9 najlepszych tanich firm hostingowych VPS w 2020 r. – Moc w budżecie

VPS jest krokiem naprzód w stosunku do hostingu dzielonego, ale możesz znaleźć solidne oferty, aby utrzymać potężną aktualizację w ramach swojego budżetu.


Jeśli prowadzisz witrynę o dużej ilości lub potrzebujesz dodatkowej wydajności, najlepszym rozwiązaniem jest hosting VPS.

najlepszy hosting dla małych firm

Znalezienie taniej opcji hostingu VPS to zadanie, które należy wziąć pod uwagę. Obecna stawka w branży dla transakcji VPS wynosi około 30 USD miesięcznie, ale można kupić tani serwer VPS, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Mądrze jest jednak zastanowić się nad niektórymi konkretnymi wymaganiami dotyczącymi hostingu witryny. Na przykład warto zapytać:

 • Czy potrzebujesz hostingu Windows, czy system operacyjny Linux jest wystarczająco dobry?
 • Czy zarządzanie hostingiem jest niezbędne, czy możesz samodzielnie utrzymywać serwer??
 • Ile przepustowości potrzebują twoje witryny?
 • Jaki jest Twój ogólny poziom umiejętności pracy z dostępem do katalogu głównego, panelu sterowania, powłoki SSH i konfiguracji klienta / serwera FTP?

Na przykład możliwe jest znalezienie taniego dostawcy usług VPS, który obejmuje również zarządzaną pomoc hostingu VPS. Jeśli jednak nie jesteś zbyt wykwalifikowanym administratorem serwera, musisz sprawdzić, czy jest to priorytet podczas sprawdzania planów VPS. Mając oko na to, czego absolutnie potrzebujesz i co oferuje dostawca usług hostingowych, powinieneś być w stanie znaleźć plany hostingowe VPS, które nie złamią twojego budżetu.

1. Hosting A2

a2 hosting hosting vps

Najniższa cena: 5 USD miesięcznie za całkowicie niezarządzany VPS

Czas odpowiedzi: 279 ms

Czas działania: 99,66%

Zobacz plany A2Hosting

Podobnie jak wiele opcji z tej listy, najtańsza oferta VPS od A2 jest skierowana bezpośrednio do osób, które posiadają umiejętności techniczne wymagane do zdalnego sterowania systemem i utrzymywania go bez pomocy. Istnieją opcje usług zarządzanych dostępne z A2 Hosting, ale kosztuje znacznie więcej, dzwoniąc w wysokości 35 USD miesięcznie.

Niższa oferta jest dość ograniczona pod względem wydajności. Będziesz miał dostęp tylko do jednego rdzenia procesora, ale możesz zapłacić nieco więcej, aby uzyskać dodatkowe zasoby, takie jak więcej rdzeni, miejsca na dysku i pamięci RAM. Nie zalecamy uruchamiania wysokowydajnej witryny na najniższym poziomie z A2, ale stanowi ona solidną propozycję dla każdego, kto potrzebuje tylko statycznych stron lub musi korzystać z podstawowych skryptów dynamicznych w PHP.

Nie oznacza to, że wydajność jest okropna. Otrzymasz bezpłatny dysk SSD ze swoim planem. A2 oferuje również dostęp do Cloudflare, aby zapewnić dodatkową stabilność i bezpieczeństwo. Konfiguracja serwera jest również bardzo szybka, zajmuje tylko kilka minut. Wiele funkcji, takich jak cPanel, jest również dodatkami.

W tej cenie bardzo trudno też narzekać na prędkość. Z czasem reakcji poniżej 300 ms, musiałbyś umieścić dość opóźnioną wersję WordPressa na serwerze, zanim czas ładowania byłby nawet mierny. Sprawdzając za jedyne 5 USD, A2 słusznie zajmuje miejsce na szczycie każdej listy niedrogich ofert VPS. Istnieje również gwarancja zwrotu pieniędzy.

Zobacz pełną recenzję A2Hosting

2. iPage

hosting vps ipage

Najniższa cena: 19,99 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 708 ms

Czas działania: 99,75%

Zobacz plany hostingowe iPage

Ludzie na iPage nie dają się zwieść oferowaniu absolutnie od podstaw planów hostingowych za tani brud. Zamiast tego firma skupia się na zapewnieniu czegoś, co można najlepiej opisać jako wystarczająco dobrej opcji, która pokonuje standard branży hostingowej w wysokości 30 USD miesięcznie dla VPS o przyzwoitą marżę.

Zdecydowanie największą zaletą korzystania z iPage jest oferowanie zarządzanej pomocy technicznej i obsługi klienta za ich cenę. Jeśli martwisz się pozostawieniem w dziczy z serwerem, którego nie możesz utrzymać, to wielka sprawa. Z tego powodu iPage może być idealnym rozwiązaniem dla marketerów, projektantów i agencji, którzy potrzebują pomocy, gdy technologia zacznie działać.

Za 20 dolców otrzymasz serwer jednordzeniowy, 40 GB przestrzeni dyskowej, jedną TB przepustowości i bezpłatną instalację cPanel. Minusem jest brak serwerów Windows, a nawet oferty Linuksa są ograniczone do CentOS. Będziesz także miał do czynienia z nieco przestarzałą instalacją stosu LAMP, która koncentruje się na PHP 5.

To, co oferuje iPage, prawdopodobnie nie jest najlepszą opcją dla osób, które potrzebują propozycji ceny do wydajności, która nie wchodzi w grę. Jeśli potrzebujesz tylko podstawowych umiejętności hostingu i dynamicznych skryptów za rozsądną cenę, nie jest źle. Dodaj bezpłatną obsługę usług zarządzanych, a iPage to doskonały wybór dla klientów dbających o cenę, którzy od czasu do czasu potrzebują pomocy.

Zobacz pełną recenzję iPage

3. Dreamhost

Dreamhost VPS hosting

Najniższa cena: 10 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 418 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe Dreamhost

Jedną z największych zalet Dreamhost jest to, że są bardzo blisko firmy hostingowej oferującej pełen zakres usług. Sprzedają nazwy domen i oferują pakiet hostingowy VPS o wartości 10 USD, który obejmuje całkowicie niezmierzone pasmo. Jeśli musisz kupić adres IP w bloku IPv4, one również Cię zapewnią.

Ponieważ staje się coraz bardziej powszechne, możesz również oczekiwać, że Twoja witryna będzie działała na szybko reagujących dyskach SSD. Plan bazowy obejmuje tylko 10 GB miejsca na dysku, więc ludzie z bardziej rozbudowanymi witrynami, które zawierają wiele multimediów, mogą chcieć szukać gdzie indziej.

Dreamhost jest również w pełni zarządzanym dostawcą usług, a 10 USD miesięcznie jest zdecydowanie najtańszą ceną, jaką znajdziesz za to. Dysponują również personelem obsługi klienta, który może dzwonić w terenie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Dużym plusem jest bezpłatna oferta automatycznych kopii zapasowych dla stron WordPress. Nie dostaniesz jednak serwera Windows. Z drugiej strony sprawiają, że dodawanie pamięci RAM do zwirtualizowanych instancji jest dość łatwe, choć oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami.

Czas działania jest solidny. Możesz także oczekiwać, że twój system będzie bardzo responsywny. Jeśli szukasz szczęśliwego medium między zarządzanymi usługami, szybkością i ceną, Dreamhost zapewnia bardzo dobrą równowagę.

Zobacz pełną recenzję Dreamhost

4. Hostwinds

hostwinds vps hosting

Najniższa cena: 4,49 USD miesięcznie za niezarządzany hosting oparty na systemie Linux

Czas odpowiedzi: 1,093 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingu Hostwinds

Kolejnym wejściem na bardzo niskim końcu skali cenowej są Hostwinds. Firma oferuje warstwę 4,49 USD za niezarządzane usługi, ale jest też oferta za 9,99 USD na zarządzany hosting. Dolna warstwa systemów obejmuje jedno-rdzeniowy procesor z VPS, 30 GB pamięci dyskowej opartej na SSD, pojedynczą TB przepustowości i jedną GB pamięci RAM.

Największą zaletą Hostwinds jest to, że oprócz Linuksa oferują także systemy Windows. Zapewniają całodobową obsługę klienta, ale firma woli, aby użytkownicy korzystali z systemu czatu na żywo. Możesz wykonywać przelewy za darmo i uzyskać z tym pomoc.

Wydajność jest na granicy niedopuszczalnego, a początkowy czas reakcji wynosi nieco ponad jedną pełną sekundę. Obejmują one zaporę klasy korporacyjnej, a dynamiczne środowisko skryptowe to nowoczesny system PHP 7. Bezpieczeństwo może doprowadzić Cię do Hostwinds, podobnie jak potrzeba zarządzanych usług hostingowych, ale w przeciwnym razie uważamy, że klienci mogą znaleźć lepsze oferty na tych samych poziomach cenowych.

Zobacz pełną recenzję Hostwinds

5. 1 i 1 IONOS

Hosting 1 i 1 ionos VPS

Najniższa cena: 2 USD miesięcznie za niezarządzany hosting oparty na systemie Linux

Czas odpowiedzi: 918 ms

Czas działania: 100%

Widok 1&1 plany hostingowe IONOS

Cena jest tak niska, jak można znaleźć w firmie, i prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki może być haczyk. Zdecydowanie największym haczykiem jest to, że będziesz mieć dostęp tylko do jednego wirtualnego procesora i pół gigabajtu pamięci RAM. Co zaskakujące, przestrzeń dyskowa wynosi zaledwie 10 GB, ale jest to przynajmniej dysk SSD.

Dostajesz listę typowych systemów operacyjnych Linux za 2 USD. Imponujące jest jednak to, że możesz wybrać centra danych w Ameryce, Niemczech lub Hiszpanii.

Zobacz pełny 1&1 recenzja IONOS

6. Chmura AWS

Amazonka świetlna

Cena wywoławcza: 3,50 USD miesięcznie

Czas odpowiedzi: 500 ms

Czas działania: 99,99%

Zobacz plany hostingowe AWS Cloud

W najściślejszym sensie oferta Amazon nie jest prawdziwym rozwiązaniem hostingowym VPS. Korzystając z ogromnej architektury chmurowej firmy, AWS Cloud oferuje płynne działanie, które działa prawie dokładnie tak, jak normalny VPS.

Ciężko jest pokonać cenę 3,50 USD miesięcznie, chociaż haczykiem jest to, że wchodzisz do środowiska, które jest w 100% niezarządzane. Chmura AWS została stworzona z myślą o hardcorowych technologiach w dużych międzynarodowych firmach, a konfiguracja jest całkowicie bezlitosna dla osób, które posiadają co najmniej zaawansowany poziom wiedzy na średnim poziomie, pracując z systemami operacyjnymi, zdalnym dostępem i innymi komponentami.

Plan płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem może być bardzo miły dla osób, które potrzebują taniej skalowalności. Oznacza to płacenie tylko za cykle procesora i może być atrakcyjne dla firm, które zajmują się takimi sprawami, jak gorąca wyprzedaż zimowa. Jeśli nie chcesz skalować systemu w celu zaspokojenia popytu i płacić za utrzymanie tej skali poza sezonem, AWS jest warte spojrzenia.

Główną zaletą jest to, że możesz zainstalować w instancji wszystko, co chcesz. Jeśli chcesz uruchomić Node.JS zamiast PHP, powal się. Z tego powodu jest to dobra opcja dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak zdalnie skonfigurować serwery. Dla wszystkich innych prawdopodobnie rozsądnie jest szukać gdzie indziej.

Zobacz pełną recenzję AWS Cloud

7. Alibaba Cloud ECS

alibaba cloud vps hosting

Najniższa cena: 4,50 USD za 1 TB transferu danych

Czas odpowiedzi: 2000 ms

Czas działania: 100%

Zobacz plany hostingowe Alibaba Cloud ECS

Alibaba najlepiej kojarzy się z chińską wersją Amazona i nic dziwnego, że firma ma podobne oferty dzięki VPS opartemu na chmurze. Ceny są tanie i są dobrym punktem wyjścia do płacenia za przepustowość tylko na użytek. Użytkownicy otrzymują za darmo jeden zwirtualizowany procesor, 1 GB pamięci i 40 GB pamięci SSD. To dużo miejsca na dysku dla dolara. Firma jest również zaangażowana w stosowanie procesorów Intel Xeon z serii E5.

Czasy reakcji poza Azją są prawdopodobnie złe. Jeśli jednak konfigurujesz serwery dla ludzi w Azji lub Australii, możesz zbliżyć liczby do tego, co widzisz w AWS.

Jeśli konfiguracja AWS Cloud wydaje się nieprzyjazna dla użytkownika, przygotuj się na prosty interfejs użytkownika z Alibaba. Znalezienie dokładnej opcji dla potrzeb hostingu VPS może być wyzwaniem. Jeśli szukasz alternatywy dla AWS Cloud, Alibaba może być warte spojrzenia. Jeśli nie masz technicznych możliwości samodzielnego posortowania procesu konfiguracji, będziesz chciał kontynuować polowanie.

Co to jest VPS i dlaczego nie zawsze jest tanie?

W porównaniu z tym, co próbuje przewyższyć konkurencję, hosting VPS jest naprawdę tani. Chociaż branżowy standard 30 USD miesięcznie może nie wydawać się super przystępny, zwłaszcza w porównaniu z niektórymi opcjami hostingu, takimi jak serwery chmurowe i hosting współdzielony, jest to dobra oferta w porównaniu do tego, co zobaczysz od dedykowanych firm hostingowych. W pełni dedykowany serwer może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy dolarów miesięcznie, w zależności od rodzaju maszyny, która będzie zajmować się hostingiem.

Hosting VPS jest pod wieloma względami produktem skierowanym do osób, które chcą podzielić różnicę. Potrzebują czegoś tańszego niż serwer dedykowany, ale nadal chcieliby mieć coś, co daje im pełny dostęp do roota, możliwość zainstalowania własnego oprogramowania i szeroką kontrolę administracyjną.

Czym dokładnie jest VPS?

Wirtualizacja to proces, w którym firma dzieli zasoby fizycznej maszyny na szereg wirtualnych prywatnych serwerów. Każda z tych zwirtualizowanych instancji może zapewnić niezależną i w pełni funkcjonalną wersję:

 • System operacyjny
 • Środowisko serwera WWW
 • Pełny system plików

Innymi słowy, jest to w pełni sprawny komputer, który działa w obrębie partycji na znacznie większym komputerze. Często zdarza się, że hosty mają setki rdzeni procesorów, wiele terabajtów pamięci i mnóstwo pamięci RAM. Podział tych zasobów na kilka zwirtualizowanych serwerów oznacza, że ​​firma może zaoferować serwery kilkuset klientom bez konieczności budowania dedykowanej maszyny dla każdego z nich.

Być może zastanawiasz się, dlaczego VPS nie zawsze jest tańszy. Wielką rzeczą dla firm obsługujących serwery VPS jest to, że muszą zapewnić sporo wsparcia technicznego i obsługi klienta. Tani hosting VPS jest prawie zawsze niezarządzany, a to oznacza zrzucenie dużej części wsparcia z równania. Firmy często ograniczają także inne funkcje, aby obniżyć koszty, w tym zapewniając:

 • Mniej rdzeni procesora
 • Mniej pamięci
 • Zmniejszona skalowalność
 • Licencje na panel sterowania typu open source lub tanie
 • Oprogramowanie bez licencji, szczególnie stos LAMP

Mogą także unikać oferowania takich rzeczy jak:

 • Windows VPS
 • Ochrona przed DDoS
 • Dyski SSD
 • Dedykowane zasoby

Nic z tego nie jest z natury okropne. Jeśli prowadzisz jedną witrynę, która nie generuje dużego ruchu lub potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej, jest to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Czego można oczekiwać od taniego dostawcy VPS

Znalezienie niedrogiej firmy hostingowej VPS nie jest niemożliwe, ale będziesz musiał pójść na kompromis. W większości przypadków będziesz używać systemu Linux VPS, a nie serwerów Windows. Miejsce do przechowywania może być również dość ograniczone, zwykle od 10 do 40 GB. Nie będzie to problemem w przypadku większości witryn, ale może powodować problemy w miarę rozwoju witryny. Prawdopodobnie będziesz ograniczony do kilku dystrybucji Linuksa, takich jak Ubuntu, CentOS lub Debian.

Brak zarządzanej pomocy z tanimi dostawcami hostingu VPS może stanowić problem dla mniej doświadczonych technologicznie lub doświadczonych użytkowników. Hosting zarządzany jest przeznaczony dla osób, które potrzebują pomocy w zakresie konfiguracji i rozwiązywania problemów. W niezarządzanym środowisku jesteś zupełnie samodzielny, jakbyś miał maszynę siedzącą w pokoju. W szczególności maszyna wirtualna znajduje się na rzeczywistej maszynie, do której musisz uzyskać zdalny dostęp, i która może stanowić własny zestaw wyzwań, jeśli funkcje takie jak SSH i FTP przestaną odpowiadać.

Zasadniczo nie jest zalecane osobom, które nie mają doświadczenia z administratorem Linuksa, aby kupić tani serwer VPS. O ile nie można uzyskać zabójczej transakcji na zarządzanym serwerze, praca jako marketer lub agencja próbująca zarządzać serwerem może być bałaganem. Najlepsze oferty VPS nie usprawiedliwiają wyschnięcia bez pomocy technicznej. O ile nie czujesz się komfortowo pracując z CLI i w interfejsie takim jak PuTTY, absolutnie chcesz uzyskać w pełni zarządzany plan hostingu.

Z drugiej strony, niedrogi VPS to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jeśli masz niezbędne umiejętności do jego utrzymania. Tanie serwery VPS mogą pomóc Ci uzyskać setki dolarów oszczędności, zwłaszcza jeśli potrzebujesz uruchomić kilka z nich.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map