7 poskytovatelů hostingu zdarma VPS – s velkým varováním! (Květen 2020)

7 poskytovatelů hostingu zdarma VPS – s velkým varováním! (Květen 2020)

7 poskytovatelů hostingu zdarma VPS – s velkým varováním! (Květen 2020)

Potřebujete bezplatný hosting VPS, protože skutečné plány jsou mimo váš rozpočet?


Slyšíme vás. 

Varovným slovem však v životě není nic svobodného. A to platí pro tyto poskytovatele VPS.

Nejlepší hostitelé pro majitele stránek

Využití virtuálního soukromého serveru (VPS) je případ, kdy můžete za své peníze často získat spoustu třesku.

Je však pochopitelné, proč lidé mohou hledat bezplatný hosting VPS, i když většina řešení pro webhosting v tomto odvětví je již poměrně nákladově efektivní..

Často uvidíte bezplatné možnosti sdíleného hostingu a můžete se jednoduše divit, jak vysoké společnosti jsou ochotny ante zvýšit.

Ve skutečnosti neexistují žádné plány hostování, které by se kvalifikovaly jako 100% zdarma VPS. To znamená, že neexistuje žádná verze bezplatného serveru VPS, kde nikdy nikdy nic nezaplatíte.

Můžete si však snadno najít zkušební verzi VPS zdarma a existuje také mnoho téměř bezplatných hostingových služeb, které se také velmi blíží poskytování bezplatné zkušenosti. Pojďme se podívat na některé z možností, díky nimž se budete cítit, jako kdybyste získali zdarma VPS. Na konci budeme hovořit také o některých potenciálních výhodách a nevýhodách tohoto postupu.

Plány VPS, které jsou téměř zdarma

1. HostWinds VPS Hosting

hostwinds vps

Nejnižší cena: 5,17 $ měsíčně

Doba odezvy: 640 ms

Uptime: 100%

Zobrazit hostWinds Hosting plány

V nejpřísnějším slova smyslu nepředstavují plány s nejnižšími náklady na HostWinds skutečné levné VPS, protože nízká nabídka společnosti je instancí typu cloud. Pro většinu lidí, kteří se zajímají o poskytovatele hostingu VPS, nebude toto rozlišení ani patrné. Je to proto, že jakmile jsou prostředky fyzického serveru rozděleny na vytvoření VPS v cloudu, není nic o použití výsledného virtualizovaného serveru, který se liší od VPS založeného na jediném počítači. Jediná věc, kterou si všimnete, je, že systém je obecně citlivější než tradiční hostingové plány VPS.

Na konci rovnice budete mít přístup k:

 • Ovládací panel
 • Místo na disku
 • Funkce na úrovni operačního systému

Jinými slovy, můžete se přihlásit přes webové rozhraní nebo použít vzdálený shell k přístupu přes SSH, stejně jako kterýkoli jiný server hosting nastavení.

HostWinds nabízí dostatečně robustní zážitek, že tech-důvtipní lidé budou šťastní. Jak byste mohli očekávat v cenovém rozpětí téměř zdarma, nebudete dostávat skutečnou míru podpory od formuláře HostWinds. Nabízejí však velmi robustní konfiguraci Linuxu, kterou zná každý, kdo dříve používal servery VPS. Také zjistíte, že společnost ráda prodává související produkty, jako je Windows hosting. Působivě zahrnuje nastavení také jedno GB RAM, jediné jádro CPU a 30 GB úložného prostoru.

Jak se však plány hostování ubírají, je těžké si stěžovat na to, že získáte správnou zkušenost s VPS téměř zdarma. Jen buďte připraveni na nějakou technicky důvtipnou práci, abyste ji udrželi v chodu, protože se jedná o nespravovaný VPS.

Zobrazit celou recenzi InMotion Hosting

2. InterServer.net

interserver vps

Nejnižší cena: 6 $ měsíčně

Doba odezvy: 684 ms

Uptime: 99,96%

Podívejte se na plány hostování InterServeru

Další společností, která se velmi blíží poskytování bezplatného hostingu VPS, je InterServer.net. Nejlevnější plán VPS společnosti poskytující webhosting zahrnuje:

 • Jedno jádro CPU
 • Dvě GB paměti
 • Tři GB úložiště SSD
 • Dva TB převodu měsíčně

To by byla skvělá sada funkcí z typického hostitelského plánu VPS, který stojí asi 30 $ měsíčně. Pokud kapacita zpracování, úložiště a paměti nestačí pro vaše potřeby, můžete snadno upravit plán VPS až na 16 jader. Budete také stále platit velmi slušný 96 dolarů za měsíc za to, co je poměrně kvalitní nabídka.

Jeden standardní úlovek, který si začnete všimnout u téměř všech těchto hostovacích plánů VPS, je, že jsou založeny na cloudových případech. Opět se nejedná o průměrného uživatele, ale může to být problém, pokud přemýšlíte o relativně malém rozlišení mezi hostingovými službami VPS běžícími přímo na jednom počítači a jejich provozováním na mnoha počítačích poskytujících cloudové instance.

Dalším tématem, které uvidíte, je, že mnozí z těchto poskytovatelů hostingu rádi nabízejí řešení založená na systému Linux, ale nejsou vždy prvními lidmi, kteří se zajímají o instalaci operačního systému, jako je Windows. Naštěstí jsou servery Windows k dispozici za příplatek. Linuxové systémy jsou však poměrně robustní, včetně:

 • MySQL databáze
 • Python, Ruby, Perl a další prostředí pro vytváření dynamického obsahu na webových stránkách
 • Kompletní instalace cPanelu pro snadnou správu

Zdarma jsou také dostupné možnosti podpory. Nemusí to být skutečný server VPS, ale je to stále velmi dobrá hodnota za pár babek za měsíc.

Zobrazit úplnou recenzi InterServeru

3. Hostinger

hostinger vps hosting

Nejnižší cena: 3,95 $ měsíčně

Doba odezvy: 309 ms

Uptime: 100%

Zobrazit hostingerské plány hostingu

Ano, nyní se blížíme k nalezení skutečně bezplatného serveru VPS. Působivá věc s Hostingerem je, že se jim podaří provozovat velmi citlivé servery, které mají úžasná čísla dostupnosti. Nebudete mít spoustu úložiště s jejich nejlevnější nabídkou, pouhých 10 GB, ale můžete svůj plán upgradovat na jednu z mnoha možností. Všechno je založeno na SSD, takže očekáváte velmi rychlé doby odezvy.

Obchodní model společnosti Hostinger je zaměřen na prodej všech ostatních věcí, které web potřebuje, například názvu domény a certifikátu SSL. Zahrnují IPv4 i IPv6 vyhrazené IP adresy zdarma u každého plánu, což je působivá nabídka pro plán, který je menší než pět míst.

Plány VPS, které trochu snižují cenu

4. InMotion Hosting

Inmotion vyhrazený hosting

Nejnižší cena: 19,99 $ měsíčně s 63% slevou za první měsíc

Doba odezvy: 640 ms

Uptime: 100%

Zobrazit plány hostování InMotion

Není překvapením, že InMotion Hosting je dalším účastníkem levnějších nabídek postavených na cloudových platformách. I když cena po celou dobu životnosti plánu není tak větší, jak vidíte u jiných plánů na tomto seznamu, existuje hodnota. InMotion nabízí bezplatnou základní pomoc se správou serverů. To znamená, že zvládnou správu oprav a aktualizací, aby váš systém zůstal stabilní a bezpečný.

Veškerý hardware InMotionu pracuje na jednotkách SSD nakonfigurovaných v polích RAID-6. Pro nezasvěcené to znamená, že šance na katastrofické selhání, při kterém nelze získat žádná data, jsou směšně nízké. Každá instalace obsahuje podnikovou edici CentOS a budete také moci spravovat svůj server VPS prostřednictvím cPanel. Podpůrná infrastruktura je také založena na cloudu, takže si můžete být jisti, že provozuschopnost bude pevná.

Nabízejí také 90denní záruku vrácení peněz, dohodu, která je tak dobrá, jak uvidíte v podnikání. I když vám to nepřinese zpět práci, kterou byste mohli dát do zřízení serveru, to alespoň sníží vaše riziko, pokud si nevybudujete robustní webovou prezentaci hned.

Zobrazit celou recenzi InMotion Hosting

5. AccuWebHosting

accu web hosting vps hosting

Nejnižší cena: 14,97 $ měsíčně s měsíční zkušební verzí zdarma

Doba odezvy: 1 000+ ms

Uptime: 100%

Zobrazit AccuWebHosting Plány

Rozhodnutý nedostatek serverů Windows na tomto seznamu činí z AccuWebHosting obzvláště přitažlivou volbu pro fanoušky společnosti Microsoft a její platformy .NET. Zatímco 15 babek za měsíc není nejlevnější volbou v okolí, je to asi tak blízko, jak se chystáte dostat k bezplatnému serveru VPS, který zaměstnává Windows, v tomto případě Windows 2008 Server.

Můžete také využít bezplatnou zkušební verzi, aniž byste museli poskytovat kreditní kartu. Pokud nejste se zkušenostmi spokojeni, můžete jednoduše nechat účet vypršet bez obnovení.

Každý systém má podporu pro RDP i SSH. Stroje jsou virtuální servery, nikoli instance typu cloud založené na VPS. To znamená, že na počítačích s procesory Intel Xeon z řady E5 nebo E7 budete provozovat vyhrazené prostředky. A co je důležitější pro administrátory tvrdých Windows, je plně podporován systém HyperV společnosti Microsoft.

Pokud musíte mít prostředí Windows nebo .NET kompatibilitu, je AccuWebHosting tou nejlepší volbou. Další nabídka systému Windows za další cenu, ale AccuWebHosting ji zahrnuje do počáteční ceny, protože se zaměřuje na poskytování prvotřídního a špičkového systému Windows VPS za přiměřenou cenu.

Možnosti postavené na obchodních modelech zdarma, ale omezených

6. x10Hosting

x10hosting main

Nejnižší cena: Zdarma, ale . . .

Doba odezvy: 428 ms

Uptime: 100%

Zobrazit x10Hostingové plány

Když používáte x10Hosting, máte trochu možnost získat VPS v cloudové instanci zdarma, ale je to neuvěřitelně omezené řešení. To znamená, že administrátoři světa budou beznadějně ztraceni bez pouzder SSH, přihlášení cPanel a dalších funkcí. Každý účet na serveru x10Hosting může používat jednu adresu IP. Není divu, že budete rozhodně nesmírné množství paměti RAM, pouhých 512 MB. Operační systém je pouze Linux, ale získáte neomezené úložiště i šířku pásma.

Co x10Hosting doufá, že uděláte, je koupit si do upsell ve svém vlastním čase. Ve skutečnosti se jedná o velmi nízkotlakou společnost, ale rozhodně budete potřebovat prodejní hřiště, když se rozhodnete, že potřebujete něco jako přístup root nebo zákaznická podpora. Pokud se chcete rychle přizpůsobit měřítku a nemusíte se starat o limity úložiště, x10Hosting je skvělá volba.

7. VPSWALA

vpswala

Nejnižší cena: Zdarma, ale existuje zvrat

Doba odezvy: 800 ms

Uptime: 100%

Zobrazit plány hostování VPSWALA

VPSWALA dělá docela jednoduchou sázku. Předpokládají, že váš web v určitém okamžiku poroste. V určitém okamžiku budete muset hostit druhou doménu nebo použít druhou IP adresu. Možná budete potřebovat více paměti RAM, procesorových jader, šířky pásma nebo úložného prostoru.

Ano, je to zdarma začít, ale jakmile se budete muset pohybovat nahoru, cena stoupá na téměř 60 $ měsíčně. Výhodou je, že volný plán je poměrně robustní a zabalí dvě jádra CPU, 30 GB úložného prostoru, dvě GB RAM a jednu TB šířky pásma. Můžete také použít jednu IP adresu ve svém volném plánu VPS.

Lidé ve společnosti VPSWALA jsou velmi připraveni na prodejní hřiště. Zejména bezplatné plány zahrnují 24/7 tech a zákaznickou podporu. To je docela působivé, i když obchodní model je pastí pro rostoucí webové stránky. Pokud jste si stoprocentně jistí, že váš web nikdy nepřevýší počáteční 30 GB úložiště SSD, je to hodně.

Nic v životě není zdarma, ale tohle je docela blízko

Ať už se jedná o bezplatnou zkušební verzi VPS, nějakou formu zdarma s hvězdičkou nebo jen o velmi levné řešení, existuje spousta způsobů, jak se dostat opravdu, opravdu blízko k neplacení. V některých případech, například u VPSWALA, budete muset pečlivě sledovat spotřebu vyhrazených zdrojů. Jiné případy, jako například u společnosti Hostinger, jsou nákladově efektivní až do té míry, že jsou sotva patrné.

Jedním z rad, které je třeba dodržovat, je dávat pozor na lidi, kteří nabízejí bezplatné plány, bez jakýchkoli zjevných prohlášení o tom, co je úlovek. Phishingové podvody vždy používají klíčové slovo „bezplatný hosting“ a je moudré zdržet se poskytování informací o vaší kreditní kartě jakékoli společnosti, o které nikdo nikdy neslyšel.

Co čekat

Dokonce i při řešení mnoha řešení, která obejmou cenu 30 USD, která je v oboru běžná, můžete očekávat, že budete mít zcela nespravované zkušenosti..

Přestože by mohlo dojít k opravě a aktualizaci, je to jen hostitelská společnost, která se chrání před nepořádky na svém hardwaru.

Pokud nainstalujete skript PHP a zničí váš web, pravděpodobně nebudete mít bezplatnou spravovanou podporu, která opraví vše, co by se mohlo pokazit.

Z tohoto důvodu není bezplatný přístup doporučen každému, kdo nemá nějaké technické kotlety.

Pokud se chystáte na super levný plán a nevíte mnoho o vzdáleném přístupu na servery, ujistěte se, že najdete ten, který obsahuje určitou míru spravované podpory. Tito uživatelé jsou pravděpodobně nejlepší jít do další úrovně, kde plány obvykle stojí asi 30 dolarů za měsíc. I když budete chtít hledat spravovaný hosting, pokud nejste obeznámeni s strašidelnými administrátorskými koncepty, jako je „root root“ a „SSH“.

Pro lidi, kteří mají přiměřeně spolehlivé technické kotlety, je třeba něco říci pro vyzkoušení bezplatného řešení nebo řešení, které se blíží k tomu, že je to zdarma. I když se jen obracíte k něčemu, jako je nemyslitelně levný plán společnosti Hostinger, najdete překvapivě pohotový systém, který zahrnuje robustní prostředí pro nasazení webových stránek a webových aplikací. Možná to nebude 100% zdarma, ale také nebudete trpět existenčním strachem každý měsíc, až bude splatný účet na serveru.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector