit, ocení WP Engine.

Podívejte se na naši úplnou recenzi WP Engine

11. Kinsta

kinsta

Vyvolávací cena: 30 $ měsíčně

Doba odezvy: 230 ms

Uptime: 99,8%

Podívejte se na hosting Kinsta

Využitím platformy Google Cloud Platform znamená Kinsta nabízet špičkový cloudový hosting výhradně pro majitele stránek WordPress. Je to všechno WP a nic jiného. Společnost poskytuje řadu bezplatných služeb, jako například:

 • Pracovní místa
 • Zjednodušené možnosti správy účtu
 • Podpora agentur
 • Přímá podpora úrovně 1 podporuje znalé techniky

Funkce správy účtu jsou hlavním prodejním bodem. Myšlenka je v podstatě taková, že kreativní agentury mohou vyvíjet weby pro klienty, nasazovat je a poté klíče předávat zákazníkovi. Vše běží velmi rychle a doba provozu je vynikající. Pokud provozujete agenturu, která se zaměřuje na platformu WordPress, je obtížné najít Kinsta.

Podívejte se na naši úplnou recenzi Kinsta

12. DigitalOcean

digitalocean

Vyvolávací cena: 5 $ měsíčně

Doba odezvy: 360 ms

Uptime: 99,99%

Podívejte se na ceny pro digitální oceán

DigitalOcean nabízí špinavý levný vstupní plán, ale budete muset jít do nějakých délek, abyste jej našli na svých webových stránkách a nastavili ho tak, aby hostoval webový server. Firemní nabídky jsou zdánlivě navrženy v přímém rozporu s uživatelskou přívětivostí.

Ano, je možné najít řešení na jedno kliknutí, které vám umožní nasadit server LAMP nebo jakoukoli z řady podobných nabídek ve vteřině. Hodně štěstí najít. OK dobře, tady to je protože jste to nikdy nenašli sami.

Posedlost společnosti „kapičkami“ a výpočetními případy neposkytuje velkou záruku, že jim záleží na hostování zákazníků. Budeš sám. Horší možnosti nižší úrovně začínají od nejnižšího výkonu tohoto odvětví. Získáte jeden procesor a jednu GB paměti.

Hlavní vzestupnou stránkou je přístup ke spuštění serverů jedním kliknutím. Získáte poměrně moderní software s otevřeným zdrojovým kódem, například MySQL 5.7 a PHP 5.2. Pokud ale nejste tvrdá technika, mohlo by být moudřejší jít k jednomu z partnerů DigitalOcean, jako je výše uvedený Cloudways.

13. AWS Cloud

aws amazon

Vyvolávací cena: 3,50 $ měsíčně

Doba odezvy: 500 ms

Uptime: 99,99%

Zobrazit AWS Lightsail

Virtuální servery Lightsail tvoří základ všech nabídek cloudu AWS, pokud jde o webhosting. Amazon nabízí působivou úroveň přístupu a můžete vytvářet řešení pro jedno kliknutí pro cloudové servery Linux i Windows. Vyvažování zátěže je zabudováno přímo a škálovatelnost je automatická.

Existují dvě velké nevýhody. Za prvé, cloudový hosting AWS je nastavení typu pay-as-you-go. Je možné získat paušální cenu, ale musíte být velmi opatrní při konfiguraci účtu. Také všichni, kromě těch nejtalentovanějších techniků, ocitnou beznadějně ztracenou navigaci v řadě možností na Amazon Cloud.

Získáváte však bezplatnou certifikaci SSL a první měsíc je k dispozici zdarma jako zkušební verze. Bohužel budete muset uvést své fakturační údaje. Stejně tak je vyžadováno zrušení, jinak bude účtování zahájeno příští měsíc.

Velké internetové společnosti, jako je Netflix, působí na cloudu AWS. Pokud chcete stejný druh energie a pohodlně se dostanete do vnitřností řešení hostingu, je to skvělá volba. Pro ty, kteří potřebují vedení, to není dobrý návrh, ať už je to dobrá cena.

Z velkých hráčů však Amazon inklinuje být ten, který vás bude nejvíce cítit, jako by chtěli malou firmu běžící na cloudovém hardwaru. To je však velmi nízká lišta.

14. Google Cloud

google cloud

Vyvolávací cena: 45 $ měsíčně

Doba odezvy: 300 ms

Uptime: 99,99%

Zobrazit Google Cloud

Google je další velké jméno v oboru, které se zdá být hluboce nezajímavé v pomoci malým hráčům nastavit webhosting na serverech cloudového serveru. Zákaznická podpora od společnosti Google je notoricky hrozná a technologicky zdatní zákazníci opovrhují zejména tendencí společnosti zahájit veškerá šetření na nejnižší úrovni. Na Googlu se musí i nejchytřejší osoba na světě zeptat: „Zkusili jste ji vypnout a znovu zapnout?“

Jinými slovy, Google Cloud je horší než mnoho platforem, které prostě necháte na vlastní pěst. Existuje spousta dalších poskytovatelů služeb, kteří stavěli na horní části platformy Google Cloud Platform, a ty je lepší používat. I když hledáte vysoce výkonný výpočetní výkon, AWS poskytne stejný výkon bez patronicky špatné podpory.

Existují pouze dvě skupiny zákazníků, kteří by měli trpět strašlivostí společnosti Google. Za prvé, existují takové, jejichž hostované weby závisí na údajích G nebo platformách strojového učení. Za druhé, existují lidé, kteří potřebují vysoce výkonná datová centra na každém obydleném kontinentu. V opačném případě se podívejte na následného partnera, jako je Kinsta nebo Cloudways, a získejte přístup k hardwaru bez problémů s podporou duše..

Co je cloudový server?

Cloudový server je systém, který je navržen tak, aby poskytoval obrovské množství prostředků v rámci balíčku Software jako služba (SaaS). Pozoruhodné je, že dotazem, co je cloudový server, chybí velká část věci. Cloud server není v žádném úseku jediný stroj. Místo toho je to kolekce mnoha počítačů, které jsou navrženy tak, aby fungovaly jako jedna instance.

Příklady lze mezi zákazníky nebo úkoly rozdělit různými způsoby. Ještě důležitější je, že k instancím lze rychle přidat zdroje, aby byla zajištěna stabilita a škálovatelnost.

To je jedna věc, díky které je cloud computing tak přitažlivou možností pro společnosti i zákazníky. Špičkový poskytovatel cloudových služeb může i nadále budovat poptávku před rozšířením zákazníků, což mu umožňuje prakticky nekonečnou škálovatelnost. Od svého konce, kdy zákazník platí za cloudový webhosting, si můžete s jistotou koupit služby na spodním konci stupnice a během několika sekund stačí přidat energii pouhým kliknutím na možnost na ovládacím panelu hostování.

Co je Cloud Hosting?

Cloud hostingová řešení jsou jen jedním kusem cloudového sektoru, kromě věcí, jako je strojové učení, hosting souborů, těžba dat, vzdálené IT, hosting VPS a dokonce i pohotovostní služby. Když se ve světě cloud computingu děje tolik, možná se ptáte: „Co je cloud hosting?“

Nejlepší poskytovatelé cloudového hostingu mají zdroje nezbytné k tomu, aby poskytovali zážitek, který je nerozeznatelný od používání dedikovaného serveru nebo VDS, s výjimkou případů, kdy jsou cloudové hostingové služby obvykle stabilnější a dostupnější. Někteří poskytovatelé dokonce nabízejí svým zákazníkům individuální cloudové instance, což jim v podstatě umožňuje být jejich vlastními poskytovateli hostingových služeb.

Škálovatelnost je hlavní plus s cloudovým hostingem oproti podobným možnostem. Přestože dedikované a virtuální dedikované servery jsou rozhodně krokem od menších možností, jako je sdílený hosting, všechny mají svá omezení. Zejména, jakmile jste maximalizovali své zdroje, jediné řešení pro přesun všeho na nový a výkonnější server.

V oblasti cloud computingu však lze více zdrojů jednoduše nasměrovat k vaší instanci. Během několika sekund můžete mít k dispozici více procesorových jader, RAM a dokonce i úložiště. To je mnohem složitější podnik, přinejlepším při práci s fyzickým serverem nebo virtuálním strojem.

Různé typy cloudových hostingových služeb

Pokud používáte cloudový server od společnosti, která působí společně, opravdu si kupujete lepší verzi webhostingu. Pokud zvolíte vhodné cloudové hostingové plány, budete moci na svých systémech provozovat vše, co chcete, jako je WordPress nebo Magento..

Na úrovni operačního systému najdete společnosti nabízející mnoho distribucí Linuxu. Číslo také poskytuje systémy Windows a jejich počet poroste s tím, jak Microsoft pokračuje v agresivním pohybu do prostoru cloudové platformy.

Najdete zde také mnoho dostupných softwarových balíčků, včetně standardních nabídek, jako jsou Linux, Apache, MySQL a PHP. Mnoho společností vstoupilo na trh také s lehkými webovými servery Nginx, tlumočníky Pythonu a dokonce i možnostmi hostování Node.JS. S plně vyhrazenou instancí nebo virtuálním soukromým serverem v cloudu budete mít přístup root, který vám umožní nainstalovat vše, co váš projekt může vyžadovat.

Mnoho z nejlepších poskytovatelů cloudového hostingu poskytuje také úzce přizpůsobená řešení. Například řada hostingových společností nyní nabízí hosting WordPress, který zahrnuje spravovanou podporu již po vybalení. Jednoduše si založíte účet na ovládacím panelu hostitele, poskytnou mu veškerý potřebný software a pak na něm můžete pracovat stejně jako na jakémkoli jiném webu WordPress na jakémkoli jiném webovém serveru. Pokud máte nějaké obavy, obraťte se na zákaznickou podporu a budou vám k dispozici technický odborník.

Závěr

Ve světě cloudových hostingů existuje absolutní propast mezi společnostmi, které se zajímají o malé podniky (viz naše oblíbené hostitele malých podniků), a společnostmi, které to nemají. Rozdíl zjistíte pokaždé, když načtete jednu z jejich stránek. Pokud používají výrazy jako „hosting“ a mají předem stanovenou cenu, jste na dobrém místě. Používají-li slovo „výpočet“ a trvají na tom, že mluví o všem, od streamování po AI, uvíznete v tom, že budete dělat spoustu práce sami.

Na druhou stranu většina zákazníků nenajde sílu, kterou nabízejí velcí hráči, jako jsou Google, DigitalOcean a AWS, za to, aby stálo za to. Naštěstí existuje spousta malých hráčů, kteří chtějí váš těžce vydělaný dolar. Stanovte si, jaké jsou vaše priority předem, zejména kolik potřebujete masivní škálovatelnost versus nízká cena, a rychle identifikujete tři společnosti, které se skvěle hodí k vyúčtování.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector