7 darmowych dostawców hostingu VPS – z ogromnym ostrzeżeniem! (Maj 2020)

Potrzebujesz darmowego hostingu VPS, ponieważ prawdziwe plany wyczerpały Twój budżet?


Słyszymy cię. 

Ale słowo przestrogi, nic w życiu nie jest naprawdę wolne. Dotyczy to tych dostawców VPS.

Najlepsze hosty dla właścicieli witryn

Wykorzystanie wirtualnego prywatnego serwera (VPS) to przypadek, w którym często możesz uzyskać dużo pieniędzy za swoje pieniądze.

Jest jednak zrozumiałe, dlaczego ludzie mogą szukać darmowego hostingu VPS, mimo że większość rozwiązań hostingowych w tym sektorze jest już dość opłacalna.

Często widzisz bezpłatne opcje hostingu współdzielonego i możesz po prostu zastanawiać się, jak wysokie firmy są skłonne podnieść stawkę.

W rzeczywistości nie ma żadnych planów hostingowych kwalifikujących się jako 100% darmowego VPS. Innymi słowy, nie ma wersji darmowego serwera VPS, w którym nigdy nic nie zapłacisz.

Możesz jednak łatwo znaleźć bezpłatną wersję próbną VPS, a także istnieje wiele prawie darmowych usług hostingowych, które są bardzo blisko zapewnienia bezpłatnego doświadczenia. Rzućmy okiem na niektóre opcje, które mogą sprawić, że poczujesz się jak za darmo VPS. Na koniec porozmawiamy również o niektórych potencjalnych zaletach i wadach korzystania z tej trasy.

Plany VPS, które są prawie bezpłatne

1. HostWinds VPS Hosting

hostwinds vps

Najniższa cena: 5,17 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 640 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingu HostWinds

W najściślejszym sensie najtańsze plany na HostWinds nie reprezentują faktycznie taniego VPS, ponieważ oferta niskiej klasy firmy jest instancją opartą na chmurze. Dla zdecydowanej większości osób zainteresowanych dostawcami hostingu VPS to rozróżnienie nie będzie nawet zauważalne. Wynika to z faktu, że po rozdzieleniu zasobów serwera fizycznego na utworzenie VPS w chmurze nie ma nic wspólnego z wykorzystaniem uzyskanego zwirtualizowanego serwera, który różni się od VPS opartego na jednym komputerze. Jedyną rzeczą, którą zauważysz, jest to, że system jest ogólnie bardziej responsywny niż tradycyjne plany hostingowe VPS.

Na końcu równania będziesz mieć dostęp do:

 • Panel kontrolny
 • Miejsca na dysku
 • Funkcje na poziomie systemu operacyjnego

Innymi słowy, możesz zalogować się przez interfejs sieciowy lub użyć zdalnej powłoki, aby uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem SSH, tak jak każda inna konfiguracja hostingu serwera.

HostWinds oferuje wystarczająco solidne wrażenia, że ​​doświadczeni technicy będą szczęśliwi. Jak można się spodziewać w przedziale cenowym zbliżonym do bezpłatnego, HostWinds nie uzyska żadnego rzeczywistego wsparcia. Oferują jednak bardzo solidną konfigurację Linuksa, która będzie znana każdemu, kto wcześniej korzystał z serwerów VPS. Przekonasz się również, że firma chętnie sprzedaje produkty powiązane, takie jak hosting Windows. Imponujące jest to, że konfiguracja obejmuje również 1 GB pamięci RAM, jeden rdzeń procesora i 30 GB miejsca do przechowywania.

Jednak wraz z planami hostingowymi trudno narzekać na uzyskanie odpowiedniego doświadczenia VPS za darmo. Po prostu przygotuj się na wykonanie pewnych technicznie zaawansowanych prac, aby utrzymać działanie, ponieważ jest to niezarządzany VPS.

Zobacz pełną recenzję Hostingu InMotion

2. InterServer.net

interserver vps

Najniższa cena: 6 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 684 ms

Czas działania: 99,96%

Zobacz plany hostingowe InterServer

Inną firmą, która zbliża się do zapewnienia bezpłatnego hostingu VPS, jest InterServer.net. Najtańszy plan VPS firmy hostingowej obejmuje:

 • Jeden rdzeń procesora
 • Dwie GB pamięci
 • Trzy GB przestrzeni dyskowej SSD
 • Dwa TB transferu miesięcznie

Byłby to świetny zestaw funkcji typowego planu hosta VPS, który kosztuje około 30 USD miesięcznie. Jeśli możliwości przetwarzania, przechowywania i pamięci nie są wystarczające dla Twoich potrzeb, możesz łatwo dostosować swój plan VPS do maksymalnie 16 rdzeni. Nadal będziesz płacić bardzo szanowane 96 USD miesięcznie za ofertę o dość wysokiej jakości.

Jednym ze standardowych haczyków, które zaczniesz zauważać w prawie wszystkich tych planach hostingu VPS, jest to, że są one oparte na instancjach chmurowych. Ponownie, nie jest to wielka sprawa dla przeciętnego użytkownika, ale może to być kwestią sporną, jeśli zbyt mocno myślisz o stosunkowo niewielkim rozróżnieniu między usługami hostingu VPS działającymi bezpośrednio na jednym komputerze i działaniem na wielu komputerach udostępniających wystąpienia w chmurze.

Innym motywem, który się pojawi, jest fakt, że wielu z tych dostawców hostingu chętnie oferuje rozwiązania oparte na systemie Linux, ale nie zawsze są pierwszymi osobami, które chcą zainstalować system operacyjny taki jak Windows. Na szczęście serwery Windows są dostępne za dodatkową opłatą. Systemy Linux są jednak dość solidne, w tym:

 • Bazy danych MySQL
 • Python, Ruby, Perl i inne środowiska do tworzenia dynamicznych treści na stronach internetowych
 • Pełna instalacja cPanel dla łatwej administracji

Dostępne są również bezpłatne opcje pomocy technicznej. To może nie być prawdziwy serwer VPS, ale nadal jest bardzo dobrą wartością za kilka dolców miesięcznie.

Zobacz pełną recenzję InterServer

3. Hostinger

hosting vps hosting

Najniższa cena: 3,95 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 309 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe Hostinger

Tak, teraz jesteśmy bardzo blisko znalezienia naprawdę darmowego serwera VPS. Imponującą rzeczą w Hostinger jest to, że potrafią oni zarządzać bardzo responsywnymi serwerami, które mają świetne czasy dostępności. Dzięki najtańszej ofercie nie otrzymasz mnóstwo miejsca, zaledwie 10 Gb, ale możesz uaktualnić swój plan do jednej z wielu opcji. Wszystko opiera się na dyskach SSD, więc oczekujesz super krótkich czasów reakcji.

Model biznesowy Hostingera koncentruje się na sprzedaży wszystkich innych rzeczy potrzebnych stronie internetowej, takich jak nazwa domeny i certyfikat SSL. Obejmują one bezpłatne adresy IPv4 i IPv6 za darmo dla każdego planu, imponująca oferta dla planu, który ma mniej niż pięć miejsc.

Plany VPS, które nieco obniżają cenę

4. Hosting InMotion

Hosting dedykowany inmotion

Najniższa cena: 19,99 USD miesięcznie z 63% rabatem w pierwszym miesiącu

Czas odpowiedzi: 640 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe InMotion

Nic dziwnego, że InMotion Hosting jest kolejnym uczestnikiem oferującym tańsze oferty zbudowane na platformach chmurowych. Chociaż cena w całym okresie obowiązywania planu nie jest tak wysoka, jak w przypadku innych planów na tej liście, istnieje wartość. W szczególności InMotion oferuje bezpłatną podstawową pomoc w zarządzaniu serwerem. Oznacza to, że zajmą się zarządzaniem poprawkami i aktualizacjami, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo systemu.

Cały sprzęt InMotion działa na dyskach SSD skonfigurowanych w macierzach RAID-6. Dla niewtajemniczonych oznacza to, że prawdopodobieństwo katastrofalnej awarii, w której nie można odzyskać danych, jest absurdalnie niskie. Każda instalacja obejmuje edycję CentOS dla przedsiębiorstw, a także będziesz mógł administrować serwerem VPS za pośrednictwem cPanel. Infrastruktura wspierająca jest również oparta na chmurze, więc możesz mieć pewność, że czas działania będzie niezawodny.

Oferują również 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, która jest tak dobra, jak można to zobaczyć w branży. Chociaż nie zapewnia ci to pracy, którą możesz poświęcić na konfigurację serwera, to przynajmniej zmniejsza twoje ryzyko, o ile nie zbudujesz od razu silnej obecności w sieci.

Zobacz pełną recenzję Hostingu InMotion

5. AccuWebHosting

accu web hosting hosting vps

Najniższa cena: 14,97 USD miesięcznie z miesięcznym bezpłatnym okresem próbnym

Czas odpowiedzi: 1000+ ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany AccuWebHosting

Zdecydowany brak serwerów Windows na tej liście sprawia, że ​​AccuWebHosting jest szczególnie atrakcyjnym wyborem dla fanów Microsoft i jego platformy .NET. Podczas gdy 15 dolców miesięcznie nie jest najtańszym wyborem w okolicy, jest tak blisko, jak masz zamiar dostać się do darmowego serwera VPS, który wykorzystuje system Windows, w tym przypadku Windows 2008 Server.

Możesz również skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego bez konieczności podawania karty kredytowej. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego doświadczenia, możesz po prostu pozwolić, aby konto wygasło bez odnawiania.

Każdy system obsługuje zarówno protokół RDP, jak i SSH. Maszyny to serwery wirtualne, a nie wystąpienia oparte na chmurze VPS. Oznacza to, że będziesz korzystać z dedykowanych zasobów na komputerach z procesorami Intel Xeon z serii E5 lub E7. Co ważniejsze dla zapalonych administratorów systemu Windows, system wirtualizacji HyperV firmy Microsoft jest w pełni obsługiwany.

Jeśli potrzebujesz środowiska Windows lub kompatybilnego z .NET, AccuWebHosting jest najlepszą opcją. Inne oferują system Windows za dodatkową opłatą, ale AccuWebHosting uwzględnia go w cenie początkowej, ponieważ koncentruje się na zapewnieniu najwyższej klasy systemu Windows VPS po uczciwej cenie.

Opcje oparte na bezpłatnych modelach biznesowych

6. x10Hosting

x10hosting main

Najniższa cena: Bezpłatnie, ale . . .

Czas odpowiedzi: 428 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany x10Hosting

Korzystając z x10Hosting, dostajesz VPS w chmurze za darmo, ale jest to niezwykle ograniczone rozwiązanie. Oznacza to, że administratorzy świata zostaną beznadziejnie utraceni bez powłok SSH, loginów cPanel i innych funkcji. Każde konto na x10Hosting może wykorzystywać jeden adres IP. Nic dziwnego, że będziesz miał zdecydowanie słabą ilość pamięci RAM, zaledwie 512 MB. Systemem operacyjnym jest tylko Linux, ale otrzymasz zarówno nieograniczoną przestrzeń dyskową, jak i przepustowość.

X10Hosting ma nadzieję, że zrobisz to kupując w upsell w swoim własnym czasie. W rzeczywistości są to firmy o bardzo niskim ciśnieniu, ale z pewnością istnieje możliwość sprzedaży, gdy zdecydujesz, że potrzebujesz dostępu do konta root lub obsługi klienta. Jeśli chcesz szybko skalować i nie musisz się martwić limitami pamięci, x10Hosting to świetny wybór.

7. VPSWALA

Vpswala

Najniższa cena: Bezpłatnie, ale jest wyprzedaż

Czas odpowiedzi: 800 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe VPSWALA

VPSWALA robi dość prosty zakład. Zakładają, że Twoja witryna będzie w pewnym momencie rosła. W pewnym momencie będziesz musiał hostować drugą domenę lub użyć drugiego adresu IP. Może potrzebujesz więcej pamięci RAM, rdzeni procesora, przepustowości lub miejsca do przechowywania.

Tak, rozpoczęcie pracy jest darmowe, ale gdy trzeba przejść w górę, cena gwałtownie wzrasta do prawie 60 USD miesięcznie. Plusem jest to, że darmowy plan jest dość solidny, pakujący dwa rdzenie procesora, 30 GB pamięci, dwa GB pamięci RAM i jedną TB przepustowości. Możesz również użyć jednego adresu IP w swoim bezpłatnym abonamencie VPS.

Ludzie z VPSWALA są bardzo otwarci na temat swojej sprzedaży. W szczególności darmowe plany obejmują całodobową pomoc techniczną i obsługę klienta. To imponujące, nawet jeśli model biznesowy stanowi pułapkę dla rozwijających się stron internetowych. Jeśli masz 100% pewności, że Twoja witryna nigdy nie przerośnie początkowych 30 GB miejsca na dysku SSD, to dobra okazja.

Nic w życiu nie jest darmowe, ale jest to całkiem blisko

Niezależnie od tego, czy jest to bezpłatna wersja próbna VPS, jakaś forma bezpłatna z gwiazdką lub po prostu bardzo tanie rozwiązanie, istnieje wiele sposobów, aby naprawdę, bardzo blisko nie płacić. W niektórych przypadkach, takich jak VPSWALA, będziesz musiał ściśle monitorować zużycie dedykowanych zasobów. Inne przypadki, takie jak Hostinger, są po prostu opłacalne do tego stopnia, że ​​są ledwo zauważalne.

Jednym słowem do naśladowania jest pilnowanie ludzi oferujących darmowe plany bez żadnych oczywistych deklaracji co do połowu. Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji cały czas używają słowa kluczowego „bezpłatny hosting” i mądrze jest nie podawać informacji o karcie kredytowej żadnej firmie, o której nikt nigdy nie słyszał.

Czego oczekiwać

Nawet mając do czynienia z wieloma rozwiązaniami, które obejmują powszechną w branży cenę 30 USD, możesz spodziewać się całkowicie niezarządzanego doświadczenia.

Chociaż może być przeprowadzana łatanie i aktualizacja, to tylko firma hostingowa chroni się przed bałaganami na swoim sprzęcie.

Jeśli zainstalujesz skrypt PHP, który zniszczy Twoją witrynę, prawdopodobnie nie uzyskasz bezpłatnej pomocy zarządzanej, która naprawi wszystko, co poszło źle.

Z tego powodu bezpłatne podejście nie jest polecane każdemu, kto nie ma technicznych potraw.

Jeśli wybierasz super tani plan i nie wiesz dużo na temat zdalnego przesyłania na serwery, upewnij się, że znajdziesz taki, który zawiera wsparcie zarządzania w pewnym stopniu. Ci użytkownicy prawdopodobnie najlepiej przejdą na następny poziom, gdzie plany zwykle kosztują około 30 USD miesięcznie. Jednak nawet wtedy będziesz musiał szukać hostingu zarządzanego, jeśli nie znasz przerażających koncepcji administracyjnych, takich jak „dostęp root” i „SSH”.

Dla osób, które mają dość solidne kotlety techniczne, jest coś, co można powiedzieć o wypróbowaniu darmowego rozwiązania lub takiego, które jest prawie bezpłatne. Nawet jeśli wybierzesz coś w rodzaju niewiarygodnie tanich planów Hostingera, znajdziesz zaskakująco responsywny system, który obejmuje solidne środowisko do wdrażania stron internetowych i aplikacji internetowych. Być może nie będzie w 100% darmowy, ale nie będziesz cierpieć z powodu egzystencjalnego strachu co miesiąc, kiedy rachunek za serwer będzie wymagalny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map