Bluehost vs HostGator 2020: Porównaj ceny, funkcje i więcej

Decyzja Bluehost kontra HostGator jest trudna. Dlaczego? Oba są przystępnymi hostami klasy podstawowej z wieloma opcjami. To marki, o których słyszałeś, a może nawet od znanego podcastera. Więc który jest dla ciebie najlepszy? Kopiemy poniżej.

CENNIK  |  WARTOŚĆWSPARCIE  |  UPTIME  |  PRĘDKOŚĆ  |  FUNKCJE  |  WNIOSEK  


Bluehost jest jedną z najpopularniejszych firm hostingowych na całym świecie, ale czy jest dla Ciebie odpowiedni? Dzięki rozpoznawaniu nazw i lepszej obsłudze klienta jest to dobry wybór dla początkujących.

4.5

Recenzent

4.6

Użytkownicy (12 głosów)

VS

HostGator, z ponad milionem hostowanych stron internetowych, jest gigantem. HostGator to świetny startowy host dla osób szukających taniego hostingu z wieloma zaawansowanymi funkcjami.

3.8

Recenzent

4.2

Użytkownicy (11 głosów)

cennik

Wynik: 4,5

Bluehost ma jedne z najbardziej przystępnych cen na poziomie podstawowym, a hosting dzielony jest najpopularniejszy po najniższych cenach. Odliczyliśmy pół punktu za wycenę z powodu 3-letniego okresu wymaganego do najlepszej oferty, ale ogólnie jest to tak tanie, jak to możliwe:

SharedWordPressVPS
Cena sprzedaży2,95 USD / mc19,95 USD / mc18,99 USD / mc
Normalna cena7,99 USD / mies29,99 USD / mies29,99 USD / mies
Najlepszy dlaPoczątkującyWordPressBiznes

Zobacz cennik

Wynik: 4,5

HostGator ma duży wybór planów, od hostingu po okazyjnych binach po wysokiej jakości hosting VPS. HostGator bardzo agresywnie wycenia ceny, oferując ogromne rabaty, gdy chcą zdobyć udział w rynku. Ich ambicją jest twoja korzyść:

SharedWordPressVPS
Cena sprzedaży2,75 USD / mc5,95 USD / mies29,95 USD / mies
Normalna cena10,95 USD / mc14,95 USD / mies89,95 USD / mies
Najlepszy dlaPoczątkującyWitryny WordPressWitryny wzrostu

Zobacz cennik

Wartość

Wynik: 4,5

Naszym zdaniem Bluehost ma ogromną wartość. Ceny zaczynają się już od 2,95 USD / mc (cena promocyjna), dlatego nadal otrzymujesz wsparcie bardzo dużej firmy z oczekiwaną obsługą klienta i jakością usług. Niektóre z najważniejszych funkcji zawartych w najniższej cenie startowej, które zwiększają tę wartość, to niezmierzona przepustowość, bezpłatny certyfikat SSL i 50 dysków SSD w pamięci.

Uważamy, że dzielony hosting Plus jest lepszą opcją bez limitu uwzględnione strony internetowe, nieograniczone miejsce na dane i nieograniczone domeny. Przechodząc do innych planów, zobaczysz ogólnie świetną wartość wydanych pieniędzy. Naprawdę nie dostaniesz funkcji super premium, ale wartość będzie bardzo wysoka. 

Wynik: 4,5

HostGator oferuje niesamowitą wartość za cenę. Szczerze mówiąc, nie jest tak silny, jak SiteGround, który jest ogólnie ulubionym, ale HostGator zaprowadzi Cię bardzo dobrze.

Ma bardzo dużą wartość ogólną, ponieważ za to, co płacisz, dostajesz mnóstwo funkcji, takich jak bezpłatne migracje, nieosiągalna przepustowość i wsparcie 24/7/365.

Tam, gdzie nie widzimy dużej wartości, pobieramy opłaty za dodatki, które inni obejmują za darmo, takie jak kopie zapasowe – które są krytyczne dla zdrowia Twojej witryny. Chcą też naliczać dodatkowe opłaty za jeszcze lepszy czas pracy, który naszym zdaniem powinien być podstawową funkcją wszystkich planów, bez względu na to, jak tanio.

Obsługa klienta

Wynik: 3,5

Obsługa klienta Bluehost to mieszana torba. Niektórzy nowi recenzenci nigdy nie mieli problemu, inni opowiadali o długim oczekiwaniu i uzyskaniu słabego wsparcia.

Dzięki obsłudze 24/7 przez telefon i czat na żywo – zawsze możesz ich złapać. W przeciwieństwie do innych, bardziej premium wsparcia, możesz nie uzyskać najwyższej jakości technologii ani najszybszej usługi.

Więcej szczegółów

Wynik: 3

HostGator sprawdza wszystkie pola na powierzchni dzięki ich wsparciu: 24/7 i 365 dni w roku. Przez czat i telefon. Ale klienci opowiadają inną historię.

Istnieje wiele skarg na powolne reakcje, niekompetentny personel i ogólne wsparcie częściowe. Wiele osób nie ma żadnych skarg, dlatego zalecamy przetestowanie ich wsparcia przed zakupem.

Więcej szczegółów

Hosting Uptime

Wynik: 4,5

Raporty w Internecie pokazują, że czas działania Bluehost jest dość wysoki – od 99,99% do 100%.

Jednak trudno jest ustalić, czy oferują one jakąś konkretną gwarancję dostępności HostGator (firma siostrzana) robi. Ich strona umowy o czasie pracy serwera obiecuje jedynie niejasne obietnice krótszych niż 15 minut przestojów, zanim zostaną naprawione. 

Na wspólnej stronie hostingu nie ma żadnych odniesień do konkretnej obietnicy dostępności. Tak więc nawet przy ogólnie świetnych raportach czasu pracy przy minimalnym przestoju, zadokowujemy je o pół punktu z powodu braku przejrzystości w tej kwestii.

Wynik: 4,5

Przy ponad 99,5% dostępności, w zależności od źródła, nie ma na co narzekać z HostGator.

Ponadto HostGator oferuje bezpłatny miesiąc hostingu, jeśli spadną poniżej 99,9% gwarancji.

Zadokowaliśmy ich o pół punktu, ponieważ zdarzały się sporadyczne skargi od użytkowników, a my wolimy widzieć 99,99% czasu dostępności dla najlepszych w swojej klasie dostawców.

Prędkość

Wynik: 3,5

Bluehost poczynił znaczne postępy w zakresie prędkości w ostatnich latach. Kiedyś było wiele skarg użytkowników, ale zmodernizowali swój sprzęt, aby wziąć to na poważnie.

Musisz jednak tylko przejść do Świergot aby zobaczyć mnóstwo skarg. Teraz wiele problemów z szybkością wynika z ogólnej konfiguracji witryny, a nie tylko z hostingu, więc weź to pod uwagę. Bluehost ma również mnóstwo klientów, więc na pewno będą jakieś skargi. 

Bluehost wyróżnił wyróżnienia w naszym najszybszym wpisie porównawczym dotyczącym hostingu. Sprawdź ten post, jeśli potrzebujesz najwyższej prędkości witryny.

Wynik: 3,0 

Hosting współdzielony zwykle ma problemy z szybkością, wyłącznie w oparciu o niższy koszt hostingu. HostGator jest zdecydowanie na środku stawki, jeśli chodzi o szybkość. Podczas wyszukiwania Świergot, nie widzisz tylu skarg, ile innych współdzielonych hostów takich jak Bluehost, co jest dobrym anegdotycznym znakiem.

Jeśli szukasz szybszego produktu HostGator, sprawdź hosting HostGator Cloud. Jeśli chcesz jeszcze szybszego współdzielonego hostingu, który nie rozbije banku, zdecydowanie zalecamy A2 Hosting lub SiteGround. Będziesz z nimi znacznie szczęśliwszy.

funkcje

Wynik: 3,5

Bluehost ma wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do rozpoczęcia pracy, a także bardzo przystępny sposób na rozpoczęcie pracy dla blogerów. Obejmują one bezpłatny protokół SSL od Let’s Encrypt, który jest koniecznością, a także niezmierzoną przepustowość.

Jednak w porównaniu do innych firm, takich jak SiteGround i A2 Hosting, Bluehost nie ma kilku dodatkowych funkcji, które są bardzo pomocne. Jednym ze skarg jest fakt, że musisz płacić za migracje, co jest denerwujące.

Musisz także uaktualnić niektóre z droższych planów wspólnych, takich jak Choice Plus i Pro, aby uzyskać kopie zapasowe witryn – które są krytyczne dla każdej witryny.

Zobacz wszystkie funkcje

Wynik: 4,0

HostGator jest często porównywany do Bluehost pod względem cen i funkcji, a ogólnie HostGator wygrywa tutaj.

Między dwiema firmami HostGator został stworzony dla bardziej profesjonalnych użytkowników. Porównując HostGator z innymi firmami hostingowymi, musisz o tym pamiętać.

Podoba nam się fakt, że migracje są uwzględnione, mają instalacje jednym kliknięciem, są na cPanel i oferują 99,9% gwarancję czasu działania. Nadal lubimy innych hostów, takich jak SiteGround, lepiej pod względem funkcji, ale HostGator ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Zobacz wszystkie funkcje

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map