Bluehost vs DreamHost 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

Bluehost vs DreamHost 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

Bluehost vs DreamHost 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

Zarówno Bluehost, jak i DreamHost są starożytne w latach internetowych. Stały się masowymi hostami z setkami tysięcy klientów, ale co jest lepsze? Porównujemy ceny, szybkość, funkcje i więcej, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

CENNIK  |  WARTOŚĆWSPARCIE  |  UPTIME  |  PRĘDKOŚĆ  |  FUNKCJE  |  WNIOSEK  


Bluehost jest jedną z najpopularniejszych firm hostingowych na całym świecie, ale czy jest dla Ciebie odpowiedni? Dzięki rozpoznawaniu nazw i lepszej obsłudze klienta jest to dobry wybór dla początkujących.

4.5

Recenzent

4.6

Użytkownicy (12 głosów)

VS

DreamHost to kolejna z tych dużych, tanich firm oferujących hosting współdzielony, która istnieje od zawsze. Firma została założona w 1996 roku i ma kilku zadowolonych klientów, którzy mają ponad 20 lat. Jeśli szukasz taniego hostingu na rynku masowym, DreamHost jest jednym z najlepszych.

3,9

Recenzent

3.8

Użytkownicy 

cennik

Wynik: 4,5

Bluehost ma jedne z najbardziej przystępnych cen na poziomie podstawowym, a hosting dzielony jest najpopularniejszy po najniższych cenach. Odliczyliśmy pół punktu za wycenę z powodu 3-letniego okresu wymaganego do najlepszej oferty, ale ogólnie jest to tak tanie, jak to możliwe:

SharedWordPressVPS
Cena sprzedaży2,95 USD / mc19,95 USD / mc18,99 USD / mc
Normalna cena7,99 USD / mies29,99 USD / mies29,99 USD / mies
Najlepszy dlaPoczątkującyWordPressBiznes

Zobacz cennik

Wynik: 4,5

DreamHost był kiedyś droższy niż inne współdzielone hosty, ale teraz są tam z najtańszymi. Dzięki rocznemu wspólnemu planowi hostingowemu możesz dostać się do domu za jedyne 2,59 USD miesięcznie. Jeśli nie chcesz tego zobowiązania, możesz iść miesięcznie za jedyne 4,95 USD / mc. Najlepsza część? DreamHost nie podnosi ceny po początkowym okresie – są tanie i uczciwe dookoła.

SharedDreamPressVPS Business
Cena roczna2,59 USD / mies16,95 USD / mc27,50 USD / mc
Cena za miesiac4,95 USD / mc19,95 USD / mc30,00 $ / mies
Najlepszy dlaPoczątkującyPośrednie strony WordPressRosnące małe firmy

Zobacz cennik

Wartość

Wynik: 4,5

Naszym zdaniem Bluehost ma ogromną wartość. Ceny zaczynają się już od 2,95 USD / mc (cena promocyjna), dlatego nadal otrzymujesz wsparcie bardzo dużej firmy z oczekiwaną obsługą klienta i jakością usług. Niektóre z najważniejszych funkcji zawartych w najniższej cenie startowej, które zwiększają tę wartość, to niezmierzona przepustowość, bezpłatny certyfikat SSL i 50 dysków SSD w pamięci.

Uważamy, że dzielony hosting Plus jest lepszą opcją bez limitu uwzględnione strony internetowe, nieograniczone miejsce na dane i nieograniczone domeny. Przechodząc do innych planów, zobaczysz ogólnie świetną wartość wydanych pieniędzy. Naprawdę nie dostaniesz funkcji super premium, ale wartość będzie bardzo wysoka. 

Wynik: 4,5

Jeśli chodzi o wartość, DreamHost jest jednym z najlepszych. Niskie ceny w połączeniu z przydatnymi funkcjami i wyjątkowo hojną 97-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy to korzyść dla małych firm.

Ponadto oferują nieograniczoną przepustowość, bezpłatne nazwy domen, bezpłatne certyfikaty SSL i wynagradzają spadki w czasie dostępności. Zapewniają one jedną z największych dostępnych umów o gwarantowanym poziomie usług.

W porównaniu do Bluehost i HostGator, DreamHost jest mocny. Jedynym hostem z lepszą ofertą wartości może być SiteGround.

Obsługa klienta

Wynik: 3,5

Obsługa klienta Bluehost to mieszana torba. Niektórzy nowi recenzenci nigdy nie mieli problemu, inni opowiadali o długim oczekiwaniu i uzyskaniu słabego wsparcia.

Dzięki obsłudze 24/7 przez telefon i czat na żywo – zawsze możesz ich złapać. W przeciwieństwie do innych, bardziej premium wsparcia, możesz nie uzyskać najwyższej jakości technologii ani najszybszej usługi.

Więcej szczegółów

Wynik: 3,5

Jednym z obszarów, w którym DreamHost nie jest idealny, jest obsługa klienta. Wsparcie zapewnia e-mail i czat na żywo lub możesz poprosić o oddzwonienie. Hmm, coś w rodzaju drapaka. Nie mają wsparcia 24/7/365, które ma większość firm hostingowych.

Ponadto, nawet będąc na stronie jako potencjalny klient, możesz wrócić w godzinach pracy. W rzeczywistości obsługa hostingu to praca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – a DreamHost nie jest zbyt zajęty.

Więcej szczegółów

Hosting Uptime

Wynik: 4,5

Raporty w Internecie pokazują, że czas działania Bluehost jest dość wysoki – od 99,99% do 100%.

Jednak trudno jest ustalić, czy oferują one jakąś konkretną gwarancję dostępności HostGator (firma siostrzana) robi. Ich strona umowy o czasie pracy serwera obiecuje jedynie niejasne obietnice krótszych niż 15 minut przestojów, zanim zostaną naprawione. 

Na wspólnej stronie hostingu nie ma żadnych odniesień do konkretnej obietnicy dostępności. Tak więc nawet przy ogólnie świetnych raportach czasu pracy przy minimalnym przestoju, zadokowujemy je o pół punktu z powodu braku przejrzystości w tej kwestii.

Wynik: 4,0

Raporty w internecie pokazują, że czas pracy DreamHost jest dość wysoki – od 99,99% do 100%.

Najlepsza część? Ich 100% gwarancja bezawaryjności. Jeśli z jakiegoś powodu Twoja strona nie działa, zasilą twoje konto jednym dniem darmowego hostingu za każdą godzinę, kiedy nie działa.

Dobrą rzeczą jest to, że ich czas sprawności w ubiegłym roku wynosił średnio około 99,98% – więc nie oczekuj potrzeby spłaty tego kredytu.

Prędkość

Wynik: 3,5

Bluehost poczynił znaczne postępy w zakresie prędkości w ostatnich latach. Kiedyś było wiele skarg użytkowników, ale zmodernizowali swój sprzęt, aby wziąć to na poważnie.

Musisz jednak tylko przejść do Świergot aby zobaczyć mnóstwo skarg. Teraz wiele problemów z szybkością wynika z ogólnej konfiguracji witryny, a nie tylko z hostingu, więc weź to pod uwagę. Bluehost ma również mnóstwo klientów, więc na pewno będą jakieś skargi. 

Bluehost wyróżnił wyróżnienia w naszym najszybszym wpisie porównawczym dotyczącym hostingu. Sprawdź ten post, jeśli potrzebujesz najwyższej prędkości witryny.

Wynik: 4,0

DreamHost ma świetne raporty na temat prędkości i znajduje się w top 25% hostów, jeśli chodzi o czas ładowania. Nie koncentrują się na tym jako głównej funkcji, ale nie widać wielu skarg od klientów.

W swoim planie DreamPress zoptymalizowali swoje bazy danych tylko dla WordPress, a także zaimplementowali Memcache. Z pewnością mają na myśli prędkość. Pamiętaj, aby porozmawiać z ich pomocą, jeśli jest to dla Ciebie bardzo ważne.

funkcje

Wynik: 3,5

Bluehost ma wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do rozpoczęcia pracy, a także bardzo przystępny sposób na rozpoczęcie pracy dla blogerów. Obejmują one bezpłatny protokół SSL od Let’s Encrypt, który jest koniecznością, a także niezmierzoną przepustowość.

Jednak w porównaniu do innych firm, takich jak SiteGround i A2 Hosting, Bluehost nie ma kilku dodatkowych funkcji, które są bardzo pomocne. Jednym ze skarg jest fakt, że musisz płacić za migracje, co jest denerwujące.

Musisz także uaktualnić niektóre z droższych planów wspólnych, takich jak Choice Plus i Pro, aby uzyskać kopie zapasowe witryn – które są krytyczne dla każdej witryny.

Zobacz wszystkie funkcje

Wynik: 4,0

DreamHost oferuje najlepsze funkcje każdej taniej firmy hostingowej. Najtańszy wspólny plan obejmuje bezpłatną domenę, nieograniczoną przepustowość, wstępnie zainstalowany WordPress i bezpłatny certyfikat SSL. Ich hosting DreamPress WordPress to silna propozycja wartościowa dla w pełni funkcjonalnego hostingu WordPress, który może konkurować na pewnym poziomie z WP Engine i Kinsta.

Nie otrzymujesz darmowych migracji i brakuje Ci całodobowej pomocy telefonicznej oferowanej przez innych hostów, więc musimy zadbać o to. Ogólnie rzecz biorąc – świetny gospodarz, świetne funkcje.

Zobacz wszystkie funkcje

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector