14 najlepszych dostawców i usług hostingu w chmurze (maj 2020)

Szukasz najlepszego hostingu w chmurze, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć?


Chmura oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. 

Zasadniczo szukamy szybkiego, rozproszonego, skalowalnego hostingu – z dobrym wsparciem i ceną odpowiednią dla biznesu.

najlepszy hosting dla małych firm

Przetwarzanie w chmurze doprowadziło do boomu w zakresie opcji hostingu. Wiele usług hostingowych weszło na rynek z serwerami w chmurze, ale to może powodować, że klienci czują się zdezorientowani, czy naprawdę zamierzają uzyskać najlepszy hosting w chmurze. Przyjrzymy się 14 bardziej imponującym opcjom dostępnym na rynku, a następnie wyjaśnimy, czym jest serwer oparty na chmurze i jak możesz skorzystać z rejestracji w dostawcy usług hostingu w chmurze.

Dzięki tym badaniom możesz wybrać najlepszy hosting w chmurze w maju 2020 roku.

1. Cloudways Cloud Hosting

chmury

Cena wywoławcza: 10 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 710 ms

Czas działania: 99,99%

Sprawdź ceny w Cloudways

Cloudways to firma hostingowa, która koncentruje się na zapewnieniu dużej mocy w rozsądnej cenie. Nie są absolutnie najtańsze w sektorze hostingu serwerów w chmurze, ale ich ceny serwerów w chmurze stanowią doskonałą wartość dla ilości energii, jaką zapewniają ich systemy. Firma oferuje opcję hostowania Twojej witryny na wielu platformach hostingowych dla serwerów chmurowych, w tym:

 • Cyfrowy ocean
 • Linode
 • Vultr
 • Amazon Web Services
 • Platforma Google Cloud

Można również znaleźć ceny serwerów w chmurze, które pasują do szerokiego zakresu skal. Ich plan 10 USD miesięcznie zapewnia instancję z jednym rdzeniem, ale możesz sprawdzić opcje, które oferują w dowolnym miejscu, od rozwiązań dwurdzeniowych do 32-rdzeniowych. Po wejściu do 32-rdzeniowego świata masz oczywiście do czynienia z rozwiązaniami hostingowymi w chmurze klasy korporacyjnej, więc spodziewaj się, że zapłacisz 1000 USD na północ.

Cloudways nie dostaje dobrych ocen za wsparcie klienta lub wsparcie techniczne. W wielu przypadkach jesteś sam, jeśli chcesz użyć niestandardowego kodu lub mniej popularnych rozwiązań. Prawdopodobnie nie jest to świetna opcja dla osób, które nie mają żadnej wiedzy technicznej, ale oferują świetne ceny serwerów w chmurze dla osób, które mogą chcieć możliwości AWS, ale nie chcą wchodzić w chwasty, których często wymagają oferty Amazon.

Zobacz naszą pełną recenzję Cloudways

2. Chmura zarządzana przez płynną sieć

liquidweb

Cena wywoławcza: 51 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 150 ms

Czas działania: 100%

Zobacz cennik Liquid Web

Liquid Web oferuje coś, co można łatwo scharakteryzować jako jedną z najlepszych usług chmurowych na rynku. Jednak wraz ze wzrostem cen serwerów w chmurze bardzo utrudniają one początkującym klientom uzyskanie wsparcia. Nawet jeśli chcesz zapłacić za najlepszy hosting w chmurze, ich tendencja do dzielenia swoich usług na różne „produkty” może wprowadzać zamieszanie.

Ich produkty hostingowe w chmurze są podzielone na około cztery rodzaje pakietów hostingowych. W kolejności od najmniejszej do największej, są to:

 • Witryny w chmurze
 • Hosting w chmurze VPS
 • Dedykowany hosting serwerów w chmurze
 • Hosting chmury osobistej

Opcja witryn w chmurze to funkcjonalnie nieograniczony hosting nazw domen. Niezależnie od tego, ile możesz wpłacić na konto, które możesz otrzymać za 51 USD miesięcznie. Cloud VPS jest w zasadzie taki sam, jak korzystanie z wirtualnego serwera prywatnego lub serwera dedykowanego, z tym wyjątkiem, że jest hostowany w chmurze i w konsekwencji jest bardziej skalowalny. Ten sam pomysł dotyczy dedykowanych rozwiązań hostingu w chmurze, z tą różnicą, że masz całą instancję dla siebie, zamiast dzielić zasoby podzielone na partycje z innymi.

Być może jednak najciekawszą opcją jest hosting chmury osobistej. Zasadniczo jest to cały system chmurowy dla Ciebie. Wyobraź sobie, że na początek płacisz 1500 USD miesięcznie, żeby zacząć. Jednak w przypadku firm wymagających znacznej siły ognia jest to coś, co zapewnia niewielu innych dostawców hostingu. Możesz nawet podzielić swoją instancję na partycje, korzystając z tanich planów pozwalających na jednoczesne uruchomienie do 5 serwerów wirtualnych w tej samej chmurze.

Kolejną zaletą Liquid Web jest to, że oferują pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z hostingiem na skalę korporacyjną. Na przykład możesz uzyskać pomoc dotyczącą:

 • Zgodność z PCI dla witryn handlu elektronicznego
 • Zgodność z HIPAA dla dostawców usług opieki zdrowotnej
 • Hosting aplikacji

Twoje wystąpienia w chmurze będą działać na nowoczesnych dyskach SSD w centrach danych, które mają wiele redundancji zarówno dla pamięci, jak i zasilania. Jeśli chcesz mieć absolutnie najlepszą firmę świadczącą usługi w chmurze i chcesz wydać gotówkę, by tak się stało, trudno jest dopasować Liquid Web. Jednak dla wszystkich innych będzie to prawdopodobnie trochę drogo.

Zobacz naszą pełną recenzję LiquidWeb

3. A2 Hosting Cloud VPS

a2hosting

Cena wywoławcza: 5,00 $ miesięcznie

Czas odpowiedzi: powyżej 1000 ms

Czas działania: 99%

Sprawdź A2 Hosting Cloud VPS

Jeśli szukasz jednej z tańszych opcji wśród najlepszych dostawców usług w chmurze, A2 Hosting świetnie sobie radzi, zachęcając klientów w tej niszy. Chociaż nie zamierzasz uzyskać błyskawicznej prędkości, możesz uzyskać czterordzeniowy pakiet z dostępem do konta root za jedyne 15 USD miesięcznie. W szczególności oferty A2 Hosting uważały podobieństwo do hostingu VPS, ale istnieje limit tego, czego można oczekiwać w tym przedziale cenowym.

Mimo wszystko jednak firma ma dobrą ofertę pracy, oferując zachęty. Istnieje gwarancja zwrotu pieniędzy. Każde konto zawiera bezpłatny dysk SSD i co najmniej 2 TB miesięcznie przepustowości. Zapewniają również całodobową pomoc techniczną i obsługę klienta przez cały rok, w tym pomoc przez telefon.

Jeśli szukasz jak najbliżej wolnej od ryzyka opcji, aby rozpocząć korzystanie z hostingu w chmurze, A2Hosting zapewni ci ochronę. Ludzie, którzy szukają prawdziwych centrów danych klasy korporacyjnej, które są bardzo responsywne, mogą jednak chcieć szukać gdzie indziej, szczególnie biorąc pod uwagę, że ich szczytowe oferty nie są doskonałą wartością przy stosunkowo wysokich cenach. Jednak w dolnej części rynku istnieją dobre wybory.

Zobacz naszą pełną recenzję A2 Hosting

4. SiteGround

siteground

Cena wywoławcza: 80 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 710 ms

Czas działania: 99,99%

Zobacz cenę SiteGround

SiteGround stara się łączyć niezbyt dobrą wydajność z szeregiem gratisów, które przypadną do gustu osobom, które nie należą do najlepszych technologicznie fajnych dzieci. Zapewniają doskonałe czasy działania, a czasy reakcji są na tyle dobre, że wszystkie witryny i aplikacje internetowe z wyjątkiem najwolniejszych powinny osiągnąć rozsądny czas ładowania.

Możesz także uzyskać:

 • Dostęp do bezpłatnego CDN
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Darmowa pomoc w migracji z jednej strony WordPress
 • Dedykowany adres IP
 • Dostęp SSH i SFTP

Gwarantują również, że wszystkie zasoby przetwarzania w chmurze dla Twojego systemu w chmurze zostaną przeznaczone wyłącznie na Twój serwer. Jeśli potrzebujesz pomocy IT, mają do dyspozycji pracowników, którzy pomagają w pełni zarządzanymi usługami.

SiteGround ułatwia przydzielanie zasobów do kont podrzędnych. Jeśli prowadzisz agencję marketingową lub projektową, może to bardzo ułatwić dostosowanie otrzymywanych kont. Zwłaszcza w kontaktach z klientami możesz użyć tej funkcji wraz ze skalowalnością oczekiwaną od hostingu w chmurze, aby zaoferować szereg pakietów. Poszczególnym subkontom można również przypisać bezpłatne usługi DNS.

Firma zapewnia także codzienne kopie zapasowe. Te natychmiastowe kopie zapasowe są przechowywane poza siedzibą firmy i można je przywrócić za pomocą jednego kliknięcia.

SiteGround dobrze sobie radzi, znajdując równowagę między mocą techniczną, na jaką zasługujesz, gdy korzystasz z hosta w chmurze, a zapewnianiem przyjaznego interfejsu użytkownika. Zaawansowani użytkownicy będą zachwyceni poziomem dostępu, jaki mają, a reszta świata nadal będzie miała wystarczającą obsługę klienta i wsparcie techniczne, aby obsłużyć wszystko.

Zobacz naszą pełną recenzję SiteGround

5. InMotion

hosting inmotion

Cena wywoławcza: 34,99 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 400 ms

Czas działania: 99,95%

Sprawdź InMotion Hosting

Niewielką irytacją związaną z nurkowaniem w ofertach InMotion jest to, że nie wykonują dobrej pracy, układając rzeczy prosto. Plany są przedstawiane jako dla agencji, małych firm, przedsiębiorstw i aplikacji. Najtańszy plan znajduje się w „aplikacjach” i może być używany do obsługi hostingu, podobnie jak inne.

Jednym z głównych minusów jest to, że ich oferta opiera się wyłącznie na systemie Linux. To także ekosystem stosu LAMP. Jeśli chcesz mieć serwer w chmurze systemu Windows, na pewno będziesz szukać gdzie indziej. Mają też tylko centra danych zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych.

Ludzie, którzy są zadowoleni z wąskiego wdrożenia stosu LAMP, na przykład ci, którzy korzystają z WordPress, WooCommerce lub Magento, przekonają się, że InMotion jest bardziej opłacalną wersją SiteGround, ale z mniejszą liczbą gratisów. Jeśli czujesz się komfortowo z mniejszym wsparciem i chcesz nadać priorytet cenom w stosunku do wydajności, szczególnie na niższych segmentach rynku, trudno jest pokonać InMotion. Jednak dla mniej doświadczonych użytkowników technologii i tłumu Microsoft będzie to w najlepszym przypadku krzywa uczenia się.

Firma oferuje długi okres zwrotu pieniędzy wynoszący 90 dni. Jeśli jesteś w stanie spróbować, jest to pozbawiona ryzyka okazja do poznania nowego hosta.

Zobacz naszą pełną recenzję InMotion

6. HostGator

hostgator

Cena wywoławcza: 4,95 USD miesięcznie.

Czas odpowiedzi: 430 ms

Czas działania: 99,98%

Wyświetl ceny HostGator

Dla nieapologicznie taniej firmy HostGator to trochę niespodzianka. Przy 4,95 USD miesięcznie otrzymujesz:

 • Dwa rdzenie procesora
 • Dwa GB pamięci RAM
 • Niezmierzona przepustowość
 • Darmowy certyfikat SSL

Firma ma również firmę zajmującą się rejestracją nazw domen, dzięki czemu możesz przechowywać wszystkie elementy swojej witryny razem na jednym koncie. Chociaż najtańsze konto pozwala tylko na jedną domenę, przejście do następnego poziomu, 6,57 USD miesięcznie, zapewnia nieograniczony hosting domen i dwa razy więcej rdzeni i dwa razy więcej pamięci RAM.

Jak zwykle w niższych warstwach firm hostingowych, można oczekiwać ograniczonego stosu oprogramowania. Będziesz miał dostęp do środowiska Linux, które obsługuje aplikacje takie jak:

 • Joomla
 • Drupal
 • Magento
 • WordPress

Nic dziwnego, że będziesz sam na sam bez usług zarządzanych. Jednak w przypadku taniej opcji możesz zrobić znacznie gorzej niż HostGator.

Zobacz naszą pełną recenzję HostGator

7. DreamHost

Dreamhost

Cena wywoławcza: 4,50 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 720 ms

Czas działania: 99,96%

Sprawdź DreamHost

Kolejny uczestnik taniego sektora hostingu w chmurze, DreamHost jest także kolejnym dostawcą usług hostingowych, który mógłby zyskać na jaśniejszej ofercie. Pierwszą poważną irytacją, która uderzy cię jako klienta, jest to, że jedynymi produktami, które wymienia na swojej stronie hostingowej, są „DreamCompute” i „DreamObjects”. Zamiast wyjaśniać różnicę między instancjami przetwarzania w chmurze a usługami hostingu w chmurze, łączą je razem pod tytułem „compute”, termin, który jest bardziej odpowiedni w świecie uczenia maszynowego niż w branży hostingu.

Gdy jednak miniesz to, znajdziesz rozczarowującą ofertę dla tej części rynku. Otrzymujesz pojedynczy rdzeń procesora w najtańszym planie, a wszystko opiera się na stosie open source bez żadnych innych opcji. Rzeczy wydają się być ukierunkowane na użytkowników Python, Node.JS i Ruby, którzy, szczerze mówiąc, będą szukać większych ofert obliczeniowych takich firm jak Amazon.

Struktura fakturowania jest również dziwna. W danym miesiącu masz 600 godzin czasu cyklu obliczeniowego. Miesiące są dłuższe, a pojedynczy niewykryty atak DDoS może z łatwością doprowadzić Cię do nadwyżki konta, która prowadzi do naliczania rachunków. Szczerze mówiąc, jeśli potrzebujesz struktury rozliczeniowej w czasie obliczeń, AWS istnieje i zapewnia większą i bardziej znaczącą infrastrukturę.

Z drugiej strony, ich oferta dla osób, które chcą hostingu Python lub Node.JS, jest bardzo łatwa do skonfigurowania. Jeśli to twoja linia, DreamHost może być interesujący. Jednak wszyscy inni mogą znaleźć lepsze oferty i mniej zamieszania w tym przedziale cenowym.

Zobacz naszą pełną recenzję Dreamhost

8. Bluehost

bluehost

Cena wywoławcza: 9,99 USD miesięcznie przez 36 miesięcy

Czas odpowiedzi: 590 ms

Czas działania: 100%

Zobacz ceny Bluehost

BlueHost oferuje konta rozliczane na 12, 24 lub 36 miesięcy. Dla osób, które chcą dostać się na najniższe poziomy hostingu za uczciwą cenę, może to być trochę imponujące. Możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy tak długo, jak

Firma oferuje doskonałą prędkość i bezkonkurencyjny czas pracy. Jeśli interesujesz się solidną wydajnością, BlueHost zapewnia wysokowydajny i stabilny pakiet za około tak niską cenę, jak znajdziesz.

BlueHost zniechęca niektórych klientów do stworzenia dodatkowej struktury firmy. Chcesz dedykowanego adresu IP? To 5,99 USD miesięcznie. Chcesz premium certyfikat SSL? Będzie to 49,99 USD rocznie. Szybko się sumuje.

Musisz także przejść na wyższy poziom, aby uzyskać nieograniczoną liczbę nazw domen na koncie. Jednak podstawowy pakiet dwuprocesorowy to dobra okazja. Podobnie przepustowość nie jest mierzona, a cPanel z SSH jest dołączony za darmo.

BlueHost to świetna opcja, ale są pewne zastrzeżenia. Upewnij się, że otrzymany pakiet obejmuje wszystko, czego potrzebujesz, ponieważ dodatki mogą cię szybko zniszczyć.

Zobacz naszą pełną recenzję Bluehost

9. 1&1 IONOS

1 i 1ionos

Cena wywoławcza: 15 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 330 ms

Czas działania: 99,8%

Sprawdź 1&1 Hosting IONOS

Propozycja ceny do wydajności z 1&1 IONOS nie jest świetny. Jednak firma zajmuje się świadczeniem usług zarządzanych. Szczerze mówiąc, ludzie, którzy znają się na technologii, nie będą zachwyceni konfiguracją, która rozpocznie się od jednego rdzenia procesora i tylko jednego GB przydzielonej pamięci RAM. Jednak mniej znający się na technologii klienci chętnie skorzystają z pomocy technicznej i wsparcia klienta, aby poprowadzić ich przez szereg procesów.

Jak zwykle, gdy spadniesz poniżej 50 USD miesięcznie w sektorze hostingu w chmurze, jesteś zablokowany w systemie Linux i oprogramowaniu typu open source. 1&1 daje ci trochę więcej w tej ograniczonej ramce, zapewniając serwery Apache, Nginx i Tomcat, które będą ładnie współpracowały z Pythonem i PHP. Czasy reakcji są również zbliżone do najlepszych w swojej klasie.

Jeśli potrzebujesz najlepszych dostępnych czasów ładowania, 1&1 może być warte obejrzenia. Każdy zainteresowany serwerem chmurowym Windows musi przejść dalej, a jego oferta nie jest świetna z punktu widzenia sprzętowego.

Zobacz naszą pełną 1&1 recenzja Ionos

10. WP Engine

wpengine

Cena wywoławcza: 35 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 650 ms

Czas działania: 100%

Zobacz cennik WP Engine

WP Engine to, jak sama nazwa wskazuje, oferta skierowana do klientów WordPress. Skalowanie jest przeznaczone dla klientów korporacyjnych i przekonasz się, że koszty rosną szybko w setkach dolarów. Niższe poziomy nie mają doskonałej obsługi klienta, a tylko dwa najwyższe poziomy otrzymują wsparcie telefoniczne. 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy może jednak zabrać trochę kłopotu z odkrywania dostępnych opcji.

Każdy pakiet zawiera bezpłatną obsługę wielu witryn, więc nie musisz płacić dodatkowo za dodanie domeny. Jeśli potrzebujesz globalnych centrów danych do obsługi odwiedzających na całym świecie, WP Engine to zapewni. Są firmą, która postrzega siebie jako pierwszych użytkowników inżynierii WordPress, a zespół z dumą zapewnia klientom ten poziom wsparcia technicznego.

Na pewno jest to oferta wąsko ukierunkowana. Ci, którzy chcą po prostu solidnego hostingu WordPress, który nigdy nie spada i może szybko się skalować, docenią WP Engine.

Zobacz naszą pełną recenzję WP Engine

11. Kinsta

kinsta

Cena wywoławcza: 30 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 230 ms

Czas działania: 99,8%

Sprawdź Kinsta Hosting

Korzystając z Google Cloud Platform, Kinsta oznacza oferowanie hostingu w chmurze najwyższego poziomu wyłącznie dla właścicieli witryn WordPress. To wszystko WP i nic więcej. Firma oferuje szereg gratisów, takich jak:

 • Miejsca postoju
 • Usprawnione opcje zarządzania kontem
 • Wsparcie dla agencji
 • Bezpośredni poziom 1 wspiera wykwalifikowanych techników

Funkcje zarządzania kontem są głównym punktem sprzedaży. Chodzi przede wszystkim o to, że agencje kreatywne mogą tworzyć witryny dla klientów, wdrażać je, a następnie przekazywać klucze klientowi. Wszystko działa bardzo szybko, a czas pracy jest doskonały. Jeśli prowadzisz agencję skoncentrowaną na platformie WordPress, Kinsta jest trudna do dopasowania.

Zobacz naszą pełną recenzję Kinsta

12. DigitalOcean

digitalocean

Cena wywoławcza: 5 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 360 ms

Czas działania: 99,99%

Zobacz ceny oceanu cyfrowego

DigitalOcean oferuje niedrogi plan dla początkujących, ale będziesz musiał zrobić wszystko, aby znaleźć go na swojej stronie internetowej i skonfigurować go do obsługi serwera WWW. Pozornie oferty firmy są sprzeczne z przyjaznością dla użytkownika.

Tak, możliwe jest znalezienie rozwiązania jednym kliknięciem, które pozwoli wdrożyć serwer LAMP lub dowolną z wielu podobnych ofert w ciągu sekundy. Powodzenia w znalezieniu go. Ok dobrze, oto jest ponieważ nigdy nie zamierzaliście go znaleźć na własną rękę.

Obsesja firmy na temat „kropelek” i instancji obliczeniowych nie daje dużej pewności, że zależy im na hostowaniu klientów. Będziesz na własną rękę. Gorzej, niższej klasy opcje zaczynają się od niskiej wydajności dla tego sektora. Otrzymasz jeden procesor i jedną GB pamięci.

Dużą zaletą jest podejście do uruchamiania serwerów jednym kliknięciem. Otrzymasz dość nowoczesne oprogramowanie typu open source, takie jak MySQL 5.7 i PHP 5.2. Jeśli jednak nie jesteś hardcorowym technikiem, rozsądniej jest udać się do jednego z partnerów DigitalOcean, takiego jak wspomniane wcześniej Cloudways.

13. Chmura AWS

aws amazon

Cena wywoławcza: 3,50 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 500 ms

Czas działania: 99,99%

Zobacz AWS Lightsail

Wirtualne serwery Lightsail stanowią podstawę wszystkich ofert AWS Cloud, ponieważ dotyczą hostingu. Amazon oferuje imponujący poziom dostępu i możesz tworzyć rozwiązania jednym kliknięciem dla serwerów chmurowych Linux i Windows. Równoważenie obciążenia jest wbudowane bezpośrednio, a skalowalność jest automatyczna.

Istnieją dwie duże wady. Po pierwsze, hosting w chmurze AWS to konfiguracja płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem. Możliwe jest uzyskanie zryczałtowanej ceny, ale musisz bardzo uważać na sposób konfiguracji konta. Poza tym wszyscy, oprócz najbardziej utalentowanych techników, beznadziejnie stracą nawigację po mnogości opcji w chmurze Amazon.

Otrzymujesz jednak bezpłatną certyfikację SSL, a pierwszy miesiąc jest dostępny bezpłatnie jako wersja próbna. Niestety musisz podać swoje informacje rozliczeniowe. Podobnie, anulowanie jest wymagane, w przeciwnym razie fakturowanie rozpocznie się w następnym miesiącu.

Duże firmy internetowe, takie jak Netflix, działają w chmurze AWS. Jeśli chcesz mieć taką samą moc i czujesz się komfortowo w rozwiązaniu hostingowym, jest to świetny wybór. Dla tych, którzy potrzebują wskazówek, nie jest to dobra propozycja, jakkolwiek dobra może być cena.

Spośród dużych graczy Amazon zazwyczaj sprawia, że ​​najbardziej czujesz, że chcą małej firmy działającej na ich sprzęcie w chmurze. Jest to jednak bardzo niski słupek.

14. Google Cloud

chmura Google

Cena wywoławcza: 45 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 300 ms

Czas działania: 99,99%

Wyświetl Google Cloud

Google to kolejna znana marka w branży, która wydaje się głęboko niezainteresowana pomocą małym graczom w tworzeniu hostingu na serwerach w chmurze. Obsługa klienta przez Google jest wyjątkowo okropna, a klienci zorientowani na technologię szczególnie gardzą tendencją firmy do rozpoczynania wszystkich zapytań na najniższym poziomie. W Google nawet najmądrzejsza osoba na świecie musi zostać zapytana: „Czy próbowałeś ją wyłączyć, a następnie włączyć ponownie?”

Innymi słowy, Google Cloud jest gorszy niż wiele platform, które po prostu wychodzą same. Istnieje wiele innych usługodawców, którzy zbudowali platformę Google Cloud, i lepiej z nich korzystać. Nawet jeśli szukasz wysokowydajnej mocy obliczeniowej, AWS zapewni tę samą wydajność bez protekcjonalnie złej obsługi.

Istnieją tylko dwie grupy klientów, którzy powinni cierpieć z powodu okropności Google. Po pierwsze, istnieją takie, których hostowane witryny zależą od danych G lub platform uczenia maszynowego. Po drugie, są tacy, którzy potrzebują wysokowydajnych centrów danych na każdym zaludnionym kontynencie. W przeciwnym razie spójrz na partnera niższego szczebla, takiego jak Kinsta lub Cloudways, aby uzyskać dostęp do sprzętu bez problemów z miażdżącą duszą.

Co to jest serwer w chmurze?

Serwer w chmurze to system zaprojektowany w celu zapewnienia ogromnej ilości zasobów w ramach pakietu SaaS (Software as a Service). W szczególności pytanie o to, czym jest serwer w chmurze, pomija dużą część sedna sprawy. Serwer chmurowy nie jest pojedynczym komputerem pod żadnym względem. Zamiast tego jest to zbiór wielu komputerów zaprojektowanych do działania jako jedna instancja.

Instancje można podzielić na klientów lub zadania na różne sposoby. Co ważniejsze, zasoby można szybko dodawać do instancji, aby zapewnić stabilność i skalowalność.

Jest to jedna rzecz, która sprawia, że ​​przetwarzanie w chmurze jest tak atrakcyjną opcją zarówno dla firm, jak i klientów. Największy dostawca chmury może nadal zwiększać popyt przed ekspansją klientów, co pozwala na praktycznie nieograniczoną skalowalność. Jako klient płacący za hosting w chmurze, możesz śmiało kupować usługi na niskim poziomie skali i dodawać moc w ciągu kilku sekund, po prostu klikając opcję na pulpicie nawigacyjnym hostingu.

Co to jest Cloud Hosting?

Rozwiązania hostingowe w chmurze to tylko jeden kawałek sektora chmurowego, oprócz takich rzeczy jak uczenie maszynowe, hosting plików, eksploracja danych, zdalne IT, hosting VPS, a nawet usługi ratownicze. Ponieważ w chmurze dzieje się tak wiele innych rzeczy, możesz się zastanawiać: „Co to jest hosting w chmurze?”

Najlepsi dostawcy hostingu w chmurze dysponują zasobami niezbędnymi do zapewnienia doświadczenia, którego nie można odróżnić od korzystania z serwera dedykowanego lub VDS, z wyjątkiem przypadków, gdy usługi hostingu w chmurze są bardziej stabilne i dostępne. Niektórzy dostawcy są nawet skłonni oferować swoim klientom indywidualne wystąpienia w chmurze, co zasadniczo pozwala im być ich własnymi dostawcami usług hostingowych.

Skalowalność to duży plus w przypadku hostingu w chmurze w porównaniu z podobnymi opcjami. Chociaż dedykowane i wirtualne serwery dedykowane zdecydowanie są krokiem naprzód w porównaniu z mniejszymi możliwościami, takimi jak hosting dzielony, wszystkie mają swoje ograniczenia. W szczególności, gdy już zmaksymalizujesz swoje zasoby, jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie wszystkiego na nowy i mocniejszy serwer.

Jednak w dziedzinie przetwarzania w chmurze więcej zasobów można po prostu skierować na instancję. W ciągu kilku sekund możesz mieć więcej rdzeni procesora, pamięci RAM, a nawet pamięci. W najlepszym razie jest to znacznie trudniejsze przedsięwzięcie, gdy pracujesz z serwerem fizycznym lub maszyną wirtualną.

Różne rodzaje usług hostingowych w chmurze

Kiedy korzystasz z serwera opartego na chmurze od firmy, która działa razem, naprawdę kupujesz lepszą wersję hostingu. Tak długo, jak wybierzesz odpowiednie plany hostingu w chmurze, będziesz mógł uruchamiać w swoich systemach wszystko, co chcesz, np. WordPress lub Magento.

Na poziomie systemu operacyjnego znajdziesz firmy oferujące wiele dystrybucji Linuksa. Niektóre zapewniają także systemy Windows, a ich liczba będzie rosła, gdy Microsoft będzie nadal agresywnie poruszał się w przestrzeni platformy chmurowej.

Znajdziesz również wiele stosów oprogramowania, w tym standardowe oferty, takie jak Linux, Apache, MySQL i PHP. Wiele firm weszło również na rynek z lekkimi serwerami internetowymi Nginx, interpreterami Python, a nawet opcjami hostingu Node.JS. Dzięki w pełni dedykowanej instancji lub wirtualnemu prywatnemu serwerowi w chmurze będziesz mieć dostęp do konta root, który pozwoli zainstalować wszystko, czego może wymagać Twój projekt.

Wielu najlepszych dostawców hostingu w chmurze oferuje również wąsko dostosowane rozwiązania. Na przykład wiele firm hostingowych oferuje teraz hosting WordPress, który obejmuje zarządzanie zarządzane od razu po wyjęciu z pudełka. Po prostu zakładasz konto w panelu kontrolnym hostingu, dostarczają one całe niezbędne oprogramowanie, a następnie możesz nad nim pracować, tak jak na każdej innej stronie WordPress na innym serwerze internetowym. W razie wątpliwości skontaktuj się z obsługą klienta, a specjalista ds. Technologii pomoże Ci rozwiązać problem.

Wniosek

W świecie hostingu w chmurze istnieje absolutna przepaść między firmami, które dbają o małe firmy (zobacz naszych ulubionych hostów małych firm), a tymi, które tego nie robią. Zauważysz różnicę za każdym razem, gdy załadujesz jedną z ich stron. Jeśli używają terminów takich jak „hosting” i mają swoje ceny z góry, jesteś w dobrym miejscu. Jeśli użyją słowa „obliczyć” i będą nalegać na mówienie o wszystkim, od transmisji strumieniowej po sztuczną inteligencję, utkniesz, wykonując dużo pracy na własną rękę..

Podsumowując, większość klientów nie uzna, że ​​moc oferowana przez dużych graczy, takich jak Google, DigitalOcean i AWS, jest warta rozpaczy. Na szczęście jest wielu małych graczy, którzy chcą twojego ciężko zarobionego dolara. Ustal z góry swoje priorytety, szczególnie ile potrzebujesz ogromnej skalowalności w porównaniu z niską ceną, a szybko zidentyfikujesz trzy lub więcej firm, które bardzo dobrze pasują do rachunku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map