Nejlepší poskytovatelé VPS hostingu – Porovnejte ceny a funkce pro rok 2020

Nejlepší poskytovatelé VPS hostingu – Porovnejte ceny a funkce pro rok 2020

Nejlepší poskytovatelé VPS hostingu – Porovnejte ceny a funkce pro rok 2020

VPS hosting je perfektní kombinace ceny a výkonu.


S tolika možnostmi je však krajina matoucí.

Rozebíráme nejlepší VPS hosting na světě, abychom vám pomohli se rozhodnout.

nejlepší hosting pro malé firmy

Úkolem může být nalezení správné rovnováhy mezi efektivitou nákladů a výkonem administrátora při platbě za řešení hostingu.

Jednou z přitažlivějších možností je obrátit se na poskytovatele VPS.

Co je to VPS Hosting?

VPS znamená „virtuální privátní server“. Myšlenka VPS spočívá v tom, že máte prostředí, jako byste měli svůj vlastní fyzický server, aniž byste museli platit za hardwarové náklady spojené se získáním celého počítače pro sebe..

Zejména pro lidi a organizace, které potřebují slušně velké nastavení, může najít nejlepší hostingovou společnost VPS velký rozdíl. To vám umožňuje výrazně větší kontrolu, než jakou můžete získat s mnoha dalšími možnostmi hostování, a cena je dostačující pro většinu lidí, aby s ním byla spokojená.

V tomto srovnání VPS hostingu se podíváme na prvních deset VPS společností, možnosti, které nabízejí, a jejich výhody a nevýhody. Na konci prozkoumáme také některé základní informace o tom, co poskytovatel hostingu dělá a proč se můžete nebo nemusíte chtít vydat tímto směrem. Budeme také diskutovat o tom, jak VPS porovnává s alternativami, jako je sdílený hosting, dedikovaný server a cloud hosting.

1. InMotion Hosting – spravováno & Cloud VPS

inmotion hosting řízené vps hosting

Nejnižší cena: 27,99 $ měsíčně s dvouletou dohodou

Doba odezvy: 635 ms

Uptime: 100%

Zobrazit hostovací plány InMotion VPS

Stejně jako mnoho společností, které nabízejí hostingové plány VPS, poskytuje InMotion řadu různých služeb. Je například dobré vědět, že můžete přejít na vyhrazený server. Členové týmu podpory společnosti jsou povinni absolvovat více než 160 hodin školení před jednáním se zákazníky, takže budete mít v dobrých rukou, když zavoláte zákaznickou podporu.

Velkou výhodou pro lidi, kteří nejsou tak zdatní, je, že InMotion nabízí mezi svými plány VPS jak spravované, tak samoobslužné možnosti. Pokud jste obchodník s malými zkušenostmi s nastavením hostingových služeb nebo s věcmi, jako je samotný operační systém nebo přístup root, spravovaný plán zajistí, že tu bude někdo, kdo vás provede celým procesem. Nabízejí dokonce i služby designu webových stránek, takže můžete celou sestavu nastavit bez přílišných starostí.

Zobrazit celou recenzi InMotion Hosting

2. A2 Hosting – Spravováno & Nespravovaná VPS

a2 hosting vps hosting

Nejnižší cena: 5 $ měsíčně za zcela nespravované VPS

Doba odezvy: 279 ms

Uptime: 99,66%

Prohlédněte si hostingové plány A2

Nejlevnější varianta A2 je velmi atraktivní pro konkrétní skupinu zákazníků. Máte-li technické dovednosti potřebné k tomu, abyste zvládli provoz serveru na vlastní pěst, je pravděpodobně nejlepší volbou hostingu VPS na základě ceny cena / výkon rozvětvení přes pouhých 5 $ měsíčně. Levná nabídka není šelma, protože se dostanete s jediným jádrem procesoru, ale může to být velmi efektivní z hlediska nákladů, pokud neplánujete spustit nic výpočetně náročného, ​​například FFmpeg pro nahrávání videa a konverze.

Pokud si nejste jisti, co je ovládací panel natož jak jej používat, existuje možnost hostovaného serveru VPS, který vám pomůže tyto potřeby řešit. Je to o dost dražší než jejich základní nabídka, ale při 35 USD měsíčně je spravované řešení stále konkurenceschopné. S tímto nastavením získáte také více procesorových jader a místa na disku, takže byste to měli chtít zkontrolovat, i když jste tvrdý vývojář se schopnostmi správy serveru.

Rychlost je také hlavním plusem pro A2 Hosting. Plán virtuálního serveru, který je v době odezvy kratší než 300 ms, vám dává tak dobré, jak byste mohli očekávat od vyhrazeného hostovacího balíčku.

Zobrazit úplnou recenzi hostingu A2

3. Bluehost

hosting hostitele Bluehost VPS

Nejnižší cena: 18,99 $ za měsíc úvodní a 29,99 $ za měsíc poté

Doba odezvy: 2 200 ms

Uptime: 99,98%

Zobrazit Bluehost Hosting plány

Zatímco konečná cena na plný úvazek ve výši 30 $ za měsíc je do značné míry průmyslovým standardem, Bluehost nabízí několik možností, které by mohly učinit přitažlivější. Společnost zejména poskytuje bezplatnou doménu s každým ze svých hostingových plánů a toto bezplatné doménové jméno ve skutečnosti drží účet po celý život plánu. Nejde jen o úvodní nabídku. K dispozici je také záruka vrácení peněz 30 dnů.

Rovněž získáte celkem 30 GB volného místa na disku, ale společnost nabízí úložiště SSD hned po vybalení. Podobně získáte na svém serveru dvě jádra CPU s dokonce nejnižší cenou. Pomocí hypervizoru KM společnost také zajišťuje, že každá unce prostředků, za které zaplatíte, bude zaručena, že bude věnována vašemu virtuálnímu serveru..

Na druhou stranu, doba odezvy pro Bluehost je propastná. Pokud chcete spustit něco, co samo o sobě není notoricky známé, jako je WordPress, je Bluehost těžké ne. Zkušenosti vašich koncových uživatelů se budou pohybovat od pomalých po naprosto bolestivé.

Zákaznická podpora je pro Bluehost také velkým přínosem. Provozní doba je pevná a můžete kdykoli očekávat pomoc.

Zobrazit celou recenzi Bluehost

4. HostGator

hostgator vps hosting

Nejnižší cena: 29,99 $ za měsíc

Doba odezvy: 1610 ms

Uptime: 100%

Zobrazit hostgatorské plány hostingu

Zpočátku se červenat, nabídky hostgator nevypadají jako nejbláznivější, jak VPS hosting srovnání jít. Jsou v balení, ale přinejmenším se nesnaží oklamat vás žádnými záludnými úvodními nabídkami. Kde HostGator opravdu vyniká v celkovém prostoru na disku, který nabízejí. Získáte 120 GB úložného prostoru na jednotkách SSD s plánem nejnižší úrovně a snadno zakrslíte mnoho konkurentů.

Pokud hledáte webové stránky náročné na úložiště, například něco těžkého s fotografiemi nebo soubory PDF, je skvělé získat takový druh místa na disku. Oceníte to také, pokud se pokoušíte nastavit svůj vlastní hosting WordPress a potřebujete hostit spoustu obsahu.

HostGator je služba VPS, která funguje téměř dvě desetiletí. Poskytují nepřetržitou zákaznickou podporu přes bezplatnou telefonní linku. S kancelářemi a datovými centry na čtyřech kontinentech také dávají svým zákazníkům dobré rozložení míst se stroji pro VPS, kde sídlí.

Nevýhodou pro tvrdé DIYers je však to, že HostGator je většinou nakloněn směrem k prodeji služeb svým zákazníkům. Rádi vám prodají doménové jméno, IP adresu a pomoc se SEO. Na druhou stranu, to je skvělé pro, řekněme, marketingovou agenturu, která nemá na vlastní zaměstnance tunu technické podpory.

Zobrazit úplnou recenzi hostgátora

5. iPage

ipage vps hosting

Nejnižší cena: 19,99 $ za měsíc

Doba odezvy: 708 ms

Uptime: 99,75%

Zobrazit plány hostování iPage

iPage funguje jako dobrý poskytovatel služeb VPS, který není skvělý a který poskytuje služby určité části trhu. Zaměřují se většinou na doménová jména a spravovaný hosting WordPress, ale nabízejí VPS hostingové služby, pokud víte, kde hledat. Za poněkud nižší než průměrnou cenu získáte spoustu standardních funkcí, včetně:

 • Jedno jádro procesoru pro váš VPS
 • 40 GB místa na disku
 • Jedna TB šířky pásma
 • Jeden VPS
 • Zdarma cPanel přístup

Jejich standardní instalací je linuxová distribuce CentOS, která má solidní pověst. Neexistuje žádná možnost pro Windows, ale budete mít přístup k dobrému zásobníku LAMP. Verze PHP je 5, a to je, bohužel, trochu aktuální. Spravovaná podpora je však k dispozici bez dalších poplatků.

Pokud chcete vytvořit vysoce bezpečný a moderní web, který závisí na rychlém bleskovém kódu, iPage není skvělý. Pro lidi, kteří prostě potřebují schopnost hostit dynamické skripty, je to poskytovatel webhostingu, který stojí za to podívat. Nebudete mít vysoce výkonný systém, ale dostanete slušný systém za cenu.

Zobrazit úplnou recenzi služby iPage Hosting

6. Tekutý web

tekutý web vps hosting

Nejnižší cena: 29 dolarů za měsíc

Doba odezvy: 603 ms

Uptime: 100%

Podívejte se na plány tekutého webhostingu

Liquid Web je další střední společností zabalenou v balení, která má malý zvrat. Jejich systém využívá spíše cloudovou VPS architekturu než standardní nastavení správy serveru, které mnoho společností používá.

Tento přístup má své klady a zápory. Velkou výhodou je, že v cloudovém systému je škálovatelnost mnohem jednodušší. Pokud potřebujete například přejít na další úložiště, stačí na ovládacím panelu účtu udělat několik kliknutí a během několika minut jej budete mít. Při tradičním nastavení vyžaduje tato úloha odborníka podpory spravovaných služeb, aby znovu spravoval váš virtuální server, a pravděpodobně budete zaseknuti, že budete muset přeinstalovat vše.

Není to však pravda, VPS. Funguje to jako jeden. Toto rozlišení pravděpodobně není pro většinu uživatelů velkým problémem, protože cloudové VPS i pravidelné virtualizované konfigurace se spoléhají na stejnou myšlenku, poskytnutí prostředků z větší kolekce hardwarových zdrojů. V cloudu budete jen kreslit z mnohem většího bazénu.

Liquid Web je plně spravovaný poskytovatel hostingových služeb. I když budete mít plný přístup ke kořenům, v divočině nebudete sami, pokud se něco pokazí. Nabízejí pouze operační systémy Linux na nejnižší úrovni, ale servery Windows jsou k dispozici, pokud posunete o jednu úroveň výše.

Zobrazit úplnou recenzi na webu Liquid

7. GoDaddy

godaddy vps hosting

Nejnižší cena: 19,99 $ za měsíc úvodní a 29,99 $ za měsíc poté

Doba odezvy: 697 ms

Uptime: 100%

Zobrazit plány hostování GoDaddy

GoDaddy je druh nepříjemně všudypřítomné společnosti. Kdysi si vytvořili jméno prodávající doménová jména špína levně, ale to ustoupilo do minulosti. V dnešní době prostě nabízejí trochu všeho, včetně VPS i dedikovaných hostingových serverů. Bohužel, GD může být docela řízeno prodejem a na obrazovce pokladny můžete očekávat spoustu hloupostí, které vám nabídnou prodej služeb SEO, SSL certifikát a téměř vše, co není lidské ledviny..

Společnost má jednu hlavní vzhůru jít na to. Celá šířka pásma je zcela neměřená. Pokud váš VPS zvládne zátěž, je jim jedno, s jakou návštěvností jste ji zasáhli. Ke každému účtu serveru VPs získáte také tři vyhrazené adresy IP. Obzvláště při hostování tun domén v jednom systému to může být hezké.

Upozorňujeme však, že nespravovaný účet s GoDaddyem je případ, že necháte zemřít v divočině. Naštěstí vám budou účtovat pomoc, ale neměli byste s nimi vést nespravovaný účet, pokud si nejste zcela jisti svými správcovskými schopnostmi. Společnost zahrnuje standard cPanel.

Každý hostitelský server používá dva procesory po 6 jádrech. To znamená, že budete sdílet svůj výpočetní výkon s ostatními stroji.

GoDaddy není oblíbený od nikoho, ale může být velmi užitečný, pokud máte na jednom účtu spoustu položek. Pokud například hostujete 100 doménových jmen a všechny vyžadují vlastní certifikáty SSL, je hezké mít to vše na jednom místě.

Zobrazit celou recenzi GoDaddy

8. Dreamhost

dreamhost vps hosting

Nejnižší cena: 10 $ měsíčně

Doba odezvy: 418 ms

Uptime: 100%

Zobrazit Dreamhost Hosting plány

Pokud hledáte podobné nastavení, jaké nabízí GoDaddy, pro Dreamhost je třeba hodně říci. Cena je mnohem nižší a minimální balíček má o 10 GB méně místa na disku. Vše běží na jednotkách SSD a stále získáte neomezenou a neměřenou šířku pásma. Získáte také bezplatný certifikát SSL.

Tým zákaznické podpory společnosti je k dispozici pro telefonní hovory 24/7. Jedním z hlavních bonusů je, že hodí do automatických záloh pro lidi, kteří používají weby WordPress. Je to také plně spravované řešení a 10 $ měsíčně je snadno nejlevnější, za který dostanete pomoc pro správu. RAM lze také rychle rozšířit. Na druhou stranu, Dreamhost nedělá Windows.

Rychlost na Dreamhost je velmi rychlá, zejména pro tuto cenovou úroveň. Stejně tak je těžké stěžovat si asi 100% provozuschopnost.

Zobrazit úplnou recenzi Dreamhostu

9. Hostwinds

hostwinds vps hosting

Nejnižší cena: 4,49 $ měsíčně za nespravovaný hosting založený na Linuxu

Doba odezvy: 1 093 ms

Uptime: 100%

Zobrazit hostwindy Hosting plány

Hostwinds nabízí spravovaná i nespravovaná řešení. Nejlevnější spravovaný systém začíná na 5,17 USD měsíčně, ale to končí až 10,99 USD měsíčně po skončení úvodního období. Dostanete celkem standardní nabídku:

 • Jedno jádro CPU
 • 30 GB úložiště SSD
 • Jeden TB přenosu dat
 • Jedna GB RAM

K dispozici jsou také spravované možnosti systému Windows.

Zákaznická podpora je k dispozici 24,7, ale společnost se snaží uživatele vtáhnout do své živé chatové fronty. Přenos webových stránek je zdarma a server Hostwinds udržuje několik datových center. Je také nainstalován podnikový firewall.

V souhrnu, cena-to-performance nabídka není skvělá u Hostwinds. To je, pro nedostatek lepšího způsobu, jak to vyjádřit, možnost, která existuje, pokud chcete, aby vypadalo někde jinde.

Zobrazit úplnou recenzi Hostwinds

10. 1 a 1 IONOS

Hosting 1 a 1 ionos vps

Nejnižší cena: 2 $ měsíčně za nespravovaný hosting založený na Linuxu

Doba odezvy: 918 ms

Uptime: 100%

Zobrazit 1&1 Hostingové plány IONOS

Pokud chcete absolutně nejlevnější a nejvíce ne-ozdůbkový VPS hosting možnost, IONOS je pravděpodobně způsob, jak jít. Již od 2 $ měsíčně získáte jedno virtuální jádro virtualizovaného CPU a jen půl megabajt RAM. K dispozici je také pouze 10 GB prostoru SSD, ale opět je to možnost „špína-levný“, která poskytuje minimálně životaschopný server hosting webových stránek.

Není divu, že v této úrovni budete mít pouze volbu operačního systému Linux. Výběr datových středisek však získáte v:

 • Spojené státy
 • Německo
 • Španělsko

Uživatelé si také mohou vybrat z Ubuntu, Debian nebo CentOS.

Jedna zajímavá věc je, že pokud chcete platit průmyslový standard 30 USD měsíčně, můžete získat docela střední nastavení. Na této úrovni si můžete vybrat ovládací panel cPanel nebo Plesk a také přidat Archlinux a OpenSUSE. Za dalších 20 dolarů měsíčně můžete přidat systém Windows. Nejzajímavější je však, že plán vyšší úrovně zahrnuje čtyři jádra virtuálních CPU, 160 GB SSD úložiště a 8 GB RAM. To je docela dobrý balíček pro cenové rozpětí. Zahrnuta je také správa brány firewall.

Zobrazit plné 1&1 recenze IONOS

Porozumění VPS Hosting

Při skenování mezi deseti nejvýznamnějšími firmami VPS získáte docela dobrý pocit z toho, jak toto odvětví vypadá. Většina společností sdružuje se svými nabídkami zhruba 30 $ měsíčně. Za spravovaný hosting obecně platí více a systém Windows je obvykle také extra.

Velkou věcí, kterou je třeba pochopit o hostitelích VPS, je to, že jsou asi tak blízko k použití dedikovaného serveru, jak můžete získat, aniž byste museli platit za jediný počítač. Virtualizace je proces, ve kterém jsou zdroje jednoho počítače nebo kolekce počítačů využívající cloudový software rozděleny mezi uživatele. Ve virtualizačním rozhraní poskytuje technik společnosti zdroje pouze pro váš server.

Například společnost může použít stroj se čtyřmi procesory, z nichž každý má 56 jader. Každé jádro podporuje dvě vlákna. Vyhradí-li si několik jader pro řešení administrativních potřeb, dává jim to schopnost poskytnout uživatelům ekvivalent asi 400 virtuálních jader uživatelům bez překrývání. Mohou také využít něco jako 500 TB úložiště v poli RAID a poskytnout je podobným způsobem.

Každý z těchto poskytovaných serverů se chová, jako by to byl jeho vlastní počítač. Můžete nainstalovat operační systém na každý a jakýkoli software, který si přejete, a to je velká výhoda VPS. Dostaneš:

 • Blízko zážitku z jednoho stroje
 • Celková administrativní kontrola nad OS
 • Přístup k plné instanci serveru za mnohem nižší cenu, než je cena jednoho počítače

Na operačních systémech záleží hodně. Pokud nejste obeznámeni s Linuxem, je dobré na něm studovat, zejména pokud nechcete platit prémii za Windows na serveru. Možná budete chtít najmout nebo najmout někoho, kdo je obeznámen s Linuxem, aby vám zajistil pomoc, když ji potřebujete.

A co je nejdůležitější, nebudete omezeni v tom, jak nakonfigurujete svůj systém. Například webhosting obrázků může potřebovat nainstalovat GD, aby umožnil snadné zacházení s typy souborů. U sdíleného řešení to nebudete moci udělat.

Nevýhody hosting VPS

Nevýhodou použití VPS je, že existují limity na množství zdrojů, které můžete uvolnit. Vyhrazené servery a dokonce i obrovské cloudové instance mohou narůstat až do tisíců dolarů. Ty však často umožňují uživatelům nasadit na server kdekoli od dvou do 96 jader. Většina lidí nepotřebuje tolik palebné síly, a proto je VPS skvělou volbou pro zákazníky s nízkými náklady, kteří potřebují prostředí, které plně ovládají..

Závěr

VPS hosting je oblíbenou možností, protože často umožňuje lidem získat to nejlepší z obou světů. Cena je rozumná, obvykle nižší než 50 USD za plán na základní úrovni. Současně získáte pro sebe to, co je funkčně jediný server. Pokud se snažíte co nejlépe přizpůsobit, aniž byste museli rozbít banku, stojí poskytovatel VPS dlouho za to.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector