9 nejlepších levných hostingových společností VPS v roce 2020 – výkon na rozpočet

9 nejlepších levných hostingových společností VPS v roce 2020 – výkon na rozpočet

9 nejlepších levných hostingových společností VPS v roce 2020 – výkon na rozpočet

VPS je krokem od sdíleného hostingu, ale můžete najít několik solidních obchodů, které vám umožní výkonný upgrade v rámci vašeho rozpočtu.


Pokud provozujete web s velkými objemy nebo potřebujete jen další výkon, hosting VPS je způsob, jak jít.

nejlepší hosting pro malé firmy

Nalezení levného hostingu VPS je úkol, který bere v úvahu. Míra provozu v oboru pro nabídky VPS se pohybuje kolem 30 $ za měsíc, ale levný VPS server může být, pokud víte, kde hledat.

Je však také moudré přemýšlet o některých specifických požadavcích, které máte pro hostování webu. Například stojí za to se zeptat:

 • Potřebujete Windows hosting, nebo je operační systém Linux dost dobrý?
 • Je spravován hosting nezbytný, nebo můžete server udržovat sami?
 • Kolik šířky pásma vaše stránky potřebují?
 • Jaká je vaše celková úroveň dovednosti práce s přístupem root, ovládacím panelem, shellem SSH a konfigurací FTP klienta / serveru?

Je například možné najít nízkonákladového poskytovatele VPS, který také zahrnuje nápomocnou hostovanou správu VPS hostingu. Pokud nejste jako administrátor serveru příliš zkušení, musíte si při kontrole plánů VPS nastavit prioritu. S nadšením na to, co absolutně potřebujete a co poskytovatel hostingových služeb nabízí, byste měli být schopni najít VPS hostingové plány, které nezlomí váš rozpočet..

1. A2 Hosting

a2 hosting vps hosting

Nejnižší cena: 5 $ měsíčně za zcela nespravované VPS

Doba odezvy: 279 ms

Uptime: 99,66%

Zobrazit A2Hostingové plány

Stejně jako mnoho možností v tomto seznamu je nejlevnější nabídka VPS od A2 zaměřena přímo na lidi, kteří mají technické dovednosti potřebné k tomu, aby se vzdálili do systému a udržovali jej bez pomoci. Od hostingu A2 jsou k dispozici možnosti spravovaných služeb, ale stojí to mnohem více, a to za 35 $ měsíčně.

Nabídka low-end je z hlediska výkonu velmi omezená. Budete mít přístup pouze k jednomu jádru CPU, ale můžete zaplatit o něco více za získání dalších zdrojů, jako je více jader, místo na disku a RAM. Nedoporučujeme provozovat vysoce výkonný web na nejnižší úrovni od A2, ale představuje to solidní návrh pro každého, kdo potřebuje pouze získat statické stránky nebo musí používat základní dynamické skriptování v PHP.

To neznamená, že výkon je hrozný. S plánem dostanete zdarma disk SSD. A2 také nabízí přístup k Cloudflare pro zajištění další stability a bezpečnosti. Konfigurace serveru je také velmi rychlá a trvá jen několik minut. Mnoho funkcí, jako je cPanel, jsou také doplňky.

Za cenu je také velmi obtížné si stěžovat na rychlost. S dobou odezvy do 300 ms budete muset na server umístit pěkně zkrácenou verzi WordPress, než budou vaše doby načítání ještě průměrnější. Při přihlášení za pouhých 5 USD získá A2 správně místo v horní části seznamu dostupných nabídek VPS. K dispozici je také záruka vrácení peněz.

Zobrazit celou recenzi A2Hosting

2. iPage

ipage vps hosting

Nejnižší cena: 19,99 $ za měsíc

Doba odezvy: 708 ms

Uptime: 99,75%

Zobrazit plány hostování iPage

Lidé v iPage se nenechají unést nabídkou absolutně barebonských hostingových plánů na špínu levně. Místo toho se společnost zaměřuje na poskytování toho, co lze nejlépe popsat jako dostatečně dobrou možnost, která překonává webový průmyslový standard 30 USD měsíčně pro VPS slušnou marží.

Zdaleka největší výhodou používání iPage je nabídka řízené technické a zákaznické podpory s jejich cenou. Pokud se obáváte, že zůstanete na poušti se serverem, který nedokážete udržet, je to velká věc. Z tohoto důvodu může být iPage ideální pro obchodníky, designéry a agentury, kteří potřebují trochu pomoci, když se technologie začne chovat.

Za 20 babek získáte jednojádrový server, 40 GB úložného prostoru, jednu TB šířky pásma a bezplatnou instalaci cPanel. Nevýhodou je, že nejsou nabízeny žádné servery Windows a dokonce i nabídky systému Linux jsou omezeny na CentOS. Rovněž se budete zabývat instalací zásobníku LAMP, která je stará datová základna a která je soustředěna na PHP 5.

To, co iPage nabízí, pravděpodobně není tou nejlepší volbou pro lidi, kteří potřebují cenovou nabídku, která je mimo grafy. Pokud potřebujete pouze základní hostovací a dynamické skriptovací schopnosti za rozumnou cenu, není to špatné. Zahrajte si bezplatnou podporu spravovaných služeb a iPage je vynikající volbou pro zákazníky, kteří si uvědomují cenu a kteří potřebují čas od času trochu pomoci.

Zobrazit úplnou recenzi iPage

3. Dreamhost

dreamhost vps hosting

Nejnižší cena: 10 $ měsíčně

Doba odezvy: 418 ms

Uptime: 100%

Zobrazit Dreamhost Hosting plány

Jednou z velkých předností Dreamhostu je, že jsou velmi blízko k full-service webhostingové společnosti. Prodávají doménová jména a nabízejí hostingový balíček VPS ve výši 10 $, který zahrnuje zcela neměřenou šířku pásma. Pokud potřebujete koupit IP adresu v bloku IPv4, budou vás také chránit.

Jak je stále běžnější, můžete také očekávat, že váš web bude spuštěn na vysoce citlivých jednotkách SSD. Základní plán obsahuje pouze 10 GB místa na disku, takže se lidé s velkými weby, které obsahují mnoho médií, mohou chtít podívat jinde.

Dreamhost je také plně spravovaným poskytovatelem služeb a 10 $ měsíčně je zdaleka nejlevnější cena, kterou za to najdete. Mají také pracovníky zákaznické podpory k telefonování na místě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Hlavním plusem je bezplatná nabídka automatizovaných záloh pro weby WordPress. Nebudete však mít Windows server. Pozitivní je, že přidávání paměti RAM pro virtualizované instance je docela snadné, ačkoli to samozřejmě přichází s náklady.

Provozní doba je pevná. Můžete také očekávat, že váš systém bude velmi citlivý. Pokud hledáte šťastné médium mezi spravovanými službami, rychlostí a cenou, Dreamhost zasáhne velmi pěknou rovnováhu.

Zobrazit úplnou recenzi Dreamhostu

4. Hostwinds

hostwinds vps hosting

Nejnižší cena: 4,49 $ měsíčně za nespravovaný hosting založený na Linuxu

Doba odezvy: 1 093 ms

Uptime: 100%

Zobrazit hostwindy Hosting plány

Další položka na velmi nízkém konci cenové stupnice je Hostwinds. Společnost nabízí 4,49 $ úroveň pro nespravované služby, ale existuje také 10,99 $ nabídka pro řízený webhosting. Spodní vrstva systémů zahrnuje jednojádrový procesor s VPS, 30 GB diskového úložiště založeného na SSD, jednu TB šířku pásma a jedno GB RAM.

Největší náskok s Hostwinds je v tom, že kromě systému Linux nabízejí také systémy Windows. Poskytují nepřetržitou zákaznickou podporu, ale společnost dává přednost tomu, aby uživatelé šli do svého živého chatovacího systému. Můžete provádět převody zdarma a získat pomoc s tím.

Výkon je na hranici nepřijatelného, ​​s počáteční dobou odezvy jen něco přes jednu celou sekundu. Zahrnují podnikový firewall a dynamické skriptovací prostředí je moderní systém PHP 7. Zabezpečení vás může přivést k hostwindům, stejně jako potřeba spravovaných hostingových služeb, ale jinak cítíme, že zákazníci najdou lepší nabídky ve stejné cenové hladině..

Zobrazit úplnou recenzi Hostwinds

5. 1 a 1 IONOS

Hosting 1 a 1 ionos vps

Nejnižší cena: 2 $ měsíčně za nespravovaný hosting založený na Linuxu

Doba odezvy: 918 ms

Uptime: 100%

Zobrazit 1&1 Hostingové plány IONOS

Cena je tak levná, jak ji najdete v obchodě, a to vás asi zajímá, jaký úlovek by mohl být. Zdaleka největší úlovek je, že budete mít přístup pouze k jedinému virtuálnímu CPU a půl koncertu RAM. Také není překvapivé, že úložný prostor je pouze 10 GB, ale je to alespoň SSD.

Získáte pouze seznam běžných operačních systémů Linux za 2 USD. Působivě však můžete vybrat datová centra v Americe, Německu nebo Španělsku.

Zobrazit plné 1&1 recenze IONOS

6. AWS Cloud

amazonská světla

Vyvolávací cena: 3,50 $ měsíčně

Doba odezvy: 500 ms

Uptime: 99,99%

Zobrazit AWS Cloud Hosting plány

V nejpřísnějším smyslu není nabídka Amazonu skutečným řešením VPS hostingu. Díky masivní cloudové architektuře společnosti však AWS Cloud nabízí plynulý zážitek, který funguje téměř přesně jako normální VPS.

Je těžké porazit cenu 3,50 $ za měsíc, ačkoli úlovek spočívá v tom, že se chystáte do prostředí, které není 100% spravováno. AWS Cloud je postaven pro tvrdé techniky ve velkých nadnárodních společnostech a nastavení je naprosto neodpustitelné lidem, kteří jsou alespoň na pokročilé úrovni pokročilých znalostí práce s operačními systémy, vzdáleným přístupem a dalšími komponenty.

Pay-as-you-go plán může být velmi pěkný pro lidi, kteří potřebují škálovatelnost na levné. To znamená pouze platit za cykly procesorů a může to být přitažlivé pro podniky, které se zabývají věcmi, jako je spěch prodeje zimních prázdnin. Pokud si nepřejete, abyste museli přizpůsobovat svůj systém tak, aby odpovídal poptávce, a platit za to, abyste tento rozsah udrželi i mimo sezónu, stojí za to AWS dlouho.

Hlavní předností je, že můžete do své instance nainstalovat cokoli, co chcete. Pokud chcete spustit Node.JS místo PHP, vyrazte se. Z tohoto důvodu je to dobrá volba pro vysoce kvalifikované profesionály, kteří vědí, jak vzdáleně nastavit servery. Pro všechny ostatní je asi moudré hledat jinde.

Zobrazit celou recenzi cloudu AWS

7. Alibaba Cloud ECS

alibaba cloud vps hosting

Nejnižší cena: 4,50 $ za 1TB přenosu dat

Doba odezvy: 2 000 ms

Uptime: 100%

Podívejte se na hostingové plány Alibaba Cloud ECS

Alibaba se nejlépe považuje za čínskou verzi Amazonu a není divu, že se společnost také dostává k podobným nabídkám s cloudovým VPS. Stanovení ceny je špinavé a je to dobrý výchozí bod pro placení šířky pásma na základě využití. Uživatelé získají za cenu jeden virtualizovaný procesor, 1 GB paměti a 40 GB SSD úložiště. To je hodně místa na disku pro dolar. Společnost se také zavázala používat řadu procesorů Intel Xeon řady E5.

Reakční doby mimo Asii jsou prokazatelně špatné. Pokud však nastavujete servery pro lidi v Asii nebo Austrálii, můžete se čísla přiblížit tomu, co vidíte s AWS.

Pokud se zdá, že nastavení AWS Cloud není uživatelsky nepřátelské, připravte se na přímé uživatelské nepřátelské rozhraní z Alibaba. Nalezení přesné volby pro potřeby VPS hostingu může být výzvou. Pokud hledáte alternativu k cloudu AWS, může se stát za to Alibaba. Pokud nemáte technické kotlety, které byste si měli sami třídit procesem nastavení, budete chtít pokračovat v lovu.

Co je to VPS a proč to není vždy levné?

Vzhledem k tomu, co se snaží konkurovat, hosting VPS je ve skutečnosti levný. I když průmyslový standard 30 $ za měsíc nemusí znít jako super dostupný, zejména ve srovnání s některými možnostmi hostování, jako jsou cloudové servery a sdílený hosting, je to ve srovnání s tím, co uvidíte od specializovaných hostingových společností, hodně. Plně dedikovaný server může stát kdekoli od několika stovek do několika tisíc dolarů za měsíc, v závislosti na typu stroje, který bude hostit práci.

VPS hosting je v mnoha ohledech produkt zaměřený na lidi, kteří chtějí rozdíl rozdělit. Potřebují něco, co je levnější než dedikovaný server, ale stále by chtěli mít něco, co jim dává plný přístup root, schopnost instalovat vlastní software a rozsáhlou správu administrátorů.

Co přesně je tedy VPS?

Virtualizace je proces, kdy společnost rozděluje zdroje fyzického počítače na řadu virtuálních soukromých serverů. Každá z těchto virtualizovaných instancí je schopna poskytnout nezávislou a plně funkční verzi:

 • Operační systém
 • Prostředí webového serveru
 • Celý systém souborů

Jinými slovy, je to plně funkční počítač, který funguje v rámci oddílu na mnohem větším počítači. Není neobvyklé, že hostitelské počítače mají stovky procesorových jader, mnoho terabajtů úložiště a spoustu paměti RAM. Sekání těchto zdrojů na spoustu virtualizovaných serverů znamená, že společnost může nabídnout servery několika stovkám zákazníků, aniž by pro každého z nich musela být vytvořena vyhrazená zařízení..

Možná vás zajímá, proč VPS není vždy levnější. Velkou věcí pro společnosti podporující servery VPS je, že musí poskytovat dost technickou a zákaznickou podporu. Levný VPS hosting je téměř vždy nespravovaný, a to znamená zbavit hodně podpůrné strany rovnice. Společnosti také často upravují další funkce, aby snížily náklady, včetně zajištění:

 • Méně procesorových jader
 • Méně paměti
 • Snížená škálovatelnost
 • Licence na ovládací panel s otevřeným zdrojovým kódem nebo za nízké ceny
 • Software bez licence, zejména zásobník LAMP

Mohou se také vyhnout nabídce takových věcí:

 • Windows VPS
 • Ochrana DDoS
 • Jednotky SSD
 • Vyhrazené zdroje

Nic z toho není ze své podstaty hrozné. Pokud hostujete jediný web, který nemá dostatek provozu nebo potřebuje dostatek výpočetního výkonu, je to skvělý způsob, jak ušetřit peníze.

Co můžete očekávat od levného poskytovatele VPS

Najít cenově dostupnou VPS hosting společnost není nemožné, ale budete muset udělat nějaké kompromisy. Ve většině případů budete provozovat Linux VPS a ne servery Windows. Úložný prostor může být také poměrně omezený, obvykle mezi 10 a 40 GB. To nebude problém pro většinu webových stránek, ale může to představovat problémy s růstem webu. Pravděpodobně budete také omezeni na hrst Linuxových distribucí, jako jsou Ubuntu, CentOS nebo Debian.

Nedostatek řízené pomoci s levnými poskytovateli hostingu VPS může být problémem pro méně zdatné nebo zkušené uživatele. Managed hosting je zaměřen na lidi, kteří potřebují pomoc s nastavením a řešením problémů. V nespravovaném prostředí jste skoro sami, jako byste byli se skutečným strojem, který seděl v místnosti. Virtuální stroj je zejména na skutečném počítači, ke kterému musíte vzdáleně přistupovat a který může představovat svou vlastní výzvu, pokud funkce jako SSH a FTP přestanou reagovat.

Obecně se nedoporučuje lidem, kteří nemají zkušenosti se správou Linuxu, aby si koupili levný server VPS. Pokud nemůžete získat zabijáka na spravovaném serveru, práce jako obchodník nebo agentura, která se snaží spravovat server, může být nepořádek. Nejlepší nabídky VPS neospravedlňují vyschnutí bez suché technické podpory. Pokud nebudete velmi pohodlně pracovat s CLI a v rozhraní jako PuTTY, budete naprosto chtít získat plně spravovaný hostingový plán.

Na druhou stranu, nízká cena VPS je skvělý způsob, jak ušetřit nějaké peníze, pokud máte potřebné dovednosti k jeho udržení. Levné servery VPS vám mohou pomoci ušetřit stovky dolarů, zejména pokud potřebujete spustit několik z nich.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector