Namecheap vs Godaddy: Který z nejlepších registrátorů domén? (Květen 2020)

Pokud zvolíte GoDaddy nebo Namecheap pro další nákup názvu domény?


Cítit se zmatený? Nevím, pro co se rozhodnout?

Nezoufejte.

Máme pro vás odpověď.

Může být náročné získat objektivní názor, který z těchto dvou populárních výběrů je nejlepším registrátorem domény. Po zakoupení mnoha domén od obou společností máme pro vás odpověď.

Ve hře Namecheap vs GoDaddy je třeba zvážit mnoho faktorů. Pokud jde o náklady, jsou ceny GoDaddy a Namecheap velmi rozumné, zejména při pravidelných akcích, sezónním prodeji a výrazných slevách za hromadné nákupy. Obě společnosti nabízejí širokou škálu služeb, jako je e-mail a hosting webových stránek, ale v tomto článku se zaměřujeme hlavně na společnost, která je nejlépe registrátorem doménových jmen.

GoDaddy, poprvé založený v roce 1997, je pravděpodobně nejznámějším registrátorem domén v oboru. Jejich rozsáhlé marketingové kampaně pomohly rozšířit povědomí o jejich značce na zákazníky a profesionály, zejména na reklamy vydané během sezónního reklamního blbohu Superbowl v USA, jsou však nejlepším místem k nákupu doménových jmen?

Namecheap, založená v roce 2000, je významným konkurentem GoDaddy. Získali podporu mnoha hlasů v hale pro ochranu soukromí tím, že vyšli v opozici proti zákonu o online pirátství (SOPA). Jako jeden z největších registrátorů domén v oboru nabízejí svým klientům celou řadu TLD (domén nejvyšší úrovně).

Ceny

Možná nejdůležitějším faktorem pro zákazníky je to, kolik peněz musí zaplatit za nákup svého doménového jména. GoDaddy i Namecheap jsou konkurenceschopné ceny s velkým množstvím slev dostupných po celý rok, ale podívejme se na aktuální ceny, abychom získali představu o tom, kolik by vás stálo nákup domény pro vaše hobby stránky nebo firmy.

Ceny GoDaddy

Ceny GoDaddy se liší v závislosti na tom, jaký typ TLD kupujete (.com, .net .org, venkovské domény atd.) A zda kupujete rok, dva roky nebo více. Také sezónní prodej a propagační kupóny mají tendenci snižovat cenu ještě více.

Pokud hledáte levné doménové jméno, budete chtít použít kupón nebo počkat na propagaci nebo prodej na webu. Pokud kupujete první novou doménu u společnosti, často získáte ty nejlepší nabídky. GoDaddy vás však při obnově tvrdě zasáhne, takže buďte opatrní.

 • .Domény com: 2,99 $ (ale 0,99 $ s tímto odkazem) za první rok s dvouletým nákupem, s druhým rokem účtovaným na 17,99 $
 • .čisté domény: 13,99 $ za první rok, s druhým rokem za 19,99 $
 • .org Domény: 11,99 $ za první rok, druhý rok se účtuje na 20,99 $
 • .io Domény: 49,99 $ za první rok, druhý rok se účtuje na 59,99 $
 • .xyz Domains: 0,99 $ za první rok, s druhým rokem účtováno za 14,99 $

Toto je pouze ukázka z nejpopulárnějších TLD nabízených GoDaddy.

Získejte první novou doménu za 0,99 $ na GoDaddy

Namecheap Pricing

Podle svého jména má Namecheap tendenci běžet o něco levnější než GoDaddy. Stejně jako jejich konkurent má Namecheap mnoho prodejních a sezónních slev po celý rok a kupóny, které mohou pomoci snížit náklady na nákup.
Pro levnou registraci doménového jména jsou určitě jednou z nejlepších možností.

 • .com Domény: 8,88 $ ročně
 • .čisté domény: 12,98 $ ročně
 • .org Domény: 12,98 $ ročně
 • .io Domény: 32,88 $ ročně
 • .xyz domény: 1,38 $ ročně

Namecheap nabízí mnoho TLD nad rámec těchto možností, takže stojí za to se na ně podívat.

Podívejte se na nejnovější slevy Namecheap (až 46% sleva)

Cena za registraci doménového jména

Každý, kdo vlastní doménové jméno, by měl mít obavy o své soukromí. Registrace soukromé domény je služba nabízená oběma společnostmi. Bez této ochrany může kdokoli přejít do veřejného adresáře a požádat vaši doménu o informace, které by mohly zahrnovat vaše telefonní číslo, jméno a příjmení a další informace umožňující identifikaci osob, které poskytnete registrátorovi.

Malevolentní herci, jako jsou hackeři, mohou tyto informace použít k útoku na vaši firmu, k vyhledávání online soukromých profilů sociálních sítí nebo k integraci těchto informací do strategií používaných k útoku na váš web. Zloději identity mohou také požádat vaši doménu o stejné informace ve snaze ukrást vaši identitu. Lidé, kteří profesionálně nakupují a převracejí hodnotná doménová jména, vás také nebudou kontaktovat u vás doma nebo v obchodě, aby vás zastrašovali, aby si mohli doménu koupit za méně, než kolik stojí za to!

Namecheap nabízí bezplatnou registraci názvu soukromé domény, která skrývá vaše přihlašovací údaje před dotazy Whois, zatímco GoDaddy připisuje prémii k ceně domény za stejnou službu. Jasným vítězem je zde Namecheap.

Klub doménových slev GoDaddy

Pokud plánujete hromadný nákup domén, stojí za zvážení GoDaddy pro levnou registraci doménového jména. Za 120 $ / rok získáte obnovu .com za pouhých 8,29 $ / rok.
Jako internetový obchodník, který hledá hromadné nákupy domén pro PBN, nebo dokonce jako globální značka, která se snaží zamknout každou možnou permutaci názvu vaší domény, by stálo za to stát se za čas připojit se k klubu.

Neexistuje žádný přímý ekvivalent s Namecheap, ačkoli se říká, že Namecheap v současné době pracuje na své verzi stejného nápadu.

Uživatelská zkušenost & Zákaznická podpora

Cena není jediná věc, kterou byste měli brát v úvahu při rozhodování o Namecheap vs. GoDaddy. Uživatelská zkušenost a podpora zákazníků jsou základním faktorem při výběru.
Pokud některá společnost má rozhraní, které se vám nelíbí, nebo nemá rozhraní API kompatibilní s vybraným programovacím jazykem vývojáře webu, přechod s jednou společností nad druhou může zcela přerušit váš pracovní postup.

Zde je několik důvodů, proč někteří uživatelé dávají přednost jedné společnosti před druhou. Stejně jako u všech názorů online se váš počet najetých kilometrů může lišit.

Uživatelská zkušenost GoDaddy

Pojď tati

Při hledání na internetu najdete spoustu názorů na zkušenosti zákazníků GoDaddy.

Nevýhody GoDaddy:

 • Zdá se, že současná obchodní strategie GoDaddy se zaměřuje na upells, což zákazníkovi poskytuje širokou škálu různých doplňkových možností do domény, což zpomaluje proces nákupu.
 • Někteří uživatelé považují rozhraní GoDaddy za matoucí nebo frustrující k použití obecně. Běžnou stížností je, že rozhraní je přeplněné a zaměřené spíše na rozšiřování dalších služeb klientovi než na snadný přístup ke kritickým informacím.
 • E-mailová podpora a podpora chatu jsou přiměřeně citlivé, ale někteří uživatelé si stěžují, že technici a agenti podpory používají předpřipravené odpovědi a odpovědi na otázky pouze pomocí obecných řešení..
 • GoDaddy byl kritizován za zaujetí postojů proti soukromí a proti svobodě tím, že vyšel na podporu zákona Stop online pirátství (SOPA) a zakazoval zákaznické domény pro hostování urážlivého obsahu.
 • Zákazníci, kteří použili aukční systém domén GoDaddy, si stěžovali hlasitě na nejasné obchodní praktiky, závady s aukcemi a další problémy.
 • Někteří recenzenti mají podezření, že několik kritických procesů na backendu GoDaddy je plně automatizováno bez dohledu nebo lidského vstupu, což vedlo k problémům s aukcemi a dalšími funkcemi na webu.

Výhody GoDaddy:

 • GoDaddy má rozsáhlý a dobře vyškolený tým pro zabezpečení sítí a informací. Vzhledem k tomu, že jsou v podnikání od roku 1997, měli relativně málo porušení a bezpečnostních obav.
 • Tato stránka je rozsáhle zdokumentována a má rozsáhlé úložiště článků nápovědy a jasných pokynů pro zákazníky.
 • GoDaddy má vynikající telefonickou podporu s rychlou dobou odezvy a pozorný personál. Zdá se, že většina zákazníků dává přednost před nižšími e-maily a podporou živých chatů.
 • Pokud jde o TLD, má GoDaddy rozsáhlejší škálu domén nejvyšší úrovně než kterákoli jiná společnost. Většina TLD je vydána nejprve na GoDaddy, než jsou představena jiným registrátorům.
 • Hostingové balíčky GoDaddy jsou někdy dostupnější než Namecheapovy balíčky, zejména s ohledem na to, že při každém nákupu domény je zahrnut omezený hostingový balíček..
 • Telefonem získáte přístup k zákaznické podpoře 24/7 a také možnosti chatu
 • Slušná znalostní báze pro nejčastější dotazy a také živá a drzá fóra

Uživatelská zkušenost Namecheap

namecheap

Obecně velmi dobře hodnocené zákazníky, Namecheap rozhodně není bez několika nedostatků. U Reddit a Stackoverflow je často považováno za jedno z nejlepších míst, kde si můžete koupit levné doménové jméno.

Nevýhody Namecheap:

 • Někteří uživatelé si stěžovali na potíže se systémem automatické obnovy, i když tyto problémy byly od tohoto roku odstraněny.
 • Minimalistický design webu znamená, že někteří uživatelé, kteří dávají přednost robustnějšímu přístrojovému panelu, zůstanou chtít s rozložením barebones v Namecheapu.
 • Namecheap hlásí mírně kratší dobu bezporuchovosti (99,8% ~) než některé jejich konkurence.

Prosech Namecheap:

 • Namecheap zaujal postoj k ochraně osobních údajů a prosazování svobody na rozdíl od GoDaddy, vystupující proti zákonu o zastavení pirátství online (SOPA).
 • Minimalistický design palubní desky Namecheap je snadno použitelný, snadno čitelný a velmi citlivý.
 • Robustní nástroj pro návrhy, který poskytuje vynikající nápady pro alternativní názvy domén.
 • Jednoduchý proces vyúčtování bez nadýchaných funkcí nebo invazivních vylepšení.
 • Pokud je nám známo, DNS Namecheapu nikdy působivě neohrozili žádní hackeři.
 • Celkově dobrá zákaznická podpora
 • Slušná znalostní báze pro nejčastější dotazy

Další funkce a upsells

Obě společnosti přinášejí další zisk z rozšiřování dalších služeb, jako jsou webhostingové balíčky a e-mail hosting pro své klienty. Mezi nimi jsou určité rozdíly.

Doplňky GoDaddy

 • Odborné služby pro správu CMS, bezpečnostní audity, migraci, správu VPS, optimalizaci Apache a řadu dalších případů použití s ​​72hodinovou dobou obratu.
 • Office 365 od 8,49 $ měsíčně.
 • SSL certifikáty začínající na 63,99 $ ročně.
 • Web hosting již od 2,99 $ měsíčně.
 • Hosting WordPress již od 4,99 $ měsíčně.
 • Služba registrace doménového jména WHOIS Guard Private Domain Name za příplatek na základě zvoleného TLD.
 • Mnohem více se služby neustále mění a zpřístupňují.

Doplňky Namecheap

 • Životnost zdarma ekvivalentní strážci WHOIS od GoDaddy <- to je obrovské! To znamená, že získáte ochranu soukromí WHOIS, takže nikdo nezná vaše jméno a adresu
 • Zdarma přesměrování e-mailů.
 • Zdarma vlastní jmenné servery.
 • Sdílené, prodejce, VPS a specializované hostingové balíčky.
 • WordPress hosting za 1 $ za první měsíc od 3,88 $ za měsíc poté.
 • SSL certifikáty začínající na 7,88 $ ročně.
 • Prémiové DNS za 4,88 $ ročně.
 • Mnoho dalších služeb.

Web hosting

Další věc, kterou je třeba zvážit po zakoupení domény od jedné z těchto dvou společností, je nabídka webhostingu. Pravda je, že můžete jednu z těchto domén spojit s jakýmkoli webovým hostitelem, nezáleží na tom, kde si ji koupíte. Pokud však chcete zachovat doménové jméno a webhosting ve stejné společnosti, existuje malá výhoda, pokud jde o pohodlí a zákaznický servis.

GoDaddy Hosting

 • Široká nabídka hostingu, od velmi levné ekonomiky až po dedikované servery
 • Včetně e-mailového hostingu
 • Spravovaný hosting WordPress již od 1 $, ale nelze jej porovnat s něčím jako WP Engine
 • SSL je zaplaceno, což je nevýhoda. Můžete si nahrát svůj vlastní SSL zdarma, ale ztěžuje to
 • Hostingové služby jsou obecně uživatelsky přívětivé všude kolem, ale na některých nabídkách hostování nepoužívají cPanel
 • Zde si můžete zobrazit všechny recenze hostingu GoDaddy – stejně jako recenze WordDess Managed GoDaddy

Namecheap Hosting

 • Namecheap má některé směšně levné ceny hostingu (nyní 50% sleva)
 • Včetně e-mailového hostingu
 • Jsou ve hře novější, takže ne tak ostřílení v hostování
 • Mít speciální nabídku hostování WordPress, EasyWP – která má smíšené recenze
 • Uživatelsky přívětivé administrační panely obecně
 • Pokud máte jednoduchý web, je dobré jít
 • Získejte zde 50% slevu

Závěr

V závislosti na velikosti projektu a rozpočtu se nejlepší místo pro nákup domén liší. Namecheap je jasným vítězem pro většinu zákazníků, i když GoDaddy může být lákavou volbou pro zákazníky, kteří hledají nákup hromadných domén. Obě společnosti jsou mnohem lepší než konkurence a jsou v čele tohoto odvětví v oblasti inovací, stability, bezpečnosti a tvorby cen.

Získejte nabídky Namecheap zde ->

Získejte nabídky GoDaddy zde, 0,99 $ za první doménu ->

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map