Bluehost vs GoDaddy 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

Bluehost vs GoDaddy 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

Bluehost vs GoDaddy 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

Bluehost vs GoDaddy: dwa markowe hosty, które mocno reklamują ogół społeczeństwa. Czy któryś z nich jest dobry? Uważamy, że oba mogą być dobrym punktem wyjścia dla początkujących lub tych, którzy chcą najtańszego hostingu. Jeśli masz mnóstwo domen na GoDaddy i pracujesz z witryną dla początkujących, dobrze jest się z nimi trzymać. Jeśli szukasz hostingu dla początkujących, Bluehost jest bardziej wyspecjalizowany w tej dziedzinie. Tak czy inaczej zalecamy SiteGround w stosunku do obu z nich.

CENNIK  |  WARTOŚĆWSPARCIE  |  UPTIME  |  PRĘDKOŚĆ  |  FUNKCJE  |  WNIOSEK  


Bluehost jest jedną z najpopularniejszych firm hostingowych na całym świecie, ale czy jest dla Ciebie odpowiedni? Dzięki rozpoznawaniu nazw i lepszej obsłudze klienta jest to dobry wybór dla początkujących.

4.5

Recenzent

4.6

Użytkownicy (12 głosów)

VS

GoDaddy nie wymaga przedstawiania – jest to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny dostawca hostów i nazw domen na świecie. To powiedziawszy, to trochę jak McDonald’s hostingu – tani, masowy rynek, ale nie wyjątkowo dobry. W porównaniu do dowolnego innego hosta, drugi host zazwyczaj wygrywa. Biorąc to pod uwagę, jeśli jesteś lojalnym domeną GoDaddy, warto trzymać się ich przy małych projektach i wyjątkowej pomocy telefonicznej.

3.4

Recenzent

4.1

Użytkownicy (26 głosów)

cennik

Wynik: 4,5

Bluehost ma jedne z najbardziej przystępnych cen na poziomie podstawowym, a hosting dzielony jest najpopularniejszy po najniższych cenach. Odliczyliśmy pół punktu za wycenę z powodu 3-letniego okresu wymaganego do najlepszej oferty, ale ogólnie jest to tak tanie, jak to możliwe:

SharedWordPressVPS
Cena sprzedaży2,95 USD / mc19,95 USD / mc18,99 USD / mc
Normalna cena7,99 USD / mies29,99 USD / mies29,99 USD / mies
Najlepszy dlaPoczątkującyWordPressBiznes

Zobacz cennik

Wynik: 5,0

Ceny GoDaddy są bardzo niskie i idealne dla początkujących. Dzięki promocjom oferującym ekonomiczny hosting za jedyne 1 USD miesięcznie, hosting jest praktycznie bezpłatny. Należy jednak zwrócić uwagę na stawki za odnowienie. Po upływie pierwszego okresu ekonomiczny hosting rośnie aż do 8,99 USD miesięcznie, więc uważaj na blokadę.

EconomyDeluxeUltimate
Cena sprzedaży1,00 USD / mc7,99 USD / mies12,99 USD / mies
Normalna cena8,99 USD / mies11,99 USD / mc16,99 USD / mies
Najlepszy dlaPoczątkującyMały biznesWitryny o dużym ruchu

Zobacz cennik

Wartość

Wynik: 4,5

Naszym zdaniem Bluehost ma ogromną wartość. Ceny zaczynają się już od 2,95 USD / mc (cena promocyjna), dlatego nadal otrzymujesz wsparcie bardzo dużej firmy z oczekiwaną obsługą klienta i jakością usług. Niektóre z najważniejszych funkcji zawartych w najniższej cenie startowej, które zwiększają tę wartość, to niezmierzona przepustowość, bezpłatny certyfikat SSL i 50 dysków SSD w pamięci.

Uważamy, że dzielony hosting Plus jest lepszą opcją bez limitu uwzględnione strony internetowe, nieograniczone miejsce na dane i nieograniczone domeny. Przechodząc do innych planów, zobaczysz ogólnie świetną wartość wydanych pieniędzy. Naprawdę nie dostaniesz funkcji super premium, ale wartość będzie bardzo wysoka. 

Wynik: 4,0

Wartość GoDaddy jest całkiem dobra jak na to, co dostajesz. Płacisz obniżone ceny za hosta na rynku masowym. Na przykład to, co otrzymujesz z abonamentem Economy (teraz w sprzedaży za 1 USD / mc) to 1 strona internetowa, niepomierna przepustowość i 100 GB przestrzeni dyskowej oraz darmowa domena. Nawet gdy cena wzrośnie do pełnej ceny 8,99 USD / mc, nadal jest to przyzwoita wartość. Biorąc to pod uwagę, zalecamy przejście na Deluxe, ponieważ otrzymujesz nieograniczoną liczbę stron internetowych i przestrzeni dyskowej (z uzasadnionego powodu).

Wszystkie plany obejmują wsparcie 24/7, co jest koniecznością, a także monitorowanie bezpieczeństwa i ochronę przed atakami DDoS.

Dwa duże problemy z tymi wspólnymi planami hostingu GoDaddy: brak darmowego certyfikatu SSL, który staje się standardem branżowym, a także ograniczenie 1 GB do baz danych. Jeśli korzystasz z WordPressa i masz zdjęcia wysokiej jakości, możesz szybko przekroczyć ten limit bazy danych. Z tych dwóch powodów dokujemy GoDaddy pełnym punktem.

Obsługa klienta

Wynik: 3,5

Obsługa klienta Bluehost to mieszana torba. Niektórzy nowi recenzenci nigdy nie mieli problemu, inni opowiadali o długim oczekiwaniu i uzyskaniu słabego wsparcia.

Dzięki obsłudze 24/7 przez telefon i czat na żywo – zawsze możesz ich złapać. W przeciwieństwie do innych, bardziej premium wsparcia, możesz nie uzyskać najwyższej jakości technologii ani najszybszej usługi.

Więcej szczegółów

Wynik: 4,0

GoDaddy szczyci się wsparciem telefonicznym 24/7, co ma sens dla ich klientów na rynku masowym. Jednym ze słabych punktów był fakt, że telefon był jedynym sposobem na ich złapanie. Od tego czasu zmienili to i teraz oferują wsparcie czatu, które preferuje wielu nerdów internetowych.

Wsparcie telefoniczne jest zazwyczaj wyższej jakości, ponieważ podążają za nim i mogą szybciej odpowiedzieć na pytania. Odkryłem, że obsługa czatu łączy się szybko, ale musisz przeskoczyć kilka obręczy, w tym wprowadzić swój numer PIN i czekać na ich odpowiedź. Jakość wsparcia to zazwyczaj szybkie odpowiedzi, w przeciwieństwie do SiteGround, gdzie zapewniają pełne rozwiązania. Ogólnie dobre wsparcie, ale nie doskonałe. 

Więcej szczegółów

Hosting Uptime

Wynik: 4,5

Raporty w Internecie pokazują, że czas działania Bluehost jest dość wysoki – od 99,99% do 100%.

Jednak trudno jest ustalić, czy oferują one jakąś konkretną gwarancję dostępności HostGator (firma siostrzana) robi. Ich strona umowy o czasie pracy serwera obiecuje jedynie niejasne obietnice krótszych niż 15 minut przestojów, zanim zostaną naprawione. 

Na wspólnej stronie hostingu nie ma żadnych odniesień do konkretnej obietnicy dostępności. Tak więc nawet przy ogólnie świetnych raportach czasu pracy przy minimalnym przestoju, zadokowujemy je o pół punktu z powodu braku przejrzystości w tej kwestii.

Wynik: 3,5

Czas pracy GoDaddy jest dość dobry, często na poziomie 99,95% lub lepszym. Opinie użytkowników w Internecie są mieszane, ale zwykle czas przestoju / przestoju nie jest głównym problemem.

GoDaddy ma gwarancja czasu pracy serwera (ostrzeżenie – żargon prawny!) – ale obejmuje tylko 99,90% (brakuje tam .09) – co oznacza, że ​​twój hosting może być wyłączony przez 43 minuty w miesiącu, i uważają to za normalne. Wyobraź sobie swoją stronę internetową podczas kluczowego okresu zakupów przez prawie godzinę! Co więcej, GoDaddy daje tylko 5% zwrotu kredytu – które mogą być tylko grosze. Uważamy, że powinny mieć wyższe standardy i kredyt przez cały miesiąc.

Prędkość

Wynik: 3,5

Bluehost poczynił znaczne postępy w zakresie prędkości w ostatnich latach. Kiedyś było wiele skarg użytkowników, ale zmodernizowali swój sprzęt, aby wziąć to na poważnie.

Musisz jednak tylko przejść do Świergot aby zobaczyć mnóstwo skarg. Teraz wiele problemów z szybkością wynika z ogólnej konfiguracji witryny, a nie tylko z hostingu, więc weź to pod uwagę. Bluehost ma również mnóstwo klientów, więc na pewno będą jakieś skargi. 

Bluehost wyróżnił wyróżnienia w naszym najszybszym wpisie porównawczym dotyczącym hostingu. Sprawdź ten post, jeśli potrzebujesz najwyższej prędkości witryny.

Wynik: 3,5

GoDaddy plasuje się na środku stawki, jeśli chodzi o testy prędkości. Próbują odsprzedać cię do swojego ostatecznego planu, aby uzyskać większą moc obliczeniową i szybkość, co źle mnie ociera. Plany ekonomiczne również potrzebują prędkości!

Na Świergot GoDaddy dostaje sporą liczbę skarg, ale szczerze mówiąc spodziewał się więcej od tak popularnego gospodarza.

GoDaddy nie znalazł się na liście naszego najszybszego hostingu. Sprawdź ten post, jeśli chcesz iść ze zwycięzcą.

funkcje

Wynik: 3,5

Bluehost ma wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do rozpoczęcia pracy, a także bardzo przystępny sposób na rozpoczęcie pracy dla blogerów. Obejmują one bezpłatny protokół SSL od Let’s Encrypt, który jest koniecznością, a także niezmierzoną przepustowość.

Jednak w porównaniu do innych firm, takich jak SiteGround i A2 Hosting, Bluehost nie ma kilku dodatkowych funkcji, które są bardzo pomocne. Jednym ze skarg jest fakt, że musisz płacić za migracje, co jest denerwujące.

Musisz także uaktualnić niektóre z droższych planów wspólnych, takich jak Choice Plus i Pro, aby uzyskać kopie zapasowe witryn – które są krytyczne dla każdej witryny.

Zobacz wszystkie funkcje

Wynik: 3,5

Nie jest wielkim fanem funkcji GoDaddy w podstawowych planach. Większość osób zaczyna teraz swoje witryny na WordPress, i chociaż GoDaddy ma hosting WordPress, ponownie musisz uaktualnić, aby na przykład uzyskać WordPress. W planach ekonomicznych GoDaddy nie otrzymujesz darmowego SSL, nie masz kopii zapasowych i nie przeprowadzają migracji.

Podczas gdy GoDaddy ma pewne niestandardowe narzędzia, które zbudowali, dla tak dużej firmy spodziewałbym się, że będą oferować więcej funkcji niż mniejszy, bardziej zgrabny host, taki jak SiteGround – ale muszą zarobić. Ogólnie rzecz biorąc, funkcje są w porządku, nie świetne.

Zobacz wszystkie funkcje

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector